Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2013., 19:32   #61
Baš bih rado pročitala Zla kuća, ali je nema u našoj knjižnici.

Inače, super su mi i Najavljeno umorstvo, Zlo pod suncem, Posljednja kuća, Ubojstvo u Orijent-expresu, Bliži se čas(mislim da je ta negdje prevedena i kao Prema ništici), Sastanak sa smrću, Herkulovi podvizi. U principu više volim knjige s Poirotom, pogotovo ako su iz Hastingsove perspektive, ali i miss Marple je ok. Izgleda ko nevina starica, a zapravo... Najdraža mi je knjiga s njom Usnulo umorstvo.
Moram priznati da mi je bilo drago kad je u Karte na stol umro g. Shaitana, baš je bio naporan lik.
Nisu me se baš nešto dojmile Listerdalova tajna, Smrt lorda Edgwarea, Tri slijepa miša, Smrt u oblacima, pa ni Mačka među golubovima mi nije bila nešto, tu sam pogodila ubojicu. A najgore su mi zajedno protiv zločina i Tko plimu uhvati. E da, i Tko je ubio gđu McGinty.

Nedavno sam pročitala i Tajna Dimnjaka(super, iako nema ni Poirota ni miss Marple), i Crna kava. Crnu kavu je zapravo napisao Agathin praunuk ili tako nešto, po nekoj njezinoj predstavi. Bila mi je ok, nisam primijetila neku preveliku razlikju između njegovog i Agathinog stila, ali sam ipak pogodila ubojicu (jupi za mene ).

Kad god ne znam što posuditi u knjižnici, odem na odjeljak s krimićima, pod Christie.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 06:40   #62
Roman Agathe Christie Ubojstvo Rogera Ackroyda proglašen je najboljim krimićem svih vremena prema Društvu pisaca krimića.A ona je proglašena najboljim autorom krimića u povijesti.Pa tko još sumnja u njenu kvalitetu kao spisateljicu krimića nema više razloga za to.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 09:43   #63
pa bome je i zaslužila

al ovo...
Quote:
No, kako je najavljeno u rujnu, zastor će se još jednom podignuti, a slavni detektiv vratit će se u novom romanu koji, uz pristanak nasljednika Agathe Christie, piše Sophie Hannah.

našla sam članak i na guardianu, koje blesavo objašnjenje... kud svi turci tu i mali mujo
Quote:
"I know some people will say, 'Once a writer's dead, leave their characters alone.' But so many famous dead writers are having this done – James Bond, Sherlock Holmes – it becomes a kind of weird omission if Agatha Christie doesn't have that done for her. It almost feels it needs to be done. I think it is great that beloved characters from fiction don't have to die."
doduše meni je Poirot toliko drag tako da već sad znam da ću čitat
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:12   #64
Ja ću sigurno čitati.A ako autorica bude uložila tolko truda kolko je Horowitz uložio u pisanju Kuće svile i ne bude dopunjavala Christien stil nekim dodacima,mogla bi biti dobra knjiga.A na sreću pa se posla primila spisateljica krimića koja valjda zna svoj posao (čujem da je dobra).
Što se razloga tiče,blesav je ali imaju pravo,ako je Sh.Holmes dobio nastavak onda zašto ne i Poirot koji je isto jedna od ikona krimi romana (a očekujem da se neko sjeti u tom slučaju i Miss Marple,Marlowe,Sam Spade).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 00:56   #65
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Baš bih rado pročitala Zla kuća, ali je nema u našoj knjižnici.

Inače, super su mi i Najavljeno umorstvo, Zlo pod suncem, Posljednja kuća, Ubojstvo u Orijent-expresu, Bliži se čas(mislim da je ta negdje prevedena i kao Prema ništici), Sastanak sa smrću, Herkulovi podvizi. U principu više volim knjige s Poirotom, pogotovo ako su iz Hastingsove perspektive, ali i miss Marple je ok. Izgleda ko nevina starica, a zapravo... Najdraža mi je knjiga s njom Usnulo umorstvo.
Moram priznati da mi je bilo drago kad je u Karte na stol umro g. Shaitana, baš je bio naporan lik.
Nisu me se baš nešto dojmile Listerdalova tajna, Smrt lorda Edgwarea, Tri slijepa miša, Smrt u oblacima, pa ni Mačka među golubovima mi nije bila nešto, tu sam pogodila ubojicu. A najgore su mi zajedno protiv zločina i Tko plimu uhvati. E da, i Tko je ubio gđu McGinty.

Nedavno sam pročitala i Tajna Dimnjaka(super, iako nema ni Poirota ni miss Marple), i Crna kava. Crnu kavu je zapravo napisao Agathin praunuk ili tako nešto, po nekoj njezinoj predstavi. Bila mi je ok, nisam primijetila neku preveliku razlikju između njegovog i Agathinog stila, ali sam ipak pogodila ubojicu (jupi za mene ).

Kad god ne znam što posuditi u knjižnici, odem na odjeljak s krimićima, pod Christie.

Imam masu knjiga od AC, uglavnom kupljene u Svijetu knjige.
Roman Zla kuća sam nekoliko puta počela čitati, pročitala prvih 50ak stranica i onda prekinula zbog brojnih obaveza. Oduševila me kad sam ju napokon cijelu pročitala, izvrstan, neočekivani rasplet.

Inače, oduševljena sam svim njenim knjigama. Još moram završiti Putnik za Frankfurt i nabaviti Tajnu dimnjaka i Crna kava..
sportina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:09   #66
Quote:
sportina kaže: Pogledaj post
Imam masu knjiga od AC, uglavnom kupljene u Svijetu knjige.
Roman Zla kuća sam nekoliko puta počela čitati, pročitala prvih 50ak stranica i onda prekinula zbog brojnih obaveza. Oduševila me kad sam ju napokon cijelu pročitala, izvrstan, neočekivani rasplet.

Inače, oduševljena sam svim njenim knjigama. Još moram završiti Putnik za Frankfurt i nabaviti Tajnu dimnjaka i Crna kava..
Moram priznati da je Putnik za Frankfurt jedna od rijetkih Agathinih koja mi se nije svodjela. Nisam je skontala.
Tajna dimnjaka mi je super.
Crna kava isto dobra, iako mislim da to nije napisala ona, tj. je kao dramu, ali je knjigu napisao njezin nećak ili tako nešto.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:13   #67
I da li je netko procitao novu Poirot knjigu The Monogram Murders ?
evilqueen4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:13   #68
Quote:
evilqueen4 kaže: Pogledaj post
I da li je netko procitao novu Poirot knjigu The Monogram Murders ?
Nabavio sam jeu e-book obliku ali je još nisam pročitao.Mislim da ću sljedeći mjesec to pročitati,ali sudeći po komentarima čitatelja ima dosta odstušanja od izvornih romana Agathe Christie (drukčiji stil,karakterizacija likova,...).Neznam,kad ga budem pročitao znat ću reći podrobnije,ovako sam se pripremio da to možda neće biti 100% Agatha Christie-stil knjiga.KAo,zaštita za moguća razočaranja.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:24   #69
poirot mi je dosta ok.
tweaty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:11   #70
Quote:
evilqueen4 kaže: Pogledaj post
I da li je netko procitao novu Poirot knjigu The Monogram Murders ?
Nisam, iako planiram. Kao i novi slučaj Sherlocka Holmesa.

Imam pomalo podvojena mišljenja o 'novim' slučajevima poznatih likova. AC je tim likovima davala određenu čar i šarm, a bojim se da svaki drugi autor to neće dobro prenijeti... Dat ću priliku svakako, ali bojim se da ću se razočarati.
__________________
After all this time? - Always.

Motto
BlueSka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:19   #71
Zadnje njeno što sam čitala je "The Man in the Brown Suit", skinula s neta, svidjelo mi se jako , volim i film ali film je smješten u moderno okruženje (80te godine prošlog stoljeća) a radnja knjige se odvijaja kojih šezdesetak godina prije.

Totalno drugačiji filing što se likova tiče kad se čita jedno a gleda drugo...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:03   #72
Volim njezine špijunske/ratne romane gdje nema ni Poirota ni gđice Murple, pametni su i duhoviti. Od vremena na vrijeme Agatha se sjeti da mora ubacit domoljubnu frazu ili dvije, pa idemo dalje.
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 20:49   #73
Fan sam Agate od detinjstva...Istakao bih posebno knjigu Ubistvo na terenu za golf ( Murder on the links ), jer je to najsloženiji krimi-roman koji sam ikada pročitao.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:22   #74
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Fan sam Agate od detinjstva...Istakao bih posebno knjigu Ubistvo na terenu za golf ( Murder on the links ), jer je to najsloženiji krimi-roman koji sam ikada pročitao.
Joooooj. Moja prva agatha.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:35   #75
heh, to mozda nije najbolji izbor za pocetak.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 16:31   #76
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Joooooj. Moja prva agatha.
I moja -ali nakon što sam odgledao ekranizaciju.Sad se bacam na čitanje "By the prickling of my thumbs" a nakon nje slijedi " Halloween's party" i to bi bilo to od nje.Te dvije sam tek nedavno našao za e reader a nisam ih čitao.Nakon toga ću probati čitati ovu novu od Sophie Hannah " The monogram murders".
Kako mi fale romani Agathe Christie.Čitam razne pisce krimića iz tog razdoblja,više manje poznati,nisu mi loši ali bogme ona mi je i dalje nedostižna.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:43   #77
Da malo proširimo vidike...zamolio bih te da mi navedeš i druge pisce iz tog razdoblja pošto ih slabo poznajem...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 09:47   #78
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Da malo proširimo vidike...zamolio bih te da mi navedeš i druge pisce iz tog razdoblja pošto ih slabo poznajem...
Jon Dicskon Carr,Rex Stout,Raymond Chandler,Ross McDonald,Erle Stanley Gardner,S.S.Van Dine,Erl Derr Biggers,Ngaio Marsh,i nešto malo ranija Anna K.Green...,to su neki,i uglavnom su dobri.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 12:51   #79
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Jon Dicskon Carr,Rex Stout,Raymond Chandler,Ross McDonald,Erle Stanley Gardner,S.S.Van Dine,Erl Derr Biggers,Ngaio Marsh,i nešto malo ranija Anna K.Green...,to su neki,i uglavnom su dobri.
Uf, hvala! Sa ovog spiska sam samo Čendlera čitao i odličan je.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 13:09   #80
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Uf, hvala! Sa ovog spiska sam samo Čendlera čitao i odličan je.
Je,definitivno.Onda ti preporučujem da si čitaš Ross McDonalda-slićan fazon kao Chandler,meni čak i bolji.I s odličnim zapletima.Među svim navedenim gore ima najviše knjiga prevednih na Hr.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.