Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 14:32   #1
Lokoti i zaštita bicikla

ajde preporucite neki dobar lokot za 200-300kn (u-lock).
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:47   #2
Ja koristim Trelock BS400 i još uvijek imam bic
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:53   #3
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
ajde preporucite neki dobar lokot za 200-300kn (u-lock).
Ja imam sajlu, debljine oko 1 cm, u gumenoj cijevi, sve povezano sa nekom bravom, koju otvara specijalni ključ. Kupio sam u Getrou prije 4 godine, ili više, i prilično sam zadovoljan! Nedostatak: kod jako niskih temperatura se guma jako stvrdne pa je nezgodno za rukovati. Prednost, ne smeta, i kod jako visokih temperatura se savija kako go želiš!! Ah, da cijena je bila oko 50 ili 60 kuna (ako se dobro sjećam). Meni su U lock-ovi malko nezgodni!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:39   #4
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ja koristim Trelock BS400 i još uvijek imam bic
kupio 310kn al valjda ce mi bike biti siguran fala na preporuci (iako mi prodavac preporucio isto ).

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ja imam sajlu, debljine oko 1 cm, u gumenoj cijevi, sve povezano sa nekom bravom, koju otvara specijalni ključ. Kupio sam u Getrou prije 4 godine, ili više, i prilično sam zadovoljan! Nedostatak: kod jako niskih temperatura se guma jako stvrdne pa je nezgodno za rukovati. Prednost, ne smeta, i kod jako visokih temperatura se savija kako go želiš!! Ah, da cijena je bila oko 50 ili 60 kuna (ako se dobro sjećam). Meni su U lock-ovi malko nezgodni!
sajle bi stavio samo na one pevec/metro bicikle gdje bi im svrha bila sprijeciti da se netko ne odveze kada vidi bicikl bez zastite. inace koliko sam vidio vecina tih sajli pada unutar minute-dvije sa klijestima i spretnim rukama, pa ako vozis nesto iznad 2-3k kuna, preporuka ti je da uzmes ulock ili nesto bolje.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:06   #5
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
kupio 310kn al valjda ce mi bike biti siguran fala na preporuci (iako mi prodavac preporucio isto ).



sajle bi stavio samo na one pevec/metro bicikle gdje bi im svrha bila sprijeciti da se netko ne odveze kada vidi bicikl bez zastite. inace koliko sam vidio vecina tih sajli pada unutar minute-dvije sa klijestima i spretnim rukama, pa ako vozis nesto iznad 2-3k kuna, preporuka ti je da uzmes ulock ili nesto bolje.
ma razmišljao sam i ja o tome, ali su mi U lock-ovi malo nepraktični! a bicikl sam platio 3600 kn za gotovinu, inače bi koštao 4300 i sitniš!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 14:28   #6
ma stavis si ulock na ramu(imas drzace za to) i nemoras puno razmisljati sta ces s njime, kada dodjes negdje samo zakljucas. jedino me sada muci easy remove, al to cu rjesiti kasnije.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 11:41   #7
dali se sa u lock ključanicama dobije taj nosač za bicikli? i koliko od koliko do koliko se kreču cijene?
mr.niceguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:06   #8
Kupis pola metra lanca i najveci lokot,nema beda..
Operil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:49   #9
Quote:
mr.niceguy kaže: Pogledaj post
dali se sa u lock ključanicama dobije taj nosač za bicikli? i koliko od koliko do koliko se kreču cijene?
Da, obično se dobije i nosač za bicikl. Ne znam koliko su najjeftiniji, ali bolji mogu ić za više stotina kuna...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 16:57   #10
Quote:
Operil kaže: Pogledaj post
Kupis pola metra lanca i najveci lokot,nema beda..
loša ideja , naj jeftinije pevec škare za armaturno željezo cviknu taj lanac u jednom potezu i nema više bicikla , samo čelična šipka ili sajla daju kojiko toliku sigurnost
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 17:15   #11
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
loša ideja , naj jeftinije pevec škare za armaturno željezo cviknu taj lanac u jednom potezu i nema više bicikla , samo čelična šipka ili sajla daju kojiko toliku sigurnost
Operil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:35   #12
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
loša ideja , naj jeftinije pevec škare za armaturno željezo cviknu taj lanac u jednom potezu i nema više bicikla , samo čelična šipka ili sajla daju kojiko toliku sigurnost
a gle ima i boljih lanaca koje te skare ne cviknu, ali mislim da je neprakticno nositi nesto teze od bicikla za njegovo osiguranje
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:42   #13
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
a gle ima i boljih lanaca koje te skare ne cviknu,
neznaš ti što u pevecu svega ima
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:34   #14
koristim neki od 90kn i u redu mi je
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:07   #15
nema te sajle,lokota koja nije dobra...sve do jednom!!
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:10   #16
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
koristim neki od 90kn i u redu mi je
Nije poanta u tome da li je nama u redu, već da li je lopovima u redu
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 11:33   #17
e moj prijatelj je koristio sajlu koja mu je bila ok, te iako je mislio uzeti nesto bolje, posto mu je bila ok sada ima samo jednu uspomenu u obliku filma od kojih max 2 minute kako mu kradu bike.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:41   #18
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ma razmišljao sam i ja o tome, ali su mi U lock-ovi malo nepraktični! a bicikl sam platio 3600 kn za gotovinu, inače bi koštao 4300 i sitniš!!
Toliko je koštao i moj. Kad sam kupovao odmah su rekli da nema neke pametne zaštite.Kupio sam sajlu na šifru (80 - tak kuna), provukao kroz sic i vežem kroz ramu. Naravno bajk je uvijek u blizini ili na prostoru sa puno ljudi. Za sada bez problema.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:45   #19
Ja sam uezo mesingani sa šifrom(4 znamenke).
Mesing se ne reže tako lako ;-)
mikethe111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:51   #20
ja kad se vozim sa bikeom onda se vozim nigdje ne stajem itd.. da imam neznam kakav lokot opet.. nek se nade neko pametan pa mi skine gume .. ono XT nabe, XT rotori, gume od kevlara, obruci itd.. vrijedi i to.. pa tako da bas nebi ostavljao bike
xt4ever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.