Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 16:05   #81
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
mojoj mami su probusili oba puta kad je rodila. ja bi najradije da pukne, pa lijepo se spremim(ko fol ne bu panike) i laganini u bolnicu, jos bi i da sam otvorena 3,4 prsta, pa dobijem epi i super bas sam skromna
bolje je da ti ne pukne jer ak pukne vjerojatno ti neće dat u bolnici da hodaš jer je rizik veći da se beba zapetlja u pupčanu ili da bebici rukica/nogica ispadne i tak. a i ak pukne vodenjak a nema trudova nije dobro jer daju drip jer onda porod mora ići, enma čekanja da ne bi došlo do infekcije.

najbolja opcija je da počnu trudovi i kad su trudovi već ohoho da pukne vodenjak.

Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
meni je pukao kad sam se ustala s lopte. nasred dnevnog boravka. počeli je liti iz mene. mm se cijeli izbezumio i otčao u wc te se vratio s 2 listića wc papira
nisam se dugo ovak smijala! hvala
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 19:53   #82
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
bolje je da ti ne pukne jer ak pukne vjerojatno ti neće dat u bolnici da hodaš jer je rizik veći da se beba zapetlja u pupčanu ili da bebici rukica/nogica ispadne i tak. a i ak pukne vodenjak a nema trudova nije dobro jer daju drip jer onda porod mora ići, enma čekanja da ne bi došlo do infekcije.

najbolja opcija je da počnu trudovi i kad su trudovi već ohoho da pukne vodenjak.
S boldanim se potpuno slažem. Ali ovo ostalo... ako je ctg uredan nema razloga da zabrane šetanje, bez obzira na puknuti vodenjak. Stvarno nisam nigdje čula da je veći rizik da se beba zapetlja u pupčanu, a tek kako će rukica/nogica ispasti?!
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:06   #83
prvi put cujem da nije dobro da pukne vodenjak, mislila sam da je to najbolje i najprirodnije, vodenjak, pa trudovi i beba. a joj, dobro onda, budemo cekali pa vidjeli
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:13   #84
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni rodilište udaljeno 3 i pol sata,sa otoka moram u Rijeku,išla bi onda prvo na hitnu da se desi da pukne doma ali nadam se da neće
nista se ne sekiraj nego kad pukne pravo na hitnu,dobro su oni opremljeni,meni i sestra i snaja rade u hitnoj i igrom slucaja vise su po udaljenim selima nego u gradu i gomilu puta su i poradjale i nosile do grada u porodiliste,tako da samo opusteno,neces im biti prva i nemoj sebi stvarati strah bez razloga,iz iskustva mogu ti reci da cak ekipa hitne moze mnogo bolje da te opusti i da ti sa njima cak moze biti ugodnije i prijatnije,ipak su se oni nagledali svakojakih slucajeva pa im trudnice budu milina jedna

tako bar moja seka kaze
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:27   #85
zaboravih da napisem iskustvo moje majke

njoj je pukao vodenjak u pola noci,kao i vecina trudnica nikako nije mogla spavati pred kraj trudnoce pa je citala a tata spavao pored nje i odjednom POP, mama kaze da je to tako puklo da se tata probudio i pitao:"jesi rekla nesto?"

onda je ustala otisla na wc i nista,ni kapi vode i tu se malo zabrinula i pocela frka da je hvata,ali posto je mama zavrsila srednju medicinsku,kaze u tom trenutku joj se ukazala profesorka prakse koja im je pricala da moze da se desi da vodenjak pukne visoko i da onda voda uopste ne curi jer je ta rupa ipak zatvorena,i ona je bila sigurna da je to to

odma su otisli u porodiliste i stvarno je bilo tako,zato me citav zivot smara sa svojom tezom kako se cak i neka znanja za koja mislimo da smo ih zaboravili uvek ukazu u kriznim situacijama


a snaja je citav 9 mesec imala lazne kontre i bila otvorena 3 prsta i pila lekove,i kad je sve krenulo probili su joj vodenjak u sali
ona se bas napatila sa tim laznim kontrama
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:32   #86
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Meni je pukao vodenjak upravo kada sam išla u kupatilo, odjednom su iz mene počeli izlaziti potoci vode, nije bilo šanse da to zamijenim za bilo šta drugo, a dok sam se svlačila ispao je i sluzni čep.
Na podu lokva
Nakon što sam se otuširala dok sam spremila stvari za bolnicu natopila su se dva manja ručnika, higijenski uložak apsolutno ne pomaže!
Do bolnice natopljen još jedan ručnik!
Vodenjak pukao u 2 ujutro, a trudove sam dobila u 8 navečer, znači nakon 18 sati.
Jel obavezno ici u bolnicu odmah nakon pucanja vodenjaka ili se moze sacekati jos koji sat kod kuce ukoliko nema trudova,......cisto da se sto duze izbjegne drip koji onda ne gine
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:48   #87
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Jel obavezno ici u bolnicu odmah nakon pucanja vodenjaka ili se moze sacekati jos koji sat kod kuce ukoliko nema trudova,......cisto da se sto duze izbjegne drip koji onda ne gine
odmah, racunaj da si u bolnici cca sat vremena od puknuca vodenjaka (taman dok se istusiras, spremis, stignes...)
sto se tice dripa ne spice ti ga odmah, ovisi o rodilistu
meni su na SD rekli da mi daju fore 24 sata da rodim a onda nastupaju oni
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:54   #88
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni su na SD rekli da mi daju fore 24 sata da rodim a onda nastupaju oni
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:00   #89
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
iskreno, ja bi radije da su mi nakon 5-6 sati spicili drip i epiduralnu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:02   #90
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
iskreno, ja bi radije da su mi nakon 5-6 sati spicili drip i epiduralnu
....meni je ovo prva trudnoca pa jos neznam sto me ceka al vec znam cega se bojim.....dripa ......po pricama nema goreg od njega.....
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 00:08   #91
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
....meni je ovo prva trudnoca pa jos neznam sto me ceka al vec znam cega se bojim.....dripa ......po pricama nema goreg od njega.....
stajaznam, pretpostavljam da je u kombinaciji s epiduralnom cisto ok

ne opterecuj se toliko unaprijed
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 12:41   #92
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
S boldanim se potpuno slažem. Ali ovo ostalo... ako je ctg uredan nema razloga da zabrane šetanje, bez obzira na puknuti vodenjak. Stvarno nisam nigdje čula da je veći rizik da se beba zapetlja u pupčanu, a tek kako će rukica/nogica ispasti?!
ja 18 sati nisam smjela ni sjesti, ni na wc niti išta... molila sam doktora d ami da da se prošećem samo po rađaoni 2 min jer sam umirala od bolova u zdjelici od ležanja al nije dao. možda nije apsolutno ista prakas au svakoj bolnici (ja sam bila u vinogradskoj)
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:46   #93
Moja kuma je u zadarsko rodilište došla s puknutim vodenjakom i cijelu noć šetala, dok je nisu prikopčali na drip.

Meni su prvi put prokinuli vodenjak na početku poroda zbog indukcije, a drugi put je dr. isto prokinuo vodenjak, ali kad sam bila skroz otvorena jer nije puknuo dotad. I rodila 20min. nakon toga.

Baš me zanima razlog zbog kojeg nekima porod počne pucanjem vodenjaka, a nekima ne pukne do kraja. A čini se da to nitko ne zna. Dr. na tečaju nam je rekao da su jedino primjetili kad je južina da imaju veći broj trudnica koje dođu s puknutim vod. I još komentirao da većinom tad ne budu "kvalitetni" trudovi. Svašta.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:19   #94
Meni je ujutro u 9, taman sam se probudila bila, "nešto" curnulo, rekla sam mužu i otišla na wc i tamo više nije curilo nego mi je taj čep ispao (pretpostavljam da je to to, bilo je sluzavo roskasto, onako, kao neki čep ).
Onda nisam znala šta napraviti, jer ipak mi je nešto iscurilo, spremila sam se i krenula u rodilište, u 10 sam bila tamo, onda sam čekala kontrolu i kad je to sve završilo poslali su me u sobu da se smjestim jer je valjda puklo negdje visoko pa je samo polako curkalo, a i malo sam bila otvorena.
Oko 15h su počeli lagani trudovi i onda oko 19h je prsnulo! Sjedila sam na krvetu i samo se prolilo iz mene, topla voda, i trk po sestru, odvezli me dolje, bla, bla, i u 23.08 sam imala svoju curicu.





p.s. Muž je bio sa mnom u ovoj priči od početka do kraja (osim na kontrolama i tome)
__________________
00111010 00101101 01000100
-Di- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:28   #95
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
S boldanim se potpuno slažem. Ali ovo ostalo... ako je ctg uredan nema razloga da zabrane šetanje, bez obzira na puknuti vodenjak. Stvarno nisam nigdje čula da je veći rizik da se beba zapetlja u pupčanu, a tek kako će rukica/nogica ispasti?!
nije stvar u zapetljavanju nego u ispadanju pupcane. ona malo promigolji van, beba ju glavicom stisne i eto sranja. i ja sam morala lezat na strani nakon sta mi je vodenjak puknuo (ali meni je u bolnici, vec u debelim trudovima) dok se mala nije spustila, jer je bila dosta visoko i bojali su se da ce se pupcana priklijestit.

a za temu, ne mozete fulat nema faking sanse, kad pukne, slap vode krene, i tece, i tece, i tece... a imala sam isprva visoko puknuce, u svakom trudu mi je curnulo kao iscjedak.
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:00   #96
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bih jos izigravala cistacicu kakva sam jer bi mi bilo

Ono: dajte mi kantu,rukavice i malo sanitara..i koju pelenu za medjunozje
Da koju pelenu, meni ni tvornica pelena nebi pomogla da zaustavi curenje vode!

Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
ja sam ležala navečer u krevetu i taman se spremala spavati-pričam nešto s mm i osjetim nešto malo mokro ali sam mislila da je iscjedak.aha. dignem se iz kreveta i samo mi se počelo izljevati niz noge...nije prestalo ni dok sam se spremala,ni u autu,ni u hitnoj u bolnici,a ni u predrađaoni kod pregleda-još je i doktorica iskomentirala koliko vode imam...
Mi smo gledali film i htjela sam se okrenuti na drugu stranu kad sam čula puk i onda sam osjetila neš toplo među nogama, odmah sam znala, brzo sam ustala i otišla u kupaonicu, dok sam sjedila na wc i čekala da iscuri sam razmišljala kak nisam spremila torbu za bolnicu i reko, sad ću to na brzinu i počelo se smirivati pa sam krenila do ormara po gaćice, čim sam se ustala opet je počelo lijevati, muž mi je donio gaćice i razmišljam, malo će se smiriti pa ću staviti always noćni i mogu spremati, naravno ustala sam i sve je bilo puno vode, onda sam sjela opet na wc i čekala kojih 15-20 min, tek na kraju sam stavila ručnik, obukla neš na brzinu i krenila u bolnicu. Muž je u međuvremenu popakirao stvari! Inače rekli su mi da voda curi sve do kraja, svaki put kad sam negdje bila tamo kod njih na pregledu sve sam im smočila! Čak sam napunila 2 plahte dok sam hodala po predrađaoni!

Quote:
sonea kaže: Pogledaj post
zaboravih da napisem iskustvo moje majke

njoj je pukao vodenjak u pola noci,kao i vecina trudnica nikako nije mogla spavati pred kraj trudnoce pa je citala a tata spavao pored nje i odjednom POP, mama kaze da je to tako puklo da se tata probudio i pitao:"jesi rekla nesto?"
Hehehe, ovak je meni puklo, baš se čulo!
__________________
04.06.2010 stigla naša princeza
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:28   #97
Meni je pukao na sam termin, u 4 ujutro...a to jutro sam trebala ići na pregled u bolnicu a na kraju završila u rodilištu. I da,u snu mi se to dogodilo... pukkkkkkk i u sekundi cijela plahta puna vode... ja budim muža,idemo idemo! a on sav zbunjen: "a kam?" ... pa u rodilište čovječe,donesi mi ručnike... ta voda je curila ko luda, i doma i po bolnici dok nisam došla do rodilišta... i hodam po hodniku u merkuru a iza mene cuuuri bez obzira kaj sam stavila hrpu uložaka... nisam imala trudova, rekao mi dr kod vas je porod krenuo u malo krivom smjeru,prvo vam je pukao vodenjak a onda se pojavili slabašni trudovi, uglavnom dobila sam drip (ja ne znam kad i kak bi bez tog dripa rodila), i rodila za 12 sati od puknuća vodenjaka...

ja ne znam koliko je to vode bilo ali su mi rekli da je voda curila i svo vrijeme poroda, još su mi ga malo i bušili kad sam došla, i doktor mi je rekao da su bebi radili neke dodatne pretrage kad se rodio zato jer je plodna voda curila više od 12 sati... ???? I niš mi drugo nije objasnio...

Kad sve zbrojim,koliko sam vode imala? 5 litara?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:25   #98
ajme meni, ti si bila jedan piranski zaljev a kak mislis da je rekao da je u krivom smjeru sto ti je puknuo vodenjak pa trudovi, pa sta to ne bi tak trebalo i bitinakon koliko vam se madrac osusio, mislim da bi trebala stavit neki najlon fakat
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:22   #99
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
ajme meni, ti si bila jedan piranski zaljev a kak mislis da je rekao da je u krivom smjeru sto ti je puknuo vodenjak pa trudovi, pa sta to ne bi tak trebalo i bitinakon koliko vam se madrac osusio, mislim da bi trebala stavit neki najlon fakat
da Marta baš ko zaljev i meni se čini

u bolnici sam bila 5 dana,za to vrijeme se madrac osušio

a ovo za trudove i vodenjak nemam pojma, to su bile doktorove riječi... ili je možda rekao da je pukao vodenjak ali da se nisam počela otvarati,.... iskreno ne znam više točno bilo je to prije 2,5 godine.

tak da cure nemojte se iznenadit ako zbilja bude curilo puno vode )) osjećaj je identičan onome kad otvoriš bocu šampanjca...pukkkkkk i sve blihne van

i još nekaj,ja ne znam zakaj se sve bojite toliko dripa... iskreno ja mislim da ja nebi danima rodila bez njeg
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:27   #100
ha ha, bas si dobro opisala, ko sampanjac,pa i je prigodno za slavlje, stize malo veselje! meni svejedno za drip jer cu imat epi.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.