Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 18:51   #301
Pomoć u vezi mini linije Pioneer i USB trackovi

Imam mini liniju Pioneer x-hm11-k koja ima mogučnost čitat pjesme u formatu
xxxxx.mp3 iz USB sticka Cruzer Blade. Ja skidam pjesme iz interneta i pohranjujem ih na sticku. Linija čita svaku pjesmu kao track i piše taj broj tracka. Problem je u tome što ne uspjevam čitat na PC, kad je stick uključen, koji broj tracka ima svaka pjesma. Stvar je u tome što kad snimim nove pjesme na sticku stari redoslijed pjesama i trackovi se svi promjene pa nemam točan način da nađem određenu pjesmu a na liniji mogu ukucati da mi svira određeni track, recimo track 18. Može li mi ko pomoć? Hvala
Andelo
andelo345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:12   #302
Phillips LCD - riknuli HDMI ulazi

Phillips LCD 42PFL9732D/10 - nakon udara groma otišla sva 3 HDMI ulaza, a HDMI mi je bitan zbog plejke.
S obzirom da je tv iz 2008. dal se to uopće isplati popravljati jer pretpostavljam da treba mijenjati ploču gdje su svi ti ulazi?
I ako bih ga išao prodavati kolko bi mogao dobiti za njega?
Unaprijed hvala.
sMaCkS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:53   #303
Ne isplati.
Prodavati kao neispravnog? Parsto kn.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:20   #304
Pozdrav!
Imam televizo quadro ctv.37x10 i prije neki dan mi se odjednom pokvario. Naime, počeo je naizmjenično brzo se paliti i gasiti sam od sebe. Zapravo ne stigne se on i upaliti jer se valjda u jednoj sekundi 2 puta "upali" i "ugasi". Ona LED lampica koja svijetli kad je ugasen blinka u tom ritmu kak se on pali i gasi ( zapravo se ni ne može upaliti ni ugasiti jer se prebrzo sve to gasi i pali).
Do čega bi moglo biti i eventualno rješenje problema? Da li je uopće i isplativo popravljati ako je neki veći kvar?
__________________
Svjetlost putuje brže od zvuka. To je razlog zašto ljudi izgledaju pametno sve dok ne progovore. - Albert Einstein
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:30   #305
imam sonijevu liniu spojenu na komp preko kabela od dva cinca na redukciju na jedan dzek kao headset i to funkcionira ali krci dosta, sta napravit neku zvucnu karticu (moze i preporuka)

imao sam i problem sa razor ferox zvucnicima kad ih stavim punit i oni krce a sa vrtnjom kabela zna se i gubit zvuk na jednoj strani
zilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:55   #306
Spoji samo 1, npr. minus činč.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:23   #307
Ako je koristio ovakav adapter: http://assets1.listeningpost.co.nz/assets/35mm2rca.jpg
oni znaju s vremenom razlohati konektor na matičnoj ploči pa se gubi kontakt.

Ovakvi adapteri su nešto bolje rješenje: https://www.oddcables.com/images/pro...5MM-2RCA02.JPG
makar je najbolje koristiti kabel 3,5 mm stereo - 2x činč RCA.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:32   #308
Zgleda da mi je riknul laser na Marantzovom CD67 SE - ima neko neki pametan savjet kam/kom to furat na čeking/otprašivanje/reparaturu?
Sam ladica proguta uredno disk, najobičniji CD-Audio, probano prekonekoliko njih i dalje ništ, ne učitava ga, nema onog karakterističog tihog "roštanja"..

androtabletić / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:40   #309
Mislim da je u tom Marantzu laserski mehanizam CDM12.1, a zamjenski je Philipsov VAM 1201/1202.
Ima nešto kod nas u Elmatisu:
http://www.elmatis.hr/SearchResults....archText=CDM12.
Ako ne pomogne čišćenje i sl., cijena kompleta nije velika, pa se zamijeni.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:44   #310
oki. al pošto nešto nisam vičan samoservisiranju , imaš ideju kam ga odnest da ga se pogleda i ustanovi točan kvar? pa ak je fakat ovo s laserom, lako to skoknem kupit do eljmatisofcih..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 13:56   #311
Ma uzmi si neku frišku zvjerku...neki bluray s kvalitetnom audio sekcijom da najzad taj G30 prodiše...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 16:39   #312
a ne, ne, ovo je jako fini maranc (bio ) u toj klasi, ne dam ga, iš!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:14   #313
problem..

dakle...POMOOOC! evo, pokusavam da spojim PC sa LG smart tv-om preko HDMI (sto mi je i uspjelo, ima slike ima zvuka), aTV mi je spojen optickim kabelom na receiver 5.1 (ja trenutno koristim samo stereo, i tu ima slike i zvuka). Problem je sto kad hocu neki film sa PC pustit, slike ima ali nema tona. Jel mi moze netko reci u cemu je stvar? hvala
konfuziJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 17:52   #314
Zahvale

17/10/14

Puno hvala na pomoći!!!
andelo345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 19:30   #315
-Zvuka vjerojatno nema jer je negdje u postavkama (vjerojatno u multimedijalnom playeru preko kojeg puštaš filmove) podešeno da je glavni audio izlaz onaj analogni 3.5 mm zeleni priključak na poleđini računala.
Postoji više rješenja za tvoj problem. Koji AV Player na PC-u za puštanje filmova koristiš?

-U video playeru u postavkama za zvuk se mora podesiti HDMI audio output, tada zvuk putuje kroz hdmi preko tv-a na optical out pa do receivera. Kada se promjene postavke u playeru možda će biti potrebno program restartat. Ako u playeru pod opcijam za zvuk nema HDMI izlaz probat prvo upaliti tv pa onda tek računalo.

-Ako je računalo isto spojeno na receiver jednostavno prebaci na pc ulaz, tj. na audio ulaz na koji je spojeno računalo

-Jedno od rješenja je pod systemskim opcijama računala u control panelu pod opcijom sounds and audio devices promjeniti kao default device hdmi hd out.

-Zadnja opcija je: probaj malo volume pojačati možda je zvuk pretih.
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:55   #316
Nemoj da se vređaš...dakle, jedini način je da svakoj pjesmi daš broj na početku naziva...ili si napraviš playlistu ako ih mini linija podržava...pa normalno je, kako dodaješ pjesme, da se preslaguju po abecedi...možda imaš mogućnost poslagati ih na mini liniji po datumu tako da će se nove koje dodaješ uvijek nslaziti na kraju i neće rasturiti redoslijed postojećih...ali bez play liste ti je sve uzslud jer ak nekaj pobrišeš sve odlazi u p.m.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:07   #317
hvala Zero. koristim inace BS player. koliko vidim on nema opciju za HDMI audio output. i da, racunalo nije spojeno na receiver, jer nisam siguran kako da ga spojim. u control panelu sam vec podesio HDMI pod default i nista.
konfuziJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:31   #318
Pa, uvijek je bolje da PC spojiš sa HDMi na AV receiver (zvuk/ slika), pa onda sa Av receivera sa HDMI na tv.
Procesuiranje zvuka drito na AV receiveru je bitno kvalitetnije, nego to vuči sa TV-a, na AV receiver.
Ne znam da li je moguće, da je TV tako ustrojen da iz svog optičkog audio izlaza daje zvuk samo iz svog vlastitog programa, a ne i onaj koji mu (izvana) dođe na HDMI ulaz.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:38   #319
da stvar bude ''jednostavnija'' receiver mi nema HDMI izlaz.
konfuziJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:01   #320
Možda moraš isključiti zvučnike od TV-a, bila je ta opcija na meniju od LG ranije...drugo, proroštaj sve opcije za zvuk, možda treba ručno uključiti prolaz s HDMI na optički...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.