Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2014., 20:43   #3901
FASADNI VAILANT KOMBI 24kw godina 2002.greška f24

Molim za pomoć pri ovoj grešci,vidim da su potencijalne tri stvariumpa,čišćenje i trostruki ventil.znači ništa preciznije?
hvala za pomoć unaprijed
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 10:09   #3902
Quote:
schummy kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć pri ovoj grešci,vidim da su potencijalne tri stvariumpa,čišćenje i trostruki ventil.znači ništa preciznije?
hvala za pomoć unaprijed

Najvjerojatnije pumpa blokira ali nije isključeno začepljenje primarnog izmjenjivača
F-24 govori o naglom porastu temperature i nema veze sa troputnim ventilom
Preporuka je da se popravi kvar što prije jer može izgoriti izmjenjivač
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:37   #3903
TurboTec Pro

Model je VUW SOE 182/3-3 M TurboTec Pro

Ne javlja nikakav F. error code, a događa se to kad otvoriš pipu da krene sa procesom pokretanja, stane uz zvuk kao da netko malim čekićem lupi po cijevi,(pretpostavljam ventil se zatvara) onda se sam vrati u predradnju digne plamenik upali i sve radi super. Nakon nekog vremena zna i u procesu isporučivanja tople vode napraviti isto samo stane uz onaj zvuk i treba mu par sekundi da ponovno pokrene plamenik. Najgore je ne izbacuje nikakav error pa pojma nemam imate li vi kakvih iskustava s tim?
dejo1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 09:09   #3904
Quote:
dejo1980 kaže: Pogledaj post
Model je VUW SOE 182/3-3 M TurboTec Pro

Ne javlja nikakav F. error code, a događa se to kad otvoriš pipu da krene sa procesom pokretanja, stane uz zvuk kao da netko malim čekićem lupi po cijevi,(pretpostavljam ventil se zatvara) onda se sam vrati u predradnju digne plamenik upali i sve radi super. Nakon nekog vremena zna i u procesu isporučivanja tople vode napraviti isto samo stane uz onaj zvuk i treba mu par sekundi da ponovno pokrene plamenik. Najgore je ne izbacuje nikakav error pa pojma nemam imate li vi kakvih iskustava s tim?
Kod moga Vauillanta se ranije prije pokretanja(paljenja) čula "rafalna paljba". Kako se taj zvuk pojavio tako je i nestao. Nisam ništa poduzimao jer nije bila registrirana nikakva greška na displeju
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 13:59   #3905
Trenutno u stanu imam Vaillant bojler VUW SOE 182/3-3 M R1 turboTEC pro i uparen je s termostatom VRT15.
Htio bi zamijeniti navedeni termostat s CalorMATIC 330 pa me zanima da li on odgovara za navedeni bojler. Znam da je ovaj ON/OFF (dvopoložajni) VRT15 spojen na pinove 3,4,5 bojlera dok se ovaj CalorMatic spaja na pinove 7,8,9.
E sada da li je to sve što se tiče spajanja, treba li paziti na još nešto?
votkavisnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 22:10   #3906
Quote:
dejo1980 kaže: Pogledaj post
Model je VUW SOE 182/3-3 M TurboTec Pro

Ne javlja nikakav F. error code, a događa se to kad otvoriš pipu da krene sa procesom pokretanja, stane uz zvuk kao da netko malim čekićem lupi po cijevi,(pretpostavljam ventil se zatvara) onda se sam vrati u predradnju digne plamenik upali i sve radi super. Nakon nekog vremena zna i u procesu isporučivanja tople vode napraviti isto samo stane uz onaj zvuk i treba mu par sekundi da ponovno pokrene plamenik. Najgore je ne izbacuje nikakav error pa pojma nemam imate li vi kakvih iskustava s tim?
Sve je jasno - preklopni ventil šteka i treba ga rastaviti, očistiti i podmazati i voala raditi će kao novi
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 07:37   #3907
Krepala mi matična ploča na vuw 24 kw starom 8-9 godina.

Jel moguće da kupim u slobodnoj prodaji i sam ugradim?
Ili kupovina preko nekog vanjskog online shopa?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 18:12   #3908
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Krepala mi matična ploča na vuw 24 kw starom 8-9 godina.

Jel moguće da kupim u slobodnoj prodaji i sam ugradim?
Ili kupovina preko nekog vanjskog online shopa?
Pogledaj ovdje:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...board&_sacat=0
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 21:41   #3909
Quote:
Krepala mi matična ploča na vuw 24 kw starom 8-9 godina.
1. Šta je krepalo.?
2. Po čijem zaključku je krepala?
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 09:21   #3910
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Krepala mi matična ploča na vuw 24 kw starom 8-9 godina.

Jel moguće da kupim u slobodnoj prodaji i sam ugradim?
Ili kupovina preko nekog vanjskog online shopa?
Svaka diagnostika i samsvoj majstor posao košta duplo - ako si sam diagnosticirao i misliš sam popravljati bojim se da če biti duplo od duplog
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 14:26   #3911
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Hvala, provjerit ću.

Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
1. Šta je krepalo.?
2. Po čijem zaključku je krepala?

Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Svaka diagnostika i samsvoj majstor posao košta duplo - ako si sam diagnosticirao i misliš sam popravljati bojim se da če biti duplo od duplog
Greška f69.
Došao serviser, skinuo, odnio kod električara na ispitivanje i kaže da ne valja.

Nova je 1.197 kn.

Jel mogu ja to kupit kao običan kupac u nekoj trgovini?

Ili imate koga da može popravit?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 10:33   #3912
U fazi sam nabavke novog Vaillant bojlera:

Trebam:
Bojler VU 282-5
Spremnik VIH CK 70

Gdje je to najpovoljnije uzeti novo, s garancijom.

Način plačanja: Cash
Metoda plačanja: Solarna

Usput koja je razlika između sigurnosne grupe 445 i 446
koja mi treba za spojiti VIH 70. Razlika je par sto kuna,
jedni mi na ponudu stavljaju jednu drugi drugu.

Može informacija i PP.
__________________
Bilo kuda Vespom svuda!
Branke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 21:27   #3913
Opet nailazim na pregrst povoljnih ponuda na raznoraznim stranicama za prodavanje magle, gdje neki nude kompletan servis za cca 200kn umjeto 500 ili 600. Pa kome se isplati raditi 3 x jeftinije, tu nesto ne stima.
Pa samo napiminjem da ti servisi za malo love cesto lose zavrse...nemam osobno iskustvo, ali tako cujem.
Ako nekome to odgovara i vjeruje da je dobro prosao, ok, samo napiminjem da se cesto nudi "puno" za "malo" novaca.
Redovno godisnje održavanje kombi bojlera ionako kosta oko 380-400kn, a u ovakvim kakti akcijama se naplacuje oko 200. Da, zvuci povoljno. A zenemaruje se cinjenica da je u ovom proljetnom periodu moguce dobiti kompletan servis (u ovlastenom servisu) koji ukljucuje i ciscenje od kamenca za cca 400-470kn. Pa sad, servis za cca200 kn + 100/150kn za kemijsko ....ili isto to za malo vise love u ovlastenom servisu bez potrebe da netko dolazi ponovo nakon kojekavih sarlatana koji samo malo posisaju bojler...kako tko zeli.
Preko nekoliko takvih slucajeva znam (iz druge ruke) da nakon vrlo povoljnog servisa ljudi zovu nekog drugog, jer su mislili da ce taj nesto i napravati (a nije). Iako sam cula ovakvih prica, ne sumnjam da netko od njih je dobar majstor i valjda nesto i napravi, ali imo bolje je imati svog servisera koji redovno dolazi i popravlja i odrzava i servisira...a ne zvati nekog tko se bavi samo redovnim odrzavanjem i mami ljude s jefinom ponudom.
Te ponude tipa kolektive i sl. ...nisu lose imo za neko putovanje, smjestaj, klopu (iako dobit ce se manje, ali ako je ponuda dobra vrijedi degustirati, kome pase), nekako mi za ovu vrstu usluge nisu bas ...svako bi za malo posla rado uzeo lovu, a poslje ....kad nesto zapne zovi pravog servisera.
Ne, nemam osobnog iskustva, samo prepricavam ono sto sam nacula, pa nije da nesto tvrdim ili takvo sto....samo eto tako ...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:11   #3914
Pozdrav svima,

evo imam jedan problem sa vaillant bojlerom model iz godine 2005, ne znam točno koji je broj modela, uglavnom, bilo je kvarova na njemu samo je počelo jedno za drugim, promjenjena je nova pumpa i novi trosmijerni ventil ALI nakon toga pojavio se novi problem:

-Kada se pušta topla voda na pipi neće odmah da upali bojler, dakle treba više puta otvorit/zatvorit pipu da bojler upali i počme grijati vodu.

E sad, prvo šta se može pomisliti je aqua senzor, ali ja nekako mislim da je tu nešto drugo, jer sam isto preko kolektive uzimao kojekakve šarlatane i nakon zadnjeg šarlatanstva se taj problem pojavio, prije toga nikad u 9 godina nije takav problem bio.

Znači još prije je promjenjen novi trosmijerni ventil, jer topla voda nije nikako išla, nego kad se pusti topla voda su se radijatori grijali sami od sebe, taj problem je sad riješen, ali sad kad se otvara topla voda neće da upali iz prve, druge, treće nego možda četvrte-pete kad je skroz hladan.

Nekako sumnjam da taj trosmjerni ventil nisu dobro postavili i da nije dobro očišćen bojler jer jako brzo nakon "čišćenja" je počeo ispuštati onako malo čudne zvukove, koje daje inače samo kad je prljav.

Molim pomoć i šta bi moglo biti, grijanje pali odmah iz prve dok topla voda kad se pusti ne, ALI kad je skroz hladan, kad konačno upali i počme grijati vodu, onda iz prve - druge pali gasi i daje toplu vodu.

HVALA
joleZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:47   #3915
Malo si zbrkano to sve napisao....mozda da napises kada i sto tocno je zadnje radjeno.
Drugo, ako se kako kazes problem pojavio neposredno nakon necije intervencije, nije mi jasno zasto ne pozoves tog koji ti je radio?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:58   #3916
Pozz,

Zato što je taj rekao da je aqua sezor, a ja tome ne vjerujem i mislim da je nešto zbrčkao.

Problem je jasno napisan, ovo ostalo su dodatna objašnjenja da se dobije više informacija o trenutnom stanju:

Topla voda ne ide kad se otvori na pipi nego se treba 4-5 puta otvoriti/zatvoriti pipa i tek tada se bojler upali i počme grijati vodu i to se dogodi kad je skroz hladan, dakle kad nije grijao vodu duže vrijeme.

Kad se konačno upali i zagrije vodu i počme teći topla voda, onda ne blokira toliko, nego onda se bojler upali iz prve ili druge i topla voda teče.
joleZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 23:56   #3917
Quote:
joleZG kaže: Pogledaj post
Pozz,

Zato što je taj rekao da je aqua sezor, a ja tome ne vjerujem i mislim da je nešto zbrčkao.
A sto je uopce radio? Dosao je radi tog nekog konkretnog problema ili je samo obavio redovni pregled/mali servis bojlera? (pregledavanjem tesko da moze nesto zbrckati)
Quote:
Problem je jasno napisan, ovo ostalo su dodatna objašnjenja da se dobije više informacija o trenutnom stanju:
Ok, ako ti mislis da je jasno, u redu. Nadam se da ce te informacije biti dovoljne nekome da ti pomogne.
Quote:
promjenjena je nova pumpa i novi trosmijerni ventil ALI nakon toga pojavio se novi problem:
Ja nekako ovo dozivljavam kao da je problem poceo nakon te zamjene, pa mislim da bi trebalo zvati onoga tko je to radio. Naravno, ako je problem poceo odmah potom.
Quote:
E sad, prvo šta se može pomisliti je aqua senzor, ali ja nekako mislim da je tu nešto drugo, jer sam isto preko kolektive uzimao kojekakve šarlatane i nakon zadnjeg šarlatanstva se taj problem pojavio, prije toga nikad u 9 godina nije takav problem bio.
Preko kolektive zasigurno nisi narucio nikakav popravak nego neki pregledic bojlera ili takvo sto.
A nakon 9 godina rada se aparati kvare, nisu vjecni. Kao i auto, obavis servis, pa i tehnicki prodjes i za mjesec dana otkaze tko zna sto...
Quote:
Topla voda ne ide kad se otvori na pipi nego se treba 4-5 puta otvoriti/zatvoriti pipa i tek tada se bojler upali i počme grijati vodu i to se dogodi kad je skroz hladan, dakle kad nije grijao vodu duže vrijeme.
To nije u redu i trebao bi majstor to rijesiti. Jedino sto kao laik mozes napraviti je da ocistis mrezice na pipama, ostalo je bolje prepustiti drugima.
Quote:
Kad se konačno upali i zagrije vodu i počme teći topla voda, onda ne blokira toliko, nego onda se bojler upali iz prve ili druge i topla voda teče.
Ima ovdje strucnjaka koji ce te mozda savjetovati, ali vjerujes li da mozes sam popraviti? Nije to za svakog. Koji put je ipak bolje platiti pravom majstoru nego kemijati, pa na kraju lose proci.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:44   #3918
Pozz,

hvala na odgovoru, ovo sve šta si napisao stoji i slažem se, ja prvenstveno pitam da me majstor ne prevari.

Mrežice na pipama sam već očistio i kao da je bilo malo bolje, ali jako brzo se pogoršalo.

Kolekiive i ostala čuda su radili čišćenje, i dok je radio naravno da je rastavljao sve, plus trosmijerni ventil je isto skidao JER je rekao da to prijašnji majstor nije dobro nešto stavio I NAKON TOGA se ovaj problem počeo pojavljivati.

Dakle promjenjena je pumpa, pa onda trosmijerni ventil I SVE je dobro radilo.

Onda je ovaj iz kolektive došao čistiti i rastavljao jel i taj ventil je KAO "dobro sad stavio" ali mislim da je on to pokvario jer nakon njegovog čićenja je počela topla voda blokat.

Ja sam ga pitao za to, jer je dolazio ponovo plamenik pojačat jer je i to bio sjeb... i on kaže to ti je aqua senzor ALI ja mu ne vjerujem i mislim da me hoće prevarit.

Dakle bitak onoga što mene zanima je da li ovakvo ponašanje može biti nešto drugo, kad otvaraš toplu vodu pa treba nekoliko puta otvori/zatvori pipu da bi bojler se upalio i počeo grijati ili je to 100% aqua senzor.

Nadam se da je sad sve jasno.

Hvala
joleZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:33   #3919
Quote:
joleZG kaže: Pogledaj post
Pozz,

hvala na odgovoru, ovo sve šta si napisao stoji i slažem se, ja prvenstveno pitam da me majstor ne prevari.

Mrežice na pipama sam već očistio i kao da je bilo malo bolje, ali jako brzo se pogoršalo.

Kolekiive i ostala čuda su radili čišćenje, i dok je radio naravno da je rastavljao sve, plus trosmijerni ventil je isto skidao JER je rekao da to prijašnji majstor nije dobro nešto stavio I NAKON TOGA se ovaj problem počeo pojavljivati.

Dakle promjenjena je pumpa, pa onda trosmijerni ventil I SVE je dobro radilo.

Onda je ovaj iz kolektive došao čistiti i rastavljao jel i taj ventil je KAO "dobro sad stavio" ali mislim da je on to pokvario jer nakon njegovog čićenja je počela topla voda blokat.

Ja sam ga pitao za to, jer je dolazio ponovo plamenik pojačat jer je i to bio sjeb... i on kaže to ti je aqua senzor ALI ja mu ne vjerujem i mislim da me hoće prevarit.

Dakle bitak onoga što mene zanima je da li ovakvo ponašanje može biti nešto drugo, kad otvaraš toplu vodu pa treba nekoliko puta otvori/zatvori pipu da bi bojler se upalio i počeo grijati ili je to 100% aqua senzor.

Nadam se da je sad sve jasno.

Hvala


100% aqua senzor
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 02:34   #3920
f24 na vuw 202

Pozdrav, nakon što sam pročitala cijeli topic, ipak bih molila savjet za problem na VAilant bojleru.
Ima cca 7 godina, redovito je održavan , obično na 1,5 godine, ovaj zadnji put malo kasnije.
Prije servisa mi se počelo dešavati da ponekad nema tople vode, pa se mora dugo čekati da počne teči ili čak i resetirati plamenik. Ta greška se već javila prije par godina i promijenjen je aqua senzor i sve je bilo ok. Nakon servisa bojlera, dan dva je sve bilo ok (promijenjen je opet aqua senzor), ali se pojavila greška f24, pa je opet počeo problem s toplom vodim ponekad, ali ne baš identično kao prije, nego više nakon noći recimo kad bi se voda ohladila i čini mi se da se prebrzo zagrijava. Zvala ponovno servis nakon nekog vremen jer je postajalo gore, serviser zamijenio opet neki mikroprekidač, međutim odmah se ponovno javila f24 greška i opet povremeno gašenje bojlera kad se voda jako ohladi.
Ponovno sam ih zvala, ali mi se čini da je nešto sfušano tijekom servisa i čini mi se da bi zapravo sve trebalo ponovno rastaviti i pregledati ?
Je li moguće da je smeće od čišćenja ostalo negdje u sustavu.
Bojler nije odzračen tijekom srvisa, to smo mi naknadno napravili ....
SamoKika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.