Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 17:05   #961
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
zanima me koliko je opasno ukoliko se kasni sa godisnjim servisom? trosimo puno vruce vode i stalno grijemo, a i podstanari smo koji su prvi put suoceni sa plinskim bojlerom pa nas je malo strah.
nedavno je bio decko iz servisa, ali nije mogao nista napraviti jer mora izvuci bojler koji je smjesten u uskom ugradbenom ormaru pa prvo moramo razmontirat' cijeli ormar.

btw, termostat u sobi nije bas pretjerano precizan - kad ga malo smanjim, radijatori postanu hladni, malo teze namjestim na mlako.

a ukoliko smanjimo regulatore na samim radijatorima, a ovaj na bojleru i termostat u sobi ostavimo kako jesu, cijevi u podu se jako zagriju i tlak u bojleru naraste. je li to normalno? (radijatori su izraceni.)

takodjer, kad pustim vodu, ne ide mi uvijek dovoljno topla (ili pak uopce ne ide topla) pa moram zatvorit' slavinu i onda opet lagano pustit' vodu. ponekad i par puta. plus sto cak i kad do kraja okrenem regulator na bojleru, ne pusta vrucu vodu ako slavinu otvorim do kraja, vec tek kad namjestim srednji ili slabiji mlaz. je li to normalno? ili su plinski protocni bojleri inace takvi?

ne kuzim koji je model, na papirima mu pise turboblock plus i onda ovo:
vu soe 122/2-5
vu/soe 202-2/5
vu/soe 242/2/5
vu/soe 282/2-5
vuw soe 322/2-5
vu soe 362/2-5

ma sta to znacilo. valjda je to sve slicno. ako se nadju, znalci ce razumjeti. majstor je na listic napisao
vuw 182/2-5.


hvala unaprijed!
Samo bih primjetio da aparat nije 182/2-5 nego 182/2-3
ivek_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:22   #962
bok,
Imam Vaillant VUW 182/2-3 i slijedeći problem, naime ventil kojim se pušta voda u sistem i kada je zatvoren pušta vodu, tako da se vrlo često događa da pritisak pređe 3 bara pa bojler počne izbacivat vodu na sigurnosnom ventilu.
Jel je netko imao takav slučaj i zna koliko će me ta "zabavica" koštat?
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:09   #963
to moze biti neispravan ventil za nadopunu sistema ili treba provjeriti ekspanzionu bocu koja ne dozvoljava rast pritiska. ako je ventil u pitanju mora se promijeniti jer se ne moze "pokrpati". nije jako skupo, cini mi se da je oko 150 kn + izmjena.
big_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:47   #964
Quote:
materwola kaže: Pogledaj post
bok,
Imam Vaillant VUW 182/2-3 i slijedeći problem, naime ventil kojim se pušta voda u sistem i kada je zatvoren pušta vodu, tako da se vrlo često događa da pritisak pređe 3 bara pa bojler počne izbacivat vodu na sigurnosnom ventilu.
Jel je netko imao takav slučaj i zna koliko će me ta "zabavica" koštat?
Pretpostavljam da si to vec pokusao uciniti...ali dok ti ne dodje serviser, pokusaj jos jednom malo jace stisnuti taj ventil. Citala sam vec ovdje o istom problemu koji je rijesen upravo na takav jednostavan nacin.
I jos...pokusaj ne dozvoliti da tlak previse naraste, pa povremeno sam ispusti vodu na radijatoru i pokusaj ga drzati pod kontrolom...dok ne dodje serviser i zamijeni ti to.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:25   #965
hvala ljudi, da radilo se o neispravnom ventilu za nadopunu sistema... došo majstor... 200kn
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 04:49   #966
... ipak ne... promijenjen je ventil za nadopunu sistema ali bojler se i dalje puni vodom (i kad je ugašen). Jedino je OK dok je glavni dovod vode u bojler prekinut... ali tad nema tople vode. Jel je moguće da se puni preko sistema za toplu vodu???
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:14   #967
Quote:
materwola kaže: Pogledaj post
... ipak ne... promijenjen je ventil za nadopunu sistema ali bojler se i dalje puni vodom (i kad je ugašen). Jedino je OK dok je glavni dovod vode u bojler prekinut... ali tad nema tople vode. Jel je moguće da se puni preko sistema za toplu vodu???


majstor ti, nije stavio novi ventil, nije ga dobro zatvorio, ili-sto je vrlo malo vjerojatno -novi ventil nije ispravan. odakle si?
big_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 13:11   #968
taj drugi ventil je izvadio iz original vaillantove vrečice (potrgao ju je predamnom), pritegnuto je dobro jer ima limitator i ne ide dalje. Sad kaže da bi mogao biti "pločasti izmjenjivač topline"....
Iz Križevaca sam.
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:00   #969
dali ti je pregledao ekspanzionu bocu? dali je pokusao staviti drugi ventil da vidi mozda da nije stvarno nekim slucajem taj novi neispravan? kada ce ti to raditi? ako ce poslije vikenda raspitat cu se pa ti javim sto sam saznala?
big_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 15:10   #970
nije pregladao ekspanzionu bocu jer smo nju isključili obzirom da se sistem puni i kad je bojler isključen, a ona, ako sam dobro shvatio, radi samo dok je bojler ukjučen.
Danas nije bio tako da nije isprobao drugi ventil, vjerujem da će doći poslije vikenda...
To sad već traje tjedan dana i lagano me izluđuje. Molim te javi što si saznala... i hvala ti na trudu.
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:44   #971
moze biti da je taj izmjenjivac. ventil ako je stavio novi kao sto i je, moze biti jos samo taj izmjenjivac. koji je to model bojlera i koliko je star?
big_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 10:37   #972
Vaillant VUW 182/2-3, a star je cca. 2,5 godine
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:33   #973
Quote:
materwola kaže: Pogledaj post
... ipak ne... promijenjen je ventil za nadopunu sistema ali bojler se i dalje puni vodom (i kad je ugašen). Jedino je OK dok je glavni dovod vode u bojler prekinut... ali tad nema tople vode. Jel je moguće da se puni preko sistema za toplu vodu???
ventil za dopunu košta 180,00kn + promjena(sigurno nemaš novi ventil)
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:49   #974
Quote:
mbukal3 kaže: Pogledaj post
ventil za dopunu košta 180,00kn + promjena(sigurno nemaš novi ventil)
Ti sigurno nemaš novi ventil uzmi logično dolazak, izmjena ventila sve za 20 kuna

Mada može biti sekundarni pločasti izmjenjivač (samo dosta rijetko se dešava da on propušta)
dexdu is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:27   #975
ok, ne isključujem da sam dobio stari ventil no vrećica je bila originalno zavarena i majstor ju je predamnom potrgao... ali teško mi je vjerovati da bi netko uložio toliko truda da proda stari dio za koji zna da nije ispravan i da ću ga zvati čim primjetim. Ajde da ga više nikad ne vidim... al ovako
dobro... znači može biti "sekundarni pločasti izmjenjivač"... Kolko to košta?
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:49   #976
jedno pitanje ako izmjenjivač pušta iz sistema sanitarne vode u grijanje nebili kada se zatvori ulaz hladne vode u bojler dio od grijanja kao takav moglo isprazniti preko pipe za toplu vodu
ivek_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:58   #977
Sumnjam da bi se i jedan majstor koji drži do imena išao brukati sa polovnim ventilom (zbog par sto kuna), a ako ga je i zamjenio a nije otklonio kvar možeš ga uvijek tražiti da ti vrati tvoj ventil te otkloni kvar koji mu onda naravno platiš u skladu sa vaillant cjenikom bar bi tako trebalo biti ako on imalo drži do svojeg obrta ili firme
ivek_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 23:11   #978
Quote:
ivek_zg kaže: Pogledaj post
jedno pitanje ako izmjenjivač pušta iz sistema sanitarne vode u grijanje nebili kada se zatvori ulaz hladne vode u bojler dio od grijanja kao takav moglo isprazniti preko pipe za toplu vodu
Grijanje je zatvoreni sistem. Nema veze s pipama i toplom vodom. Voda se moze ispustiti na radijatoru.
Ali - ako se zaustavi dovod hladne vode u bojler moralo bi (imo) to podizanje tlaka u sistemu stati.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 00:29   #979
ovako, imam ventil za hladnu vodu ispred bojlera i na bojleru tj. "ventil za nadopunu sistema"
1. ventil za nadopunu sistema je uvijek zatvoren
2. ako je ventil ispred bojlera otvoren sistem se polako puni (tlak raste)
3. ako je ventil ispred bojlera zatvoren sistem se NE puni ali nemam tople vode

isprobao sam ovo što je preložio Ivek: zatvorio sam glavni ventil i otvorio pipu; voda iz pipe kaplje, a tlak u bojleru pada. Dakle, ako sam dobro shvatio, sistem grijanja se prazni preko pipe.
materwola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:25   #980
Quote:
materwola kaže: Pogledaj post
ovako, imam ventil za hladnu vodu ispred bojlera i na bojleru tj. "ventil za nadopunu sistema"
1. ventil za nadopunu sistema je uvijek zatvoren
2. ako je ventil ispred bojlera otvoren sistem se polako puni (tlak raste)
3. ako je ventil ispred bojlera zatvoren sistem se NE puni ali nemam tople vode

isprobao sam ovo što je preložio Ivek: zatvorio sam glavni ventil i otvorio pipu; voda iz pipe kaplje, a tlak u bojleru pada. Dakle, ako sam dobro shvatio, sistem grijanja se prazni preko pipe.
Nisam ja bas tako shvatila njegov prijedlog..jer time ne mozes isprazniti vodu iz sistema, ali si dokazao da su sistemi povezani tj. da voda iz jednog ulazi u drugi...a to i je valjda on mislio.
Kad je ventil za dovod hladne vode otvoren, onda voda (za pranje ruku) prodire u sistem za grijanje, kada to zatvoris desi se obratno, samo u puno manjoj mjeri. Voda iz dovoda hladne vode je pod vecim pritiskom i ona i na pipu izlazi pod "drukom", a ako je negdje kakva rupica ...prodire tamo gdje je manji tlak.
U obratnom slucaju, tlakovi su manji, ali ipak se onda voda iz sistema vraca kroz istu tu rupicu u dovod hladne vode ...koji vise nije pod pritiskom jer si vodu zatvorio.
Tako ja to vidim...ne znam je li tocno, nisam strucnjak...ali po svemu sudeci negdje se vode mijesaju, a to je po svoj prilici tamo gdje je - procurio izmjenjivac.
Slijedi zamjena. , cijene ne znam, vjerujem da kosta bar 1000kn.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.