Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 13:48   #1
Joga kod kuce

Pozdrav, kao sto znamo za Jillian Michael i volimo njene dvd-ove, ima li neko od vas preporuciti isto nesto takvo da se skine s neta pa da se joga radi kod kuce uz vodica na ekranu ?
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:15   #2
najbolji program koji postoji je onaj koji sam već sto puta spominjala "yoga i pilates" dvd, bilo je na stranicama Tiska za naručiti ali je rasprodan:
http://www.pilatesyoga.hr/pilates-yoga-na-dvd-u
uglavnom, košta oko 130 kuna, ima meni gdje sam biraš programe vježbanja, opisano je u slici, riječi i izvedbi tako dobro da i oni koji nikad u životu nisu čuli za yogu nakon ovog lako uđu u štos.
da sam dobila bar jednu kunu od svake preporuke, dosad bi bila bogatija i od Tedeschija, toliko puta sam preporučala kupnju. ja ga imam dugo vremena i koristim svakodnevno.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:41   #3
Nisam u hr, jako sam daleko, tako da bi mi odgovaralo nesto sto se bas moze skinuti s neta
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:43   #4
evo ti nešto za početnike:
http://rapidshare.com/files/28626353...odic.part1.rar
http://rapidshare.com/files/28631110...odic.part2.rar
http://rapidshare.com/files/28641850...odic.part3.rar
http://rapidshare.com/files/28649482...odic.part4.rar
http://rapidshare.com/files/28650471...odic.part5.rar

sinkronizacija je na srpski, ali darovanom konju se ne gleda u zube, zar ne ?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 16:35   #5
Pozdrav evo taman sam mislija otvoriti neku raspravu o jogi ovdi u splitu i evo kad sam već naletija tu di jesam moram se nadovezat na ovu temu. Bavim se jogom već podosta vrimena i valjda sam nekog vraga i naučija ali to nije bilo niti iz knjiga a niti iz DVD-ova. Moja topla preporuka je da odete na trening kod instruktora i da za početak radite u grupi. razlog je jednostavan, naučit će te pravilnije i sigurnije radit kad vas netko nadgleda i odmah ispravi pogreške jer joga kao i svaki sport je korisna ali zna bit i opasna i dovesti do ozljeda pa i težih posljedica ako se radi sam kod kuće. Nismo svi isto građeni a svi mi imamo i raznoraznih problema tipa visok ili nizak krvni tlak ili iskrivljena kralježnica od sjedenja ili pak nas muće godine ili teška zakržljalost mišića itd. Ja imam dosta i knjiga i dvd-a i ništa iz njh nisam naučio jer kad savladaš jogu uz dobrog trenera i godinama radiš u dobrom društvu shvatit ćete zašto sam ovo napisao. Evo kad sam se već raspisao volio bih malo raspravit o ovoj temi s nekim iz Splita pa da se i nađemo i skupa vježbamo
9 ajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:05   #6
http://www.youtube.com/user/yogatic

Pratim ovaj channel i ok mi je, za mene kao početicu pomoglo mi je dosta, kroz dva tjedna sam proradila na fleksibilnosti i koristim njezine vježbe za razgibavanje i istezanje prije/poslije trčanja i vježbanja.
__________________
Un giorno imparerai la verità, e si vedrà il vero volto di ingiustizia!
latina <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:09   #7
Quote:
9 ajna kaže: Pogledaj post
Pozdrav evo taman sam mislija otvoriti neku raspravu o jogi ovdi u splitu i evo kad sam već naletija tu di jesam moram se nadovezat na ovu temu. Bavim se jogom već podosta vrimena i valjda sam nekog vraga i naučija ali to nije bilo niti iz knjiga a niti iz DVD-ova. Moja topla preporuka je da odete na trening kod instruktora i da za početak radite u grupi. razlog je jednostavan, naučit će te pravilnije i sigurnije radit kad vas netko nadgleda i odmah ispravi pogreške jer joga kao i svaki sport je korisna ali zna bit i opasna i dovesti do ozljeda pa i težih posljedica ako se radi sam kod kuće. Nismo svi isto građeni a svi mi imamo i raznoraznih problema tipa visok ili nizak krvni tlak ili iskrivljena kralježnica od sjedenja ili pak nas muće godine ili teška zakržljalost mišića itd. Ja imam dosta i knjiga i dvd-a i ništa iz njh nisam naučio jer kad savladaš jogu uz dobrog trenera i godinama radiš u dobrom društvu shvatit ćete zašto sam ovo napisao. Evo kad sam se već raspisao volio bih malo raspravit o ovoj temi s nekim iz Splita pa da se i nađemo i skupa vježbamo
super odgovor, ne moram nista dodavat'. Osim mozda da se iz knjiga i DVD-a ipak moze nesto naucit. 1% Ako nista, zagolicaju ti mastu.../."Lako se ude u stos?" ovo ne moze bit' dalje od istine...poznajem dosta ljudi koji su dugotrajnom nepravilnom jogom nanijeli sebi vise stete nego koristi, i to ni manje ni vise nego ucitelji joge...a sta su tek pocetnici u stanju uciniti... s druge strane, negdje sam cula od nekog - tvoje tijelo je najbolja knjiga, i iz nje trebas uciti.
9 ajna, zivila sam dugo vani i zadnjih nekoliko godina imala sam "yoga buddyja" s kojom sam se nalazila jednom tjedno da bismo "prakticno raspravljale" o razlicitim polozajima i metodama poduke...bilo je jako zanimljivo, razmjenjivale smo iskustva i kritizirale (analizirale?) jedna drugu... u hrvatskoj sam vec nekih pet mjeseci i upravo smo se dogovorile pokusati nastaviti nase "susrete" preko skype-a. Pretpostavljam da ce biti problema oko tehnikalija ali vrijedi truda. Ako si zainteresiran za nesto slicno, ali uzivo (buduci smo oboje u Splitu), javi se...
shavasan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 12:18   #8
Svojevremeno sam si nabavila jednu knjigu, al nikako da krenem radit iz nje

Jako puno sjedim i baš bi mi trebalo to, barem da se naučim razgibavat kako treba, a nemam para za treninge...

Nadam se da ću barem sada za vrijeme ispitnog roka bar započet ...
pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:47   #9
the.biggest.loser.the.workout.weight.loss.yoga.200 8.dvdrip.xvid-fico

Evo jednog primjera, inače, lik je kolega JM Bob Harper. Ima ih još, upiši njegovo ime i izaberi.
bazziiinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:30   #10
stvarno ne bi trebali yogu raditi sami doma iz knjiga i videa
i u studiju pod nadzorom instruktora se hrpa ljudi ozlijedi
mozete se nanjeti trajne povrede

ovako na svoju ruko doma je bolje skakutati uz neki aerobic ili pilates
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 15:08   #11
Ima po torrentima Yoga for Dummies i Pilates Workout for Dummies. Oboje jako dobro.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 15:35   #12
Imaju li neki joga polozaji koji se ne bi smjeli raditi u slucaju blaze lordoze?

Pretpostavljam da je to asana cobra i varijacije na nju ili grijesim?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 03:34   #13
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
najbolji program koji postoji je onaj koji sam već sto puta spominjala "yoga i pilates" dvd, bilo je na stranicama Tiska za naručiti ali je rasprodan:
http://www.pilatesyoga.hr/pilates-yoga-na-dvd-u
uglavnom, košta oko 130 kuna, ima meni gdje sam biraš programe vježbanja, opisano je u slici, riječi i izvedbi tako dobro da i oni koji nikad u životu nisu čuli za yogu nakon ovog lako uđu u štos.
da sam dobila bar jednu kunu od svake preporuke, dosad bi bila bogatija i od Tedeschija, toliko puta sam preporučala kupnju. ja ga imam dugo vremena i koristim svakodnevno.
to je jedan od najgorih dvd-ova IKADA :/

sa dvd-om se vježba nakon što ste na klasu sa instruktorom pohvatale osnove - pola godine do godine dana. inače ne možete znati što radite krivo kad vas tuđe (i iskusnije) oči ne prate.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 03:47   #14
Quote:
Alpinac kaže: Pogledaj post
Imaju li neki joga polozaji koji se ne bi smjeli raditi u slucaju blaze lordoze?

Pretpostavljam da je to asana cobra i varijacije na nju ili grijesim?
kod lordoze zdjelicu trebaš držati u što neutralnijoj poziciji (kao što trebaju i svi ostali), ali ti moraš ekstra paziti na to. nemrem ti ovak tekstualno razglabati detaljnije što i kako, osobito kad mi nisi pred očima - zato su ti ljudi gore napisali, idi na grupne satove, neka te instruktori vide, reci im kakav imaš problem.

što se tiče kobre, prva ti je stvar da ne smiješ pustiti trbuh van - prema dolje - samo zato jer si na podu pa te "pod drži". to ti automatski iskrivljuje kralježnicu u još veću krivulju. trbuh je cijelo vrijeme aktivan. ne radiš ekstra visoke kobre koje mogu lumbalni dio tvoje kralježnice skršiti, umjereno, samo da osjetiš mišiće u leđima, ramena na nazad, glava povezana sa kralježnicom bez naginjanja unazad.

al ozbiljno, idi na grupni/poluprivatni/privatni sat. za svoje dobro.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 23:27   #15
Quote:
Morgan kaže: Pogledaj post
kod lordoze zdjelicu trebaš držati u što neutralnijoj poziciji (kao što trebaju i svi ostali), ali ti moraš ekstra paziti na to. nemrem ti ovak tekstualno razglabati detaljnije što i kako, osobito kad mi nisi pred očima - zato su ti ljudi gore napisali, idi na grupne satove, neka te instruktori vide, reci im kakav imaš problem.

što se tiče kobre, prva ti je stvar da ne smiješ pustiti trbuh van - prema dolje - samo zato jer si na podu pa te "pod drži". to ti automatski iskrivljuje kralježnicu u još veću krivulju. trbuh je cijelo vrijeme aktivan. ne radiš ekstra visoke kobre koje mogu lumbalni dio tvoje kralježnice skršiti, umjereno, samo da osjetiš mišiće u leđima, ramena na nazad, glava povezana sa kralježnicom bez naginjanja unazad.

al ozbiljno, idi na grupni/poluprivatni/privatni sat. za svoje dobro.
Nazalost u mjestu gdje zivim nema instruktora joge. Nisam 100 posto siguran da imam lordozu, buduci da nisam nikada isao doktoru za to, ali pretpostavljam da imam neki blazi oblik. Nekada su me znala povremeno i blago kod duzeg stajanja u mjestu zaboliti ledja (donji dio), a od kako vjezbam jogu vise ne, tj. zadnju godinu vise me niti ne bole. Samo sto ja do sada nisam znao sve detalje koji se ticu izvodjenja asana, no ucim. Vjezbam umjereno i vise me zanimaju "blazi" i sporiji stilovi joge, a uopce me ne zanima npr. power joga.

Imam knjigu od Jadranka Mikleca "Asana-Yoga polozaji - Pranayama-Yoga disanje", a i jos neke knjige, a cini mi se da je knjiga od Mikleca najkvalitetnija, jer zaista je detaljno objasnio sve.

Prema Miklecu nema zabranjenih asana, nego je bit na njihovom pravilnom izvodjenju, a sto se tice izdisaja, u svakom polozaju pri izdisaju treba stisnuti trbuh da lumbarni dio kraljeznice ne bi isao naprijed...

Zadnje uređivanje Alpinac : 29.02.2012. at 23:37.
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 14:39   #16
Pitanjce za malo iskusnije.... ima li neki forum, nešto... neki portal... gdje bi se moglo pitati, provjeravati. Znam da online savjetovanje ne može zamijeniti pravo, živo savjetovanje i učenje, ali opet, bolje je od jednostranog učenja s raznih videa i sličnog.
Mene npr. i kod nekih jednostavnijih asana uhvati vrtoglavica. To si tumačim na način da ih pogrešno radim. Iako se trudim pratiti upute i savjete koji se redovno daju uz takve.
Ali očito nešto ne uspjevam pratiti pa bih voljela imati u takvim situacijama nekoga kome bih mogla postaviti pitanje: ššto bi moglo biti problem, gdje pokušati popraviti?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 07:59   #17
Jel pravilno/duboko dišeš?
Ljudi često, kad im je teško zadržavaju dah ili plitko dišu, pa ih počne hvatat vrtoglavica...
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 09:23   #18
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Pitanjce za malo iskusnije.... ima li neki forum, nešto... neki portal... gdje bi se moglo pitati, provjeravati. Znam da online savjetovanje ne može zamijeniti pravo, živo savjetovanje i učenje, ali opet, bolje je od jednostranog učenja s raznih videa i sličnog.
Mene npr. i kod nekih jednostavnijih asana uhvati vrtoglavica. To si tumačim na način da ih pogrešno radim. Iako se trudim pratiti upute i savjete koji se redovno daju uz takve.
Ali očito nešto ne uspjevam pratiti pa bih voljela imati u takvim situacijama nekoga kome bih mogla postaviti pitanje: ššto bi moglo biti problem, gdje pokušati popraviti?
Kod kojih ti se asana vrti?

Možda se prenaglo dižeš?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 12:12   #19
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Pitanjce za malo iskusnije.... ima li neki forum, nešto... neki portal... gdje bi se moglo pitati, provjeravati. Znam da online savjetovanje ne može zamijeniti pravo, živo savjetovanje i učenje, ali opet, bolje je od jednostranog učenja s raznih videa i sličnog.
Mene npr. i kod nekih jednostavnijih asana uhvati vrtoglavica. To si tumačim na način da ih pogrešno radim. Iako se trudim pratiti upute i savjete koji se redovno daju uz takve.
Ali očito nešto ne uspjevam pratiti pa bih voljela imati u takvim situacijama nekoga kome bih mogla postaviti pitanje: ššto bi moglo biti problem, gdje pokušati popraviti?
kao prvo: yogu nije nikako dobro vježbati sam ako si početnik. Ako ti je samo 1 dio tijela pogrešno "namješten" u asani, imaš od nje više štete nego koristi, što znači da time riskiraš ozbiljne ozljede kralješnice,zglobova (prvenstveno koljena) i sličnih povreda.
Zato bi bilo dobro da ipak ideš u studio gdje su certificirani instruktori, već za 2 mjeseca naučit ćeš dovoljno da možeš samostalno vježbati doma, puno efikasnije i sigurnije.

Što se tiče toga da ti se vrti u glavi za vrijeme vježbanja ... vjerojatno ne dišeš dobro i imaš oscilacije u tlaku.
Koju yogu vježbaš? Dišeš li ujjay ili? Kako uopće vježbaš, iz knjige ili kako?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:11   #20
pitanje

jel tko od cura radi jogu za ublažavanje trbuhobolje prilikom ženskih tegoba? - vidjela sam par videa na yt, ali svaki put odustanem jer 1) u trenutku dok me boli ne mogu ništa osim ležati, 2) kad me prestane bolit bojim se previše micati da ne zaboli opet.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.