Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 00:18   #2001
ta kuglica je proces oko vrška korjena koji često zna i olakšat vađenje,naravno ako nije jako akutno upaljen
Gutaperka is offline  
Old 03.04.2008., 00:25   #2002
Olaksat?
Bez obzira sto me ona boli na dodir? Nikad necu shvatit ni s od stomatologije
silence777 is offline  
Old 03.04.2008., 00:44   #2003
Puno hvala Gutaperka, imas PP!
celica maja is offline  
Old 03.04.2008., 12:20   #2004
Dvoumila sam se da li da postavim ovo pitanje na ovom topicu ili na onom o MS-u, slobodno me uputite na drugu temu ili neka moderator prebaci.
Može li upala očnjaka izazvati upalu očnog živca?
Prije otprilike dvije godine, par mjeseci iza poroda, očnjak mi se jednostavno sasuo. Imala sam neku gadnu tihu upalu zubnog živca koju nisam ni osjetila. Drugi dan počela sam imati smetnje vida na lijevom oku u obliku smanjene osjetljivosti na svjetlo i bijelu boju, odnosno sva bijela boja bila mi je mat, bez sjaja. Kada sam otišla očnom pitala me kako vidim crvenu boju, i zaista bila je to crvena kao da je premazana prozirnom sivkastom bojom, tj. nejasna crvena bez jarkosti. Odmah me uputila u Zagreb na bolničko liječenje u Sestre Milosrdnice. Drugi dan bila sam skoro slijepa na lijevo oko, vidila sam samo obrise i to na rubovima fokusa. U bolnici sam tri dana bila na infuziji i primala Dextametazon, zbog čega sam, nažalost, morala prestati dojiti. Rečeno mi je da upala očnog živca može biti prvi pokazatelj multiple skleroze, pa su mi napravili MR mozga. Vide se dvije fokalne lezije na prednjem režnju sa lijeve strane (što ide u korist MS). Poslali su me kući i na kontrolu neurologu. On nije utvrdio nikakve smetnje. Nitko me nije pitao za zub, niti je meni palo na pamet, a uz to imala sam gadni udarac u glavu 3 godine prije toga, niti me to itko pitao. Tek mi je zubar nedavno skrenuo pažnju na vezu između očnjaka i očnog živca (ne zove se bezveze "očnjak"). Osim ovih nedaća nisam više imala nikakvih smetnji u živčanom sustavu. Zanima me jeli imao tko slučaj da mu se iz upale očnjaka razvije upala očnog živca. Hvala.
petra593 is offline  
Old 10.04.2008., 08:29   #2005
zanima me da li je 550 kn normalna cijena u zg-u za endodontsko liječenje zuba (čišćenje kanala + ispun)?
Zuzzu is offline  
Old 10.04.2008., 15:16   #2006
Quote:
zuzz kaže: Pogledaj post
zanima me da li je 550 kn normalna cijena u zg-u za endodontsko liječenje zuba (čišćenje kanala + ispun)?
mislim da bi cijena bila OK.O kojem zubu se radi?
Gutaperka is offline  
Old 10.04.2008., 18:20   #2007
Quote:
zuzz kaže: Pogledaj post
zanima me da li je 550 kn normalna cijena u zg-u za endodontsko liječenje zuba (čišćenje kanala + ispun)?
To je zbilja povoljno! Bit će da je jedno korijeni zub i da si dobar sa doktorom
Krumpir is offline  
Old 11.04.2008., 08:19   #2008
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
To je zbilja povoljno! Bit će da je jedno korijeni zub i da si dobar sa doktorom
ovo mi je bila prva intervencija kod novog zubara. praktički ga ne poznajem ali od sad se definitivno vraćam a kolika je inače cijena ?


ps. radilo se o gornjoj četvorci
Zuzzu is offline  
Old 11.04.2008., 10:59   #2009
Imam jedan problematičan zub,već mi je 4 mjeseca u popravku. Živac je ubijen,a prije nekih mjesec i po je napravljena endodoncija na institutu. 10 dana nakon toga,kad sam trebao dobiti plombu,upalilo se zubno meso,sa gnojnom fistulom sastrane zuba. Doktorica mi je to probušila iglom,dala antibiotike i rekla da se vratim kad se upala smiri,da to plombira. Prije 2 tjedna stavljena je plomba, ali mi se ta fistula opet pojavila prošli tjedan,istisnuo sam je pa se kao malo smirilo,cijelo vrijeme osjećam laganu bol kad žvačem na toj strani. Jutros,opet nova fistula,opet bolno istiskanje. Radi se o šestici dole. Zanima me dali je to s fistulama normalno i oće li proći ili da odem da mi ga izvade? Već 4 mjeseca ne žvačem lijevom stranom,stalno je pod nekim upalama,dvaput sam pio antibiotike,više mi ga je pun q.
Marakeš is offline  
Old 11.04.2008., 11:14   #2010
Quote:
Marakeš kaže: Pogledaj post
Imam jedan problematičan zub,već mi je 4 mjeseca u popravku. Živac je ubijen,a prije nekih mjesec i po je napravljena endodoncija na institutu. 10 dana nakon toga,kad sam trebao dobiti plombu,upalilo se zubno meso,sa gnojnom fistulom sastrane zuba. Doktorica mi je to probušila iglom,dala antibiotike i rekla da se vratim kad se upala smiri,da to plombira. Prije 2 tjedna stavljena je plomba, ali mi se ta fistula opet pojavila prošli tjedan,istisnuo sam je pa se kao malo smirilo,cijelo vrijeme osjećam laganu bol kad žvačem na toj strani. Jutros,opet nova fistula,opet bolno istiskanje. Radi se o šestici dole. Zanima me dali je to s fistulama normalno i oće li proći ili da odem da mi ga izvade? Već 4 mjeseca ne žvačem lijevom stranom,stalno je pod nekim upalama,dvaput sam pio antibiotike,više mi ga je pun q.
Koji institut?
Krumpir is offline  
Old 11.04.2008., 12:44   #2011
Neznam jel institut,možda si i klinika zove,ona u Perkovčevoj u Zagrebu.
Marakeš is offline  
Old 11.04.2008., 13:34   #2012
Oni bih to morali srediti. Otidi tamo i reci im sto ti se dogada.
Krumpir is offline  
Old 11.04.2008., 17:12   #2013
Pozdrav narode,ovak ja sam pri kraju s radovima na zubima,ovak meni su na gornjoj čeljusti dobri kutnjaci oba i dvojka,a na ostatak se stavlja nadogradnja znači mislim da gore ide 10 zubi(nek me neko ispravi)-nadogradnja.E sad imam pitanje zubar mi je napravil ponudu za gornju čeljust znači od keramike zubi,došlo bi oko 2400eura a od onog drugog materijala sa k počinje več sam zaboravil,mislim oko 1600eura.Znam da sam s keramikom miran 20-30god.e a sa ovima kak mi je objasnila nakon pet god.potamne lagano.Kaj vi mislite dal je cijena ok ili...?Ma znam da su skupi zubi,mada u početku nisam imal namjeru uzimat u obzir keramiku,al dok mi je ispričala koje su kvalitete,lagano sam pao u dilemu.Znači u pitanju je nadogradnja.Al kolko vidim ovi keramički su dobrano skuplji od ovih jeftinijih,i to za skoro soma eura....
zvonac_1 is offline  
Old 11.04.2008., 18:16   #2014
pretpostavljam da su ovi šta si rekao da potamne kromazit ili neki sličan materijal.Ja svakako preporučujem keramiku iako su skuplji jer ovi od kromazita promijene boju za par godina.Mogu oni potrajat više godina ali kakva ti korist od zubi koji su potamnili i to se vidi jer,kako si rekao dvojke su OK a one će ostat iste nijanse kao sada pa će se vidit razlika.Platio si 1600 eura a imaš nešto s čime možda za nekoliko godina nećeš bit zadovoljan.Za keramiku ćeš više platit ali ćeš s tim zubima bit puno dulje miran i zadovoljan nego sa kromazitnim zubima koji će ti vjerojatno potamnit
Gutaperka is offline  
Old 11.04.2008., 19:20   #2015
Slažem se,mada mi je to i zubar reko isto,(da,kromazit potamni)keramika je nekaj od najboljeg kaj se da preporučit.Mada sam više naginjal kromazitu,al ipak izgleda da uzimam keramiku jest da je skuplja i to dosta.Pošto i ostatak forumaša preporuča keramiku...
zvonac_1 is offline  
Old 11.04.2008., 20:30   #2016
molila bih nekoga da mi napiše - može li se na mrtav zub staviti keramička ljuskica?
invisible f is offline  
Old 11.04.2008., 20:37   #2017
Quote:
invisible f kaže: Pogledaj post
molila bih nekoga da mi napiše - može li se na mrtav zub staviti keramička ljuskica?
naravno da moze...zasto ne...i taj mrtav zub je napunjen i funkcionira kao i prije...

izbrusi se na isti nacini stavlja protetski nadomjestak...

ali zasto ljuskica? zasto ne krunica?

ja mislim da je krunica kvalitetnije rjesenje s obzirom na devitaliziran zub...barem bi ja tako savjetovala mom pacijentu...
ribica0603 is offline  
Old 12.04.2008., 12:38   #2018
Krunice mi uvijek izgledaju jako neprirodno, možeš s kilometar skužiti da je krunica. Mislim da bi s ljuskicom zub mozda djelovao prirodnije.
invisible f is offline  
Old 12.04.2008., 21:19   #2019
Ljudi jel ima ko kakav link sa slikama kromazit vs keramika zubi?
zvonac_1 is offline  
Old 12.04.2008., 23:53   #2020
U Americi ti zubar nece niti lijeciti zub (umrtvljivanje zivca) ako se ne obavezes staviti krunicu na taj zub. To je normalana praksa. Vele da se takav devitaliziran zub na taj nacin duze sacuva, sto vjerujem da je istina.
celica maja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.