Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 12:49   #1
Dobar program za montiranje filmova - preporuke

Evo, već nekoliko dana pokušavam smontirati jedan film kako spada, ali nikako da uspijem. Prvo sam provao sa Adobe Premierom Pro, za kojeg se ispostavilo da trza, naveliko. Svaki malo duži, al veći fajl, koji otvorim, jednostavno trza i bloka. Plus, sve šta iskidam i spremim, pohrani se kao preglomazan fajl (15 minuta, 1,5 giga).
Poslje tog sam koristio Sony Vegas 7a, koji mi je odbio prikazati filmić na crnom screenu, i za kojeg nikako nisam mogao naći alat za rezanje filma.
Sada sam na savijet drugog kolege forumaša prešao na Video Editor 7, koji mi je blokao u 2 navrata. Prvi puta kada sam ga upalio, drugi puta kada sam sve smontirao kako spada. Ne moram vam pričati koliko je to iritantno iskustvo, pogotovo sa toliko nepreciznim programom.
A da ne pričam o tom da ni u jednom ni u drugom pojma nemam kako bi uvalio MP3.

Enivej, tražim nekakav normalan program, i relativno jednostavan program, ili, riješenje za ove gore probleme.

Hvala.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 08:36   #2
Cyberlink PowerDirector
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 10:41   #3
Već sam ti odgovorio na onom drugom topicu
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:08   #4
Za video capture koristiti možeš program Pinneacle Studio, NeroVision4, Ulead Video Studio10,...
Idi na www.techcentar.com te pod glavnim izbornikom: informatika: A/V obrada - imaš primjere kako koristiti alate/programe, za obradu videa.
Ako što nađem na www, šaljem.
NGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 11:14   #5
Meni Pinnacle radi super
m.ar.e.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:56   #6
video editor - automatic

Pozdrav znalcima,

ja sam osobno trenutno tutlek (čitaj sirotinja) u poznavanju montiranja videa. (što ne znači da nisam uporan i odlučan da nešto naučim), Zato me zanima dali postoji neki program u koji recimo ubaciš svoju snimku tipa

http://www.youtube.com/watch?v=GkrjP4CZPwQ

koja je snimljena u jednom kadru i sa stacioniranom kamerom. Dakle program koji bi sam izrezao video na više isječaka ( ali da radi po principu prepoznavanja promjene pokreta) , i onda te iste isječke montira kao neki video spot tipa ,preklapanje,slika u slici, i sl. (ali da to radi po principu prepoznavanja glazbene podloge) dakle da automatski montira isječke kako se mijenja ritam na glazbenoj podlozi.

Naravno princip je da to program radi samostalno, automatski, ne da sam tražim i režem kadrove,spajam,upisujem prijelaze i podešavam spojeno da odgovara na glazbenu podlogu.


Slične programe sam našao za foto , ono tipa hrpa fotki, jedan klik i program ti ih umiksa sa svojim prelazima, na glazbenu podlogu koju mu zadaš.

E sad dali postoji nešto slično i za video, koji bi to isto napravio sa gore predloženoim videom.


Hvala
ritamulice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:24   #7
Da li ima neki program za monitaranje gdje ti dopušta da manipuliraš videom naprijed-nazad i usporeno-ubrzano i to da jednostavno mičeš kursorom lijevo-desno po vremenskoj liniji i da on to zapamti i od toga napravi video?
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:33   #8
Dobar program za montiranje filmova - preporuke

Ne.



To moras manualno.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 13.09.2014. at 23:02.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.