Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2007., 15:34   #61
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Eto. Puno lakše je lupat opće političke fraze da imamo vode k'o pola Europe nego shvatit da je mreža očajna...
koliki postotak stanovnistva Hrvatske nema zdravstveno ispravnu vodu? nemaju ju ni cigici koji kampiraju na smetlistu pa to nije neki pokazatelj..

ne govorimo mi tu sad o nekim politickim floskulama, koje tvoj frend bandini ovdje pokusava progurati nego o tvrdim brojkama..

a ovi koji nemaju zdravstveno ispravnu vodu je nemaju bas zbog toga, loseg stanja mreze, a ne zato jer je nema.. i kako sad to rijesiti.. hmmm izgraditi i obnoviti mrezu ili prodavati 'prirodnu cistu izvorsku vodu' u bocama od pola litre..

zastiti vode ili sve zagaditi do stupnja kada bi bandini bio sretan da moze prodavati svoju vodu iz bocice?

sta ti vojky zelis reci?

a) voda iz vodovoda (pricali smo najkonkretnije za onu u ZG) nije primjerena za pice
b)jest primjerena za pice?

ako je a) onda bolje da obavijestite hrvatsku javnost prije nego bude kasno i svi poumiremo od.. od... sta ono ne valja u toj vodi?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:46   #62
pa ti si se prvi javio? a sto ti zelis reci ?

da ne treba kupovat flasiranu vodu? jesam li to objasnio na primjeru da je to jednako pametno kao kad bi rekao ljudima "ne vozite se avionom, dovoljan je auto" ?

ja sam ti jasno rekao, a i ponovicu i sada da smatram da tamo gdje je ima i gdje je nazovi (i tako svaku moras filtrirat) zdravstveno ispravna (kao sto si vidio u clancima itekako ima dijelova hrvatske koji nemaju takvu vodu) tamo flasirana voda nije neophodna, ali kao sto sam ti pokazao ako zelis zaista pit kvalitetnu vodu moras je barem filtrirat. i to kosta ! dakle, ja govorim o tome koja je voda najkvalitetnija za pice a ti uskaces ko padobranac i spominjes da je sve to marketing. i nemoj se sad izvlacit na to da hrvatska ima bogate zalihe pitke vode, sto bi bilo kada bi bilo i te pričice. trebao si sutit i ne bi te poklopio.

evo jos jednom za tebe:

najlošije stanje u Bjelovarsko – bilogorskoj, Brodsko – posavskoj i Koprivničko – križevačkoj županiji gdje ispod 40 % stanovništva ima zdravstveno ispravnu vodu iz javnih vodoopskrbnih sustava. Ispod 50 % stanovništva ovakvu vodu ima u Vukovarsko – srijemskoj, Požeško – slavonskoj i Sisačko – moslavačkoj županiji. U Virovitičko – podravskoj i Osječko – baranjskoj županiji ova vodoopskrbljenost je ispod 60 %, dok je ona u Zadarskoj, Ličko – senjskoj i Krapinsko – zagorskoj ispod 70 %

je li onda marketing i sto deseci milijuna amera piju tu vodu? stotine milijuna ljudi u svijetu? pa da, svi su oni nasjeli na marketing
e moj sinko...trziste i trziste , zapamti to...da je flasirana voda glupost ne bi ja dizao lovu na dionicama te iste vode. pa neces valjda rec kako su voda i cigarete isto !

Zadnje uređivanje Edgar : 11.08.2007. at 18:56. Reason: qoute
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:53   #63
je da najlosije u usporedbi s ostatkom Hrvatske.. nego otkud uopce taj podatak i iz koje godine je?

ameri jedu GMO i hamburgere i debeli su i glupi.. i definitivno su najvece zrtve marketinga.. nije mi bas jasno kako mozes uopce zemisliti da bi to bio ikakav valjan argument da je to ok zato jer ameri piju vodu iz flasica.. ma cista TV-prodaja..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:55   #64
evo sad sam si dao malo truda i pogledao one nebuloze iz onog dugog teksta kako su u zagrebu suse i nemamo vode.. ne znam, ja sam doma nekako uvijek imao vode.. a HZZO ju je nekako uvijek proglasio ispravnom za pice..

no mozda je bandini u pravu?

mozda su u sumi?

ma tko ce ga znati..

lijepo pozdrav
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 16:11   #65
voda u hrv. je dovoljno kvalitetna da joj ne treba zamjena sa flasiranom.

no, mene zanima, zasto neki misle da je prokuhana voda bolja od one drito iz pipe?
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 16:46   #66
U potpuno obnovljenom prostoru u sklopu već dugo godina zatvorene Tvornice papira u Rijeci tvrtka Zvir d.o.o. započela je u svibnju s radom punionice prirodne izvorske vode i voćnih sokova. by Poslovni dnevnik

Ne znam ima li ovakvog primjera u svijetu. Vira je voda koja se puni iz riječkog vodovoda (prema meni dostupnim podacima) te se voda filtrira. Riječka voda je najkvalitetnija voda u državi. Nikad nema nestašica jer je Rijeka u 90tim uložila veliku lovu u gradsko crpilište.

U to ime sam sad popio čašu riječke vode. Zakon je. Eventualno je valja fitrirati da se smanji tvrdoća.

Najbolja voda.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:10   #67
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
koliki postotak stanovnistva Hrvatske nema zdravstveno ispravnu vodu?
Pa evo ti gore podaci. Nema je ogroman dio Slavonije. Ni okolica Zagreba. Ja u Ivanić-Gradu imam tehničku vodu u vodovodu, bakterijski čistu, ali tehničku vodu, ne pitku.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 23:25   #68
evo jos čistih činjenica i argumenata za biologa s lažnom diplomom:


s wikipedie ("tv prodaje" kako to biolog voli reci):

"The sales for bottled water are estimated to be between $50 and $100 billion (US) annually and increasing approximately 7 to 10 percent annually. In 2004, total sales were approximately 154 billion liters (41 billion gallons).[1]

Though many municipalities, particularly in the developed world, guarantee safe, potable water, others may be subject to groundwater contamination from commercial fertilizer, MTBE, or other contaminants. Violations of tap water standards tend to be highly publicized and widely reported, for example, a 1993 Cryptosporidium outbreak which caused 400,000 people to get sick in Milwaukee, Wisconsin (see: Milwaukee Cryptosporidium outbreak).

In developing countries, demand is driven by factors including the lack of potable groundwater in many areas, the lack of reliable or safe municipal water in many urban areas, chemical and organic pollution of ground and well water, and convenience relative to boiling or otherwise treating accessible but potentially contaminated water."

Markets
The United States is the largest market for bottled water, at 26 billion liters in 2004. On average, this is one 8-ounce glass per person per day. Italy has the highest average consumption per person, at two 8-ounce glasses per person per day.


Consumption by Country
Here is data for global markets in 2004, in billions of liters consumed. As ordered in greatest from least.[4]

All Others 39.9
USA 25.8
China 11.9
Brazil 11.6
Italy 10.7
Germany 10.3
France 8.5
Mexico 7.7
Indonesia 7.4
Spain 5.5
India 5.1
Total 154.3

Consumption by person
Italy 183.6
Mexico 168.5
United Arab Emirates 163.5
Belgium 148.0
France 141.6
Spain 136.7
Germany 124.9
Lebanon 101.4
Switzerland 99.6
Cyprus 92.0
United States 90.5


I sad mi reci da su USA, Brazil, Kina, Italija, Njemačka, Francuska, Španjolska, Švicarska beznačajne zemlje u kojima su svi glupi i debeli jer piju flaširanu vodu ?

a ovo:?

The Wall Street Journal, after seeing the incredible demand for bottled water, is considering it the next best thing to oil and gold. [

In many areas of the world, good municipal water is unavailable. The United Nations estimates that in 2005, 1.1 billion people lacked access to safe, affordable, drinking water, and two to five million people die every year from preventable water-related diseases. (5 miliona ljudi svake godine umiru zbog kako to biolog voli nazvati "tv prodaje")

napisi konacno neki argument, ne ponavljaj stalno istu frazu "tv prodaja". ukoliko se pojavis s argumentom mozemo nastavit debatu, inace te prepustam tvojoj pipi i žutoj vodi.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.08.2007., 13:11   #69
Koliko je istinita tvrdnja da je Hrvatska po zalihama bvode treća u Evropi?!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 13:44   #70
Pa valjda je. U Poslovnom je takav naslov bio. Baš sam danas naletio na to.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 18:45   #71
a po infrastrukturi smo medju zadnjima.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 18:59   #72
Ma nismo. Sagradili smo Zg-St za budućnost.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:39   #73
"i posljedica toga je da sam pokupovao dionice flase"

Daj reci i nama Bandini koje su to dionice FLAŠA-R-A, i ja bi nešto para zaradio na ljudskoj nesreći što ne mogu piti jeftinu i čistu vodu
Ciki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:54   #74
Ma nisi ga skužio. To je rekao namjerno da vas zbuni. U biti je BOCA-R-A.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:09   #75
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
p.s. jako ti je vazno kakvu vodu pijes?

a otkud ti dolazi hrana? tu bi se braco trebao puno vise bojati..
napokon pravi argrument.

kao student radio sam i radim u raznim skladistima..i mogu vam reci sto se sve radi s proizvodima koje vi kupujete. nema tog proizvoda koji je cist i napravljen savrseno. da bi se doslo do finaliziranja, proizvod prolazi kroz masu ljudskih ruku. a dobro znate da nisu svi radnici higijenski cisti svaki dan..nekad su dobre volje, a nekad ne..

trebas biti snob da bi kupovao flasiranu vodu..jadno.. ja je kupim samo ako sam negdje na putu.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:43   #76
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
trebas biti snob da bi kupovao flasiranu vodu..jadno.. ja je kupim samo ako sam negdje na putu.

Ma da, a to sto 24% domacinstava u Hrvatskoj nema priljkucak na javnu vodovodnu mrezu nema nikakve veze... To su sve, naravno, snobovi...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:48   #77
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
trebas biti snob da bi kupovao flasiranu vodu..jadno.. ja je kupim samo ako sam negdje na putu.
A najveći snobovi su Bjelovarsko-bilogorskoj županiji jer više od 60% stanovništva nema pitke vode iz pipe...

Uključujem i nas u ZG-županiji koji uredno imamo tehničku vodu... Mogu kakav pogon otvorit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 11:14   #78
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pa valjda je. U Poslovnom je takav naslov bio. Baš sam danas naletio na to.
Čuj, Stanković kada je ugostio Ivankovića rekao da je malo istražio i da je našao da više država za sebe tvrdi to isto!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 13:17   #79
Neami se sve citat pa odgovaram s prve stranice

Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
mene zanima konkretno hrvatska- koliko je uopće flaširana voda kvalitetnija od one iz špine, ako je uopće kvalitetnija.
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Ti tvrdiš da je Jana puko kvalitetnija od vodovodne vode?
Npr Riječeke?
JAna je pročišćena od kamenca?

Kako gdje. Istarska voda je dosta losa. Rijecka je kvalitetna (barem djelom, ne znam da li je na cijelom podrucju iz istog izvora) i mislim da tamo nema potrebe za flasiranjem. Pijem ja i ode u Istri iz vodovoda, no osjeti se i ukus losiji, ponekad i izgleda mutno (ali rijetko), medjutim ispitivanja pokazuju da je losa relativno. S druge strane znam da su odredjena ispitivanja rijecku pokazala dosta kvalitetnom.

U stvari sjecam se i da je jos u Jugi Rijecka slavila za dobru, a Istarska losu vodu na tom sirem podrucju

[QUOTE=Ri§;9618903]KAko se taj problem riješavao do pojave nove mode?
Da li su zbog toga Slavonci češće oboljevali od nekih specifičnih bolesti od ostalih Hrvata?
Da li i sada uopće "masovno" piju flaširanu vodu ili onu iz vodovoda?[/QUOTE

U Istri je jedna od predpostvaki da su odredjene vrste bolesti nesto ucestalije i zbog toga
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:57   #80
Quote:
Ciki kaže: Pogledaj post
"i posljedica toga je da sam pokupovao dionice flase"

Daj reci i nama Bandini koje su to dionice FLAŠA-R-A, i ja bi nešto para zaradio na ljudskoj nesreći što ne mogu piti jeftinu i čistu vodu
"pametni", to je bilo slobodno izrazavanje, jesi li cuo kada za to mozda? znas ono umjesto grafickih kartica se veli "grafulje", pa umjesto auta "pila", tako. jel mogu biti toliko slobodan Svevišnji da umjesto "dionice poduzeca koje proizvodi flasiranu vodu" kazem "dionice flase") ? ili cete vi odredjivati kako da zovem nesto? pametno moje malo. tebi treba whiskas a ne flaširana voda.

a vezano za temu, nitko ne zaradjuje na ljudskoj nesreci (sto se nisi pitao za cigarete, pa za alkohol, pogrebna poduzeca, je li to zarada na ljudskoj nesreci? )

to je nuznost za one koji zele pit izvorsku vodu kao i za one koji nemaju kvalitetnu vodu, a clanci gore ti lijepo pokazuju da takvih u hr ima dosta.

a sad adio, i tko zna kad i ko zna gdje...
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.