Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2003., 01:35   #1
Jesu li djetetove tjelesne izlučevine najgodri dio roditeljstva?

Pitam se što je najteži dio roditeljstva kada je sve u redu; dijete zdravo, roditelji se vole, novaca ima, posao dozvoljava posvećivanje dovoljno vremena obitelji.

Je li gadno kad klinci iz čista mira povraćaju, imaju proljeve i tome slično ili se na to ogugla? Koliko je teško novom roditelju sa dječijim smradcima i tome slično?

Znam da je tema malo bizarna... ja sam malo jako gadljiva na povraćanje (mislim da možda imam fobiju po tom pitanju ), pa me to potaknulo na razmišljanje. Ispričavam se zbog degutantnosti teme
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 01:45   #2
procitala sam tvoj post tri puta i nemogu uopce skuziti sta zelis rec
dijete povraca i ima proljev
dakle bolesno, patnju, mrcvari se
i sad je SMRAD roditelju najveci problem
ako mi dijete neobjasnjeno povraca ili ima proljev jedina misao mi je da nadjem uzrok i smanjim joj patnju
smrad ne postoji u sferi "problema"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 01:50   #3
Odgovorila si upravo na ono što sam htjela pitati
Tnx.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 03:00   #4
Ja nisam roditelj al evo mogu samo rec da sam isto gadljiva po tom pitanju kad me ovak netko pita....al to je i tebi sad samo..

..kad sam bila sa sekom sama doma..(ima 15 god znaci nije beba al ok ) bilo joj je uzasno zlo..povracala je ..uopce to tad nisam gledala ko problem ..najvaznije mi je bilo da njoj bude ok..i da je smjestim u krevetic pajkit..odmah sam to ocistila i sve ej bilo ok...e sad ovo s kakicom vec ne mogu komentirat ..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 10:50   #5
Ako netko ima problema s tim onda nije ni trebao imat djecu.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 10:54   #6
Ma nije bash tako, agentice

Kad sam bila mladja, povracalo mi se kad bih na tv gledala prizor povracanja, o izmetu i mirisu mokrace da ne govorim

Te stvari jednostavno same od sebe dodju na mjesto kad je vlastito dijete u pitanju. Osim u nekim extremnim sluchajevima o kojima sad ne raspravljamo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 10:58   #7
Svakako. Pa i meni se gadi tudja "rigaca" kad ju vidim na ulici. Ali tako razmisljat o "smradovoma" vlastitog djeteta mislim da nije primjereno jednom roditelju. Boze moj, smrdi, ali sta je tu je, pa nije to svaki dan. Obrises, operes, klinac ozdravi, pa se zaboravi.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 10:59   #8
A i to sto kazes, magic, naviknes se na to kad se radi o tvom djetetu.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 11:01   #9
Znate kako ovdje kod nas kazu: Nisi mama u pravom smislu rijeci dok ne budes imala govana po glavi.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 11:11   #10
najgori dio roditeljstva je kada ti dijete cini bilo sto od toga sto si navela a ti ne znas zasto i zbog cega!

najgori je strah za dijete

drugo nista ne primjecujes osim cinjenice da ti bice koje volis vise od svega pati a ti mu ne mozes pomoci!
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 12:07   #11
Quote:
AgentScully kaže:
Ako netko ima problema s tim onda nije ni trebao imat djecu.
Ako netko ima problema s tim, onda pod hitno treba dobit djecu.
Sve prođe kad ti se popiški u krilo i pokaka u ruku
Sunshine, dijagnoza ti je
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 12:19   #12
Re: Jesu li djetetove tjelesne izlučevine najgodri dio roditeljstva?

Quote:
lucija kaže:
Pitam se što je najteži dio roditeljstva kada je sve u redu; dijete zdravo, roditelji se vole, novaca ima, posao dozvoljava posvećivanje dovoljno vremena obitelji.
Ej ljudi, pa Lucija je naglasila "kad je sve u redu".

Dakle, odmah se ogradila od situacija kad je dijete bolesno.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 12:21   #13
Ma, to sam si i mislila, al sam htjela provjerit
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:54   #14
Re: Jesu li djetetove tjelesne izlučevine najgodri dio roditeljstva?

Quote:
lucija kaže:
Pitam se što je najteži dio roditeljstva kada je sve u redu; dijete zdravo, roditelji se vole, novaca ima, posao dozvoljava posvećivanje dovoljno vremena obitelji.

Je li gadno kad klinci iz čista mira povraćaju, imaju proljeve i tome slično ili se na to ogugla? Koliko je teško novom roditelju sa dječijim smradcima i tome slično?

Znam da je tema malo bizarna... ja sam malo jako gadljiva na povraćanje (mislim da možda imam fobiju po tom pitanju ), pa me to potaknulo na razmišljanje. Ispričavam se zbog degutantnosti teme
E svasta. Kada budes bila majka onda se sjeti koje bedastoce si ovdje pisala.

Bez uvrede.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:55   #15
Quote:
magic kaže:



Te stvari jednostavno same od sebe dodju na mjesto kad je vlastito dijete u pitanju. Osim u nekim extremnim sluchajevima o kojima sad ne raspravljamo.
Ne znam, ali meni se nista ne gadi, ne gadi mi se niti od tudjeg djeteta, a kamoli od svojega vlastitoga djeteta.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:56   #16
Re: Re: Jesu li djetetove tjelesne izlučevine najgodri dio roditeljstva?

Quote:
FFE kaže:
E svasta. Kada budes bila majka onda se sjeti koje bedastoce si ovdje pisala.
budem
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:58   #17
Quote:
sunshine kaže:
najgori dio roditeljstva je kada ti dijete cini bilo sto od toga sto si navela a ti ne znas zasto i zbog cega!

najgori je strah za dijete

drugo nista ne primjecujes osim cinjenice da ti bice koje volis vise od svega pati a ti mu ne mozes pomoci!
Upravo tako , kada odjednom povraca, a pitas se zasto, jel' mu dobro, jel' pati, jel' ga nesto boli. Ili kada ima proljev, zasto ima, kako da mu pomognes...itd...
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 15:01   #18
hej mame, jel' se sjećate....

... kad ste "ispipavali" da li je pelena čista tako da gurnete prst u pelenu?

A koliko mi se samo puta desilo da nije bila čista
A časna masna, nije niš izvana smrdilo, am bila sam ziiiher da nije kenjkao

Nego, odgovor na pitanje...
Govno smrdi, kao i bljuvotina, od koga god da je. I konstatiraš da smrdi. Pa time što sam postala majka, nije mi nos izgubio funkciju. Smrdi, da, pa šta? Ali da mi se gadi - ne, ne gadi mi se.

Kasnije, kad sve završi, odnosno kad sve dobro završi, skontam da kuća sva smrdi po rigotini.

Sve to prođe, glavno je da su nam zdravi i veseli
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 15:15   #19
ja nikada necu zaboraviti kako je moj ocuh kada se moja seka rodila stavljao platnenu pelenu preko lica kao masku da se zastiti od smrada

znam da sam onda otkidala od smijeha i bjezala u svoju sobu da moj nosic ne strada
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 15:17   #20
mene je mama uvijek kad bih imala takve izljeve gađenja prema nekim prirodnim stvarima dočekala sa - a šta misliš iz kakve si ti guzice izašla?!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.