Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 17:32   #941
Nemam pojma, piše da su prestali proizvoditi prošle godine.

Grozno, to mi se činilo sjajno rješenje. A Moviprep ide na recept...
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:12   #942
Malo sam van teme ali sam u zurbi.. Za 2 dana idem na neko snimanje bubrega pa moram očistiti crijeva, i stvar je u tome da ne podnosim gorku sol toliko da je prije laparaskopije umjesto na donji otvor sve krenulo izlaziti na usta, zbog čega su mi na kraju morali staviti klistir ili što već .. I sad u osijeku dođem u apoteku i kazu mi da su sve maknuli sa spiska jedino im je osim gorke soli ostao Moviprep ali mi treba recept, nazovem svoju da mi propiše: kaže ne može, treba joj neki kod od specijaliste, to mi je on trebao propisati (, a specijalist je samo dao nalaz i uputio me da se naručim na IVU. , što dalje. Da li itko zna gdje u osijeku mogu naci Plurisan granule, to je kao neka alternativa, reče doktorica da vidi da je to u slobodnoj prodaji i da ih ima, ali već u par apoteka su mi rekli da ih nemaju. Please help...
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:18   #943
I od koga ste dobili recept, svoje doktorice, ili specijaliste?
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:43   #944
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Malo sam van teme ali sam u zurbi.. Za 2 dana idem na neko snimanje bubrega pa moram očistiti crijeva, i stvar je u tome da ne podnosim gorku sol toliko da je prije laparaskopije umjesto na donji otvor sve krenulo izlaziti na usta, zbog čega su mi na kraju morali staviti klistir ili što već .. I sad u osijeku dođem u apoteku i kazu mi da su sve maknuli sa spiska jedino im je osim gorke soli ostao Moviprep ali mi treba recept, nazovem svoju da mi propiše: kaže ne može, treba joj neki kod od specijaliste, to mi je on trebao propisati (, a specijalist je samo dao nalaz i uputio me da se naručim na IVU. , što dalje. Da li itko zna gdje u osijeku mogu naci Plurisan granule, to je kao neka alternativa, reče doktorica da vidi da je to u slobodnoj prodaji i da ih ima, ali već u par apoteka su mi rekli da ih nemaju. Please help...
Izrecitiraj šifru sa nalaza "svojoj" koja piše na pečatu ispod imena i titule (sub)specijaliste koji je preporučio pretragu i to je to.
Nikakav kunst
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 11:53   #945
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Izrecitiraj šifru sa nalaza "svojoj" koja piše na pečatu ispod imena i titule (sub)specijaliste koji je preporučio pretragu i to je to.
Nikakav kunst
Hvala , to sam je pitala da joj kazem ako na to misli, ali ne, nego u stilu, šifru lijeka .. tko će je znati. Nakon natezanja s mojom mamom koja je osobno otisla jer su joj rekli u apoteci neka ode po privatni recept, njega joj je dala bez problema, jer kao mislila je da ja to zelim preko zdravstvenog jer je tako jeftinije (iako sam joj napomenila da nema problema koliko košta, samo neću gorku sol )
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 12:06   #946
Ima dosta lijekova, za koje moraš imati šifru dijagnoze po MKB-u, a da bi ih mogla dobiti preko fonda- besplatno, ili uz participaciju, npr. isti lijek ćeš dobiti besplatno, ako si preboljela srčani udar, ali ćeš ga nadoplatiti ako je "samo" u svrhu "reguliranja" nekog laboratorijskog parametra.

Za "privatni" recept malo tko pravi problem od strane liječnika opće prakse.

Vjerojatno je tvoja LOM "prečula" kako si ti spremna i platiti, samo da ne gutaš gorku sol

Mogu razumjeti tvoju spremnost za nadoplatu u konkretnom slučaju
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:10   #947
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Malo sam van teme ali sam u zurbi.. Za 2 dana idem na neko snimanje bubrega pa moram očistiti crijeva, i stvar je u tome da ne podnosim gorku sol toliko da je prije laparaskopije umjesto na donji otvor sve krenulo izlaziti na usta, zbog čega su mi na kraju morali staviti klistir ili što već .. I sad u osijeku dođem u apoteku i kazu mi da su sve maknuli sa spiska jedino im je osim gorke soli ostao Moviprep ali mi treba recept, nazovem svoju da mi propiše: kaže ne može, treba joj neki kod od specijaliste, to mi je on trebao propisati (, a specijalist je samo dao nalaz i uputio me da se naručim na IVU. , što dalje. Da li itko zna gdje u osijeku mogu naci Plurisan granule, to je kao neka alternativa, reče doktorica da vidi da je to u slobodnoj prodaji i da ih ima, ali već u par apoteka su mi rekli da ih nemaju. Please help...
Purisan se više ne proizvodi, i meni je to grozno. Nema u ZG, u Slavoniji, u BH, nigdje.


Nego, zar se ne može kupiti Moviprep bez recepta? Pokušavam, ali nikako da nađem gdje ga daju.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!

Zadnje uređivanje Illuminata : 22.07.2014. at 12:23. Reason: zaboravila nešto napisati
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:20   #948
Može se dobiti u Zgu bez recepta kao i x-Prep sirup. Cca 100 kn.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:30   #949
Mene su tražili napismeno preporuku iz bolnice ili recept; jer nije u slobodnoj prodaji. U različitim ljekarnama.

Nego, koliko vidim i Moviprep su isto soli? Kako onda ne radi grčeve?
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 09:28   #950
Quote:
Illuminata kaže: Pogledaj post
Mene su tražili napismeno preporuku iz bolnice ili recept; jer nije u slobodnoj prodaji. U različitim ljekarnama.

Nego, koliko vidim i Moviprep su isto soli? Kako onda ne radi grčeve?

Radi grčeve i te kako (barem je meni), jučer sam uspjela popiti tek pola sadržaja, i koliko me grčilo tako me je samo tjeralo na povraćanje i jednostavno nisam mogla. A i okus je prebrutalan, sad se pitam da li se isplatilo platiti 140 kn kad je podjednako odvratno kao gorka sol. Koje mučenje s tim prašcima
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:25   #951
Uh, pa onda nakon Purisana nema ničega što je OK? Meni su na sv. Duhu za irigo. rekli: gorka sol=grčevi, Portalak=eksplozivan, Purisan=blaži a djelotvoran. A za kolono. prepisuju gorku sol, koliko vidim, i 2 dana na vodi i čaju.

Nego pitanje sad: kako to da različite bolnice i klinike imaju toliko različite upute?
- smiješ sokove koji nisu gusti/ne smiješ sokove
- 2 dana samo na vodi i čaju/smiješ jesti lagano i kašasto do ručka, a za večeru malo bistre juhe bez povrća i rezanaca
- smiješ slatki čaj/ne smiješ slatki čaj
- smiješ jogurt npr. ujutro/ne smiješ jogurt uopće
- aktivno čišćenje jedan dan/2 dana/3 (!) dana
itd


I sad što se jogurta tiče - kod gastritisa i refluksa to zna pomoći, barem nama. Ali ako ne smiješ ništa osim vode, potpuno prazan želudac neće biti sretan. Onda uzmeš Spasmex; e ali - neki kažu da ne smiješ jer to opušta crijeva. Ili terapiju za želudac. Koliko jogurt uopće smeta? Recimo da ga popiješ oko 17h, poslije toga opet voda, a pretraga sutra npr u 9/10/11?

I praktično pitanje: ako ti postane slabo, jako, smiješ li pocuclati npr. bombon od grožđanog šećera, koji se cijeli istopi u ustima? Tehnički to ne stvara nikakav otpad. A u većim količinama još i djeluje laksativno.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!

Zadnje uređivanje Illuminata : 23.07.2014. at 16:26. Reason: zaboravih
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:28   #952
pitanje

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dasjećam se sad.
Neznam zašto ga vadite,time samo opterećujte fond i uzimate mjesto onome komu je potrebno,no niste jedini.
Kolono. se može ponoviti svakih 10 godina ev. ranije u slučaju pojave tegobe kao npr. krvi u stolici,mršavljennje bez svoje volje,anemije i sl..
trebala bi otici na kolonoskopiju koju odgađam vec jako dugo. Da li znate gdje se ona može napraviti uz anesteziju bilo opća bolnica ili privatna? hvala lijepa
almaisback is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:26   #953
Zarazna u ZG; genijalni su, ide sedacija i super. Na uputnicu.
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:40   #954
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Radi grčeve i te kako (barem je meni), jučer sam uspjela popiti tek pola sadržaja, i koliko me grčilo tako me je samo tjeralo na povraćanje i jednostavno nisam mogla. A i okus je prebrutalan, sad se pitam da li se isplatilo platiti 140 kn kad je podjednako odvratno kao gorka sol. Koje mučenje s tim prašcima
moviprep je prekrasan u odnosu na gorku sol. kako ti to može biti isto?

u svakom slučaju, ja sam ga platila 80-ak kuna, na recept. hzzo je dodao još 15 kuna (vidim na računu)
meni je moviprep sto puta bolji od gorke soli, jedino što me od njega boljela glava.

a da je mučenje, je.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:00   #955
sutra mi je kolonoskopija, popila sam prvu litru moviprepa, pola sata na wcu, cista voda.. osim sto sutra rano u jutro moram popiti jos litru, jeli ovo dovoljno za prvu turu ocisceno ili? cini mi se malo kako vi svi ovdje pricate kao da je neznam kakav bauk.
Emotivna Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:45   #956
Trebam napraviti kolonoskopiju i to bih svakako uz anesteziju. Ima li netko za preporučit nekog dobrog specijalistu,može i privatno u Zagrebu ili okolici.
suzyh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:01   #957
ja sam svugdje tražila kolonoskopiju s aneszetijom ali su mi svi odgovorili da to ne rade. Tako da idem u ponedjeljak bez .uh!
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:17   #958
Quote:
sejb kaže: Pogledaj post
ja sam svugdje tražila kolonoskopiju s aneszetijom ali su mi svi odgovorili da to ne rade. Tako da idem u ponedjeljak bez .uh!
Ma nije to tako strašno, gastroskopija je puno gora, bar po mom iskustvu.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:48   #959
i meni je gastroskopija bila očaj živi. Nekoliko dana nakon nje još nisam mogla gutati. fuj! A i sada ću na kolonoskopiju natašte ako slučajno bude trebala gastroskopija...nadam se samo da neće biti ista cijev
sejb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 17:00   #960
Quote:
sejb kaže: Pogledaj post
i meni je gastroskopija bila očaj živi. Nekoliko dana nakon nje još nisam mogla gutati. fuj! A i sada ću na kolonoskopiju natašte ako slučajno bude trebala gastroskopija...nadam se samo da neće biti ista cijev
Pa i moraš biti natašte za kolonoskopiju, nema tu neke prevelike mudrosti. Ak se ne očistiš dobro, ne mogu te pregledati i onda moraš ponoviti cijeli postupak..
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.