Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2010., 02:08   #1
Smile Zašto žene nose uloške svaki dan?

Mozda ce ti bit uzasno glupo pitanje, al nisam zena al se ni ne sjecam bas iz iz proslosti toga - cisto medicinsko zensko pitanje... Koliko zena znate i koliko je to normalno da zena ima u gacicama ulozak 24/7 cijeli mjesec plus plaza na moru? Znam da zvuci nenormalno sto to pitam, al imam dobar razlog...Jel to normalna pojava, ukoliko nije (ne trebaju mi razlozi), koliko moze utjecat na neko zensko samopouzdanje u vezi njenog vaznog organa i seksa kao takvog. Cisto hipotetski, znam da zvuci bedasto, al imam razlog. Nisam zena pa ne znam to najbolje. Oprostite ak sam neuk malo muskih bi to pitalo.
Molim bez glupih odgovora u stilu " a zasto ju ne pitas".. Hvala curke.
Clintz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 02:22   #2
ima žemna koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade, ili nešto slično tome...naravno, takvi nezdravi dnevni ulošci isprovociraju sve i svašto (pečurke i tako to na tu temu) pa ih to još više uvjeri da ih moraju koristiti...

eto
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 02:38   #3
Quote:
Clintz kaže: Pogledaj post
Koliko zena znate i koliko je to normalno da zena ima u gacicama ulozak 24/7 cijeli mjesec plus plaza na moru?
To nije normalno i nepotrebno je.
A ako zaista ima neki razlog za to, valjda ga je trebala odavno liječiti i izliječiti.

Inače, ako nosi onako, iz nekog štosa (pod utjecajem reklama ili sl.) -- to je jako nezdravo.
__________________
Loving people live in a loving world. Hostile people live in a hostile world. Same world.
Merryn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 02:38   #4
koje nose cijeli mjesec znam, za plažu ne znam niti jednu. normalno, ne normalno, meni ne pada na pamet. tome služi ginekolog.
ovo za samopouzdanje- ne znam. kaj postoji vaginalno samopouzdanje? cosmo nije obradio tu temu .

znam jednu koja ih nosi tak da može na ruke oprati gaćice, pod nekom pipom. ona je skoronomad.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 02:52   #5
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ima žena koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade...
..a ti sad moraš dati sve od sebe da je uvjeriš u suprotno - da njezina v'đajna najbolje miriši takva kakva jest.
Strpljenja dečko, strpljenja..


btw. znam jednu.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:56   #6
s vremena na vrijeme treba pustit i da se pećina prolufta. a da zna smrduckat-zna. reko mi frend ginekolog, kako masa žena ne zna dobro oprat ona mjesta.

možda je posudila kupaći ili jednostavno ima fetiš na uloške.

preporučam joj ogledalce i upoznavanje sa svojom anatomijom.čudo jedno koliko ih nema pojma kako im mjesto izgleda a puštaju nepoznate unutra.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:47   #7
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ima žemna koje je današnji kapitalizam uvjerio da im vađajna smrdi i da moraju svakodnevno nositi uloške za svježinu poput gorske livade, ili nešto slično tome...naravno, takvi nezdravi dnevni ulošci isprovociraju sve i svašto (pečurke i tako to na tu temu) pa ih to još više uvjeri da ih moraju koristiti...

eto
Da, to je jedini razlog.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:00   #8
Zato što je neki marketinški stručnjak sjeo i pomislio:
kako da žene natjeramo da više troše uloške?
Što im možemo još prodati?
Zašto da koriste uloške samo 5 dana u mjesecu kada bi ih mogle koristiti mjesec dana.
I tako je rođen dnevni uložak.
Na sličan način je vjerujem nastalo i pola kozmetičkih proizvoda: bronzer, hajlajter (zašto da koriste samo puder???),
a vjerojatno i šminka za muškarce.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:29   #9
to sam se i ja uvijek pitala..i ne shvaćam to baš..

dnevni ulošci su dobri samo za zadnje dane mjesečnice, ili za prvi dan, ako ne znaš kad ćeš dobit..pa ti žao potrošit pravi (kad ih je samo 10 u pakovanju),,.a staviš onda dnevni i osjećaš se sigurno i prozračno..

a one sa mirisom kamilice... pa fuj..pa tu samo moš čekat kad ćeš dobit gljivuštine i koješta.
a za šta mi onda služe gaće ako ću nosit dnevnne uloške? mislim,..onda mogu nosit cijelo vrijeme samo 1 gaće, a samo mijenjat uložak? pošto se gaće neće ni uprljat
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:35   #10
To je nezdravo i treba izbjegavati (tako kaže moja doktorica).

@Maslina - odličan post. To upravo i je razlog.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 11:54   #11
Prije jedno petnaest godina doveo frend iz Amerike neke frendove Amere, nisu cak bili ni punoljetni po njihovim mjerilima.

I tako mi cavrljamo i ovi nesto poceli raspravljati o douche i ispiranju rodnice. Na sto smo mu mi rekli da to kod nas ne postoji i da to ne sluzi nicemu. Ovi su ostali u soku i do kraja boravka sprdali frenda da Hrvatice imaju smrdljive vagine.
Eto, samo sam htjela dati prilog tezi o kapitalistickom ispiranju mozga.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:12   #12
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Prije jedno petnaest godina doveo frend iz Amerike neke frendove Amere, nisu cak bili ni punoljetni po njihovim mjerilima.

I tako mi cavrljamo i ovi nesto poceli raspravljati o douche i ispiranju rodnice. Na sto smo mu mi rekli da to kod nas ne postoji i da to ne sluzi nicemu. Ovi su ostali u soku i do kraja boravka sprdali frenda da Hrvatice imaju smrdljive vagine.
Eto, samo sam htjela dati prilog tezi o kapitalistickom ispiranju mozga.
Ispiranje rodnice meni preporučila naša 2 stara ginekologa nečim kiselim.
Imaš posebne tekućine na bazi sirutke ili mlječne kiseline (danas postoje i vaginalete probiotika koje je dobro stavljat nakon kure antibioticima), a može i topla voda s bilo čim kiselim unutra - od sirutke do blagog prirodnog octa.
Znam dosta ženskih koje su si tak stanje stvari popravile. To nema veze s klasičnom čistoćom nego s florom i faunom, jelte.

Ulošci svaki dan niti slučajno. A kamoli mirisni. Niti wc papir u boji ili mirisni. Čemu uopće služi mirisni WC papir? Osim da ti prvih 5 minuta miriši kupaona.

Zadnje uređivanje Gilda. : 22.04.2010. at 12:32.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:19   #13
ma taj douche sa radi eto jer im smrdi a ne zato jer imaju med. potrebu.Te zene su ibjedjene da vagina smrdi i ako je ispire da je to higijenskije.

ovdje je pak klistir postao hit...jel cistiti se redovno...mozesh kupit kit u apoteci i sama ga napraviti...cak dobijesh i crijevo
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:24   #14
Ma to su nenormalne stvari. Ako je žena zdrava, što se ima ispirat i šamponirat s posebnim šamponima i ne znam što sve ne.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:27   #15
Što se tiče održavanja flore i faune ima odličnih preparata na bazi probiotika koji su puno prirodniji (i barem u mom slučaju) učinkovitiji od vaginaleta koje propisuje ginekolog ....
Zašto žene nose dnevne uloške? Moje objašnjenje je da daje neki subjektivni osjećaj čistoće i svježine. Tako bi to opisala. Dugo sam godina koristila svakodnevno dnevne uloške i nagrabila se svraba zbog toga ... imala sam raznoraznih ginekoloških problema. Riješila sam to i ne koristim ih više i nikome ih ne bi preporučila. Moja frendica ih i dalje stalno koristi i kaže da nema nikakvih problema, ali svaki organizam je drugačiji i drugačije reagira. A kako je netko već napisao, pećinu treba provjetrit! I da, ona ima miris, ali budimo iskreni nije baš ni da vaš miško uvijek daje na ljubičice
Evo dečko nadam se da si dobio odgovor na tvoje pitanje.
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:27   #16
pa cim im pochensh nesh u tom stilu, logika i zdravlje...ti si njima nenormalna i prljava...ti njih ne razumijesh nema tu logike..to se pripishe evoluciji i pichi dalje...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:30   #17
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ispiranje rodnice meni preporučila naša 2 stara ginekologa nečim kiselim.
Imaš posebne tekućine na bazi sirutke ili mlječne kiseline (danas postoje i čepići koje je dobro stavljat nakon kure antibioticima), a može i topla voda s bilo čim kiselim unutra - od sirutke do blagog prirodnog octa.
Znam dosta ženskih koje su si tak stanje stvari popravile. To nema veze s klasičnom čistoćom nego s florom i faunom, jelte.
Na engleskoj Wikici imaju dosta detaljan prikaz tog izuma. Daleko je to od blagotvornog.

Vid':

Quote:
Vaginal douches may consist of water, water mixed with vinegar, or even antiseptic chemicals. Douching has been touted as having a number of supposed but unproven benefits. In addition to promising to clean the vagina of unwanted odors, it can also be used by women who wish to avoid smearing a sexual partner's penis with menstrual blood while having intercourse during menstruation. In the past, douching was also used after intercourse as a method of birth control, though it is not effective (see below).

Many health care professionals state that douching is dangerous, as it interferes with both the vagina's normal self-cleaning and with the natural bacterial culture of the vagina, and it might spread or introduce infections. For example, the U.S. Department of Health and Human Services strongly discourages douching, warning that it can lead to irritation, bacterial vaginosis, and pelvic inflammatory disease (PID). Frequent douching with water may result in an imbalance of the pH of the vagina, and thus may put women at risk for possible vaginal infections, especially yeast infections
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:34   #18
Pa normalno ak to radiš non stop i da ti ne smrdi . Postoji potreba za tim (ili probiotskim vaginaletama) ako ti se poremeti prirodna flora pa da se vrati kiselost. Recimo nakon nekih antibiotika...
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:34   #19
jer iscjedak curi 24/7 a sluz nije tako lako oprat sa gača.. tj. ne volim kada su gače mokre a bez razloga.
a nisam u mogućnosti da se tuširam 5 puta dnevno... ko neke tamo.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:37   #20
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Čemu uopće služi mirisni WC papir?
To ni meni nikako nije jasno. Osim da lakše spušiš gljivice pa ti treba još dnevnih uložaka, po mogućnosti s kamilicom i aloe verom.


Šta, ako ga netko sprema za ponovno korištenje, da se ne usmrdi pretjerano, koji k?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.