Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 13:07   #2061
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
meni je i danas nakon 7 g zadebljanje
ne jako..ali bome nije ni samo crta..
i tamo gdje je na rezu bio dren,mi je rupica

jasd am ostala trudna 9 mj nakon carskog..
i isla sam na vaginalni porod.
Ma daaaaj... pa o čemu to ovisi? Ja sam baš htjela za to pitati, kada će mi ostati samo crta od reza u razini kože, jer sada mi je taj rez debljine 0,2cm, na opip mi je k'o da mi je ostao žniranac zašiven ispod šava... (Prošlo je 10 mjeseci.) I sad vidim da se tebi ni nakon 7 godina to nije izravnalo! Pa, to nema smisla...

A u vezi ovog brzog zatrudnjivanja, je l' vas nije bilo strah? Meni su rekli da ne smijem 2 godine nakon carskog ponovno ostati trudna, da se moram jako paziti... Sad ne dam mužu ni blizu.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 17:11   #2062
Quote:
jaca99 kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ja i nakon 3 tjedna nisam najbolje! Ja sam išla jer je malena okrenuta na zadak i nekako se veselila, kasnije mi je bilo žao i zavidim onima koje su rodile vaginalno i ne mogu vjerovati da netko plati da bi išao na carski! Između ostalog, nisu mi dobro dali spinalnu pa sam rez i otvaranje osjetila dok me nisu uspavali!
Kad se sjetim prvih dana, ne mogu se brinuti ni za sebe, a kamoli za bebicu koja me treba! Razmislite si dobro!


Ja sam prvo dijete rodila na carski, za drugo sam se sa doktorom dogovorila da ćemo čekati do kraj da vidimo hoće li biti prorodni ili carski, mada sam imala mogućnost odmah reći hoću carski-nisam se htjela igrati sa prirodom. Osobno smatram da je idiotski ići na carski ako imaš sve predispozicije i mogućnosti ići na prirodni porođaj. Carski je ipak operacija i taj rez osjetiš zauvijek, ali nije nikakav bauk i nešto strašno.
Kad je beba na zadak, svaki porod bi trebao završiti carskim, jer postoji rizik za bebu.
Ovo poboldano: ja sam se nagledala majki koje nakon prirodnog poroda nisu mogle govoriti, a kamoli bilo šta drugo, a odmah su dobile bebu. Žene su znale imati takve izljeve krvi da se također nisu mogle brinuti za sebe.
Ja sam nakon drugog carskog 4. dan bila doma-svekrva mi je taj prvi dan skuhala ručak-ostalo sam apsolutno sve sama radila(kuhala, peglala, usisavala). Nakon prvog carskog mi je trebalo više vremena zato jer sam se bojala kretati i koristiti trbušne mišiće, a u biti je tako da čim prije kreneš-prije se oporaviš. Doduše ja sam bila i turbo aktivna trudnica pa ima nešto i u tome....
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 17:15   #2063
Quote:
CICOTINA kaže: Pogledaj post
grozno..................................Men e su jucer pustili iz bolnice doma, bila sam u 24 sata, na svim pregledima i dogovorima za carski, anesteziju ( izabrala sam spinalnu...tu na forumu sam dobila dojam da je nekako bolje- dozivis porod malo zivlje nego u totalnoj...) i idem u srijedu unutra a cetvrtak je dogovoren porod) dodjem tu i opet krenem citati i sada mi je bas bed, voljela bi da nisam i da jos ovih par dan "uzivam" u iscekivanju...
btw: beba je na zadak, meni je prvi porod i tako su mi doktori preporucili, valjda znaju bolje od mene
Gle, normalno je da se bojiš i da si malo zabrinuta, no samo se budale ničega ne boje
Moraš biti uvjerena da će sve biti OK, a kad dobiješ malu štrucicu sve ćeš zaboraviti .... za spinalni porod, jer ipak čuješ bebu kad zaplače, pokažu ti ju,ja sam svome čak dala i pusicu.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 18:48   #2064
majsica, ja znam Ljupku Gojić iz novina i TVa, ali onaj dan kad je završila na carskom ja sam bila u čekaoni i čekala pregled kad su ona, muž i Podobnik izašli iz ordinacije i poslao je u rodilište. Svi su imali ozbiljnu facu. Ima poznatih koji stvarno moraju na carski.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 19:00   #2065
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
prestrašno, ja bi ih tužila. U kojoj bolnici je to bilo?? Stvarno mi je žao što ti je takvo iskustvo bilo. Eto kao i lotusica ja sam drugi dan bila na nogama i brinula se o bebici i sve normalno. Zatezalo me taj prvi dan, drugi dan sam već hodala uspravno i tuširala se i sve. Pustili me doma 4. dan.
Na svetom duhu, bilo pa prošlo! Ma ne kažem niš, anesteziologica je bila uz mene i čim sam počela vikati da sve osjetim su me uspavali!

Quote:
irres kaže: Pogledaj post
pa mislim da većina nas ne bira
nego ide na carski ako postoji neki razlog

ja se nikad ne bih usudila miješati u posla doktora i plaćati bez indikacija za ovo ili za ono... izgurala bih šta već treba koliko mi god bilo mrsko ako doktori misle da je tako najbolje za mene i bebu...
Ma znam, al opet ima i iznimaka koji plaćaju, ta se poruka odnosila na one koji imaju izbora, ja ga nisam imala!
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
ovo sam ja napisala na prošloj stranici da mi nekad padne na pamet.. i vidiš da se dogodi nažalost

a kako mi padne na pamet napisala sam na drugoj temi..moja svekrva obožava pričat ovakve pričice...kako su jednoj obavljali carski a sve je osjetila al oni joj nisu vjerovali, itd,itd super priče za trudnicu
Ma ne želim nikoga plašiti, meni to nije toliko traumatično iskustvo i da moram ponovo, ponovila bih, jer gledam kraj sebe malu princezicu koja je preslatka! Uvijek sam znala sve muški podnijeti tako da me ni ovo nije poljuljalo! Ok, bolilo je, al su odmah bili uz mene i uspavali me, sve se to odigralo brzo.

Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
[/B]

Ja sam prvo dijete rodila na carski, za drugo sam se sa doktorom dogovorila da ćemo čekati do kraj da vidimo hoće li biti prorodni ili carski, mada sam imala mogućnost odmah reći hoću carski-nisam se htjela igrati sa prirodom. Osobno smatram da je idiotski ići na carski ako imaš sve predispozicije i mogućnosti ići na prirodni porođaj. Carski je ipak operacija i taj rez osjetiš zauvijek, ali nije nikakav bauk i nešto strašno.
Kad je beba na zadak, svaki porod bi trebao završiti carskim, jer postoji rizik za bebu.
Ovo poboldano: ja sam se nagledala majki koje nakon prirodnog poroda nisu mogle govoriti, a kamoli bilo šta drugo, a odmah su dobile bebu. Žene su znale imati takve izljeve krvi da se također nisu mogle brinuti za sebe.
Ja sam nakon drugog carskog 4. dan bila doma-svekrva mi je taj prvi dan skuhala ručak-ostalo sam apsolutno sve sama radila(kuhala, peglala, usisavala). Nakon prvog carskog mi je trebalo više vremena zato jer sam se bojala kretati i koristiti trbušne mišiće, a u biti je tako da čim prije kreneš-prije se oporaviš. Doduše ja sam bila i turbo aktivna trudnica pa ima nešto i u tome....
I ja sam bila skroz aktivna do zadnjeg dana, čak i uz preporuku doktora da mirujem, valjda mi je zato i pukao vodenjak 3 i pol tjedna ranije! Istina je da se treba što prije podići na noge i hodati jer je oporavak puno teži ak se zaležiš!
__________________
04.06.2010 stigla naša princeza
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 19:05   #2066
Quote:
CICOTINA kaže: Pogledaj post
grozno..................................Men e su jucer pustili iz bolnice doma, bila sam u 24 sata, na svim pregledima i dogovorima za carski, anesteziju ( izabrala sam spinalnu...tu na forumu sam dobila dojam da je nekako bolje- dozivis porod malo zivlje nego u totalnoj...) i idem u srijedu unutra a cetvrtak je dogovoren porod) dodjem tu i opet krenem citati i sada mi je bas bed, voljela bi da nisam i da jos ovih par dan "uzivam" u iscekivanju...
btw: beba je na zadak, meni je prvi porod i tako su mi doktori preporucili, valjda znaju bolje od mene
Ma ja sam jedna od rijetkih i to uopće ne mora značiti da će se dogoditi baš tebi! Ne paničariti, sve slušaj doktore i bit će sve super! Ja sam cijelo vrijeme njih slušala i slijedila kako su govorili, zato mi i nije bilo toliko traumatično! Netko bi se možda više uplašio, meni su tak brzo dali opću. Istina da spinalna nije uspjela, al me to nije poljuljalo i da moram ponoviti nebi bilo problem!
Drži se, bit će sve super, bilo bi mi draže da je uspjelo sa spinalnom jer bih odmah vidjela bebicu, ovak sam čekala cca 18 sati, to mi je bilo puno gore od carskog!
__________________
04.06.2010 stigla naša princeza
jaca99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 17:40   #2067
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
irres, sad ću ti ja reći moj dojam nakon što sam u bolnici i pričala s nekih 20-ak žena i uglavnom ih vidjela prije i nakon poroda...
curke koje su rodile vaginalno uglavnom su se namučile prije poroda taj dan ili par sati i u samom porodu (neke više, neke manje), ali po pitanju oporavka - sve su nakon par sati ležale bočno, dizale se bez problema, hodale i sl.
curke koje su bile na carskom se naravno nisu namučile prije carskog i tijekom operacije, ali zato je oporavak puno, puno teži... ja sam ta prva 3-4 dana govorila da ne znam zašto bi neke žene htjele na carski...osim što ostaneš uskraćen da to iskustvo podijeliš s mužem (a svaka, ali baš svaka žena kaže da ju muž nakon toga ipak malko drukčije doživljava i cijeni...i da ih to dodatno poveže), a da ne pričam o tom uskraćivanju prvog kontakta s bebom

ja razumijem strah...i ja sam ga imala...ali radije bih vaginalni bez komplikacija (koji sam, uostalom i očekivala tijekom cijele svoje "školske" trudnoće) nego ovak kak sam završila
vjerujem ti sve---al kažem, ne mogu birati i ne želim se miješati u doktorska posla

ja sam odavno odlučila da ću tražiti epiduralnu čim stignem u bolnicu, a poslije
što bude,bude...ako mi budu rekli da moraju rezat,da režu...ne pada mi na pamet npr. miješat se u njihove procjene pa završiti sa rupturom međice itd.
nisam mislila da ću na carskom završit

kako sad stvari stoje, bebi je na zadak pa ću na carski...mogu ti reći da me više strah vaginalnog nego carskog, al daleko od tog da ja tu išta biram...s obzirom da je na zadak draže mi je da ću na carski nego da pokušavaju me mučii desetak sati vginalno pa kad se nešto zakomplicira na hitan carski.. a svi doktori kažu da je kod zadka puno veća mogućnost komplikacija tako da... bit će šta bude, oporavljat ću se koliko mi tijelo bude tražilo, šta da radim
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 17:45   #2068
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
a da ne pričam o tom uskraćivanju prvog kontakta s bebom
a šta se ovog tiče, tu sam nekako zasad s dojmom da je bolje spinalna, baš radi tog kontakta koji želim..želim ga odmah vidjeti i čuti
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 17:46   #2069
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
pa baš...onda mi za idući put ostale pola za odraditi!!!
točno tako nadam se da ćeš sljedeći put imati prirodni ako ga želiš, samo mora proći dovoljno vremena, mislim 2 godine pa nije frka...
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:18   #2070
Curke kako se dokotori odlučuju da li rodilja može roditi prirodnim putem ili opet carskim,ako je prvo rođeno carskim?
Što presudi u odluci da se ide na vaginalni porod?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:10   #2071
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
a šta se ovog tiče, tu sam nekako zasad s dojmom da je bolje spinalna, baš radi tog kontakta koji želim..želim ga odmah vidjeti i čuti
Dobra si ti. Ja sam svog kada sam ga porodila nakon 8 sati bolova, kada su mi ga donijeli do stola da ga vidim, reklada mi ga nose od ociju.
Tek poslije prvog podoja sam ga pocela uvazaati. Bila sam strasno umorna i bilo mije hladno od krvarenja.
Kasnije je sve bilo o.k.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:40   #2072
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Curke kako se dokotori odlučuju da li rodilja može roditi prirodnim putem ili opet carskim,ako je prvo rođeno carskim?
Što presudi u odluci da se ide na vaginalni porod?
Svaka trudnoća je različita-kod mene je presudilo što sam imala predivnog doktora koji je vidjevši da mi je grlić toliko čvrst kao da sam u 5 mj. trudnoće i da bih po njegovoj procjeni dobila trudove, a nebih se otvarala. Odlučio je da me neće mučiti nego da idemo na hladni carski-tako da ja imam dvoje dijece, a nemam pojma šta je trud Imam frendicu koja je nakon carskog (nakon 3 god) imala predivan prirodni pored-sve je bilo gotovo u roku 1,5 sat.bolan predzadnji i zadnji trud, nije uopće ispucala sve
Nemoj se time opterećivati, kako bude bude. Ja sam do kraja pustila da vidimo kakva će biti situacija-nisam htjela ništa forsirati. Jedini bed mi je bio što mi kod vaginalnog poroda nebi smjeli dati epiduralnu...
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 18:15   #2073
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Svaka trudnoća je različita-kod mene je presudilo što sam imala predivnog doktora koji je vidjevši da mi je grlić toliko čvrst kao da sam u 5 mj. trudnoće i da bih po njegovoj procjeni dobila trudove, a nebih se otvarala. Odlučio je da me neće mučiti nego da idemo na hladni carski-tako da ja imam dvoje dijece, a nemam pojma šta je trud Imam frendicu koja je nakon carskog (nakon 3 god) imala predivan prirodni pored-sve je bilo gotovo u roku 1,5 sat.bolan predzadnji i zadnji trud, nije uopće ispucala sve
Nemoj se time opterećivati, kako bude bude. Ja sam do kraja pustila da vidimo kakva će biti situacija-nisam htjela ništa forsirati. Jedini bed mi je bio što mi kod vaginalnog poroda nebi smjeli dati epiduralnu...
zašto ne?zanima me iako ju u slučaju vaginalnog baš i ne želim i prvi put sam ju odbila(još dok se nije znalo da ću na carski)
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:56   #2074
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
zašto ne?zanima me iako ju u slučaju vaginalnog baš i ne želim i prvi put sam ju odbila(još dok se nije znalo da ću na carski)
Zbog reza sa prvog carskog. Jer rez može početi pucati, a ako si pod epiduralnom ne osjetiš to i eto vraga.
Ja sam ju htjela imati kao osiguranje-ako me bude bolilo.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 17:47   #2075
ja sam bila na carskom, prošlo bez problema, 7 dan skinuli šavovi, rana zacjelila bez problema, bolilo je prva 2 dana, poslije samo kad se ustajem ili pokušavam leći. sad 9 dana nakon carskog me ništa ne boli . zanima me koliko dugo se krvari nakon carskog.... zna li tko? totalno slabo krvarim, mogu bez problema proći sa dnevnim uloškom pa me zanima da li je to normalno...
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 18:14   #2076
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
ja sam bila na carskom, prošlo bez problema, 7 dan skinuli šavovi, rana zacjelila bez problema, bolilo je prva 2 dana, poslije samo kad se ustajem ili pokušavam leći. sad 9 dana nakon carskog me ništa ne boli . zanima me koliko dugo se krvari nakon carskog.... zna li tko? totalno slabo krvarim, mogu bez problema proći sa dnevnim uloškom pa me zanima da li je to normalno...
Ja sam rodila na carski prije 24 dana i još krvarim- doduše jako slabo, dovoljan mi je dnevni uložak isto. Meni je frendica isto rodila na carski i krvarila 2 mjeseca a sestra samo 2 tjedna tako da nema pravila.

Ja ne kužim kako svi spominju to vađenje šavova, ja to nisam imala, mislim da sam šivana nekom drugom metodom gdje nema skidanja šavova jer su i mene i cure koje su rodile carskim pustili nakon 4 dana i ništa nam nisu rekli, samo su pogledali rez i to je to- i baš smo to sve komentirale al valjda Sv. Duh ima modernije metode- možda koriste onakj konac koji se sam "razgradi"
nika7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 18:46   #2077
U petrovoj koriste one "klamerice", isto nema šivanja reza.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 20:35   #2078
i ja sam imala te klamerice, mislila sam na to.. u Os puštaju kući nakon 7 dana.
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 21:17   #2079
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Svaka trudnoća je različita-kod mene je presudilo što sam imala predivnog doktora koji je vidjevši da mi je grlić toliko čvrst kao da sam u 5 mj. trudnoće i da bih po njegovoj procjeni dobila trudove, a nebih se otvarala. Odlučio je da me neće mučiti nego da idemo na hladni carski-tako da ja imam dvoje dijece, a nemam pojma šta je trud Imam frendicu koja je nakon carskog (nakon 3 god) imala predivan prirodni pored-sve je bilo gotovo u roku 1,5 sat.bolan predzadnji i zadnji trud, nije uopće ispucala sve
Nemoj se time opterećivati, kako bude bude. Ja sam do kraja pustila da vidimo kakva će biti situacija-nisam htjela ništa forsirati. Jedini bed mi je bio što mi kod vaginalnog poroda nebi smjeli dati epiduralnu...
svaka čast doktoru, kada bi svi bili takvi bilo bi puno više ljepših priča s poroda.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 00:52   #2080
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
zašto ne?zanima me iako ju u slučaju vaginalnog baš i ne želim i prvi put sam ju odbila(još dok se nije znalo da ću na carski)
jer je kod vaginalnih poroda koji slijede nakon prijašnjeg carskog povećana opasnost od rupture maternice koju ti ne bi osjetila pri epiduralnoj, tako da je ona nažalost kontraindicirana za buduće vaginalne porode.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.