Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2004., 17:00   #1
Frižider ili hladnjak - problem

...imam frizider gorenje od dva dijela,gore onaj dio za hladjenje,a donji dio zamrzivac.

e sad,onaj gornji dio,najdonja polica puna vode..odakle ova vodurina?

da pitam vas prije nego zovem majstora,da znam orijentaciono jel velik kvar..jer majstor ko majstor zamjenit ce motor i dobro naplatit.

dobro hladi,donji dio zamrzava...sve izgleda o.k
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 17:20   #2
Vjerojatno si ponekad primjetila led na stranici frižidera suprotno od vrata. Tamo se nalazi isparivač. Taj se led povremeno stvara i otapa. Prilikom otapanja naravno stvara se voda koja curi u jedan žljebić unutar frižidera. Taj žljebić je spojen sa obično gumenim ili plastičnim crijevom sa kadicom koja se nalazi iznad motora frižidera. Motor razvija toplinu te ta voda hlapi.
Uzrok tvoje nevolje je taj što je to crijevo zaštopano. Najvjerojatnije na spoju sa kadicom, gdje se napravi smjesa prašine i vode, pa zaštopa crijevo. Odmakni frižider i sa nekom žicom ili flaxom pročačkaj po crijevu i bude sve ok.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 15:27   #3
Moj frižider (Zanussi) ima tvornički ugrađenu plastičnu "sajlicu" koja prolazi kroz to crijevo. Na početku sajlice (dno gornjeg dijela, ispod isparivača), nalazi se ručkica. I dovoljno je samo malo tom sajlicom proći gore - dolje. Provjeri, možda i ti imaš tako nešto, prije nego uguraš "strano tijelu" u cjevčicu kondenzata.
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 17:46   #4
hvala arion...zacepilo se zljebic unutar frizidera...njega sam procackala kineskim stapicem i danas vode vise nije bilo.

nisam micala frizider,prvo sam ovo lakse
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 17:58   #5
Moj frižider je najbolji
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 16:05   #6
Lightbulb Frižider ili hladnjak - problem!

Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!
__________________
Samo svemir i ljudska glupost nemaju granica...

Zadnje uređivanje Majstor : 07.04.2015. at 10:32.
kljukx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:11   #7
moje misljenje je da ili fali plina ili je kompresor oslabio vjerovatno ovo prvo probaj nazvati nekog servisera kucanskih aparata
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:45   #8
moj stari frizider (gorenje) je u jednom trenutku isto poceo raditi bez prestanka dok nije skroz stao
pokvario se termostat, a buduci da nismo obracali paznju na to da se uopce ne gasi, na kraju je frizider crknuo... (otisao valjda kompresor, uglavnom popravak bi kostao skoro kao novi frizider)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:12   #9
Quote:
kljukx kaže:
Imam gorenje hladnjak (jedna vrata, unutra mjesto za namirnice i gore ledište), star 4 godine i do sada nisam imao nikakvih problema s njim, ali je u zadnjih mjesec dana počeo raditi bez prestanka tj radi non-stop i ne gasi se ali hladi sve uredno. Prošli vikend je prestao hladiti odjeljak za namirnice a ledište i dalje uredno radi, pa sam malo otvorio vrata ledišta kako bi mi hladio i dolje, ali to je samo privremeno. Termostat zimi držim na 3, a ljeti na 5. Nisam ništa radio što bi ga moglo preforsirati ili tako nešto.
Da li tko zna u čemu bi mogao biti problem?
Zvao sam gorenje servis, došao serviser, otvorio vrata, ja mu objasnio situaciju, on zatvorio vrata i rekao da se ne isplati popravljati već kupiti drugi?!
Pa star je samo 4 godine, zar bi kad god mi se nešto pokida trebao odmah kupovati novo? Navodno baca ulje u sistem i ima puno posla oko toga bla bla..
Da li tko zna kakvog dobrog majstora na području Zagreba, Dubrava, koji će to malo i pogledati a ne samo reći baci i kupi novi?
Zahvaljujem!
ako je to rekao serviser iz gorenja onda bi to bilo da on zna da na tim modelima ima neka konstrukcijska pogreška pa bi da se popravi sa originalnim dijelovima dovelo do istog kvara
nedst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:16   #10
Question Frizider poceo grijati

Zna li netko sto uciniti sa friziderom kad pocne grijati umjesto hladiti.
Zadnja stranica unutrasnjosti frizidera se grije i otapa se
vtc033 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:23   #11
Okreni motor naopako
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:29   #12
Quote:
vtc033 kaže: Pogledaj post
Zna li netko sto uciniti sa friziderom kad pocne grijati umjesto hladiti.
Zadnja stranica unutrasnjosti frizidera se grije i otapa se

Ako se grije i otapa znači da je i nešto ohladio! Dalli hladnjak ima potrebnu temperaturu? Ako ima onda je vjerojatno starija izvedba sa ledenicom pa iza isparivaća (zadnje ploče) ima ugrađen grijač koji služi za održavanje temperature u ledenici. Ako temperatura nije zadovoljavajuća onda je najčešći problem u rashladnom plinu (fali ga) ili u rijetkim slučajevima kompresor više nema snage raditi kako bi trebao!

Ni u jednom slučaju okretanje hladnjaka naopačke neće pomoći! To se koristi samo kod hladnjaka sa amonijačnim punjenjem koji duže vrijeme ne rade. Ali to su hladnjaci koji mogu raditi i na plin i na 12v!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 21:44   #13
možda možete i meni pomoći- zamrzivač normalno zamrzava, donji dio uopće ne hladi! kaj je otišlo? se isplati popravljat?
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 07:40   #14
Quote:
woman1 kaže: Pogledaj post
možda možete i meni pomoći- zamrzivač normalno zamrzava, donji dio uopće ne hladi! kaj je otišlo? se isplati popravljat?

Nisam baš potpuno siguran da sam shvatio o kakvom se zamrzivaču radi. Molio bih malo poblizi opis!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:53   #15
ma klasični frižider, gore je duboki frizer (kak vi to već zovete) koji normalno radi, a donji dio uopće ne radi
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:54   #16
Jedan ili dva motora? Pretpostavljam da su dva, i da je doljnji riknuo, ili doljnji termostat.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:59   #17
hm, nisam ziher za motore. možda je čak samo jedan! kaj bi onda bilo? i šta misliš se to isplati popravljat?
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 15:50   #18
Ma isplati u svakom slučaju.
Hm, neznam kakv bi to bio kvar da na jednom motoru jedan dio radi a drugi ne. Naime ovi koji imaju jedan motor imaju samo jedan termostat. Dakle ak ima dva termostat (posebno za gornji posebno za donji dio), ima i dva motora.
Inače, čak neki majstori daju garanciju ako ti mjenjaju motor ili sl. Može čak biti do manjka plina. Ali u svakom slučaju u večini slučajeva se isplati popravljati, pogotovo te iz dva djela.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 16:02   #19
ok, thanx a lot!
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 18:49   #20
Znam da je ovaj "Post" star ali ...

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
***
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!
__________________
Novac je kao žena, da bi ga sačuvao treba da se babviš njime, inače će da usreći drugog.
slatki203 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.