Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 12:22   #61
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Razlog više koji bi htjela dati za uplaćivanje je je to što će ti klinci (dakle oni kuji su sad u nižim osnovne i mlađi) najvjerojatnije biti prve generacije koje će morati plaćati fakultet - dakle svi će plaćati, osim onih sa stipendijama (američki sistem ) A fax neće malo košati.
to je tvoja pretpostavka ili ?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:29   #62
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
to je tvoja pretpostavka ili ?
Ne to je moj inside podatak kao zaposlenika Sveučilišta
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:42   #63
Mi smo našem Marku otvorili PSŠ na 10god. s mjesečnim uplatama 420kn (nakon 10 god. skupiti će se nekih 70.000kn, pa ćemo možda nastaviti još 10god. aku uvjeti ostanu isti i s 20god. mali će imati nekih 20.000eur-a)
i
pčelicu na koju uplaćujemo sve šta dobijemo od rodbine i prijatelja (avista kamata 4,5% - samo da povučem paralelu kamate na oročenja su oko 3% a s istih ne možete podizati sredstva prije isteka ugovorenog roka ukoliko ne želite izgubiti kamatu).

Ja sam zastupnik po oba računa, i da ne bude zabune nikakve suglasnosti centra za ss nisu potrebna za podizanje ili prekidanje navedenih štednji (eventualno ukoliko želite podizati kredit po psš koja glasi na djetetovo ime morate imati spomenutu suglasnost).
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 19:50   #64
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za one koje bebačima uplačuju stambene štedionice? uplaćujete radi kredita ili samo radi štednje i drž.poticaja?
A gle ja bi upravo iz ovog razloga uplaćivala štednju mom malom. Da jednog dana na početku svog života ne mora dizati kredit. Ionako će vremena biti katastrofalna a on na početku svog života i onda još kredit!!!!!!!! Ne želim to svom klincu. Ovako će barem za početak imat dosta.
A imam još jedan razlog zbog štednje. Ionako bi najvjerojatnije sve novce koje mali dobije razrajtala na gluposti i ostale nepotrebne stvarčice, ovako će biti na jednom mjestu i imat će svoju svrhu. Faks, auto, stan............. A što se poticaja tiče, ionako država dijeli poticaje na sve strane pa je vrlo i lijepo da se pobrine za naša zlata i za one na kojima svijet ostaje.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 22:08   #65
pitam zato jer ja svojoj uplaćujem na 5 god pa ćemo poslije vidjet što dalje...za 5 god ne planiram u kredit, tako da nisam dogovorila onih 57 eura nego nekih 14,a mogu uplatiti više, što i planiram radi poticaja.
ovih 14 mi smanjuje ulaznu naknaDu sa 110 eur na 25. pa eto, zašto im dati kad ionako ne planiram kredit...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:48   #66
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jedno pitanje za one koje bebačima uplačuju stambene štedionice? uplaćujete radi kredita ili samo radi štednje i drž.poticaja?
radi štednje...kredit mu sa 16 neće trebat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:50   #67
Mi smo uložili u investicijski fond,to mi je bolje od štednje,ali moraš imati oko 20-ak tisuća kn u kešu da ti se isplati. Sve se mislim da počnemo malom uplaćivati životno osiguranje,oko 300 kn na mj ne bi ni ositili
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:05   #68
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Mi smo uložili u investicijski fond,to mi je bolje od štednje,ali moraš imati oko 20-ak tisuća kn u kešu da ti se isplati. Sve se mislim da počnemo malom uplaćivati životno osiguranje,oko 300 kn na mj ne bi ni ositili
a koji investicijski fond se sad isplati?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:06   #69
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
radi štednje...kredit mu sa 16 neće trebat
neće njemu ali možda vama za njega....
pitala sam jer mnogi ne znaju da onda ne trebaju ugovarati ratu od 57 eura i plaćati visoku ulaznu naknadu
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:11   #70
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Mi smo uložili u investicijski fond,to mi je bolje od štednje,ali moraš imati oko 20-ak tisuća kn u kešu da ti se isplati. Sve se mislim da počnemo malom uplaćivati životno osiguranje,oko 300 kn na mj ne bi ni ositili
Ček jel moraš odmah u startu imat 20.000 tisuća ili ti je cilj kroz fondove skupit 20.000 kn? E da o kojem je fondu riječ?
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:47   #71
Trenutno ti fondovi stoje jako lose. I to gotovo svi. Vec duze vrijeme (par mjeseci) nije bilo znatnijeg rasta. Samo pad. Znam jer mm i ja imamo neke novce u 3 razlicita fonda i koliko smo zaradili u proteklih godinu dana, sad vise skoro nista da ni nismo. Ja za bebu ne bi u fondove. Barem ne kakvo je sada stanje.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:56   #72
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Ček jel moraš odmah u startu imat 20.000 tisuća ili ti je cilj kroz fondove skupit 20.000 kn? E da o kojem je fondu riječ?
Mi smo uložili 17 000,mislim da najmanje moraš uložiti 15000,erste investicijski fond. Mm je to prostudirao,pa ti javim,možda postoje neki di možeš manje uložiti,ali uglavnom što više uložiš,više dobiješ,ali opet moraš svaki dan pratiti zbivanja na burzi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:57   #73
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Trenutno ti fondovi stoje jako lose. I to gotovo svi. Vec duze vrijeme (par mjeseci) nije bilo znatnijeg rasta. Samo pad. Znam jer mm i ja imamo neke novce u 3 razlicita fonda i koliko smo zaradili u proteklih godinu dana, sad vise skoro nista da ni nismo. Ja za bebu ne bi u fondove. Barem ne kakvo je sada stanje.
Znam da su u padu,valjda će brzo početi rasti
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 22:51   #74
mi uplaćujemo stambenu štednju na njegovo ime... a lovu što je dobio pretvaram u eure... i nema majci mrdanja... grozno mi je bilo što su moji starci našu lovu uvijek potrošili a ja sam rekla kad ja budem imala djecu neću im trošiti... i za sad se držim...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:46   #75
Ma ja sam totalni skeptik prema fondovima. Mislim da ću ostati kod štednje pa kud puklo da puklo.
Bitno je samo da mom malom pukne u džep onda kad mu bude najpotrebnije
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:06   #76
eii...sto se tice stednje...moj tata je rekao da ce unukicama svaki mj uplacivati 200,300 kn...to nije puno...a nakupi se kroz par godina,i jos dobijes neke pare od banke...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:11   #77
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
eii...sto se tice stednje...moj tata je rekao da ce unukicama svaki mj uplacivati 200,300 kn...to nije puno...a nakupi se kroz par godina,i jos dobijes neke pare od banke...

Ma to ti je super. I 200 Kn je puno. Nakupi se kroz par godina.
Ja i mm ćemo sami uplaćivat a novce od baka i deda ćemo stavljat sa strane u kasicu prasicu
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:22   #78
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Ma to ti je super. I 200 Kn je puno. Nakupi se kroz par godina.
Ja i mm ćemo sami uplaćivat a novce od baka i deda ćemo stavljat sa strane u kasicu prasicu
pa da...i drugi dida i baka su htjeli dodati...pa da bude 500 kn mj...ali smo odlucili da je bolje da nam oni pomognu ovako...

ma super je to sa stednjom...mjesecno nije puno odvojiti 200,300 kn...il koliko se moze...a s godinama se nakupi i dobro dode...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:29   #79
Evo, moja princeza ima 6 godina i ja sam joj počela uplaćivati pred dvije i po godine u Pbz - zlatnu dječju stambenu štednju. Nisam prije jer nisam imala posao. Štedim prvenstveno za nju, da ima kad krene na faks ili za stan ili što već bude trebalo. Kad istekne pet godina budem joj prebacila pare na nešto drugo. Čitala sam o grawe osiguranju za djecu, uplatiš cifru, može dignut kad napuni 18, a dobije glavnicu, kamate i dobit. Nisam se raspitala jer imam još dosta u pbz plaćati. Zna li tkogod detaljnije?
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:03   #80
Dječja štednja-savjet ,preporuke, iskustva?

otvorila bih štednjicu za bebu moju pa ako netko ima savjet...
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.