Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 05:24   #2961
U Norveskoj su cesto te afere jer postoji industrija''foster families'' , prije svega su tu da osiguraju Norvezanima profit, a da razore imigrantske obitelji.

Razmisli, sjeti se:

Quote:
Brazilian mother forced to flee to her country's embassy in Norway after officials try to take her daughter, 3, into care 'for not eating like a Norwegian'
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...Norwegian.html
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 09:34   #2962
Pročitah negdje ( norveški tisak ) da neki Somalijci prije dolaska u Norvešku čak pohađaju tečajeve o zakonima , kako sto bolje prevariti državu , dobiti sto veću socijalnu pomoć Itd.E sad , ako ja ja no kažem da ne volim takve imigrante i da ih se zapravo bojim (svi znamo sto rade ) onda sam deklarirani rasista .Do kada će se to šutjeti i trpiti ne znam , a oni se množe vrlo progresivno.
Sto se tiče oduzimanja djece , bilo bi lijepo kada bi se na tu temu ovdje javio netko tko u Norveškoj živi desetljećima . Ne bih puno komentirala , da me ne biste proglasili subjektivnim .
Slažem se u potpunosti sa tvrdnjom ako je netko toliko uplašen za svoje dijete i odjeća se ugroženim , pa neka se zaboga vrati kući, ili bilo sto ako mu ne odgovara, return home, simple as that.
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 09:52   #2963
Pročitah negdje ( norveški tisak ) da neki Somalijci prije dolaska u Norvešku čak pohađaju tečajeve o zakonima , kako sto bolje prevariti državu , dobiti sto veću socijalnu pomoć Itd.E sad , ako ja ja no kažem da ne volim takve imigrante i da ih se zapravo bojim (svi znamo sto rade ) onda sam deklarirani rasista .Do kada će se to šutjeti i trpiti ne znam , a oni se množe vrlo progresivno.
Sto se tiče oduzimanja djece , bilo bi lijepo kada bi se na tu temu ovdje javio netko tko u Norveškoj živi desetljećima . Ne bih puno komentirala , da me ne biste proglasili subjektivnim .
Slažem se u potpunosti sa tvrdnjom ako je netko toliko uplašen za svoje dijete i odjeća se ugroženim , pa neka se zaboga vrati kući, ili bilo sto ako mu ne odgovara, return home, simple as that.
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 11:54   #2964
azil

Tražio azil 2010 u Norveškoj,vratio se sam bez negativa .Da li postoji mogućnost da mi odbiju ulazak u zemlju zbog toga što sam tada bio azilant? Ili da traže da platim troškove deportacije?
hvala
lovenorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:25   #2965
Zbog obitelji otišao sam 3000 km daleko, zbog obitelji vraćam se u Hrvatsku
http://www.vecernji.hr/hrvatska/zbog...rvatsku-987818

super clanak samo ne svidja mi se zavrsetak!
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:42   #2966
Da je imalo razmislio shvatio bi da je bolje da njih dovede gore nego da se vrati nazad u HR.

U HR samo na godisnji.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:52   #2967
ima njih puno koji se vracaju , nije za svakog emigracija ... pa cak sam u jednom trenutku razmisljao o povratku ... ali kad racionalno razmislim i vidim plus i minus , brzo odlucim... ali na kraju dosta mi je dva mjeseca godisnjeg odmora u HR, taman preko ljeta...
podv011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 15:23   #2968
Quote:
podv011 kaže: Pogledaj post
ima njih puno koji se vracaju , nije za svakog emigracija ... pa cak sam u jednom trenutku razmisljao o povratku ... ali kad racionalno razmislim i vidim plus i minus , brzo odlucim... ali na kraju dosta mi je dva mjeseca godisnjeg odmora u HR, taman preko ljeta...
Meni u trenucima "slabosti" za sad pomaže čitanje vijesti na hrvatskim portalima.
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 00:23   #2969
Nije lako s juga otici na Troms.
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 21:21   #2970
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Nije lako s juga otici na Troms.
Mene je bas taj clanak o njemu potaknuo da Tromso uzmem u obzir iako sam zimogrozna osoba gradić izgleda prekrasno, vjerujem da su uvjeti života ok, a i svi kažu da je gore lakše naći posao. Dok se malo uhodamo možemo seliti malo južnije

P.S. i meni je prva miso bila šta ih (ženu i dijete) nije doveo sa sobom, mogućnosti koje bi njegovo dijete imalo gore su neusporedive.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:43   #2971
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Mene je bas taj clanak o njemu potaknuo da Tromso uzmem u obzir iako sam zimogrozna osoba gradić izgleda prekrasno, vjerujem da su uvjeti života ok, a i svi kažu da je gore lakše naći posao. Dok se malo uhodamo možemo seliti malo južnije

P.S. i meni je prva miso bila šta ih (ženu i dijete) nije doveo sa sobom, mogućnosti koje bi njegovo dijete imalo gore su neusporedive.
U Tromsu je najveci standard u Norvesku (omjer dohodka i cijena),
http://www.numbeo.com/cost-of-living...o&city2=Tromso

osim toga lokalni dijalekt je lagan za razumjeti i pitom,
a priroda divna, kao Svicarska prije 500 g::
https://www.google.hr/search?q=lynge...r=0.9#imgdii=_
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 22:25   #2972
Tromso je predivan, meni je gore bilo super, svima preporucam da idu gore, tko god o tome razmislja.

Tromso ima jako puno zanimljivih dogadjanja, kao npr svjetski poznati "Midnight Sun Marathon".
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 18:56   #2973
ovaj poslić bi mogao biti zgodan za početak nekome tko se želi preseliti u norvešku:

http://www.finn.no/finn/job/fulltime...ckthrough=true
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 12:38   #2974
koja je ok plaća za takav posao?

ja sam prošle ili pretprošle godine gledala takav oglas, ali je plaća djelovala strašno malo. ne znam je li bila neka greška, ali sad sam se sjetila da me to zanimalo.
smantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 00:59   #2975
Pozdrav, trebam jedan savjet:

radim u Oslu i prije cca tri tjedna imao sam gadnih problema sa zdravljem. Isao sam kroz tjedan dana u legevakt i kod doktora i davali su mi terapiju koja nije djelovala, bilo je sve gore, i kako je clan uze familije u RH lijecnicke struke rekli su mi samo: uzmi prvi avion i dodji doma. I dosao ja doma, sad ce vec 10 dana i stanje se dosta popravilo.

E sad, kod mene na poslu su dosta osjetljivi sto se tice bolovanja, sefica je veliki tiranin i opcenito traze da im se sve evidentira crno na bijelo, sto i je redu. Moje je pitanje hoce li mi lijecnik u Oslu htjeti prihvatiti nalaz hrv. specijalista (preveden na eng. od strane sudskog vjestaka) kojim se moze potvrditi da sam bio bolestan i na kojem pise mirovanje do tad i tad i htjeti mi izdati potvrdu o bolovanju za to razdoblje?

Jod jedno pitanje: kad sam isao u legevakt (prvi put kad me je ozbiljno uhvatilo) zena na prijemu me pitala jesam li unutar zadnje godine dana bio kod lijecnika ili zubara negdje u inozemstvu ili zemlji porijekla. Zasto? Kakve to ima veze i hoce li me netko zezati jer sam sad otisao na lijecenje doma?
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:44   #2976
Itko zna?
Urbalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:09   #2977
Quote:
Urbalari kaže: Pogledaj post
Itko zna?
Trebao bi ti lijecnik odobriti, prilozi i nalaze dijagnostickih pretraga (krv, RTG ili sto je vec bilo potrebno za dijagnozu), ukoliko mu nesto nije jasno mozda ce te poslati ponovno napraviti nalaze.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 20:11   #2978
svalbard

Dragi svi..

pokušavala sam doći do teme o Svalbardu al samo par natuknica sam našla..ima li itko koju informaciju?
Koliko sam saznala ne treba viza ni radna dozvola ali na službenim stranicama za zapošljavanje -kad se otvori Svalbard,,samo je na norveškom,,,(((..
Dakle molim ikoga za neku pobliže informaciju.-),,najjači adut mi je šta volim zimu .-),,buru .led ,,makar sam iz Dalmacije.-) .i nadam se da bi to bila zadnja radna avantura,,( ko preživi sve otkaze i uvijete u Cro na sve je spreman/a)..

zahvalna sam svima koji će odvojit minutu vrimena za ikakvu info.-)

Pupito307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 13:25   #2979
Quote:
Pupito307 kaže: Pogledaj post
Dragi svi..

pokušavala sam doći do teme o Svalbardu al samo par natuknica sam našla..ima li itko koju informaciju?
Koliko sam saznala ne treba viza ni radna dozvola ali na službenim stranicama za zapošljavanje -kad se otvori Svalbard,,samo je na norveškom,,,(((..
Dakle molim ikoga za neku pobliže informaciju.-),,najjači adut mi je šta volim zimu .-),,buru .led ,,makar sam iz Dalmacije.-) .i nadam se da bi to bila zadnja radna avantura,,( ko preživi sve otkaze i uvijete u Cro na sve je spreman/a)..

zahvalna sam svima koji će odvojit minutu vrimena za ikakvu info.-)

Jesi sigurna da ne treba dozvola? ljudi koji zive tamo imaju neke olaksice ( manje poreze ) ali da ne treba radna dozvola bas ne vjerujem, pravila bi trebala biti ista za cijelu Norvesku
zoazoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:33   #2980
Quote:
zoazoa kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da ne treba dozvola? ljudi koji zive tamo imaju neke olaksice ( manje poreze ) ali da ne treba radna dozvola bas ne vjerujem, pravila bi trebala biti ista za cijelu Norvesku
za raditi u Norveskoj hrvatima ne treba radna dozvola.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.