Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2023., 14:03   #201
Izvod brokera je jedino čime mi raspolažemo i kod prijave poreza na dobit,na istom papiru i izvoru sve piše.Teško razumljivo zašto onda priznaju(valjda priznaju),ostvarenu dobit a ne dividendu,ali eto...
Bit će jako zanimljivo vidjeti koliko će biti prijavljeno poreza na kapitalnu dobit za 2022g a još više koliko sve to skupa košta radnih sati poreznu ako uopće vrše neku kontrolu.Nismo mi amerika gdje uvijek netko okreće lovu,barem oni veliki.
Da se razumijemo,meni je tih 10% za dobit sasvim fer za platiti,i platiti ću.Diviendu su nažalost zakomplicirali.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2023., 14:29   #202
Imam problem sa godisnjim reportom od brokera Just2Trade. Moiram platit porez na kapitalnu dobit ali iz reporta mi nije jasno koji je profit i gubitak za tu godinu. Zamolio bi za savjet kako to obracunati ili preporuka poreznog savjetnika ili racunovode koji mi mogao ovo odradit. Prilazem taj report:

silver-martynne-20.tiiny.site
Square1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 10:35   #203
Moze li mi netko ukratko ponovit gradivo obzirom da je sutra zadnji u mjesecu, a time i obveza prijave ino dohotka (dividenda) iz drzave s kojom HR ima ugovor o dvostrukom oporezivanju (u ovom slucaju Francuska):
- izjavu o odgodi nisam dostavio
- da li je potrebno dostaviti INO-DOH obrazac
- ako da, hoce li biti dovoljno dostaviti povrdu o placenom porezu od 25% od brokera (izvjestaj s weba)
- postoji li potreba za dostavom JOPPD obrasca do kraja 2. mjeseca (i ako da, mora li se u njega upisivati i sve ono sto se inace ne bi trebalo upisivati, npr. placa u HR, primitke od najma u HR i placenih poreza na njih, primitke HR dividendi i placenih poreza, kamata na stenju i slicno ili samo ino dohodak)

Hvala unaprijed.
rok117 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.