Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 15:42   #1
Retoricko pitanje?

Zanima me sta bi se dogodilo da podignem kredit npr 300 000 eura (pretpostavimo da ga dobijem)... sa tim kupim recimo zlato i oden ca na selo kopat kumpire i zivin u babinoj kuci...znaci neman imovine ni nista, sta mi banke mogu uradit?
Pegro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:49   #2
Pretpostavka se ne bi ostvarila. I tu priča stane. Zato uvijek banke pitaju što ćeš učiniti sa novcima. Uostalom, da bi digao takve novce unaprijed moraš imati osiguranje u jednom dijelu novca a i morao bi dići policu osiguranja na koju bi se banka naplatila. A preduvjet svega jest da si kreditno "sposoban". Sve ostalo je kazneno djelo kako tebe tako i osoba koje su ti odobrile novce. Ukratko, ne isplati se. A sad promisli kakav život želiš živjeti kada ti takve misli padaju na pamet. Tuđe je prokleto. Zaradi svoje. Tuđe ne diraj.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
SplitskiTovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:01   #3
Samo sebi postavi pitanje, pod kojim uvjetima bi ti nekom posudio 300k eura!?

Znači, banka za te cifre traži osiguranje, obično u nekretnini, pa ako je nemaš, jebiga. Ili će tražiti masno osiguranje.

Što ti mogu? Pa, sad, u biti, ne mogu ti ništa, ali prije svega, neće ti ni dati lovu, pa je sve to hipotetski.

Namjenski kredit, znamo kako se daje, a ti bi uzeo nenamjenski? Mislim da takvih iznosa tamo nema.

Što se tiče tebe osobno, moguće da budeš kazneno gonjen, to pitaj na pravu, pa bi mogao malu u ćuzu, ali nisam siguran.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:14   #4
Upravo to, ne možeš dići kredit od 300.000€, ako nemaš nekretninu od 400(ili bi možda prošlo i nešto drugo u toj vrijednosti, što se za vrijeme trajanja kredita ne smije uništiti/otuđiti).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.