Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Fb je u pravilu za malograđanštinu i mentalitet ruralne populacije?
Da 18 78.26%
Ne 5 21.74%
Glasovatelji: 23. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 17:53   #1
Fb kao duh malograđanštine

Da,puno ljudi ga ima. Stavljaju se slike,ima se hrpe "prijatelja" realno ljudi koje poznaš sa kojima se ne družiš i sve mi to liči na seljačko zadiranje u tuđe dvorište pa ako tu stvarčicu nemaš odma si čudan jer evo o tebi se ništa ne zna.
Koja je razlika između zadiranja u tuđe preko virtualnog ili preko javnog? Nikakva.Vaša mišljenja?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:59   #2
Mislim da je to nazalost tocno.
Evo mene konkretno zivcira ekipa sa djecom i koja lijepi te iste slike jebene djece svaki dan
Kog boli briga za vasu djecu...Osobno nemam djecu i u najkasnijim sam 20-tima,te bih me vise zanimale recenzije putovanja ili bilo cega dugog,ali za to postoje ionako drugi svrsihodni portali.
Jessie Joyce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 01:07   #3
Stvar je u tome što nestaje granice između stvarnog života i virtualnog.
Ako ti slikaš ne samo važne događaje, nego obična pića i slične svakodnevne stvari i objavljuješ to iz Bog zna kojeg razloga, onda to nije "virtualno" već dio našeg identiteta.

Zadnje uređivanje Sadokann : 31.05.2017. at 02:04.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 06:33   #4
Pa postavlja se pitanje zašto bi ljudi koji su tako više poznanici u brojnosti jednog sela (500,1000 ili čak više ljudi) imali uvid u privatne stvari i zašto bi to uopće sa nekim dijelio? Po meni je obolje da slike i tako ima samo uži krug ljudi kojima ti to želiš pokazati. Danas svatko ima internet vidim da je popularno stavljati svoju intimu pred toliko ljudi kao da nije dovoljan kontakt sa ljudima koje poznaš već to sve trebaš poslikati kad ste negdje i podijeliti sa ljudima koje vidiš jednom u životu ili mjesecima ne vidiš. Onda onaj Instragram ili kako se već zovekao da se ljudi imaju nekome potrebe dokazivati da bi dobili pozitivan odgovor okoline. To je kao neki Big Brother prije pojave emisije,filma onako u sličicama,zapravo se već sad rade isječci kamerama i sve se stavlja na mrežu. Poanta je biti viđen na internetu a cilj pojave vani je postavljanje sebe na internet. To odma vidim kod tipičnih ruralaca kako imaju moć da "sve znaju" tko je s kim,tko što radi,sa kime se druži i izgubiš svoju osobnost. Meni je bolje na forumu konstruktivno raspravljati nego voditi preko chata diskulsije koje se svode na trač i za to imaš širok izbor,samo trebaš kliknuti na profil. Tako sam vidio kako je ničim izazvan neki malograđanin počeo pratiti profil meni drage osobe sa pokvarenim namjerama koja nije ni znala kakve taj namjere ima. Ili npr. neka osoba koja je ortodoksna seljačina odma koga kod pozna šalje zahtjeve da bi tako mogao gledati kako drugi žive a onda poslije iza leđa ogovarati osobe koje pozna. Ili tip se snimi sa ženom u bračnoj sobi pa to bi trebalo biti nešto što je privatna stvar ,uopće ne vidim smisao postavljanja takve slike,ili slika pepeljare sa cigaretama,piva za stolom...totalno nebitnih stvari.To kad bi čak i napravio za uži krug ljudi npr. za njih 5-10 ispao bi čudan jer imam tako malo prijatelja za razliku od nekih koji imaju na stotine,tisuće a uopće si mogu misliti koji bi to bio šok i navala,ovaj si je napravio to konačno pa da vidimo što ima tu...totalno sam van tog filma.

Zadnje uređivanje Detektor : 31.05.2017. at 06:52.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:53   #5
Zivot je postao dvodimenzionalan. Sve sto se dogodi u stvarnosti, mora odmah biti prenijeto na drustvene mreze. Nekako neodvojivo.
Ljudi koji se toga ne pridrzavaju su obicno shvaceni kao cudaci, spiljski ljudi.

Po izlaganju svi postajemo celebritiji, nitko vise nema privatnosti u pravom smislu te rijeci.

Stavljamo slike kako bismo dobili potvrdu od drugih, kroz "lajkanje", da smo uspjesni.
Jer koja ti je korist otici na neko putovanje, i ne pohvaliti se time. Ko da nisi ni bio
Fb je dobar jer mozemo kontaktirati s ljudima koje nismo dugo vidjeli. Sve ostalo se svodi na privlacenje paznje i čačkanje u tudje zivote.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:29   #6
Pa ako ga ima prva dama Amerike,koja po balkanskom pokazuje kakve sve đinđuve ima,moramo i mi biti u toku,ne?
Nemam vlastiti fb profil,ne želim ama ništa iz privatnog života dijeliti s bilo kim,ali zabavno je s vremena na vrijeme pogledati, što sve drugi stavljaju..
čovjek se može i iznenaditi...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 23:48   #7
Gledala sam nedavno emisiju u kojoj se spominjala anketa iz koje proizlazi da ogromni broj stanovnistva "zeli biti poznat".

Zanimljivo, među razlozima na prvom mjestu navode da "zele biti viđeni". Tek kasnije dolaze razlozi poput novca, privilegija...

Ne bas jasan, pa cak i sulud razlog (jer biti viđen znaci biti viđen i u losim izdanjima, to neminovno ide uz to)
Dakle, mislim da je prvenstveno to na djelu i kod drustvenih mreza, jer one dopustaju da se oni koji nikad ne bi bili prepoznati od javnosti kao bitni, prezentiraju stvarajuci sebi lazni osjecaj "viđenosti".
A on im je iz nekog razloga potreban, ali to je vec psihologija.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:53   #8
Prigovaraju na FB a koriste forum. Ha ha ha... pa forum je neki primordijalni FB.

(nemam FB, tj. imao sam ali sam deaktivirao)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:28   #9
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Prigovaraju na FB a koriste forum. Ha ha ha... pa forum je neki primordijalni FB.

(nemam FB, tj. imao sam ali sam deaktivirao)
Zašto si deaktivirao? Na forumu ti možeš odvojiti privatno od javnog. Možeš raspravljati o nečemu što te zanima. Postovi imaju glavu i rep a tamo imaš chat diskusiju,lajkanje i onda dok se dogovoriš sa nekim za nalazak i to se treba odma zakačiti na fejs ili biti na mobu vani na njemu i pisati statuse gdje si i tako. To su dosta siromašne rečenice a pogled na svijet im je bez nekog šireg objašnjenja,koncentriran samo na tuđe živote a npr. ne znaju niti kolika im je bruto plaća iako mogu pogledati na netu,jako posvađani s logikom i davanje do znanja da ih baš želi zanimati što radiš dok njih nema i ako ne želiš onda "saznat ćemo mi" ili ako ne nasjedneš na njihovu igru,onda bilo što da kažeš što nije u dometu Fb a što oni ne žele čuti,kao da to nije istina za njih. Nedavno je kod mene bio neki događaj tj. u području i svi anonimci su se pojavili tamo,njihovu pojavu je vidjelo tisuće ljudi a pojavili se samo zato jer to ide na Fb Ono što sam znao viđati,ne samo da osoba kao individua ima fb,već se tu stavljaju i slike šire obitelji tako primjerice roditelji imaju uvid u profil odrasloj djeci,ono što bi trebala biti privatna stvar roditelja i djece sada vide i ostali i bacaju komentare,pita ih se za mišljenje o tuđem. Npr. ako imaš dijete,masa ljudi može znati o njemu više nego što ti znaš kao roditelj,jednostavno se ukuca ime,to je taj i dobiš tisuće ljudi pod nosom.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Dakle, mislim da je prvenstveno to na djelu i kod drustvenih mreza, jer one dopustaju da se oni koji nikad ne bi bili prepoznati od javnosti kao bitni, prezentiraju stvarajuci sebi lazni osjecaj "viđenosti".
Slažem se,mi više znamo kolektivno o svakakvim nebitnim ljudima a da pitaš nešto o nekome dokazano bitnome,ne bi to znali masa njih npr. svi kukaju kako je loše ali ne znaju ništa preporučiti da se pročita,pogleda,da se raspravlja o onome što je rekao stručnjak. Ova teza je zapravo suština ove teme. Glumljenje celebritiya gdje paparaco nije niti potreban.

Zadnje uređivanje Detektor : 03.06.2017. at 16:13.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:19   #10
ako sam ja registriran na linux forumu ili na forumu jednog sportskog kluba, ne vidim kako se to može usporediti s onim najčešćim načinom gubljenja vremena na fejsu za jedan veliki dio ljudi koje poznajem (htjeli to oni priznati ili ne), a to podrazumijeva stavljanje mjuze s youtubea i loših izreka, općenito svi oblici attention whoringa i povremeno uhođenje. uopće ne vidim po kojoj logici se moje povremeno traženje informacija na tematski specijaliziranom forumu može usporediti s takvim svakodnevnim zgubidanjenjem. moje alkoholizirano izdanje s jučerašnje fešte ili obiteljske slike sasvim sigurno nećete naći na forumu posvećenom jednom operativnom sustavu.

stoga je ta paralela forum - fejs u potpunosti pogrešna ukoliko niste među onim forumašima s 30000 upisa ostavljenih uglavnom na onim najbezveznijim temama u kojima otkrivate što ste upravo pojeli i što vam trenutno svira. u tom slučaju ju priznajem, ajde.

tu i tamo dobronamjerno prcnem mlađe rođakinje koje se doslovno ne odvajaju od svojih mobitela, ali mi s druge strane ne pada na pamet isto napraviti bratiću koji je odselio u Irsku i preko fejsa šalje fotke obitelji koju je ostavio. kome nije jasno zbog čega, vrlo vjerojatno pripada onom krugu korisnika koje sam opisao gore.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:52   #11
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Da,puno ljudi ga ima. Stavljaju se slike,ima se hrpe "prijatelja" realno ljudi koje poznaš sa kojima se ne družiš i sve mi to liči na seljačko zadiranje u tuđe dvorište pa ako tu stvarčicu nemaš odma si čudan jer evo o tebi se ništa ne zna.
Koja je razlika između zadiranja u tuđe preko virtualnog ili preko javnog? Nikakva.Vaša mišljenja?
Naravno da nema razlike. Ako ti ne smeta da ti neko bleji u fotoalbum na fb, to je to. Kad se nešto postavi javno i dostupno svima, nije reč o zadiranju u nečiju privatnost. Zadiranje u privatnost je kada neko želi da vidi nešto što ti ne želiš, bilo virtualno, bilo offline.

Quote:
Jessie Joyce kaže: Pogledaj post
Mislim da je to nazalost tocno.
Evo mene konkretno zivcira ekipa sa djecom i koja lijepi te iste slike jebene djece svaki dan
Kog boli briga za vasu djecu...Osobno nemam djecu i u najkasnijim sam 20-tima,te bih me vise zanimale recenzije putovanja ili bilo cega dugog,ali za to postoje ionako drugi svrsihodni portali.
Pa, koga boli briga za recenzije putovanja - isto neko može reći. Što se tiče lepljenja slika dece, ko želi da gleda, gleda. Ko ne, ne. Drugi je par čarapa kakva se psihologija krije iza toga i zašto ljudi rade (ili ne rade?) to što rade.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Na forumu ti možeš odvojiti privatno od javnog.
To isto možeš i na fb, ako želiš i znaš.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Možeš raspravljati o nečemu što te zanima. Postovi imaju glavu i rep a tamo imaš chat diskusiju,lajkanje i onda dok se dogovoriš sa nekim za nalazak i to se treba odma zakačiti na fejs ili biti na mobu vani na njemu i pisati statuse gdje si i tako.
Forumi i fb su 2 različite koncepcije. FB i ne služi prvenstveno za komentarisanje poput ili nalik forumima, mada postoji aplikacija za fb koja može da se instalira na stranice i grupe, i onda korisnici mogu na sličan način da komuniciraju kao na forumu. Retko ko zna za ovo, ja sam ovu aplikaciju koristio pre 5-6 godina, više i ne znam da li je iko još koristi.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To su dosta siromašne rečenice a pogled na svijet im je bez nekog šireg objašnjenja,koncentriran samo na tuđe živote
Koje ti likove imaš tamo na friend listi ako ovako misliš. U 80% slučajeva pratim samo neki interesantan članak, postoji mnogo dobrih i kvalitetnih grupa/stranica pa i ličnosti, od kojih se dosta može naučiti. Npr., ja uopšte ne pratim nikakve vesti niti na jednom portalu u Srbiji (trenutno živim u Kanadi), ali na fb od par likova koji tu i tamo pišu i kritikuju vlast, mogu da malo budem u toku šta se dešava.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Nedavno je kod mene bio neki događaj tj. u području i svi anonimci su se pojavili tamo,njihovu pojavu je vidjelo tisuće ljudi a pojavili se samo zato jer to ide na Fb
I jel si se zapitao zašto je to tako? Zato što su se vremena promenila. Danas je fb ogroman medij koji služi za komunikaciju sa prijateljima, rodbinom, za upoznavanje novih osoba, za edukaciju, posebno za biznis, i naravno, za vesti.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:07   #12
Naravno da je dio folklora i s time malograđanštine.

Danas većina domaćica trača preko fb-a i olajava ,naravno nisu drugačije ni muške babe.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:39   #13
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između zadiranja u tuđe preko virtualnog ili preko javnog?
Bio bih malo oprezniji s poimanjem zadiranja. Ako gledam na televiziji prijenos sjednice Hrvatskog sabora, zadirem li pri tome u privatnost Hrvatskog sabora? Hrvatski je sabor sam odlučio sjednice proglasiti otvorenima te omogućiti njihov prijenos. Da su htjeli suprotno, ne bi ih prenosili.

Quote:
Jessie Joyce kaže: Pogledaj post
Evo mene konkretno zivcira ekipa sa djecom i koja lijepi te iste slike jebene djece svaki dan
Kog boli briga za vasu djecu...Osobno nemam djecu i u najkasnijim sam 20-tima,te bih me vise zanimale recenzije putovanja ili bilo cega dugog,ali za to postoje ionako drugi svrsihodni portali.
Sigurno postoje oni koji s tom ekipom dijele slično mišljenje. Istina, i o djeci postoje svrsishodni forumi, no veća je vjerojatnost da ćeš na Facebooku pronaći istomišljenika koji ti je geografski bliži (najčešće iz istog mjesta), kojeg znaš otprije te o kojem ćeš moći brzo razviti koliko-toliko potkrijepljenu predodžbu. S druge strane, koliko bi ti vremena trebalo da stvoriš takvu predodžbu o Latinosu s foruma?

Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
1. Sve sto se dogodi u stvarnosti, mora odmah biti prenijeto na drustvene mreze. Nekako neodvojivo. Ljudi koji se toga ne pridrzavaju su obicno shvaceni kao cudaci, spiljski ljudi.

2. Fb je dobar jer mozemo kontaktirati s ljudima koje nismo dugo vidjeli.
1. Tko ih to shvaća čudacima i špiljskim ljudima?

2. To je argument koji se najčešće navodi u korist Facebooka. Ne znam koliko bih smisla imao razgovor kada bih sada putem Facebooka pronašao Ivana s kojim sam išao do četvrtog razreda osnovne škole i koji se tada preselio na drugi kraj države te ga od tog vremena nisam vidio.


Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Pa ako ga ima prva dama Amerike,koja po balkanskom pokazuje kakve sve đinđuve ima,moramo i mi biti u toku,ne?
Činjenica je da se Facebook teško može jednoznačno odrediti upravo zbog tih predsjedničkih profila, Facebook stranica državnih institucija, knjižnica, stranaka itd.

Znam čak za slučaj u kojem je Studentski centar izuzetno važnu obavijest objavio na Facebooku, a na svojim službenim stranicama nije.
Latinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:05   #14
Quote:
Latinos kaže: Pogledaj post
Bio bih malo oprezniji s poimanjem zadiranja. Ako gledam na televiziji prijenos sjednice Hrvatskog sabora, zadirem li pri tome u privatnost Hrvatskog sabora? Hrvatski je sabor sam odlučio sjednice proglasiti otvorenima te omogućiti njihov prijenos. Da su htjeli suprotno, ne bi ih prenosili.
To su važne osobe koje bi bilo normalno pratiti a na fb pojedinci znaju biti važniji,imati više sljedbenika od jednog ministra,saborskih zastupnika. Ti zastupnici zadiru u našu privatnost ovlastima,mislim da se to ne da uspoređivati. To što ljudi ovdje misle da je to u pravilu za malograđanštinu ne znači da svi koji to imaju pripadaju tom krugu.

Quote:
Znam čak za slučaj u kojem je Studentski centar izuzetno važnu obavijest objavio na Facebooku, a na svojim službenim stranicama nije.
Totalna neozbiljnost koju sam i ja vidio na faksevima,na privatnoj mreži se objavljuju važne vijesti a ne službenoj ne. To je ismijavanje škole. Ili mene koji nisam imao fejs nitko nije obavijestio o promjeni termina državne mature pa sam došao nepripremljen što je pomaknuto bilo za dan ranije tako da me razrednik zvao gdje sam. Tko mi je kriv,rekli bi ali to je meni sve na nivou jedne virtualne krčme.

Pogotovo mi je glupo kada ljudi imaju bolje mobitele koje su kupili samo za tu stvarčicu,meni mob služi samo za poruke i pozive pa nemam potrebe to kupiti i sad se nađemo uživo,nastane muk i netko iz dosade krene tipkati po mobitelu i odma na fejs,cijelo vrijeme mobitel pod nosom i sukladno tome,moć znanja da se kažu skroz nepotrebne informacije o drugoj osobi koje me ne zanimaju (trač) pa nemamo niti o čemu pričati. Npr. neki događaj na kojem je bilo 200 ljudi ima nakon toga sigurno toliko lajkova + dodaci onih koji nisu bili. Svaki još sam sebi treba potvrditi da je bio ili prije događaja grupa da se vidi tko dolazi npr. zašto bi netko morao znati gdje će netko biti taj dan i to netko sasvim deseti? Imali smo paralonicu na to kad je tek došlo,muškarci bili protiv,cure za. To mi je i jasno jer nije muškima u biologiji naslikavati se,uređivati za selfie,glumiti manekena ali razvojem situacije se stvari promijenile,meni je to skroz jedno feminisitčko oblikovanje muških gdje nitko nema više bradu i brkove,čupavi "Vikinzi" dolaskom tehna,cajki su se ošišali,počeli frizure popravljati za selfie. Ja ispadam ko totalni čudak u 21. stoljeću haha. Smeta mi također što nema one klasične lovine ženskih osoba od muških već se sve dogovara preko fejsa umjesto na licu mjesta pa sam i po tome isto čudak.

Zadnje uređivanje Detektor : 30.06.2017. at 20:37.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:08   #15
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To su važne osobe koje bi bilo normalno pratiti a na fb pojedinci znaju biti važniji,imati više sljedbenika od jednog ministra,saborskih zastupnika. Ti zastupnici zadiru u našu privatnost ovlastima,mislim da se to ne da uspoređivati. To što ljudi ovdje misle da je to u pravilu za malograđanštinu ne znači da svi koji to imaju pripadaju tom krugu.
A kako je to praćenje izgledalo prije Facebooka? Jesu li tada toliko pozornosti privlačile fotografije političara u dresu koji tim činom pokazuje da navija za reprezentaciju? Ili smo prije bili zakinuti jer nismo mogli vidjeti takve fotografije? Bi li te fotografije i nastajale da ih nema tko vidjeti?

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
(...) i sad se nađemo uživo,nastane muk i netko iz dosade krene tipkati po mobitelu i odma na fejs,cijelo vrijeme mobitel pod nosom i sukladno tome,moć znanja da se kažu skroz nepotrebne informacije o drugoj osobi koje me ne zanimaju (trač) pa nemamo niti o čemu pričati.
Jasna je interesna pa i ostala profiliranost društva općenito. Pitanje je je li Facebook servis koji podupire ravnopravnu profiliranost ili stvara korisnike kakvi mu trebaju.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
To su dosta siromašne rečenice a pogled na svijet im je bez nekog šireg objašnjenja,koncentriran samo na tuđe živote a npr. ne znaju niti kolika im je bruto plaća iako mogu pogledati na netu,jako posvađani s logikom i davanje do znanja da ih baš želi zanimati što radiš dok njih nema i ako ne želiš onda "saznat ćemo mi" ili ako ne nasjedneš na njihovu igru,onda bilo što da kažeš što nije u dometu Fb a što oni ne žele čuti,kao da to nije istina za njih.
Pitanje je bi li se ti ljudi išta drukčije ponašali da nema Facebooka.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Slažem se,mi više znamo kolektivno o svakakvim nebitnim ljudima a da pitaš nešto o nekome dokazano bitnome,ne bi to znali masa njih npr. svi kukaju kako je loše ali ne znaju ništa preporučiti da se pročita,pogleda,da se raspravlja o onome što je rekao stručnjak. Ova teza je zapravo suština ove teme. Glumljenje celebritiya gdje paparaco nije niti potreban.
Pitanje je tko je za koga dokazano bitan. Kim Kardashian sa 101 milijunom pratitelja na Instagramu zasigurno je dokazano bitna. I češto čujem da se raspravlja o tome što je rekla, odjenula, je li zatrudnjela itd.

I ja bih rekao da je to bit teme. Kao produbljenje te biti mogli bismo nastaviti s procesom stvaranja spomenutih celebrityja. Mogli bismo promotriti pojam popularnost u školi, koji se pojavio prije Facebooka te vidjeti njegov odraz na Facebooku. Gdje je tu malograđanština, u prošlosti ili sadašnjosti?

Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post

1. Koje ti likove imaš tamo na friend listi ako ovako misliš.

2. U 80% slučajeva pratim samo neki interesantan članak, postoji mnogo dobrih i kvalitetnih grupa/stranica pa i ličnosti, od kojih se dosta može naučiti. Npr., ja uopšte ne pratim nikakve vesti niti na jednom portalu u Srbiji (trenutno živim u Kanadi), ali na fb od par likova koji tu i tamo pišu i kritikuju vlast, mogu da malo budem u toku šta se dešava.

3. I jel si se zapitao zašto je to tako? Zato što su se vremena promenila. Danas je fb ogroman medij koji služi za komunikaciju sa prijateljima, rodbinom, za upoznavanje novih osoba, za edukaciju, posebno za biznis, i naravno, za vesti.
1. Jasno je da je objektivnost u ovom slučaju nemoguće postići, no možemo se držati određenih tipova.

2. Ti iznosiš drugi tip - edukacijski i informativni.

3. A služi li i za stvaranje uljepšane ličnosti sebe? Samo pitam, ne mora to nužno biti loše.
Latinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 05:16   #16
Quote:
Latinos kaže: Pogledaj post
1. Jasno je da je objektivnost u ovom slučaju nemoguće postići, no možemo se držati određenih tipova.

2. Ti iznosiš drugi tip - edukacijski i informativni.

3. A služi li i za stvaranje uljepšane ličnosti sebe? Samo pitam, ne mora to nužno biti loše.
Možda i služi. Sve zavisi kako se ko postavi prema fb-u, kakav stav i mišljenje ima o sebi, itd. Lično sam napravio u poslednjih nešto više od 6 godina preko 13 000 slika i preko 500 video snimaka. Naravno, nije sve napravljeno fotoaparatom, mislim da je većina napravljena telefonom. Znaš koliko od toga imam na fb-u? Skoro NULA. Čak sam ga ugasio na jedno vreme kada sam se preselio u Kanadu, a onda se uključio prilikom rođenja drugog deteta. Postavio sam svoju sliku kako držim bebu u porodilištu. To je sve što je javnost videla od te bebe. Ne zanima me šta ko misli, šta ko kaže, jednostavno imam stav i mišljenje o tome. Svako koristi fb kako želi, zar ne.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.