Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 18:38   #9501
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Osim na ajfon.


I na ajfon. Dajte se malo informirajte o svojim pravima ljudi moji
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 12.01.2018., 19:22   #9502
Kod svih operatera ispod ajfona piše 'godinu dana garancije'. Kako onda imamo 2 godine garancije na ajfonove kada svi u svijetu imaju 1 god?
CroChuck is offline  
Old 12.01.2018., 20:59   #9503
VIP

Ajme mislim da sam to već dvadeset puta prošla

Pročitaj zakon o zaštiti potrošača. Apple daje 1 godinu garancije. Svima, u cijelom svijetu.

Kod nas u EU zakon određuje da garancija ne može biti kraća od 2 godine. Tako da drugu godinu MORA pružiti trgovac od kojega je iphone kupljen. Dakle ako si ga kupio u VIP-u, nakon prve godine koju pokriva Apple oni moraju pružiti daljnju jednogodišnju podršku za mobitel.

Sasvim je druga stvar što se trgovci prave glupi tj nadaju se da su kupci iphona glupi i neobaviješteni te nigdje ne ističu tu drugu godinu garancije. Naprotiv, skrivaju je kao zmija noge.

Problem (za trgovca) je u tome što popravak ili zamjena mobitela u tom slučaju ide na njihov trošak. Za razliku od dvogodišnje garancije koju daju direktno drugi proizvođači mobitela i trgovca boli briga, jedini trošak može imati za eventualnu dostavu uređaja do servisa (ne znam dobijaju li za to refund od proizvođača).

Edit: na mobu sam pa mi je teško linkati no našla sam post koji sve pojašnjava (zadnji odlomak)
https://www.forum.hr/showpost.php?p=47685575&postcount=1

A evo što sam Apple kaže

Prema hrvatskom Zakonu o zaštiti potrošača, potrošači imaju pravo na besplatan popravak ili zamjenu, popust ili povrat plaćenog iznosa od prodavača za robu koja nije u skladu s ugovorom o kupoprodaji u trenutku isporuke u roku od dvije godine od isporuke.

https://www.apple.com/hr/legal/statutory-warranty - Legal - Proizvodi tvrtke Apple i hrvatski Zakon o zaštiti potrošača

Edit 2: isprika na brojnim editima, dugačak tekst i pojašnjenje, a loš pregled teksta na mobu
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 12.01.2018. at 21:52.
Modesty B is offline  
Old 13.01.2018., 13:42   #9504
Hvala ti na dugom postu i trudu
CroChuck is offline  
Old 23.01.2018., 10:28   #9505
Koristi li tko na Vip-u aplikaciju Orion Tv (srpska aplikacija za streaming kanala) i kako mu ista radi? Kod mene kad sam spojen preko Vipovog mobilnog interneta u 80% slučajeva neće raditi, tj. streaming se ne pokreće - prebacim na Vip fiksni internet - sve normalno radi, prebacim na T-Mobilni mobilni internet - radi, vratim natrag na VIP mobilni - opet neće. Ista stvar se dešava sa još par streaming aplikacija domaćih i stranih tipa Max TV za van, kod njega sam streaming radi preko Vipa ali one sličice (logo) kanala u aplikaciji preko Vipa se ne prikazuje, na ostalim fiiksnim i mobilnim mrežama normalno radi. Zatim Iptvworld također preko Vipa ne radi, na ostalim mrežama radi. Ne kužim u čemu je problem. Probao sam na 2 uređaja, brdo raznih mreža i stalno isto se dešava. Još čudnije je da VIP mobilni radi kad se uključi VPN (dakle zamaskira Vipova IP adresa u bilo koju drugu samo da nije Vip) što će reći da netko negdje blokira te Vipove IP adrese kao nepoželjne, pretpostavljam da je njihov taj rang adresa prije bio prijavljivan za spam pa su na black listi kod mnogih. Ponekad, cca 20% slučajeva - radi normalno i na Vipu, dakle sve ovisi o IP adresi koja te tad zapadne.
soundvision is offline  
Old 23.01.2018., 14:44   #9506
Probaj koristiti neki VPN, ako postoji besplatan.
Moguće da taman tad i VIP koristi neku adresu s raspona koji je iz druge države, ali tko zna.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 23.01.2018., 16:51   #9507
Preskočio si izgleda dio moje poruke napisao sam radi preko VPN-a, ali pomalo je blesavo paliti VPN za stvari koje bi trebale raditi bez. Posebno kad je streaming live kanala u pitanju gdje se preko VPN-a štopa brzina interneta.
soundvision is offline  
Old 23.01.2018., 19:08   #9508
A je, je- oprosti
Da, onda nemam pojma što ti preostaje.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 23.01.2018., 22:49   #9509
VIP

Meni ti radi sve okej, i Orion i MaxTVtoGo. Doduse, nije Vip nego Tomato, no to je (gotovo) isto. Jbg.

A ne vjerujem da Vip nesto blokira, no znas onu: probaj staviti sim karticu u drugi uređaj i probaj :P
mezzzzzo is offline  
Old 24.01.2018., 00:56   #9510
Sa Tomatom i meni radi sve. Mora biti baš VIP, po mogućnosti na pretplatu jer im se pretplatnici spajaju preko drugih postavka nego bonaši pa vjerujem da i drugi rang IP adresa im se izbacuje, a očigledno je nešto do njih.

Probao sam inače sa 2 uređaja, iOS i Android i dešava se isto na oba. Na ovom drugom Androidu imam čak dual sim tako da u isto vrijeme stavim i VIP i HT karticu pa samo jednim klikom prebacim na drugi internet, apsolutno sve drugo ostaje isto - i čim se prebaci na VIP mobilni nastane rez. Inače što se samog VIP-ovog mobilnog interneta tiče on kod drugih stvari radi stvarno fenomenalno, download na LTE-u mi je preko 180 mbps tako da nije do sporog interneta i sl.

Evo jednog primjera kako to izgleda na Max TV aplikaciji. Ovo je screenshot preko VIP-a mobilnog interneta, a ovo je screenshot preko VIP-ovog fiknsnog interneta (ili bilo kojeg drugog operatera, VPN-a, dakle svi ostali samo da nije VIP mobilni). Na prvom nema slika, na drugom ima slika. Zatim Orion aplikacija upravo sada - ovo je na VIP mobilnom, ovo je na VIP fiksnoj. Dakle na prvoj crni ekran, na drugoj normalno ide stream.
soundvision is offline  
Old 24.01.2018., 06:59   #9511
Jesi probao pogledati pogledati APN postavke? Na nekim telefonima u default postavkama su uneseni Proxy (212.91.99.91) I Port (80). Probaj ih obrisati i provjeri također APN - data.vip.hr (pretplata) te gprs0.vip.hr (bonovi). Također obriši korisničko ime i lozinku u APN postavkama. Spremi promjene i probaj onda.
moba2007 is offline  
Old 24.01.2018., 08:56   #9512
Wooow, to je bilo

Pod data.vip.hr bio je 212.91.99.91 i 8080 port, samo sam to dvoje izbriso (38591 username i pass sam ostavio) i sve proradilo isti tren. Ali ne kužim jesu li to Vipove APN postavke koje oni šalju automatski jer te su postavke na dva uređaja, ajfonu i androidu.. dakle onda bi trebali imati svi na pretplatu kod Vipa isti problem koji sam i ja imao (sa ovim servisima)?

Anyway, THANKS A MILLION @moba 2007, napokon sve radi
soundvision is offline  
Old 24.01.2018., 10:54   #9513
Ništa drago mi je da sada radi

Proxy i Port su se unosili u vrijeme GPRS, EDGE i UMTS, dok su se pojavom HSPA i LTE brisali radi postizanja maksimalne brzine downloada, I pretpostavljam još nekih tehničkih stvari.

Na njihovim stranicama stoji da se ti podaci trebaju obrisati, ali Google i neki proizvođači telefona i dalje vade stare postavke iz naftalina, umjesto da ih ažuriraju.
moba2007 is offline  
Old 24.01.2018., 11:34   #9514
Samo je malo čudno kako je taj proxy na oba telefona povukao samo za Vip-ovom APN-u, dok recimo kod T-Mobile postavki je tu sve prazno. Taj proxy sam našao da se spominje kod Vipa i za MMS.

Inače probao sam i speedtest sad napraviti bez proxy-a i brzina ide po prvi put na 210mbps, baš me zanima kada dođem doma koliko će biti (tamo sam do sada imao oko 180mbps).
soundvision is offline  
Old 24.01.2018., 19:47   #9515
Pozdrav, imam pitanje ako mi tko može objasniti.
Naime danas sam produžio ugovor u VIP-u za mobilni internet, i ponudili su mi ZTE MF38M mobilni modem.
Na pitanje podržava li 4G (LTE) odgovor je "da naravno!".
Naravno nisam tada ništa gledao niti čitao što piše na kutiji, a na njihovoj stranici ima malo karakteristika o samom routeru.

Spojio sam se na njega i napravio speedtest na istom uređaju, a to je tablet Tab S u kojem je inače do sad bila ista SIM kartica od VIP-a i prikazuje kad je spojen na 4G i dobio super DL 46 Mbps, UL 18, ali sad spajanjem putem WiFi na ZTE modem dobijem totalno drugačiji download (OK razumijem da SIM kartica u samom uređaju nije isto kao i spajanje tableta na modem u kojem se nalazi SIM kartica), DL 19 Mbps, UL 5.

Da bi na kraju na kutiji odostraga pročitao ovo "pristup mobilnom internetu preko DC/HSUPA/HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS"...ja tu nigdje ne vidim LTE ili nešto ne razumijem (ne kužim iskreno ovo DC/HSUPA).

Ako nije LTE modem, koji qurac je rekao da je, lijepo sam pitao, a ako je zašto je download/upload tako manji (po meni prevelika razlika).

Imam li pravo na zamjenu modema (vidim da imaju Huawei LTE modeme, OK lik je rekao da nema niti jedan drugi osim toga ili USB sticka /što nisam želio/).

Hvala na bilo kakvoj pomoći i savjetu.
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 24.01.2018., 23:19   #9516
Misliš ZTE MF83M?

On ne podržava LTE, što piše i na njihovim stranicama.

Quote:
Podržane mreže GSM 850, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 1900, UMTS 2100 MHz
Vrati i uzmi ZTE MF910V, on podržava LTE, iako po vlastitom iskustvu nije ni on Bog zna kakav tj. brzina interneta kad je kartica u mobitelu i koja se dobije spajanjem mobitela preko njega će se itekako osjetiti. Ali je solidan.
soundvision is offline  
Old 25.01.2018., 00:07   #9517
Da taj, napisao sam model u postu...

Ma sad znam i ja da ne podržava, ali ubija me to što sam lijepo pitao i lik mrtvo hladno (još sa uskličnikom iznad glave) "da, naravno!"...i sad izgubi opet dio dana otići na isto mjesto gdje si kupio i sad ću inzistirat na Huawei LTE Cube-u, ne znam zašto bi morao uzeti taj koji si naveo, cijene mi je ista (9 kn odmah), i ne otplaćujem ništa na rate jer imam tarifu "Mobilni net M".

Znam da ima boljih mobilnih modema, ali iskreno nisam sad za dati 500+ kn.

Hvala na odgovoru anyway
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 25.01.2018., 02:50   #9518
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
Da taj, napisao sam model u postu...
Napisao si MF38M.

Naravno da ne moraš uzeti taj koji sam napisao, ja sam ti predložio model koji je najsličniji tom koji si uzeo a da ima LTE podršku. Cube je potpuno drugi tip modema a i po recenzijama ljudi nisu nešto oduševljeni njime. No uzmi što ti želiš ofc.
soundvision is offline  
Old 25.01.2018., 12:33   #9519
dal postoje u vip-u bonovi samo za internet??

inače jel vama funkcionira na njihovoj web stranici onaj razgovor s agentom?
alkatraz123 is offline  
Old 25.01.2018., 13:11   #9520
Misliš tarife samo za internet na bonove?
Ili da si uzmeš još interneta kad potrošiš iz paketa (snackovi)?

Chat funkcionira- samo čekaš na agenta kao i bilo kojim drugim kanalom.
Gdje tebi zapne i u kojem browseru?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.