Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 03:56   #16301
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Kako je tesko biti vi...Vi bi mijenjali svijet na ideji da bez orosenog cela, motike i skrguta zubi ista mozete postici u zivotu. To je ideja na kojoj pociva svako balkansko pleme i ujedno ideja zbog koje ce uvijek ostati balkanska plemena bez drzave, prosperiteta i nade.

Pa vecina vas uopce ne kuzi da se motika ne spominje kao konkretna alatka

Vecina vas sanja o bogatstvima, novcu, dobrom zivotu iz soba po roditeljskim stanovima i kucama, okrecete zamisljene milijune i vrsite umne analize na zastarjelim racunalima koje ste kupili na kredit na deset godina uz povoljnu kamatu...vama je jedan Elon Musk budala, WB je budala. Svi su budale, ali vi ste pametni....
Citava ideja na kojoj temeljite gotovo svaku raspravu vam je pogresna. Razmisljate kao kmetovi i kmetovi cete zauvijek ostati.

Tko vas ne zna...jebote, skupo bi vas platio.

"Richest 1% got 82% of the world’s wealth last year, bottom half got nothing"

A sta bi trebali vama jebivjetrima dati?

Dajte me molim vas trajno banirajte, nemam vise zivaca za ovo.
Zašto da te neko banira. Imaš svoje mišljenje i nikoga nisi uvijedio?

Točno je, ogromna većina ljudi koji investiraju u bitcoin je privučena velikom potencijalnom zaradom i takav stav nije specifičan za bitcoin market nego je univerzalno prisutan u svakoj trgovini.

S obzirom da je bitcoin decentralizirani novac koji bi mogao utjecati i promjeniti postojeći svjetski monetarni sustav on je vrlo koristan izum jer ima mogućnost spriječavanja manipulacije sa vrijednošću novca što je sada glavna mana fiata.

Nitko nikoga ne sili da sudjeluje u tom projektu a oni koji sudjeluju su plaćenici, dobrovoljci koji uzimaju rizik neuspjeha kao što profesionalni vojnik uzima rizik da bude u ratu ubijen.

Ukupan trošak bitcoin projekta (uloženi kapital, vrijeme stres i t.d.) ne snose oni koji su izvan njega i ne razumijem čemu tolika netrpeljivost prema njemu?

P.S. kad smo već kod "kruha bez motike" imali veće od lutrije? Dali se ti isto tako živciraš kada netko dobije glavni zgoditak?

Evo ima već i bitcoin lutrija
https://news.bitcoin.com/worlds-firs...00-btc-bounty/
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 24.01.2018. at 04:31.
glosa is offline  
Old 24.01.2018., 04:43   #16302
Izgleda da ga je neko u životu dobro nasanjkao, pa sada proljeva žuč gdje god stigne, jer sam mu primjetio već nekoliko ovakvih upisa. A s obzirom da se iz svakog izražaja (u ovo slučaju napisanog posta) može poprilično puno iščitati o samom autoru, ne bih se čudio da je napisano zapravo projekcija njega samoga, u momentu kada ga je neko dobro naguzio i ostavio ga u kaljuži.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 24.01.2018., 05:01   #16303
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Izgleda da ga je neko u životu dobro nasanjkao, pa sada proljeva žuč gdje god stigne, jer sam mu primjetio već nekoliko ovakvih upisa. A s obzirom da se iz svakog izražaja (u ovo slučaju napisanog posta) može poprilično puno iščitati o samom autoru, ne bih se čudio da je napisano zapravo projekcija njega samoga, u momentu kada ga je neko dobro naguzio i ostavio ga u kaljuži.
iskreno ne zanima me koliko zaradjujete i neka, samo dajte. Ali znamo se . Puna vas je Hrvatska. Komu vi lažete? pogotovo lezilebovici čiji roditelji si kosu cupaju kad vide koje su panjeve odgojili. Uz pokoju moguću iznimku.

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
kradljivac is offline  
Old 24.01.2018., 05:23   #16304
Hrvatska je puna ljudi koji misle da su popili svu pamet svijeta, takozvanih pametnjakovica, koji generaliziraju i puni su predrasuda.
A i prepuna je jala. Straha za promjenama. Prepuna je puno negativni stvari.

A prepuni bitkoinašima su Japan i Južna Koreja, Hrvatska je i na ovome području šupak svijeta, kao i na mnogim drugim područjima. Dno.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 24.01.2018., 05:29   #16305
Dakle, u Hrvatskoj 'lezilebovici' ulazu u bitcoin. A u Japanu i Juznoj Koreji, isti takvi ili neki drugaciji? Tko tamo ulaze?
Pa nisu valjda Japan i Juzna Koreja, jedne od najbogatijih i tehnoloski najrazvijenijih drzava svijeta, pune 'lezilebovica'?

Skeptican sam, ovo mi malo cudno zvuci
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 24.01.2018., 05:32   #16306
Vi koji čekate mogli biste se grdo, grdo opeći.. Whaleovi vam skupljaju sada. Meni se isto dogodilo kad je bio pao na 3000 dolara. Sve se nadam ma ide to još dole, ali taj dip nikad nije došao. Naslagali su naloge i paničare tržište, ali kad jednom krene vlak, a kladio bih se da će krenuti kroz tjedan dana... Sjetit ćete se ovog posta
Još jednaput vam savjetujem: sad je vrijeme za hold ili buy. Sell više nije opcija!

Gledajte zidine koje se slažu. Gledajte support. Zar mislite da je shortanje sada opcija nekome kad vidi koliki support mu je pred nosom? Ima veći support do 9k , nego što ima cijeli sell wall. Razmislite malo

i btw. molio bih da ne napadate Kucila toliko, čovjek nije to zaslužio. Dao je puno više ovom forumu od tih skeptika, čija je vrijednost postova ravna 0 ili negativi.
__________________
Napuši se kurca!

Zadnje uređivanje JesusReborn : 24.01.2018. at 06:09.
JesusReborn is offline  
Old 24.01.2018., 06:10   #16307
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Neznam dal je to vec krenulo i dal je povezano s ovim sto spominjes, al COINBASE trenutno ima samnjen fee:
Network Fee 0.00054835 BTC($5.99)
Total 0.01526835 BTC($165.99)
To je za prebacivanje na bilo koji wallet.

Bitrx-criptopia- ostalo je isto 0,001 al ovo s Coinbase je super jer na njega prebacujem s nicehasha besplatno...
pa zasto ne prebacis sa coinbasea na gdax free, i onda sa gdaxa bilo gdje free?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 24.01.2018., 08:28   #16308
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Vi koji čekate mogli biste se grdo, grdo opeći.. Whaleovi vam skupljaju sada. Meni se isto dogodilo kad je bio pao na 3000 dolara. Sve se nadam ma ide to još dole, ali taj dip nikad nije došao. Naslagali su naloge i paničare tržište, ali kad jednom krene vlak, a kladio bih se da će krenuti kroz tjedan dana... Sjetit ćete se ovog posta
Još jednaput vam savjetujem: sad je vrijeme za hold ili buy. Sell više nije opcija!

Gledajte zidine koje se slažu. Gledajte support. Zar mislite da je shortanje sada opcija nekome kad vidi koliki support mu je pred nosom? Ima veći support do 9k , nego što ima cijeli sell wall. Razmislite malo

i btw. molio bih da ne napadate Kucila toliko, čovjek nije to zaslužio. Dao je puno više ovom forumu od tih skeptika, čija je vrijednost postova ravna 0 ili negativi.
Po tebi ako imaš sve u altovima da li se isplati prebaciti u BTC i čekati?
Evincar333 is offline  
Old 24.01.2018., 08:52   #16309
Quote:
JesusReborn kaže: Pogledaj post
Vi koji čekate mogli biste se grdo, grdo opeći.. Whaleovi vam skupljaju sada. Meni se isto dogodilo kad je bio pao na 3000 dolara. Sve se nadam ma ide to još dole, ali taj dip nikad nije došao. Naslagali su naloge i paničare tržište, ali kad jednom krene vlak, a kladio bih se da će krenuti kroz tjedan dana... Sjetit ćete se ovog posta
Još jednaput vam savjetujem: sad je vrijeme za hold ili buy. Sell više nije opcija!

Gledajte zidine koje se slažu. Gledajte support. Zar mislite da je shortanje sada opcija nekome kad vidi koliki support mu je pred nosom? Ima veći support do 9k , nego što ima cijeli sell wall. Razmislite malo

i btw. molio bih da ne napadate Kucila toliko, čovjek nije to zaslužio. Dao je puno više ovom forumu od tih skeptika, čija je vrijednost postova ravna 0 ili negativi.
Hvala kolega na potpori. No nema potrebe, ne smeta kritički ton, a svi koji prijeđu granicu normalne rasprave idu na shit listu.........

Da meni netko ide prigovarati zbog procjene kretanja cijene je ozbiljan prekršaj i za to se odmah ide na shit listu. Ne zato što ja ne mogu biti u krivu, nego zato što to meni govori da taj forumaš nema pojma o kriptu jer se inače ne bi lovio za takvo što........i naravno kad to vidim ne želim uopće čitati njeogvoe postove.........

Što se tiče stanja marketa, meni je bio grč u želucu kad smo pičili sa 10.000 na 19.500usd je rje to bio paraboličan i neodrživ rast. Sad kad se cijena prepolovila sad možemo dalje na održivoj razini, ( čak i ako cijena cimne još malo niže. ).......

U bitcoin i kripto će ove godine ući još barem 50 milijuna ljudi, o tome danas nitko ne govori. A jako je bullish.
Tako da za cijenu nisam zabrinut, pogotovo što LN polako ali sigurno ide naprijed. U jednom trenutku kad to ekipa napokon shvati i krene iz kojekakvih altova spremati dio dobiti u BTC to će biti fešta.......

Major internet technology manufacturer and recent entrant into virtual currency mining hardware industry, GMO Internet Inc, has announced it has successfully developed a 12 nanometer (NM) Fin FET Compact (FFC) semiconductor chip for its next-generation of cryptocurrency miners. The company has described the innovation as a significant step “towards realizing a […] 7 NM process technology for mining chips.”
https://news.bitcoin.com/japans-gmo-...0Notifications
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.01.2018., 09:00   #16310
Quote:
Evincar333 kaže: Pogledaj post
Po tebi ako imaš sve u altovima da li se isplati prebaciti u BTC i čekati?
Da. Nova lova će ulaziti u BTC + što će se ljudi iz altova prebaciti u BTC kad se implementira LN jer će nakon toga 90% njih postati beskorisno, tj. BTC će imati sve što oni imaju samo malo bolje.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 24.01.2018., 09:11   #16311
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
2-4 godine je jednostavno predugo, očekujem rasplet kripto priče do kraja 2018.
Za stabilno sredstvo razmjene je potrebno dugo vremena.

Sto se tiče investicijske vrijednosti, tu si možda u pravu. Cijene dionica u US su na suludim razinama i vjerojatno će u jednom trenutku prema dolje. Ako bude lagana korekcija to će biti nebitno za bitcoin, ali ako bude ozbiljna i ljudi se odluče prebaciti djelom u bitcoin to će biti ozbiljni dokaz vjere u njega.

Ja sam izrazit skeptik po pitanju investicijske vrijednosti bitcoina, bar za sada, ali sam se nagledao toliko stvari u životu koje izlaze izvan mog poimanja logike tako da pokušavam ostati otvoren po tom pitanju.

Što se tiče alt coinova, većina njih je funny money značenja kovanica u raznim online igricama i vjerojatno će kroz par godina njima se bavi samo financijska nadzorna tijela i razni odvjetnici.

U svakom slučaju ovo će biti škola za jako puno ljudi a to je uvijek dobro iako nije uvijek besplatno.
Odmaknut is offline  
Old 24.01.2018., 09:23   #16312
Quote:
Evincar333 kaže: Pogledaj post
Po tebi ako imaš sve u altovima da li se isplati prebaciti u BTC i čekati?
Nisam siguran.. Ovisi o tome kako će se altovi ponašati. Ako budu padali u srazmjeru sa btc-om, onda je lagano odgovoriti na pitanje.
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 24.01.2018., 09:29   #16313
Quote:
Odmaknut kaže: Pogledaj post
Za stabilno sredstvo razmjene je potrebno dugo vremena.
Možda je u modernom društvu i sa modernim tehnologijama, "puno vremena" ustvari treptaj oka naspram nekih prijašnjih vremena. Sada stvari dođu, razviju se i dožive neki vrhunac brzine razvoja u roku od 10 godina.

Možemo pogledati npr. "pametne telefone". U početku je to bila eksplozija ogromnih razmjera, sada je to već mirno more i napredak i razvoju su linearni i mirni (u smislu da nema parabole, ne da nema napretka).

Sasvim je moguće da se nešto slično desi i u kripto svijetu. Da adaptacija bude brža nego npr. adaptacija kreditnih kartica te da se zbog toga smiri u daleko kračem roku od očekivanog, jer će se, barem mi se tako čini, smiriti kad se smiri i broj ljudi koji adaptiraju kripto u svoj svakodnevni život.
stjepan21 is offline  
Old 24.01.2018., 09:44   #16314
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Možda je u modernom društvu i sa modernim tehnologijama, "puno vremena" ustvari treptaj oka naspram nekih prijašnjih vremena. Sada stvari dođu, razviju se i dožive neki vrhunac brzine razvoja u roku od 10 godina.

Možemo pogledati npr. "pametne telefone". U početku je to bila eksplozija ogromnih razmjera, sada je to već mirno more i napredak i razvoju su linearni i mirni (u smislu da nema parabole, ne da nema napretka).

Sasvim je moguće da se nešto slično desi i u kripto svijetu. Da adaptacija bude brža nego npr. adaptacija kreditnih kartica te da se zbog toga smiri u daleko kračem roku od očekivanog, jer će se, barem mi se tako čini, smiriti kad se smiri i broj ljudi koji adaptiraju kripto u svoj svakodnevni život.
Čini mi se da si pomiješao tehnologiju i jedinicu vrijednosti.

Nitko ne mijenja telefone i kreditne kartice, već fiat novac putem njih. Ovdje govorimo o nečemu drugome, o novoj vrsti novca. Tehnologija je prihvaćena, bar nazivno, svaki skeptik koje se imalo uputio u stvari će ti reći da mu blockchain djeluje kao odličan izum.

Ali slažem se s tobom da se stvari ubrzavaju tako da je moguće da ne treba baš tako puno vremena kao što ja mislim.
Odmaknut is offline  
Old 24.01.2018., 09:51   #16315
Quote:
Odmaknut kaže: Pogledaj post
Čini mi se da si pomiješao tehnologiju i jedinicu vrijednosti.

Nitko ne mijenja telefone i kreditne kartice, već fiat novac putem njih. Ovdje govorimo o nečemu drugome, o novoj vrsti novca. Tehnologija je prihvaćena, bar nazivno, svaki skeptik koje se imalo uputio u stvari će ti reći da mu blockchain djeluje kao odličan izum.

Ali slažem se s tobom da se stvari ubrzavaju tako da je moguće da ne treba baš tako puno vremena kao što ja mislim.
Pa i mislim na vrijednost, ne na tehnologiju. Bitcoin će biti stabilan tek kad se uspori širenje. Kad će za njega znati dovoljno ljudi, kad neće biti "nešto čudno" i "novo" itd. Kao danas kreditne kartice, više nitko od njih ne radi znanstvenu fantastiku. Kad dođemo do toga, tada će se smiriti i cijena.
I mislim da će se to desiti brže nego u slučaju npr. kreditnih kartica baš zbog vremena u kojem živimo, zbog brzine kojom ljudi prihvačaju nove i drugačije stvari.

Naravno, uvjek će postojati određeni postotak onih koji neće htjeti imati nikakve veze sa cijelim tom pričom. Ima i danas ljudi koji još čudno gledaju na kartice i "plastični novac".
stjepan21 is offline  
Old 24.01.2018., 09:55   #16316
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Da. Nova lova će ulaziti u BTC + što će se ljudi iz altova prebaciti u BTC kad se implementira LN jer će nakon toga 90% njih postati beskorisno, tj. BTC će imati sve što oni imaju samo malo bolje.
btc ce imati sve osim pokrica i statusa valute, i dalje ce biti imaginarna zabava za mase i izvor zarade za pametne. steta je da se ideja nove valute svela na ovog kucila kojem je svaka druga rijec govnara ali iz njegovog primjera je najvidljivije koliko i sam ne vjeruje u buducnost mjehurica.

osnovno je pitanje tko je toliko lud da vjeruje da ce imaginarna vrijednost nekim sporazumom postati stvarna vrijednost. ok, argument je da je fiat sporazum - da ali fiat je zamijenio dotadasnje sredstvo placanja, to je evolucijski proces a tu se sanjari o necem drugom. kad bi se sporazumom bitcoin vrijednost proglasila stvarnom, kako bi to utjecalo na postojecu stvarnu vrijednost? ili jos jednostavnije - tko je toliko bedast da vjeruje da ce jednako ili vise vrijediti sanjarenje nigerijaca, kenijaca i kineza od stvarnog kapitala ostatka svijeta
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 24.01.2018., 09:58   #16317
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Pa i mislim na vrijednost, ne na tehnologiju. Bitcoin će biti stabilan tek kad se uspori širenje. Kad će za njega znati dovoljno ljudi, kad neće biti "nešto čudno" i "novo" itd. Kao danas kreditne kartice, više nitko od njih ne radi znanstvenu fantastiku. Kad dođemo do toga, tada će se smiriti i cijena.
I mislim da će se to desiti brže nego u slučaju npr. kreditnih kartica baš zbog vremena u kojem živimo, zbog brzine kojom ljudi prihvačaju nove i drugačije stvari.

Naravno, uvjek će postojati određeni postotak onih koji neće htjeti imati nikakve veze sa cijelim tom pričom. Ima i danas ljudi koji još čudno gledaju na kartice i "plastični novac".
ne. kartice nisu utjecale na stabilnost/nestabilnost valute niti regulaciju cijena. bitcoin ne moze biti 'smiren' jer ga nitko ne regulira, nitko ga ne koristi i nitko ga ne prihvaca. prihvatiti ga je protuzakonito pa se tu vrtimo u krug. tehnologija ce dijelom biti iskoristena ali bitcoin je vec sada proslost.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 24.01.2018., 10:45   #16318
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
hvala

puno sam na forumu i puno čitam ovdje i učim i baš vam svima hvala

zaista sam sretan što sam dio ove zajednice,osjećam da samo svi obitelji i zajedno u ovome

hajmo ljudi po lahke pare
Na žalost, ovo mi sve dalje i sve više liči na neutemeljenu euforiju.
Ovakvi postovi su samo dokaz da je ovdje u pitanju samo nagon za pohlepom.

Istu neutemeljenu euforiju smo u ovih 10-ak godina više puta gledali i opet se ponavljaju isti postovi na forumima, pa čak i neki isti likovi.

Prisjetimo se samo:
2008-2009 euforija sa hrvatskim dionicama i fondovima
- pa onda prije nekih 3-5 godina euforija na "Amwayu" (kasnije nešto ublaženo na Herbalife). Tu se čak radilo o masovnim skupovima na stadionima gdje pjevalo i plesalo.
- da ne govorim o razno-raznim lancima sreće!

Uvijek isti mamac, ali u različitim oblicima!
mondeo99 is offline  
Old 24.01.2018., 11:03   #16319
Instant, Fee- Free Bitcoin Payments: The Lightning Network Just Had Its ‘Pizza Transaction’

https://www.ccn.com/instant-fee-free...a-transaction/


On Saturday, Reddit user btc_throwaway1337 posted a picture of an AR300M VPN Router and revealed that he or she had purchased it from TorGuard using the LN mainnet.


As CCN reported, TorGuard began accepting LN payments for its VPN service earlier this month, even though LN software has not yet received its long-anticipated release and is currently only meant to be used on the testnet.

This pseudonymous Reddit user, though, contacted TorGuard customer support and asked if the company would accept LN payments for physical products, too. After receiving an affirmative reply, the customer purchased the router.

“I’m just your average BTC enthusiast, who had a bit of extra time last weekend,” the customer said. “It was all quick, easy, painless, and most importantly: instantaneous and fee-free!”
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 24.01.2018., 11:12   #16320
Pogledaj tweet na tom linku.
Kaže: There are already 29 insanely brave nodes running Lightning Network on #Bitcoin mainnet. Exciting times!

Tweet je od 17.01.2018

Danas, 24.01.2018, stanje je sljedeće: 178 nodova, 426 kanala
Kapacitet "samo" 2.7 BTC-a. Iako je to ekstremno mala količina, to je suludo puno za software koji još nije službeno završen. 30k $ bug bounty program!

Trenutni izgled "centralizirane" LN mreže:

stjepan21 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.