Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 23:07   #101
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Prije sam radio u jednoj poznatoj drogeriji gdje se među ostalom robom prodavala i dječja hrana. Dođe mama i bira za dijete točno šljivu jer zamisli neće druge jesti. A ima stotinjak vrsta kašica. I sad treba baš šljiva. Pa daj me nemoj zezat.
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne, nego da "tu najviše voli". a bebe ne smiju imati preferencije i jedan okus voljeti više od drugoga, ili kašicu jednog proizvođača više nego kašicu drugoga. to je strogo zabranjeno
jer ima 100 različitih kašica, kakve veze ima je li to šljiva ili brokula s puretinom?
ako se ovako moramo natezati u pismenom obliku gdje se sve lako provjeri, mogu misliti koji je uzitak s tobom uzivo raspravljati
samo ne znam radis li blesavom mene ili sebe?

a sa dmi objasni u bilo kojoj od varijanti jos jednom tu svemocnu majcinsku informiranost
mozes poceti s tim kako se tako pametna uopce udala za tuljana
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:31   #102
ja bih se zaklela da je gospodin editirao post, jer onaj dio o kahlici mi je nov (ne vidim s Tapatalka je li ili ne), i da je u prvoj verziji pisalo "najviše voli", ali dopuštam mogućnost da me moj mamnezični prolaktinom uništeni mozak prevario.

a za tuljana se nisam udala, moj muž je skupa sa mnom iščitavao literaturu o dohrani, znao točno što je uvedeno, što se uvodi, na što je beba reagirala do sada i kako.
ali nekako sumnjam da bi netko tko je pisao ono o 100 vrsta kašica i o normalnoj prehrani i zatvoru imao taj nivo angažmana (a sve ispod toga je apsolutno nemoguće zvati ravnopravnim i partnerskim)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:38   #103
ne pise da je editirano, a ja sam zapamtio dio o kojem pricamo
nisam ja ni rekao da si se ti udala za tuljana, zasto stalno moram nesto ispravljati?
ovaj receni nije otac, pa onda tako nije ni u prezentu informiran, bas kao sto se i tvoj muz informirao skupa s tobom, a ne unaprijed

nego, kaj cemo sad s onom gorenavedenom majkom i njenom informiranoscu?
ne moram te valjda podsjecati kako smo dosli do cijele ove price?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:43   #104
pardon, prolaktinska disleksija ja pročitala "kako SI se..."
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:03   #105
MH, dođe to vrijeme kad jednostavno treba prihvatiti situaciju, odložiti tastaturu i naspavati se

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jer majke odmah s djetetom istisnu i uputstvo za uporabu?
ne sve, ali većina da. pitaj one koje nisu sigurne niti na kojem jeziku su te upute kako se osjećaju
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 00:06   #106
ček, još uvijek dodajem dudu jednoj maloj što gleda u mene ko sova, tek kad ona kapitulira mogu ja na spavanje. a kad će to biti ne zna ni vidoviti Milan
do tad ubijam vrijeme jalovim raspravama po internetima
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 08:19   #107
svaka je rasprava jalova, ako stalno nesto izmisljas i onda to prezentiras kao cinjenice
pa se sve svodi ne na raspravu nego na zajebavanje s tvojom mastom i izmisljotinama

zanimljivo je samo kako tako "glupa" se nikako ne zajebes na nacin koji nije u zenskom interesu, tu samo vrdas i izbjegavas odgovore
kao one blagajnice koje se cesto "zabune", ali uvijek bas na stetu kupca
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:19   #108
Tuljan je onaj dio sa kahlicom malo poslije nadodao. Poslije sam se toga sjetio.
Uopće nije bitno da li je riječ bila o zatvoru ili nije. Majke kad si nešto zatupe to odmah mora biti tako mada se to baš puno i ne razlikuje od žena općenito. Hoće to netko potvrditi ili ne, ali to je tako.
Na kraju krajeva, meni je za to dokaz ovaj topic. Kao što sam već rekao, mame su te koje razmaze djecu, a ne očevi, a ironično što im to onda na kraju smeta kad biraju partnera.

Zadnje uređivanje Mr-Whatever : 12.08.2017. at 10:59.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:54   #109
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne, nego se informiraju. za razliku od tuljana kojima je bilo koja od 100 kašica dobra u bilo kojem trenutku. i po kojima dijete ne dobiva zatvor ako se normalno hrani.
Ne znam ni ja koja je kašica dobra, a koja nije za dijete. Znam koje su meni fine, na žalost

Sve se to može naučiti, A mislim da ne postoji neki ujednačen pravilnik niti o prehrani niti o odgoju djece.

Važno je da se roditelji dobro funkcioniraju po prije nego uopće dođu na ideju imanja djeteta i važno je da se prije te odluke usuglase oko odgoja

Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Tuljan je onaj dio sa kahlicom malo poslije nadodao. Poslije sam se toga sjetio.
Uopće nije bitno da li je riječ bila o zatvoru ili nije. Majke kad si nešto zatupe to odmah mora biti tako mada se to baš puno i ne razlikuje od žena općenito. Hoće to netko potvrditi ili ne, ali to je tako.
Na kraju krajeva, meni je za to dokaz ovaj topic. Kao što sam već rekao, mame su te koje razmaze djecu, a ne očevi, a ironično što im to onda na kraju smeta kad biraju partnera.
Generaliziraš. Mene je tata razmazio. Mamu se moralo slušati,, A kad sam nešto htjela sam išla pitati tatu
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:27   #110
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
znači, kažeš: ja bih isprobao druge pelene. čuo sam da su one iz Lidla jednako dobre, a jeftinije.
onda ja kažem: može, hajdemo isprobati. ili: djetetu je guza osjetljiva, ne bih se zajebavala pa da zbog par kuna navuče osip koji ćemo 10 dana sanirati.

ono što NE radiš je na svoju ruku kupiti paket lijevih pelena, koje netko drugi mijenja 8 sati dnevno i s posljedicama te kupnje se nosi.
To su pelene, jebote, nije kuća pa da moraš sjest s partnerom i pretrest svaki element jer ipak trošite gomilu tisuća eura. Obični paket pelena.

Kako bi se ti osjećala da ti je muž na roditeljskom dopustu ili ga čuva tvoja svekrva i da ne možeš kupiti običan paket pelena bez da ti muž ili svekrva daju odobrenje, kao da to nije i tvoje dijete i kao da nemaš jednako pravo donositi odluke o njemu? Da te se napada jer si na poslu osam sati dnevno i očito nisi jednako jako roditelj?

Sirota ta djeca frustriranih jadnica koje u životu ni nad čime nisu imale kontrolu i ni u kojem području nisu bile dovoljno dobre da bi ih se nešto pitalo, pa su istisnule dijete iz vagine i odlučile da su si rodile dokaz da su za nešto ipak sposobne.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:48   #111
Koliko negative na temi. Autoricu drma postporođajna, a muž se još nije snašao. Mislim da su pelene samo kap u moru njihovih svađa, njezinog straha i njegovih hireva. Dan joj se svodi na pelene, mlijeko i uspavanke pa mislim da stvarno nije ok to što je on, možda nenamjerno, pokušava korigirati.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:51   #112
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Koliko negative na temi. Autoricu drma postporođajna, a muž se još nije snašao. Mislim da su pelene samo kap u moru njihovih svađa, njezinog straha i njegovih hireva. Dan joj se svodi na pelene, mlijeko i uspavanke pa mislim da stvarno nije ok to što je on, možda nenamjerno, pokušava korigirati.
A njemu se dan svodi na rintanje za obitelj, pa stvarno nije u redu da mu ona kvoca.

I što sad???
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:54   #113
pa hvalaaaaa
inače, onaj tko će prati posranu robu kada pelena propusti i sanirati osipanu guzu ako ne upija dovoljno dobro UVIJEK ima veće pravo glasa. bio to otac ili svekrva.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:02   #114
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pa hvalaaaaa
inače, onaj tko će prati posranu robu kada pelena propusti i sanirati osipanu guzu ako ne upija dovoljno dobro UVIJEK ima veće pravo glasa. bio to otac ili svekrva.
Kakav je to odnos u kojem netko ima veće, A netko manje pravo glasa?

Netko drugi može reći da veće pravo glasa ima onaj tko plaća pelene i struju za vešmašinu. I jedno i drugo je suludo. U normalnom odnosu ne bi trebalo biti odmjeravanja snaga.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:03   #115
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
A njemu se dan svodi na rintanje za obitelj, pa stvarno nije u redu da mu ona kvoca.

I što sad???
Predvidjela sam, samo on zarađuje ili?

Nije u redu kvocanje, ni njezino, ni njegovo.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:10   #116
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pa hvalaaaaa
inače, onaj tko će prati posranu robu kada pelena propusti i sanirati osipanu guzu ako ne upija dovoljno dobro UVIJEK ima veće pravo glasa. bio to otac ili svekrva.
zvucis isfrustrirano.

pelenski osip nije bas cest ako sve radis kak treba bez obzira na to kakve pelene koristis. pampersice se nisu pokazale boljima od ostalih koje postoje na trzistu, ali smo zbog uvjerenja bivse zene kupovali uglavnom pampers.
bio sam na porodiljnom.

mi koji se nismo rodili u 21. stoljecu smo odrasli na tetra pelenama i nase majke se nisu smatrale junakinjama niti zrtvama zato kaj imaju bebu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:12   #117
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Kakav je to odnos u kojem netko ima veće, A netko manje pravo glasa?

Netko drugi može reći da veće pravo glasa ima onaj tko plaća pelene i struju za vešmašinu. I jedno i drugo je suludo. U normalnom odnosu ne bi trebalo biti odmjeravanja snaga.
ljudi cesto u partneru vide neprijatelja sto je jako tuzno.

cilj je biti sretan, a sreca nije izvan nas, ali i to je ljudima tesko shvatiti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:32   #118
ja rekoh nekoliko puta da bi se takve stvari trebale dogovarati. a ne se prejebavati pelenama.

flat, ajde reci fino hvala Bogu da biste s osipom imali problema. imaš osjetljivih guza koje podnose samo jedan tip pelena. sin u svemu osim pampersa osip dobivao, a probali smo sve vrste kojih je bilo.
a što se tetri tiče, moja stara priča o njima s prezirom i gađenjem i kaže da su jednokratne pelene dar s neba. i da, treba spomenik dići svima koji su te tetre prali.

bam bee, koliko sam ubrala, nije navedeno zarađuje li samo muž ili i autorica prima porodiljnu naknadu (da su u Hrvatskoj, primala bi i ona godinu dana naknadu bez obzira na radni status, pa mi je bespredmetno ovo naricanje kako on zarađuje, pa može i birati kako će se trošiti )
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:38   #119
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pa hvalaaaaa
inače, onaj tko će prati posranu robu kada pelena propusti i sanirati osipanu guzu ako ne upija dovoljno dobro UVIJEK ima veće pravo glasa. bio to otac ili svekrva.
Ja sam mislila da posranu robu pere vešmašina.

Totalno vidim svemajku kakva si ti kako pokunjeno pita svekrvu koje pelene smije kupiti svom djetetu. Ili muža.

Reci, jesi ti jedna od ove 4 i pol tisuće žena? https://www.facebook.com/MaMenaFejsu...97?pnref=story
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:43   #120
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ja rekoh nekoliko puta da bi se takve stvari trebale dogovarati. a ne se prejebavati pelenama.

flat, ajde reci fino hvala Bogu da biste s osipom imali problema. imaš osjetljivih guza koje podnose samo jedan tip pelena. sin u svemu osim pampersa osip dobivao, a probali smo sve vrste kojih je bilo.
a što se tetri tiče, moja stara priča o njima s prezirom i gađenjem i kaže da su jednokratne pelene dar s neba. i da, treba spomenik dići svima koji su te tetre prali.

bam bee, koliko sam ubrala, nije navedeno zarađuje li samo muž ili i autorica prima porodiljnu naknadu (da su u Hrvatskoj, primala bi i ona godinu dana naknadu bez obzira na radni status, pa mi je bespredmetno ovo naricanje kako on zarađuje, pa može i birati kako će se trošiti )
Pa i da je on jedini koji zarađuje, ne bi bilo ok i da je jedini koji odlučuje u kućanstvu. Prema toj logici onaj koji dobiva porodiljni također bi mogao odlučivati na što (ne) potrošiti taj iznos.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.