Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 11:53   #41
Ne kuzim
Gledao sam ja taj video nisam nista preskocio, pa pitao te jos zasto je cost 0,00

Sobna ti je 20,2 u cemu je problem, tih 0,2 ili sta?
To moze biti i mjerna greska

Jedino grijesim sto su podaci u tablici za max brzinu, kad bi pojacao na max otisla bi ti potrosnja gore za 40tak watta, big deal, sve je to tu negdje...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 11:54   #42
Jutros -4 ,sf4,2 -troši oko 600w na 22C,sf-2,5 260w na održavanju 21C(smanjio jučer ,jer se svi nekud razbježali u dnevnom nikog cijeli dan)
One panele sam radio sam,jedno prije podne za izradu i s komšijom pukao na krov.Više sam vremena potrošio rješavajući ventilator nego na izradu panela.
Danas sam bio i upalio Mirai i Gree,malo sam usporedio rad i snimio mirai i njeno drndanje,pa kad prebacim (ako uspijem)stavim kasnije.
https://ibb.co/h03erb
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 12:13   #43
I mi gledamo u sve neke sitnice par wata gore dole sve je to više nego super za te kvadrature.

Znači da i Mitsu može raditi na 260w nitko nije postavljao testove pa i neznamo kako ta klima uopće radi.

nessco potrudi se pa postavi video.
BatmanBg is offline  
Old 30.12.2017., 12:42   #44
Kad sam upalio klime vani je bilo oko 0C,unutra gje je Mirai oko 19C,a kod Gree oko 18C.Mirai je povukao najviše 1250w,a Gree je išao do 1400 w,na ispuhu je Mirai imao 60C,a Gree najviše 59C što sam uspio izmjeriti.Dok sam išao kući po laserski pištolj Mirai je otišao u defrost(nakon 40 min rada) i taman ga završavao kad sam se vratio.Greeu za to vrijeme nije bilo ni u peti da bi otišao u defrost iako je radio na većem opterečenju.

Pustio sam Mirai da opet krene sa grijanjem,kad je opet došao do 1200 ostavio sam ga da tako radi desetak minuta.Pri tom opterečenju nije bilo nikakvih jakih zvukova iz vanjske.Gree je i dalje peglao sa oko 1300 w(u defrost nije otišao cijelo vrijeme rada).Bile su obadvije stavite na 25C.

Onda sam počeo spuštati temperaturu na daljinskom.Toshiba reagira dosta brzo i spustila se na 290w i onda je nastao orkestar koji možete čuti na snimku.Gree ima problem sa senzorom i to sam primjetio poslije prvog servisa kad su radili ,da nešto ne radi kako treba.Jako sporo reagira na promjenu temperature pa moram koristiti senzor na daljincu.On je uspio spustiti na 350 w.

Njega baš i nisam toliko pratio već sam više bio vani kod Mirai.Kad stiskam rukom lim kao na snimci on je toliko tanak da se uvije na sasvim mali pritisak.Onda drndanje prestane,ali ja na ruci osjeti te vibracije koje stvara kompresor.I tu je problem,ja riješim drndanje sa stiroporom ,ali onda ona prenosi vibracije na zid i čuje se unutra kao brujanje,a vani skoro ništa.

Eto Edgar ,pa ti sad odluči što ćeš.Ja sada da kupujem i da mi neko kaže imaš izbor samo Mirai ili ovaj Gree ja bih uzeo Gree.Pogotovo što gree radi već treču zimu u prostorijama bez izolacije ,a pogotovo ona prva godina kad je radio u 32m2 i cijedili ga kao limun.
https://youtu.be/0-ZQ99lvI04
Imam još jedan snimak osim ovog samo što sad nemam vremena pa kasnije stavim i njega.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 13:27   #45
Ujutro prije posla ka budu kakvi minusimi suzumi 10 ode u defrost nakon jedno 45min, tak da je to valjda kod toshibe normalno, tak su valjda softverski definirane

Na suzumiju je lim fakat debeo, obojan cak s unutarnje strane u neku sivozelenu boju. Iznendaio sam se koliko su si dali trudu na onome sto u principu nitko nikada ni ne vidi.
Ak su na mirai stavljali tanji lim kao sto kazes onda su tu sigurno 1-2 kg usparali. Nesto tu nije odradjeno kako treba, bilo da to nije dobro sastavljeno ili pada mi an pamet da mozda fali ona izolacija oko kompresora sto je recimo ima suzumi pa prenosi zvuk i vibracije.
Sad je samo pitanje jel to serijski na svima tako ili si uhvatio takav primjerak.
Ja bi svakako zvao taj servis, pa pod garancijom je i to ne moze biti normalno.
Pa ja kad upalim suzumi ko da si upalio - tisinu.

Kad bi se netko jos javio tu ko ima mirai pa da kaze jel tako kod njega isto
Jel to 13ica?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 13:48   #46
Ja sam neki dan stavio potrošnju sa aplikacije (priključena je na pametnu utičnicu)za sf-4,2.Vani je bilo 12C ako se ne varam i vidi se da je ona radila između 220 i 300w tri sata .Trenutna potrošnja je kad je slikano 235,52w.ja nemoram snimati i nemogu sve imam na aplikaciji.Potrošnja u 24 sata,tjedna,mjesečna i godišnja.Jedino moram imati dva telefona da slikam ,a neki dan mi je jedan riknuo.

Neznam zašto se svi prave da to nitko nije vidio ,ja mislim da je s ovime završena priča o Mitsu sf da ima lošu modulaciju barem što se mene tiče.Klima večinu dana provede čućeći između 250 i 350w pri ovim teperaturama.Evo slike još jednom za nevjerne Tome.Ona slika od jutros je sa sf2,5 ,a njen je mjerač u radioni ,jer je instalacija sa druge strane zida ,pa ne prati nju često.
https://ibb.co/gkQCuw
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 13:58   #47
Mislim da ču ih trznuti iza Nove godine,pa da mu pošaljem snimak,da vidim šta će reći.Rekao sam ti ranije da sam naletio jednom negdje na forumu gdje je netko rekao da ga je sam prodavač upozorio na jače vibracije kod tog modela.Moje je mišljenje da su preterali pokušavajući se spustiti na nivo kineza sa cijenom,22kg je smiješno za vanjsku jedinicu.Pogotovo što je to ulazni model pa da kažemo uptrjebili su bolje materijali ,tehnologiju ili već nešto treće.To je jednostavno loše napravljeno tehnološki po mome.
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 15:02   #48
Gle, imas reklamaciju i nesto moraju rijesiti kak god znaju, jer ovo bas nije normalno. Ak nista drugo reci da ti susjedi prijete s prijavom radi buke i nek rijese kak god zanju i umiju. Ak neumiju trazi drugi uredjaj ili povrat love.

Kak sfovi moduliraju na nizim temp?

Nevjerni Tomo te sad pita kak se sfovi ponasaju na niskim temp.
Modulacija potrosnje nije isto sto modulacija kapaciteta
Pri visokim temp niska potrosnja uz tada visoki cop opet daje za 12c oko 1kw snage a vjerojatno i vise
Govoreci o modulaciji, krece se o nominale na 7c pa onda na nize temp. Vise bas nesto nisu bitne.
Pisao neki dan, 16ica mi trosila neki dan 200njak W sto je preko 1KW pri 14c
Na 7c ima min 900w, tvoja 42 1300W
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 16:01   #49
Neznam što hoćeš sad sa time na većim minusima modulacija.Radi isto sve samo što onda normalno digne potrošnju pa se kreće između recimo 500-600w ako nema defrosta.ako ima onda poslije svakog defrosta ide krivulja prema gore do nekih 700-800w i spušta se opet na radnu koja ovisi o vanjskoj.Valjda je modulacija bitna kad je vani toplo ,a ne kad je minus ,onda modulacijsa nema nikakve veze.

Edgar ajde da završimo se time ja te klime imam tri godine,skoro isto kao i ti.Ja ih pratim cijelo vrijeme.Odradile su dok nije bilo izolacije,a sad kad je izolacija rade točno onako kako bi trebale.Točno su dimenzionirane za moj prostor,jako se rijetko gase(ako je baš toplo vani) i šta sad trebam više objašnjavati ja ti stavim da na 12C klima radi između 200 i 300w ti sad nešto veći minusi koji uopće nemaju veze sa modulacijom.Zašto tražiš dlaku u jajetu ,a Mirai se raspada koliko drnda,pa ja ne govorim Toshiba generalno nevalja.

Ja da sada kupujem u ovako izoliran prostor klimu uzeo bi u obzir i suzumi kao tvoj tamo gdje je sf-4,2 jel znam da bi radio u ovakvom prostoru i što je on trenutno jeftiniji.No da ga trebam stavitu u onaj neizolirani prostor ja bi opet uzeo sf 4,2 jer znam da on to može,a tvoja nije radila u takvim uvjetima.I kako objašnjavaš to što je toshiba toliko spustila cijene da je sada najjeftinija,a ti si tvrdio napočetku ovog foruma(sve sam pratio od početka vol.1vol.2)da cijena garancija kvalitete Toshibe i da ona nema potrebe spuštati cijene da bi prodavala proizvode.

Ja odem neki dan na Ferlež klime ono ras 16 kao tvoj 6500kn,a sf 4,2 -7800kn,kako to sad objašnjavaš,samo molim te neki pametan odgovor,jer barem ja znam zašto jednostavno nije se prodavala,jel tako.Ustvari svi modeli koliko sam vdjeo su jeftiniji od konkurencije (nemoj me baš držati za riječ nisam detaljno gledao).Stigli mi gosti moram vas ostaviti
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 16:12   #50
Po cjeniku uvoznika Suzumi je jeftiniji 50 kuna nego u vrijeme kad sam ga ja kupovao, dakle sve isto. malo guglaj i lako ćeš naći toshibine cjenike za 2016, 2015, 2014 godinu i lako usporediš

Cijene spuštaju prekupci poput frleža i inih koji se odriču svojih rabata da bi nešto prodali jer po 'normalnim cijenana se valjda nisu naprodavali dovoljno. ista stvar se dešava u svim branšama, konkurencija je ogromna odkad smo u eu

jedino je spuštena cijena za mirai, vodi se kao akcijska zadnjih par mjeseci ali i avant je bio na akciji prije nego su ga zamijenili sa mirai ak se dobro sjećam.

s modulacijom u izoliranom prostoru pri nekim debljim minusima još nemaš nešto iskustva, ba ne sf42. a iz tvojih opisanih iskustava u neizoliranim prostoru vidjeli smo da ti je sf42 skoro izdahnuo i palio si dodatnu plinsku peć ak se ne varam. A problemi su sigurno počeli i prije opisanih .19 Govorio si i da ti je vukao po 2000W i u tim trenucima, da imaš, bilo bi ti jeftinije palit peć na - ložu. Iako vjerujem da ni moj suzumi ne bi briljirao u 55 neizoliranih m2, uostalom sf je jači od njega.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 18:44   #51
Evo me natrag,Edgar palio sam peć te prve godine (samo u spavaćoj ako si dobro pročitao)jer nisam znao šta može ta klima pa nisam htio riskirati,drugo napisao sam da može povući i 2000w iz utičnice,a ne da je trošila toliko,treće napisao sam da je znala vuči po1000w i duže vrijeme što nije ništa strašno.Ti kao da si čitao napreskokce.Ja u kući imam dvije peći na plin ostavljene i ako hoću mogu ih upaliti,no do sada osim te prve godine nisam imao potrebe.

Napisao sam također neki dan da sam radio test potrošnje plina i klime u 24 sata i da je klima potrošila duplo manje nego peć plina,da ti pokažem koliko podataka imam evo potrošnja sf-4,2 za 8.1.17. tem. -20-31 kwh, ,21.1.-19 35kwh pomnoži tu potrošnju sa 0,85 kn(to je meni prosijek skupa jeftina)pa češ dobiti koliko je to kn. Kakva crna loža kad mi je i plin bio duplo skuplji.

Ja sam rekao da imam 5 klima kući,dvije kod sina i dvije kod bivše žene koje sam ja sve kupio,a dvije su mitsu,dvije fujicu dvije midee,jedna toshiba i jedan fuji air.Nisam se vezao ni za jedan model ili firmu,sve ih pratim i znam koliko mogu.Sf je jednostavno dobra klima kao i druge iz tog ranga,ako ne i bolja od nekih.Evo za kraj naučila me čerka kako se direktno može skinuti sa aplikacije na mobitel(eto tu baš nisam tako stručan)kako je radila noćas bilo je oko -4 od tri do šest ujutro,ova dva vrha su poslije defrosta.A ovo je danas popodne od 14-17 sati maltene ravna crta,eto stavi ti to za svoju toshibu pa neće biti samo ono ja ju upalio ,a ona troši ovoliko i radi onako ili ovako dokaži kao i mi drugi koji se trudimo da nađemo prednosti i mane grijanja s klimom,a ne da samo braniš tu nisku modulaciju kod toshibe koja uopće nije važna da bi se dobro grijalo.

Briga me za uvoznika kolika je cijena ja ne kupujem od njega ,a ti očigledno imaš veze s njima kad znaš kolika je cijena tamo,mi obični smrtnici neznamo to.I zato od sada molim te da uvažavaš i tuđa mišljenja i dokaze ,a ne da hvataš duhove okolo.Počeli smo dobro,tako bi trebali i nastaviti zato sam i došao na forum da iznesem zapažanja u zadnje tri godine i niti šta uljepšavam niti ružim tako je kako je kom se to sviđalo ili ne.Odvukao si me na drugu stranu ,a imam puno pametnijih stvari za iznijeti.Ostali su mi Fujicu Lm i Midee ,a kod midee ima baš zanimljivi stvari što su muljali sa specifikacijama.I to treba reči ljudima ,a ne naterivati se oko bezveznih stvari.
https://ibb.co/mifCBb
https://ibb.co/fGHsBb
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 19:09   #52
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Evo me natrag,Edgar palio sam peć te prve godine (samo u spavaćoj ako si dobro pročitao)jer nisam znao šta može ta klima pa nisam htio riskirati,drugo napisao sam da može povući i 2000w iz utičnice,a ne da je trošila toliko,treće napisao sam da je znala vuči po1000w i duže vrijeme što nije ništa strašno.Ti kao da si čitao napreskokce.Ja u kući imam dvije peći na plin ostavljene i ako hoću mogu ih upaliti,no do sada osim te prve godine nisam imao potrebe.
mislim da ti čitaš napreskokce ne ja. sve sam ja to pročitao. i rekao u trenucima kada ti je vukla po 2000w da ti je jeftinije palit ložu.

kada troši 1000w onda nije. ja sam radio kalkulacije, i na -15 kada je vukla cca 1000-1100w bila mi je duplo jeftinija od lože tada.
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Napisao sam također neki dan da sam radio test potrošnje plina i klime u 24 sata i da je klima potrošila duplo manje nego peć plina,da ti pokažem koliko podataka imam evo potrošnja sf-4,2 za 8.1.17. tem. -20-31 kwh, ,21.1.-19 35kwh pomnoži tu potrošnju sa 0,85 kn(to je meni prosijek skupa jeftina)pa češ dobiti koliko je to kn. Kakva crna loža kad mi je i plin bio duplo skuplji.
pa jest, kad klima vuče malo po par sto watti onda je višestruko jeftinija od bilo čega drugoga uklj, valjda i drva.
iako i nikomah je radio neke kalkulacije pa mu je na gradski plin jeftinije kad su minusi, ak se dobro sjećam
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
eto stavi ti to za svoju toshibu pa neće biti samo ono ja ju upalio ,a ona troši ovoliko i radi onako ili ovako dokaži kao i mi drugi koji se trudimo da nađemo prednosti i mane grijanja s klimom,a ne da samo braniš tu nisku modulaciju kod toshibe koja uopće nije važna da bi se dobro grijalo.
budem, čim nabavim tu pametnu utičnicu i skužim kak se prebacuju podaci. biti će to skoro, ne brini

ja nekih mana grijanja s klimom pretjeranih nisam našao zasad bar što se tiće mojih preferencija. nekima možda smeta puhanje, nekima defrosti ali meni ne.
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Briga me za uvoznika kolika je cijena ja ne kupujem od njega ,a ti očigledno imaš veze s njima kad znaš kolika je cijena tamo,mi obični smrtnici neznamo to.
netreba imati nikakve veze, podaci su javno dostupni za sve koji žele

http://www.toshiba.hr/
http://www.toshiba.hr/download/

Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
I zato od sada molim te da uvažavaš i tuđa mišljenja i dokaze ,a ne da hvataš duhove okolo.Počeli smo dobro,tako bi trebali i nastaviti zato sam i došao na forum da iznesem zapažanja u zadnje tri godine i niti šta uljepšavam niti ružim tako je kako je kom se to sviđalo ili ne.
zasad nisi ništa ništa revolucionarnog dokazao oko mitsu.
baš neki dan prije negoli si se pojavio napisoa sam da je mitsu dobar za neizolirane prostore
Nisku modulaciju pri nižim temp još nisi dokazao tak da neznam šta me prozivaš
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 20:28   #53
Pozdrav svima!Imamo neku Panasonic klimu vise niti ne znam koju stara je 11 godina i vrijeme je za investiciju u novu ��. Ono sto nam je zapalo za oko je Mitsubishi MSZ-HJ50VA 5 kw. Radi se o stanu u Rijeci sa dobrom izolacijom i pvc prozorima jugoistocne orijentacije (poprilicno nas grije sunce kad ga ima) a grijala bi otvoren prostor od cca 40 m2 pa vas molim misljenja i iskustva ako tko ima o navedenoj klimi. Hvala puno !!!
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Old 30.12.2017., 20:33   #54
Objasni mi pojam niska modulacija na većim minusima,šta bi to trebalo značiti da bi na -10 trebala grijati sa 250w ,mogla bi i to kad bih imao bunker od stiropora kao neki,meni za moj objekt i moje gubitke radi savršeno,ajde ti dokaži kako tvoj suzumi grije bez izolacije,kad već od mene tražiš ono što ne mogu napraviti.

Dobar je on i za izolirane objekte ja sam ti to dokazao i drugima(jedino ako misliš da 8cm nije izolacija) ,ako ti to nećeš priznati tvoj problem,nisam ovdje da bi se s tobom natezao iako sam znao što me čeka zbog mitsu kad sam došao na forum.I ništa ti nije bitno od drugih klima koje imam samo dokazati kako Mitsu ne radi dobro,bez ljutnje malo djetinjasto
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 21:30   #55
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imamo neku Panasonic klimu vise niti ne znam koju stara je 11 godina i vrijeme je za investiciju u novu ��. Ono sto nam je zapalo za oko je Mitsubishi MSZ-HJ50VA 5 kw. Radi se o stanu u Rijeci sa dobrom izolacijom i pvc prozorima jugoistocne orijentacije (poprilicno nas grije sunce kad ga ima) a grijala bi otvoren prostor od cca 40 m2 pa vas molim misljenja i iskustva ako tko ima o navedenoj klimi. Hvala puno !!!
koliko kw je ta stara panasonic klima?
ja bi rekao da je 5kw za dobro izoliran prostor od 40m2 u Rijeci prejako.
ja bih rekao da ti je 3,5 kw sasvim dovoljno
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 21:32   #56
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Objasni mi pojam niska modulacija na većim minusima,šta bi to trebalo značiti da bi na -10 trebala grijati sa 250w ,mogla bi i to kad bih imao bunker od stiropora kao neki,meni za moj objekt i moje gubitke radi savršeno,ajde ti dokaži kako tvoj suzumi grije bez izolacije,kad već od mene tražiš ono što ne mogu napraviti.
složiti ću se s tobom da je modulacija u neizoliranim prostoru nebitna, tj manje bitna
Quote:
nessco kaže: Pogledaj post
Dobar je on i za izolirane objekte ja sam ti to dokazao i drugima(jedino ako misliš da 8cm nije izolacija)
mora da sam taj dio propustio
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 21:40   #57
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
koliko kw je ta stara panasonic klima?
ja bi rekao da je 5kw za dobro izoliran prostor od 40m2 u Rijeci prejako.
ja bih rekao da ti je 3,5 kw sasvim dovoljno
Stara klima je 4,2 cini mi se. Ta kvadratura je dnevni,kuhinja,hodnik i kupaona a povremeno grijemo jos jednu spavacu sobu od 12 m2 .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Old 30.12.2017., 21:49   #58
Titari
Mislim da bi to trebala odraditi klima od 3,5 kw srednje klase bilo kojeg boljeg proizvođača,ako prostor nije baš kompliciran.
Edgar
očigledno jesi tri sata je klima radila na 12c vanjske između 200-300w bez gašenja šta bi trebala da mi izbaci 50 kn svaki sat vremena evo ti još jednom više se neću vračati na to
https://ibb.co/bHZncG
__________________
Kuća 110 m2,jedan dio fasada 8cm stiropor,
jedan dio 5cm stiropor,strop vuna 10cm
Mitsubishi sf-2,5 u 27m2,sf-4,2 grije 55m2,Kinez Fuji air u sobi 17m2
nessco is offline  
Old 30.12.2017., 22:08   #59
klima ima nom kapacitet na +7, za tu temp se daju i min i max (ono u zagradama)
na temp iznad +7 min niska potrošnja ne znači puno jer na višim temp raste cop pa je min kapacite veći od min na +7

na nižim temp od 7c min kapacitet pada, pada i cop
pitanje je uvijek dokle što je bitno kod izoliranih objekata a nebitno kod neizoliranih

po niskoj potrošnji nemožeš ništa puno zaključiti o samom kapacitetu s kojim tada klima radi jer neznaš cop

pri istoj potrošnji, mitsu će davati veću snagu jer ima bolji cop od toshibe (ali zato manje modulira na niže), što je naravno bitno onima koji nemaju izloaciju a manje bitno onima koji je imaju

inače, baš me zanima ak i kad nabavim tu utičnicu hoće li iko dmene prikazivati ovako gore dolje unutar 2-3h, jest da je to par watta, ali baš me zanima i zašto je rpo tovjoj slici tu postoji uzorak o uzlaznom i silaznom trendu unutar par sati

edit:
drugim riječima, na temp iznad +7 klima uopće ne modulira jer joj je tada min kapacitet već nego pri +7; kakva je to onda modulacija
primjer: suzumi ras16:
+7 min 900W (kapacitet, ne potrošnja)
+12 min 1016W (kapacitet, ne potrošnja)

dakle, kakvu si ti to modulaciju dokazao na temp +12?
da ponovim sliku od nekih dan
vidi kapacitet na 7, 12, 14C; kakva je to onda modulacija, pojasni?
mislim, jest modulacija, ali ne na niže o čemu ja pričam nego na više

__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 30.12.2017. at 22:30.
Edgar is offline  
Old 30.12.2017., 22:29   #60
ionessco, baš ti htio napisati da se može napravit screenshot, kadli vidim kćer ti objasnila..

nego baš mi je super ta aplikacija pa bi molio gdje si nabavio koliko platio i jel se sve odmah dobije - mislim taj wifi modul, aplikacija... ?
Nikomah is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.