Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 22:10   #61
da, pozicija je izvrsna i po onome što se da vidjeti sa njihovog site-a stanovi su super...vjerovatno je većina stanova već prodana

@gnjavež, i da nemaš pojma
blaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 13:34   #62
Quote:
ry09 kaže:
Zna li netko po kojoj cijeni će se prodavati stanovi u novom Centru Zagrad u Rijeci.
Navodno je predviđeno 20-tak stanova na najvišoj etaži dok su na donjim etažama predviđeni poslovni prostori. Pozicija je izvrsna kao i sam dizajn cijelog projekta.
Vrlo vjerojatno će se raditi o "perverznim" cijenama...
Ako se dobro sjećam, svojevremeno je bilo objavljeno da će stanovi koštati između 2200 i 2500 eura po m2 +PDV i to samo visoki roh-bau! Stanovi su prosječne veličine 150 m2 pa sad računajte...
Inače iako će Zagrad izgledati jako dobro kad bude gotov a i stanovi će vjerojatno biti strava ja tamo ne bih želio živjeti. Užasavam se života u centru grada (gužva, buka, promet). Parking će vjerojatno biti riješen mogućnošću unajmljivanja mjesta u podzemnoj garaži ali i to je sve samo ne jeftino. Kad još tome dodaš da ispod svega toga prolazi pruga, ja bih radije kupio stan u Tower Centru. Fali mi samo oko 500 000 eura.
BTW, onaj biser što je izvalio gnjavež, bolje da ne komentiram...
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:05   #63
Mislim da onomu tko kupi stan po toj cijeni neće biti problem plaćati najamninu za garažu.

Moja generacija na fakultetu radila je razradu idejnog rješenja (na osnovu idejnog rješenja radili smo detaljniji projekt) za cijeli kompleks Zagrad; ja sam konkretno imao zadnju i predzadnju etažu (mislim da su to 3. i 4. kat) jednog dijela, dok su kolege sa prometnog smjera radili garažu.

Nisam u biti siguran da li je to rješenje na kraju prihvaćeno, ali stav komletnog kolegija (osim naravno profesorice) bio je da su se stanovi mogli riješiti i puno bolje.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 12:56   #64
Stanovi u Rijeci

Otvaram ovu temu da razmjenimo iskustva i mišljenja o stanju tržišta nekretninama u Rijeci.
Sve teme koje se otvaraju o nekretninama se uglavnom odnose na Zagreb i okolicu,pa evo red je da se teme malo prošire i na druge dijelove države.

Moja namjera je za 4-6mjeseci počet aktivno tragat za stanom u Rijeci,po ovome šta čitam i šta sam se do sada raspitala cijene u Rijeci uredno rastu bez obzira na razne komentare da dolazi do stagnacije na tržištu.
Plan mi je kupovina stana od 70-tak kvadrata, cijene su doslovno šarene od 1150-1800eur/m2.
Gotovo da nema stana na tržištu kojeg prodaje direktno vlasnik 99.9% su agencije i razni "samostalni" agenti.
Ajde vi koji ste ovu paranoju sa kupnjom stana u Ri prošli,javite se i pomagajte svaki je savjet i info dobrodošao
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:49   #65
Malo koja agencija posluje kako treba u Ri, pri tome mislim na to da se ne brinu oko svih pravnih stvari i papirologije (za što se reklamiraju), barem je tako bilo pred godinu dana kad smo mi kupovali stan.Najbolje je već sad polako vrebat neke prilike, i možda naletiš na pristojan stan b ez agencije.U tom slučaju obavezno preko nekog odvjetnika pregledaj dokumentaciju (pogotovo ako imaš prijatelja u toj branši se isplati).Uskoro ćeš već moći prepoznati u burzi ili butigi koji stanovi se "hitno" prodavaju već mjesecima, i koji su sumnjivi, pa ćeš si i tu uštediti vrijeme u zvanju.Preporučam ti da škicneš "Burzu" na netu, tamo se gotovo svakodnevno uplodaju novi oglasi, i možeš pretraživat.Evo baš sam pred neki tjedan primjetila kako se jednom stanu na Belvederu koji mi se sviđao cijena spstila za cca 15000 eur.Zato sdtrpljenja i što prije u lagano promatranje tržišta, i možda propitivanja kod poznanika (neki stanovi nikad ni ne dođu do tržišta!()
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 19:23   #66
Čini mi se da se rast cijena nekretnina u Rijeci ne smanjuje, bez obzira na neka šuškanja o mogućoj stagnaciji uopće, u većim gradovima ili na obali. Izgleda da je situacija još uvijek takva da su rijetka gradska područja s nešto nižom cijenom stanova; Turnić, Škurinje, Mlaka, trebam li spominjati ulicu F. Račkog, Vodovodnu i Industrijsku ulicu. Kada netko prodaje stan na Krimeji, Trsatu ili Pećinama, onda to naravno voli istaknuti kao veliku prednost. Ali i tu kvaliteta stanova (zgrada) toliko varira, pa mislim da je taj argument ponekad neopravdan. Još mi se nešto čini nelogičnim, a to je da neodržavane nekretnine (stara struja, linoleum umjesto pločica, prastara drvenarija...)često imaju sličnu cijenu kao i pristojniji stanovi. Dojam je kao da zapravo nikakve klasifikacije nema, a cijene se dižu u nebesa. A agencije ko agencije, dosta su kilave. U Rijeci još uvijek uzimaju tri , a u Zagrebu je to već dva posto. Možda se i tu nešto mijenja? Kada sam kupovala stan, javila sam se na valjda dvjesto oglasa, a samo sam jednom dobila privatni stan, na obostrano iznenađenje. Ako baš želiš bez agencije, probaj s onom poznatom:kupujem stan u vašoj zgradi, tel. bla,bla.
Sretno!
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 21:30   #67
Prošao paranoju,,,platio agenciju,,,kupio stan. da nije bilo agencije, nema šanse da bih našao stan na tom području ( krimeja). Pomiriš se s tim, iako tu i nema nekog mirenja nego je to jednostavno najbrži i najelegantniji način da se kupi nekretnina. Naravno da su hoštapleri i pas im m.... ali da ih nije bilo ma kako bi našao nekoga u nekom neboderu ,,,negdje,,,,možda. No way! Pritom doći će do korekcije cijena nekretnina jer banke mijenjaju uvjete, ali na lošije pa se smanjuje masa kredita. Moja procjena je da će cijene pasti u prigradu, odn. vanjski rubovi grada jer se tamo još uvijek gradi i cilj je prodati nešto. Kvartovi koji su već izgrađeni,,,, e tu će biti teško,,,,jedino manje atraktivni stanovi. Ali cijene su jaaaaaaaaaaako blizu 2000€. Naravno i preko, ali to ipak smatram za odlikaše. Ne daj se,,,to ti je savjet!
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:23   #68
jel znate možda šta o kakvim kvalitetnim novogradnjama u rijeci?
šta je sa škurinjama zašto su tamo stanovi jeftiniji?

Ma i ja sam spremna kupovat stan preko agencije,ali očekujem da i oni nešto rade za tih mojih 20000-30000kn a ne samo evo vam broj od vlasnika i dalje radite sami pa nam se javite ako odlučite kupit za proviziju
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:29   #69
može malo iskustva,koliko ste stanova pogledali prije nego ste kupili svoj novi "dom"?
jeste li uspjeli bar malo spustit cijenu od one početne u oglasu?

Ma mene muči i to šta cifre jako variraju u istom kvartu pitaju za isti stan jedni 95000 a drugi 139000?? znam,znam da ću shvatit o čemu se radi kad krenem razgledavat ali voljela bi znat koliko ću se morat zaduživat, malo je nezgodno računat plus-minus 20000-30000eura
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:40   #70
Prije 4 godine sam kupio kuću na Viškovu i evo ti odgovora:
- prije kupovine smo pogledali 5 kuća
- cijenu smo od deklarirane spustili za 5% (možda smo mogli još malo otezati ali kuća nam se jako svidjela pa nismo htjeli riskirati da nam je netko uzme)
- bili smo u 3 agencije -
1. jako razvikana imala je katastrofa agente koji su nam pričali bajke o kućama, a onda mobitelom zvali kolege gdje se kuća nalazi,
2. neka srednja agencija koja je na naš zahtjev da tražimo kuću do 125000 nudila neku od 275000
3. mala agencija (3 agenta) koja nas je zvala jedino kad su imali nešto konkretno za ponuditi u rangu cijene i uvjeta koje smo mi postavili i koja je dovela papire apsolutno do kraja tako da sam vlasnički na svoje ime imao drugi dan od potpisivanja ugovora

U svakom slučaju: Sretno!!!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:47   #71
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
može malo iskustva,koliko ste stanova pogledali prije nego ste kupili svoj novi "dom"?
jeste li uspjeli bar malo spustit cijenu od one početne u oglasu?

Ma mene muči i to šta cifre jako variraju u istom kvartu pitaju za isti stan jedni 95000 a drugi 139000?? znam,znam da ću shvatit o čemu se radi kad krenem razgledavat ali voljela bi znat koliko ću se morat zaduživat, malo je nezgodno računat plus-minus 20000-30000eura
Ja sam kupio prije tri godine i mislio sam da skupo plaćam 52 kvadrata sa balkonom za 58 tisuća eura i da je to plafon A ono šipak, otišle cijene u nebo.

Ono što najviše boli je da se svi nabacuju (mislim na agencije i prodavače) sa desetinama tisuća eura ko da je 20 kuna u pitanju. A i jedni i drugi su uglavnom ko crkveni miševi.

Dosta jadanja, sad konkretno: sve cijene su napuhane i mogu se skinuti. Naletjet ćeš na dosta stanova koji se prodaju za nebulozne brojke, to ljudi testiraju koliko im vrijedi imovina, a ako usput naleti kakva budala, tim bolje Stanove preko 100 tisuća eura slobodno traži za 20 manje.. Nek te ne bude stid, da samo znaš kojom metodom oni dolaze do te brojke , a tvoji su novci u pitanju.

A iskren savjet po kojem bih se ja ravnao da sad moram kupovati stan u Rijeci je: Otišao bih i kupio stan u Zagrebu. Cijene su iste ili manje, a sve ostalo je na strani ZG osim par sitnica poput mora

Puno sreće ti želim (trebat će ti)
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:19   #72
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
šta je sa škurinjama zašto su tamo stanovi jeftiniji?
odi jednom popodne uveče tamo, probaj parkirati auto i prošeći se.... sve će ti biti jasno....
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:59   #73
a zemljišta?!? ono što sam gledao sva su de luxe skupa,
čisto mi je nerealno da zemljište na gobniku, na Čavlima može imati cijenu od 60€-80€/m2.
Nije ti to možda "malčice" pretjerano ?!?
Zna li itko di se može kupti ro-bau stan/kuća, je li itko gledao kakve su tu cijene?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:27   #74
Mi smo počeli tražiti stan ili etažu kuće ili neku manju kućicu. Do sad smo pogledali 10-ak nekretnina, od toga nešto novogradnji, a nešto starijih. Na kraju ispada da je povoljnije kupiti novogradnju, jer su već u startu manje cijene po m2, nego nešto što opet treba renovirati. S druge strane, danas svatko gradi kuće pa nikad ne znaš šta kupuješ (kakva je kvaliteta gradnje i sl.)...
Mislim da ćemo se još svačeg nagledati prije konačne odluke
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:35   #75
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
odi jednom popodne uveče tamo, probaj parkirati auto i prošeći se.... sve će ti biti jasno....
A di se to u Rijeci lako parkirati navečer
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:01   #76
I mi smo u potrazi za terenom za gradnju obiteljske kuce i sve sto sam pregledao je skupo do neba.
Pa nisam pao s kruske dati za neki teren na Grobniku, na kosini, s pogledom na sjever - da me miluje zimska bura- 60 eura m2. Sto jes-jes, ipak je malo pretjerano
Grecale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:27   #77
Quote:
anouk kaže: Pogledaj post
S druge strane, danas svatko gradi kuće pa nikad ne znaš šta kupuješ (kakva je kvaliteta gradnje i sl.)...
Živa istina: prije 4 godine kad smo tražili kuću, jedan vrli agent nas je odveo u Juraše (iza Plodina na Viškovu) pokazati novosagrađenu kuću, tamo se našao i prodavač koji je kuću radio "k'o za sebe", vrhunski materijali, bla, bla. A makadam do kuće? "Za 20 dana će sve ovo asfaltirati".

Neki dan sam prošao pored te kuće i "smrznuo" se ! Kuća se doslovce raspada, ofucala se kao da ima 50 godina, a makadam i dalje u cijelom naselju.

Zato apsolutni oprez kod neke novogradnje jer stvarno nitko ne zna što će se desiti za koju godinicu.

Btw: kvadrat terena na Viškovu: cca 80 EUR.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:47   #78
Osim što su novogradnje upitne kvalitete (tj. neprovjerene), redovno do njih vode neke uske uličice na kojima se ne mogu mimoići dva auta. I svi se kunu da će se cesta širiti čim završe izgradnju. Samo ne znam gdje, u tuđa dvorišta valjda?!
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:48   #79
Evo i ja se spremam kupiti teren ili starinu (pa je srušiti do temelja) u Rijeci i izgraditi (postaviti) montažnu kuću! Intenzivnije tražim "već" dva tjedna i upućujem se u sve te stvari i čitajući forume primjećujem da me stvarno čeka dugotrajan posao (ako nešto ne uleti onako usmenom predajom)! Cijene su stvarno dosta visoke, ali ono što sam pronašla (samo u oglasima-nisam išla vidjeti) je Kastav gdje se može pronaći teren za 60 do 70 €/m2, i to mi se čini ok! Pa pogledajte tamo, možda nešto nađete! S ozirom da područje Strmice (Trsat), i Kostrena dosežu cijene 300€/m2!
Eron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:18   #80
Ovako ja živim na Rastočinama, gdje su ti ful niske cijene.Gužva je , al ja uvijek u svako doba nađem parking, samo je potrebno možda napraviti koji krug..Blizu mi je centar ako hoću ići pješke..Navečer se osjećam relativno sigurno, jer je dobro osvjetljenjo, i uvijek ima ljudi okolo.Manje više normalni susjedi....Samo j.. ga nije kvart snova, ali nije toliko loš..Dvosobni i trosobni stanovi sa centralnim se prodaju za oko 1000-1200 eur/m2..Škurinje mi se čine još gužvovitije, a dalje od centra..
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.