Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 21:48   #4361
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
Nemoj me držat za riječ, ali na prethodnim stranicama možda ima nešto o tome
Hvala na savjatu, vjerujem da mozda ima, ali stranica ima preko 100, pa sam se nadala da nekome nije tesko (ponovo) odgovoriti i napisati dvije, tri rijeci...obzirom da bi svima onima koji izradjuju namjestaj to trebalo biti u malom prstu.
Nema veze.
Mozda ima i o tome gdje kupiti jeftinu keksericu...ali vise nije aktualno (recimo Pevec)...pa ako netko ima neki hint...za Zg...ako ne, nema veze.
kajpa is online now  
Old 22.02.2010., 22:21   #4362
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Hvala na savjatu, vjerujem da mozda ima, ali stranica ima preko 100, pa sam se nadala da nekome nije tesko (ponovo) odgovoriti i napisati dvije, tri rijeci...obzirom da bi svima onima koji izradjuju namjestaj to trebalo biti u malom prstu.
Nema veze.
Mozda ima i o tome gdje kupiti jeftinu keksericu...ali vise nije aktualno (recimo Pevec)...pa ako netko ima neki hint...za Zg...ako ne, nema veze.
Najeftinija je u Elgradu ,
Old fart is offline  
Old 22.02.2010., 22:32   #4363
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Najeftinija je u Elgradu ,
Elgradu?
Pa zar tamo ne prodaju samo materijal? Iverale, ploce, okove i sl.?
Koji Elgrad? Ja sam bila samo u ovom na Zavrtnici (ne bas nedavno) i nisam vidjela nikakav alat.
Hvala na info, ali ako moze jos nesto o tome...gdje, cijena...tj. sto to znaci najjeftinije, obzirom da sam prije citala o Einhelovima iz Peveca za 300-tinjak kuna.
Hvala.
kajpa is online now  
Old 22.02.2010., 23:34   #4364
Pozdrav svima i imam jedno pitanje za iskusne...

montirao sam policu za knjige dimenzija 103*90*30 sa tri horizontalne pregrade i tri vertikalne pregrade (vidi skicu) na zid sa 6 nosača za direktno postavljanje na zid.
nosači su pričvršćeni sa dvije vide u iveral i sa jednom (vida + tipla) u zid.

e sad pitanje...koliko ja mogu opteretiti te police da mi to sve ne padne na glavu...ima li kakva norma koliko mogu izdržati ti nosači?

skica:
_________
I_____I__I
I__I_____I
I_____I__I

hvala unaprijed
karlov is offline  
Old 23.02.2010., 11:01   #4365
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Elgradu?
Pa zar tamo ne prodaju samo materijal? Iverale, ploce, okove i sl.?
Koji Elgrad? Ja sam bila samo u ovom na Zavrtnici (ne bas nedavno) i nisam vidjela nikakav alat.
Hvala na info, ali ako moze jos nesto o tome...gdje, cijena...tj. sto to znaci najjeftinije, obzirom da sam prije citala o Einhelovima iz Peveca za 300-tinjak kuna.
Hvala.
je kad si gledala drito u prodavača, a da si pogledala iza njega skužila bi alate na zidu
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 23.02.2010., 11:56   #4366
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
je kad si gledala drito u prodavača, a da si pogledala iza njega skužila bi alate na zidu
Ili je on gledao drito u nju ,pa je ona oborila pogled
Pusti einhela ovo je Manesmann i kopija je Makite (skoro u šaraf) ,osobno sam jako zadovoljan s njom ,makar je koristim kao rezervu ..možda je mrvu skuplja od 300 kn ,ali je svakako uzmi ,jer jeftinije od toga su samo turpije..
Old fart is offline  
Old 23.02.2010., 14:11   #4367
ja sam iz bosne i ako moze neko da mi kaze gdje mogu da kupim wolcraft šablon jer sam kod nas ovdje trazio i nema ga nigdje


--------------------------------------------
nisam toliko bogat da bi kupovao jeftine stvari
edis nuhanovic is offline  
Old 23.02.2010., 14:17   #4368
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
je kad si gledala drito u prodavača, a da si pogledala iza njega skužila bi alate na zidu
To je bilo prilicno davno, a buljila sam u ploce iverala da si odaberem boju.
Drugom prilikom cu pogledati i alate.
kajpa is online now  
Old 23.02.2010., 14:19   #4369
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Pusti einhela ovo je Manesmann i kopija je Makite (skoro u šaraf) ,osobno sam jako zadovoljan s njom ,makar je koristim kao rezervu ..možda je mrvu skuplja od 300 kn ,ali je svakako uzmi ,jer jeftinije od toga su samo turpije..
Moze i mrvu skuplje od 300. To pricas o Manesmannu u Elgradu...ili negdje drugdje ima ?
Ali...moze li se time spajati i iveral ili je to namijenjeno samo za neke deblje daske?
kajpa is online now  
Old 23.02.2010., 14:25   #4370
Kakve šablone, za što točno? Ima wolfcrafta u bauhausu i sch.

Quote:
edis nuhanovic kaže: Pogledaj post
ja sam iz bosne i ako moze neko da mi kaze gdje mogu da kupim wolcraft šablon jer sam kod nas ovdje trazio i nema ga nigdje


--------------------------------------------
nisam toliko bogat da bi kupovao jeftine stvari
hrva is offline  
Old 23.02.2010., 15:21   #4371
Pozdrav svima...
Redovito citam ovaj topic i puno mi je pomogao pri izradi kupaone i ugradbenog ormara, tj. ne puno nego sam SVE naucio ovdje
e sad sam naisao na problem jedan koji neznam kak bi rijesio. Najme imam plinsko brojilo u stanu i volio bih ga sakrit u ormar, ALI muce me cjevi i neznam kak bi i njih uspio zakamuflirat unutra. evo i slike pa ako mi neko moze pomoc savjetom nekom idejom ili sl. najvise me muci sto je to u kutu i volio bih da bude do plafona i do ruba ovog dimljaka, uostalom na slici sam nacrtao sve pa se nadam da ce vam biti jasno.



p.s. ispod njega isto idu neki ormari a s tim nemam problema pa nisam niti crtao.

Fala unapred
mirosh is offline  
Old 23.02.2010., 15:50   #4372
Ormar napravi normalan samostojeći i da je cca 15 cm niži od stropa. Odmakni ga od lijevog zida za cca 10 cm i na njegov lijevi bok ušarafi blendu 10 cm široku koja će se naslanjati na lijevi zid. Na blendi rezuckaj rupe oko cijevi. Fronta na ormaru može slobodno ići do plafona.
Primjeri zatvaranja brojila i cijevi:



__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.02.2010., 16:21   #4373
Zaboravio napisati, u slučaju da napraviš kako sam napisao blenda će biti u ravnini sa rubom bočnice. Ako hoćeš da bude u ravnini s frontom (kao na slikama gore) onda na tu blendu kojju sam spomenuo stavi još jednu takvu istu.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.02.2010., 22:25   #4374
I... gledaj na godove da se slažu sa godovima na vratima ,ako imaš orah na vratima , pokušaj ga imati i na elementu sorry mad ,to je bilo jače od mene ...
Old fart is offline  
Old 24.02.2010., 08:41   #4375
Ne stavljam zlatne ručkice ni za kakve pare, sve ostale kombinacije prolaze. Za pare.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 24.02.2010., 10:08   #4376
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Ili je on gledao drito u nju ,pa je ona oborila pogled
ovo je Manesmann i kopija je Makite (skoro u šaraf) ,osobno sam jako zadovoljan s njom ,makar je koristim kao rezervu ..možda je mrvu skuplja od 300 kn ,ali je svakako uzmi ,jer jeftinije od toga su samo turpije..
ček jel ima još toga u Elgradu?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 24.02.2010., 12:50   #4377
aaaa pa da... neznam kak mi to nije palo na pamet...

sad mi je sve jasno, fala vam puno!!!

saljem slike kad bu gotov

p.s. i nebu zlata nit oraha na njemu
mirosh is offline  
Old 24.02.2010., 15:43   #4378
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
ček jel ima još toga u Elgradu?
Ako kupis, javi.
I cijenu, naravno.
kajpa is online now  
Old 24.02.2010., 17:23   #4379
Cjenik je na www.elgrad.hr

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako kupis, javi.
I cijenu, naravno.
hrva is offline  
Old 24.02.2010., 18:58   #4380
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
ček jel ima još toga u Elgradu?
Paa nisam baš "up to date"
Old fart is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.