Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 09:36   #6561
@ cigla ovako izgleda

A nije zgoreg i njih kontaktirati
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 05.10.2011., 10:20   #6562
Quote:
Cigla kaže: Pogledaj post
Koristim Alpen borere, koji slove kao kvalitetniji pa mi se opet dešava da lagano skrha rupu na bridu, ipak je to iveral, pa ako imaš te neke kvalitetnije za preporučiti?
Glodalica je OK, ali mislim da nemam glodalo promjera 5 mm, a i čini mi se da bi sporo išlo pošto je u pitanju veliki broj rupa.
Zar ja pišem na kineskom ili?

Sa borerom iz Bauhausa sa dvostrukom oštricom za 10kn bez problema bušim rupe bez krhanja. Ako baš želiš najbolji borer onda se javi u Alago i uzmi Festool borere, samo nemoj prigovarati što set od 5 komada košta 400-500kn.

Iako već dugo nisam to radio jer radim sa glodalicom što je 10x brže i bolje.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 05.10.2011., 10:51   #6563
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
虽然我一直在做它,因为我与铣床是10倍的速度更快,更好的工作。
Iako već dugo nisam to radio jer radim sa glodalicom što je 10x brže i bolje.
Imaš šablonu za to ili iz ruke?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 05.10.2011., 12:45   #6564
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Zar ja pišem na kineskom ili?

Sa borerom iz Bauhausa sa dvostrukom oštricom za 10kn bez problema bušim rupe bez krhanja. Ako baš želiš najbolji borer onda se javi u Alago i uzmi Festool borere, samo nemoj prigovarati što set od 5 komada košta 400-500kn.

Iako već dugo nisam to radio jer radim sa glodalicom što je 10x brže i bolje.
Kao što reče mad , iz ruke to ne hoda CD ,i možeš se na trepavice popeti ali 5mm rupu za police nema šanse iz ruke izbušiti ,na terenu ,bez krhanja sa glodalicom ili ne...samo ovi boreri to mogu ,ali i oni su komplet (3-10mm 6 komada ) 360 kuna ,samo mi je tip u Wurth-u rekao da će nabaviti samo 5 mm ako uzmem 20 komada ...pazi da neću 1600 kuna dati za borere i onda se nadati da ću živjeti još 30 godina da ih potrošim
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 05.10.2011., 12:53   #6565
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Imaš šablonu za to ili iz ruke?
šablona naravno....32mm raster i buši...1 glodalo je do sada odradilo tisuće i tisuće rupa i još radi kao i prvog dana.
Izbjegavam bilo kakva bušenja na montaži jer mi to oduzima vrijeme, ali moguće je da bude neka preinaka ili slično i za takve stvari imam borere ili ove iz Bauhausa ili od Festool-a.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 05.10.2011., 12:58   #6566
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Kao što reče mad , iz ruke to ne hoda CD ,i možeš se na trepavice popeti ali 5mm rupu za police nema šanse iz ruke izbušiti ,na terenu ,bez krhanja sa glodalicom ili ne...samo ovi boreri to mogu ,ali i oni su komplet (3-10mm 6 komada ) 360 kuna ,samo mi je tip u Wurth-u rekao da će nabaviti samo 5 mm ako uzmem 20 komada ...pazi da neću 1600 kuna dati za borere i onda se nadati da ću živjeti još 30 godina da ih potrošim
Ja sam svojevremeno kupio jedan borer u Iverpanu, koštao je 4mm 40kn, ali buši ulaznu rupu apsolutno bez krhanja, a izlaznu skoro isto, većinom sa tim borerom ne stavljam na izlaznu rupu nikakvu kontru...taj borer koristim isključivo za rupe u frontama za ručkice i imam ga već jedno 2 godine i buši kao i prvog dana.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 05.10.2011., 13:06   #6567
Kako to mislite da neide iz ruke! Ide, samo trebaš staviti si šablonu na element i graničnik na borer! Buši sam tak!
stef1455 is offline  
Old 05.10.2011., 13:35   #6568
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Kako to mislite da neide iz ruke! Ide, samo trebaš staviti si šablonu na element i graničnik na borer! Buši sam tak!
Ide i iz ruke bez šablone, ali ide na drugi način i lakše i brže i bolje.

Ajd uslikaj su svoju šablonu i borer pa da vidimo kako to izgleda.
Ili bar opiši materijal, debljinu itd...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 05.10.2011., 14:22   #6569
Pa šablona je zdravo seljački, iverica debljine 18 ili 19 mm, na kojoj su predhodno izbušene rupe, na svakih 4 do 5 cm,
i a iverica je širine neznam 9 ili 10 cm, i na sredini je red rupa. Kada bušim poravnam sa zadnjom stranom elementa i izbušim rupe kroz šablonu (ne zatrgava mi i ide dosta brzo). i tako i za naprijed! Fala bogu iza mene ima već dosta ormara, kuhinja i neznam čega još..i nikad ali nikada do sada mi nije ni jedna rupa išla u šrek pa da mi polica pleše ili da se to po nosaču polica vidi! Naravno ne bušim na montaži nego doma sve to ljepo, jer nemreš bušit ak ti je element okomito (mislim možeš, ali onako je puno lakše!)
stef1455 is offline  
Old 05.10.2011., 15:35   #6570
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Pa šablona je zdravo seljački, iverica debljine 18 ili 19 mm, na kojoj su predhodno izbušene rupe, na svakih 4 do 5 cm,
i a iverica je širine neznam 9 ili 10 cm, i na sredini je red rupa. Kada bušim poravnam sa zadnjom stranom elementa i izbušim rupe kroz šablonu (ne zatrgava mi i ide dosta brzo). i tako i za naprijed! Fala bogu iza mene ima već dosta ormara, kuhinja i neznam čega još..i nikad ali nikada do sada mi nije ni jedna rupa išla u šrek pa da mi polica pleše ili da se to po nosaču polica vidi! Naravno ne bušim na montaži nego doma sve to ljepo, jer nemreš bušit ak ti je element okomito (mislim možeš, ali onako je puno lakše!)
Uz puno prakse može se svašta, a ako iz ruke bušiš savršeno okomito svaka čast.

Ali glodalicom to ide ko iz puške, SVAKA rupa savršeno okomita, bez krzanja i sl....i najvažnije brže od bušilice, pogotovo za seriju rupa.

Uz ovakvu šablonu to nije moguće....da li je dovoljno dobro ili ne stvar je kriterija.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 05.10.2011., 16:28   #6571
Samo još jedan detalj ,vrh mojih borera je kao na ovoj slici lijevo..

Bušim bez šablone ,ali kirnam...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 05.10.2011., 16:41   #6572
Na prethodnim stranicama je bilo priče oko laserskog kantiranja.
Evo nešto vezano na tu temu (pdf ~2MB)
Burgija is offline  
Old 05.10.2011., 17:57   #6573
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Uz puno prakse može se svašta, a ako iz ruke bušiš savršeno okomito svaka čast.

Ali glodalicom to ide ko iz puške, SVAKA rupa savršeno okomita, bez krzanja i sl....i najvažnije brže od bušilice, pogotovo za seriju rupa.

Uz ovakvu šablonu to nije moguće....da li je dovoljno dobro ili ne stvar je kriterija.
znam da je sa glodalicom to bez brige....al kaj kad ju nemam... i ne fali mi
fali mi jedino kantirka
stef1455 is offline  
Old 05.10.2011., 21:23   #6574
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ja sam svojevremeno kupio jedan borer u Iverpanu, koštao je 4mm 40kn, ali buši ulaznu rupu apsolutno bez krhanja, a izlaznu skoro isto, većinom sa tim borerom ne stavljam na izlaznu rupu nikakvu kontru...taj borer koristim isključivo za rupe u frontama za ručkice i imam ga već jedno 2 godine i buši kao i prvog dana.
E pa za tako nešto pitam...
Cigla is offline  
Old 05.10.2011., 23:20   #6575
Quote:
Cigla kaže: Pogledaj post
E pa za tako nešto pitam...
Vjeruj mi za police je dobar i onaj iz Bauhausa, samo treba znati. Bilježnik je napisao točno u čemu je fora. Čim veći broj okretaja i treba full zavrtiti borer prije kontakta reznih oštrica sa materijalom.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 06.10.2011., 14:40   #6576
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi za police je dobar i onaj iz Bauhausa, samo treba znati. Bilježnik je napisao točno u čemu je fora. Čim veći broj okretaja i treba full zavrtiti borer prije kontakta reznih oštrica sa materijalom.
da ja naročito mogu na montaži veeelikom brzinom ubosti rupu
sa ovim borerima bušim u letu sa 14,4 volta sa maekiten ..
Druga stvar je u radioni ,tu si slažem mali biaks bosch ,nisam baš siguran da idem pravim smijerom...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 06.10.2011., 16:58   #6577
Sto se koristi za izradu sablone? Vidim da neki koriste iveral. Ja sam svoju sablonu za podlozne polocice i za rupe za police napravio od compact ploce.

Izradio sam ju u 37/32 rasteru za podlozne plocice
Djuro Radja is offline  
Old 06.10.2011., 17:10   #6578
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Sto se koristi za izradu sablone? Vidim da neki koriste iveral. Ja sam svoju sablonu za podlozne polocice i za rupe za police napravio od compact ploce.

Izradio sam ju u 37/32 rasteru za podlozne plocice
Nemre bolje ,ja sam seljo ,pa sam kupio šablonu od Wolfcrafta
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 06.10.2011., 21:34   #6579
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Nemre bolje ,ja sam seljo ,pa sam kupio šablonu od Wolfcrafta
Samo sto je ta compact ploca skupa ko sam vrag. Imam neke dijelove koji su probuseni pa iskoristeni za druge stavri. Pravi svicarski sir

Nego pitanje za vas koji idete u Elgrad po materijal. Imaju li oni bilo kakve komadicke compact ploce koji im ne trebaju. To bi trebalo pitati decke u pilani. Posto okov ne nabavljam tako cesto pa nema bas neku spagu...
Djuro Radja is offline  
Old 07.10.2011., 07:59   #6580
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Samo sto je ta compact ploca skupa ko sam vrag. Imam neke dijelove koji su probuseni pa iskoristeni za druge stavri. Pravi svicarski sir

Nego pitanje za vas koji idete u Elgrad po materijal. Imaju li oni bilo kakve komadicke compact ploce koji im ne trebaju. To bi trebalo pitati decke u pilani. Posto okov ne nabavljam tako cesto pa nema bas neku spagu...
Ma i nas su zajebali , ukinuli su prodaju na Zavrtnici ,na Vrbanima nema strojeva ,samo je prodaja i skladište ,pili se samo u Žitnjaku i Jankomiru a kompakt ploče su negdje drugdje ...Optimiziraju se ,i njima je pala prodaja ,a iverali su opasno preskupi....
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.