Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2015., 12:03   #7241
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Sto bi vi bakte ucinili da netko ismijava Krisnu i nacrta karikaturu od Krisne?




„ Ponizni mudraci, zahvaljujući pravom znanju, vide jednakim očima učenog i plemenitog brahmanu, kravu, slona, psa, i čovjeka koji jede pse.“ (Bhagavad-gita 5.18)

realizirani krišnin poklonik ne vidi razliku između krišnine mahamantre, karikature ili krišne dok bi manje napredni poklonik trebao napustit takvo mjesto gdje se ismijava krišna u bilo kom vidu.

Zadnje uređivanje ursamajor : 11.01.2015. at 12:23.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 10:33   #7242
Quote:
pokoi kaže: Pogledaj post
.....
U tih prvih par puta su me, kako bi u narodu rekli, omađijali.
.....
Iskreno, doživio sam to kao magiju (a i što su drugo ''mistične'' moći s kojima se neki njihovi članovi hvale).
.....
Dok sam jeo, odjednom, kao da mi se neki program u umu slomio i počeo sam shvaćati kako, kad i na koji način su me Hare Krišne omađijali i izaprali mi mozak.
.....
Sjećam se jednog od tih dana. Sjedio sam na krevetu i iskreno molio Isusovu molitvu, kad odjednom mi dođe neka velika bistrina i jasnoća u um i shvatim da sam činio idolopoklostvo i prekršio Prvu Božju zapovijed. Ta je spoznaja došla bez ikakvog moga razmišljanja i bila je toliko jaka da ju nijedna misao u meni ili izvan mene nije mogla pobiti, ni opovrgnuti.
Zaključak svega što si napisao je:

Isusova magija na tebe djeluje više nego Hare Krishna magija.
__________________
Fanatični borac protiv fanatizma...
el bimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:57   #7243
Moze li se dusa koja je danas zivjela reinkarnirati u sljedecem zivotu u proslost...npr u tijelo koje obitava u 18 stoljecu? Ili ide uvijek naprijed?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 18:20   #7244
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Moze li se dusa koja je danas zivjela reinkarnirati u sljedecem zivotu u proslost...npr u tijelo koje obitava u 18 stoljecu? Ili ide uvijek naprijed?
Vjerojatno si gledao Plečka i Sibilu, on tvrdi da se duša može roditi ne samo bilo gdje, već i bilo kad.

Meni to nije baš sjelo, ako sam rođen u 25. stoljeću, napravio neku karmu i vratim se u 17 stoljeće hm... da ga hebeš opet je onaj život bio prošlost.

Opet, ko će ga znati, možda danas imamo jednu prošlost, sutra drug i onak je , kažu svijet iluzija

Nemam pojma
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 18:09   #7245
Krisna je bio stvarna osoba..to znamo iz povjesti...kad je roden...kad je umro...zanima me dal ima podataka..kad je zivio na Zemlji..dal je imao djece??? I ako da..dal ih je sa svojom zenom Radhom zaceo spolnim putem...kao i svi ostali smrtnici..
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 18:28   #7246
https://youtu.be/-QRR0d-opfs
lijep crtani film o Krisni
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 19:39   #7247
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Krisna je bio stvarna osoba..to znamo iz povjesti...kad je roden...kad je umro...zanima me dal ima podataka..kad je zivio na Zemlji..dal je imao djece??? I ako da..dal ih je sa svojom zenom Radhom zaceo spolnim putem...kao i svi ostali smrtnici..
Ne znamo je li bio stvarna, tek spekulativne teorije bez jasnih dokaza.

Radha mu nije zena. Zena je imao vise (nekolicinu glavnih, 16.000 sporednih), najpoznatija je Rukmini.

Cak i po tim vjerskim mitovima je imao dosta djece sa razicitim zenama, povjesnost icega takvog ne mozemo provjeriti.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:16   #7248
Poštovanje dragi bhakte..
Tražim društvo za put u Indiju druge godine..na proljeće..(...ožujak, travanj...)
Bio sam u Indiji prije 13 godina..sa dva bhakte Išli smo avionom iz Zagreba preko Moskve do New Delhija..pa taksijem do Vrindavana..pa vlakom do Mayapura...pa išli na Parikram...pa sam išao malo do Kalkute..i vlakom natrag istim putem i avionom nazad istim putem
Želio bi sljedeće godine ići opet u Vrindavan...pa možda da Taj Mahala i Jaipura..ili do Jaganath Purija...ili na sjever do Himalaja
ne želim ići sam
tražim bakte...nekoga tko je već bio...tko se dobro snalazi..tko planira tako nešto?
Unaprijed hvala
HariBol
može odgovor na PP
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 17:37   #7249
u Puri zelis zbog hrama? Nisam siguran da ces moc uc u njega.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:48   #7250
Zelim i zbog mora..kupanja..a kaj je s hramom? Ulaz je zabranjen?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 14:26   #7251
nehindusima zabranjen, a to moze znaciti i svim zapadnjacima bez obzira cime se smatrali.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 17:52   #7252
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nehindusima zabranjen, a to moze znaciti i svim zapadnjacima bez obzira cime se smatrali.
Imam dojam, da ti zabranjeni hramovi za zapadnjake su uglavnom Višnuovi hramovi ili ima i drugih?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:56   #7253
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Imam dojam, da ti zabranjeni hramovi za zapadnjake su uglavnom Višnuovi hramovi ili ima i drugih?
Ne bih znao. Nisam nikad osobno naisao na takav problem, no ne bi me zacudilo da je tako po prirodi svari - vaisnavizam je puritanisticki orjentiran i ortodoksniji od sivaizma, a posebno saktizma.

No u konacnici su hramovi najcesce neovisne jedinice i svaki sebi uredjuje takve stvari.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 19:02   #7254
Ispravak. Malo sam pogledao i ima jednako, ako ne i vise saivistickih.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 02:26   #7255
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ispravak. Malo sam pogledao i ima jednako, ako ne i vise saivistickih.
Tko bi rekao, ja sam se nekako držao tog puritanizma u vaišnavizmu pri donošenju zaključka...

Ima čak jedna priča di Haridas Thakur koji je mantrao 24 sata na dan (ne znam kad je stigao spavati) nije smio u višnin hram, pa mu je Čejtana (ako se ne varam) dao jednu kolibicu blizu hrama da može meditirati na neki dio tog hrama, a nije moga jer je bio iz niže kaste ili ne sjećam se točno.

Spomenut ću još jednu priču o Haridasu, kao njemu se Majadevi (gospodarica iluzije - ovog svijeta) javila u obliku neke prostitutke da s njim vodi ljubav, da ga iskuša, on je pristao, ali je je rekao da ga pričeka dok on odmantra, a kako je on mantrao 24 sata, Majadevi se morala povuć pred njegovim mantrama, eto!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 16:28   #7256
Cutao sam nedavno da u Vrindavanu cvate prostitucija...mada je to sveti grad....a da u Puskaru( Brahma) puse travu sve u sesnaest!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 17:57   #7257
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Cutao sam nedavno da u Vrindavanu cvate prostitucija...mada je to sveti grad....a da u Puskaru( Brahma) puse travu sve u sesnaest!
Kad se Višnu pohvalio svojoj supruzi Lakšmi, koliko ima sljedbenika, ona mu je rekla, pa oni obožavaju mene, a ne tebe.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 22:18   #7258
Bakte jel tko od vas išao propovijedat i prodavat knjiga od Prabuphada Eskimima?
I jel moguće da Eskime preobratite da postanu vegetarijanci i da mantraju 16 krugova dnevno?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 00:10   #7259
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Bakte jel tko od vas išao propovijedat i prodavat knjiga od Prabuphada Eskimima?
I jel moguće da Eskime preobratite da postanu vegetarijanci i da mantraju 16 krugova dnevno?
Eskimi, kao ni žitelj neposredno nakon potopa nisu u mogućnosti biti vegeterijanci!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:11   #7260
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kad se Višnu pohvalio svojoj supruzi Lakšmi, koliko ima sljedbenika, ona mu je rekla, pa oni obožavaju mene, a ne tebe.
Put do svakog poluboga vodi preko njegove žene.

Ako ne dobiješ milost ženske, nećeš dobit ni od frajera
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.