Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 23:32   #61
da se i ja oglasim:
six pack: crveni makovi
anti nowhere league: streets of london

i to je sve ceg se trenutacno mogu sjetit...

np: husker du-these important years
pozdraf! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:45   #62
danzig je car
samo sto ja mogu nabavit svakakva sranja ali nemogu nabavit ni misfits ni danzig...... .. ...
danzig ownz
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 23:53   #63
upravo mi na playeru i sviđa mi se - thelonious monk - smoke gets in your eyes. zadržalo svu raspjevanost originala, otpala uzvišena patetika. ima i humora.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 00:17   #64
e da ... Crveni makovi su rulaona cuo sam tu stvar
isto je dobra ona Bella Ciao (il Bela ćao) hehe neznam kak se kaze od kud idjota
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 00:29   #65
Quote:
Marx kaže:
Pretpostavljam da misliš na Soft Cell verziju od Tainted Love (meni je recimo Mansonova verzija puno lošija).

Ali, dodjavola! Iako smatram da svatko ima pravo na mišljenje - isticati t.a.T.u. obradu od "How soon is now?" može samo netko tko original nije nikad čuo.

Dakle, t.a.T.u. verzija je skvičavo smeće i najobičnija prostitucija.

P.S. Meni osobno "How soon is now?" i nije najdraža stvar od Smithsa. No, iako je Morrissey u toj pjesmi poprilično pretenciozan, barem je čovjek za to imao pokriće. Što je onda cijeloj stvari davalo neki autorski kredibilitet.

t.a.T.u., s druge strane, kao tipični mass-market proizvod, nemaju ama baš nikakve uvjerljivosti. A nemaju ni glasa.

e kad smo već kod how soon is now, znam da ćete me popljuvat, al meni je isto od originala bolja obrada, ali ne od tatu, nego od love spit love (to je ona pjesma s pocetka one serije o vješticama)
Akasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 00:56   #66
a koji su ono pankeri obradili paint it black ? ne da mi je obrada bolja od originala, nego mi je pala na pamet i sad me užasno ždere što se ne mogu sjetiti banda. to je jedna od onih beskorisnih činjenica kojih se čovjek nekad ne može prisjetiti pa onda duma do tri ujutro, a bezveze. sjećam se crne (presnimljene naravno) kazete s oguljenom naljepnicom, al' ne sjećam se kaj je pisalo na omotu, mamu mi senilnu.
kladim se u 10 kuna da će mrwrong odmah ispalit' pravi odgovor.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 01:44   #67
Pa, "Paint It Black" su obradili Feelies na prvom albumu, al sumnjam da si na njih mislila

Što se tiče obrada "How soon is now?", Love Spit Love su ipak Psychedelic Furs No.2 pa je i za očekivati da naprave pristojnu obradu.
__________________
Carry on... Nothing to see here.
Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 10:13   #68
još uvijek se nisam sjetila tko je obradio paint it black (jutro je, halo mozak, jel' smijem konačno prestat' mislit' na to ? kaže: ne)
ali sam se sjetila jedne druge dobre punk obrade: i fought the law
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 10:47   #69
Mozda Anti-Nowhere League?
Inace, i Standellsi su imali obradu Paint it Black, ali bas kao i ona od Feeliesa - slabija je od originala.
__________________
I just left the Hotel Amnesia, I had to go there
Where it is I can't remember
cody is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 11:08   #70
Quote:
rutvica kaže:
još uvijek se nisam sjetila tko je obradio paint it black (jutro je, halo mozak, jel' smijem konačno prestat' mislit' na to ? kaže: ne)
ali sam se sjetila jedne druge dobre punk obrade: i fought the law
Da ne misliš možda na Erica Burdona?
Netko je obradio When doves cry od Princea, mislim, ima više obrada, naravno, ali jednu sam negdje čuo i bila mi je odlična. Može li netko pomoći glede toga?
Inače, i placebo su unakazili jednu stvar od Smithsa, dosta ju čujem u zadnje vrijeme.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 11:12   #71
Quote:

minutemen - have you ever seen the rain
birthday party - loose
big black - model (verzija s albuma)
mule - to love somebody
minor threat - steppin' stone
husker du - 8 miles high

jebi ga, zaboravio
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:21   #72
Quote:
cody kaže:
Mozda Anti-Nowhere League?
Inace, i Standellsi su imali obradu Paint it Black, ali bas kao i ona od Feeliesa - slabija je od originala.
da ! to ! ah, sad konačno mogu prestati misliti na to. anti-nowhere league.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:31   #73
Nikako se ne mogu odluciti da li mi je Jolene bolja u Dolly Parton originalu ili obradi od Sisters of Mercy ili White Stripes... Hm, mislim da je trenutno Dolly (dakle, original) ipak u vodstvu.. Cujte, ono, ipak je Dolly Dolly, ne?

ps namjerno ne ubacujem onaj sisati smajlic
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:36   #74
što više razmišljam o obradama više mi pada na pamet onih što su upropastili pjesmu nego što su je popravili. ne znam jel' to zato što je to stvarno činjenica ili samo moj urođeni cinizam. pobjedu nad svim ljigavim obradama odnijela mi je tina turner sa 'tonight'. kako sam prvo čula obradu, zaključila sam da je stvar odvratna, i kad sam konačno čula original nisam mogla vjerovati da je zapravo dobra ?!?
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:44   #75
Quote:
PrittPen kaže:
o bože!!!!!!
okay ja kao manijak za dylana ne mogu vjerovat da je netko izjavio da su sve dylanove pjesme bolje u obradama.... dajte pogledajte npr ono smeće od g'n'r sa knockin' on the heavens door... užas, bljak, sramotno!!! a tek i'll b ur baby tonight od onih užasa čije ime neću ni spominjat jer ne ide u isti post sa dylanom (hint: red red vine).... dalje ... HOUSE OF THE RISING SUN NIJE DYLANOVA PJESMA!!!! to je tradicionalna am. pjesma, a popularizirali su je ne dylan negu woody guthrie (koji je inače bio dylanov naj-uzor i kojem je dylan zapisivao zadnje riječi dok je ovaj umirao u bolnici) i howlin' wolf... tj. bluzeri.
a da ima obrada koje su popularnije nego originali... naravno... naravno ne mogu osporit genijalnost hendixove all along... ili činjenicu da su mr. tambourine man prvo otpjevali byrdsi kao i 10ak pjesama The Banda (when i paint my masterpiece, i shall be released...)... ali meni vjerojatno iz sentimentalnih razloga sve te pjesme ipak zvuče bolje kad je sami dylan.... jedino možda mi je bolja izvedba girl of the north country u izvedbi dylan/cash nego samo dylan sa freewheling-a (inače ta pjesma je obrada škotske narodne a istu su obradili i simon&garfunkel- scarburough fair).
Također smatram da ih dylan najbolje pjeva jer ih je on i napisao i on je osjećao to što govori u toj pjesmi- npr. gorespomenuta one more cup of coffee (poslušajte čitav desire pa ćete skužit). eto.
ne se ljutit prittpen, al *ebi ga, mogu ja sve dylanove albume slušat od jutra do mraka, nece nista pomoc, jer njegov glas jednostavno ne mogu prožvakat.
I još nešto, kako zanimljivo kad netko spomene obrade dylana odmah svi pod nos stavljaju gunse, recimo, jucer kad sam ono pisala nisu mi bili ni na kraj pameti, jer, između ostalog i zavijanje axela rose-a mi je mrsko.
white rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:47   #76
Kako ja nikad nisam čuo tu obradu od ANWL? Sramota. Čak sam i jako volio dotične, imam manje-više sve što su ikada snimili, jedino što s godinama sve manje podnosim njihovu nevjerojatnu DEBILNOST.

E da, čuo sam predobru grindcore obradu "Paint It Black".

Onaj što voli Tatu i Him je stvarno teletina na kvadrat.

np Kinks - Plastic Man (jebemtisve, neki normalan bend bi od ovoga napravio tri odlične pjesme - a ovaj nesretnik je sve te genijalne melodije nagurao u jednu jedinu! majko ljepote...)
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:48   #77
Ede Hantere, više se druži s pankerima. Nema ti od metalaca kruha.

np Kinks - Victoria
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:48   #78
šta sad, izgubila sam 10 kuna ?
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:49   #79
Tako je. Sad dođi u Vudu i plati pivo.

np Kinks - Lola (a možda sam stvarno gay? )
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:56   #80
Quote:
jedino što s godinama sve manje podnosim njihovu nevjerojatnu DEBILNOST.
Jedan moj bivsi je bio Anti-Nowhere League nutter. Moram priznati, isto je bilo tako insane in the brain k'o i oni...
I dan danas se pitam kaj sam ja s nijm radila...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.