Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 21:49   #1
Grozota pustoši.. Mk 13,14, Mt 24,15

nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 21:51   #2
Gle, "grozotu i pustos" vidamo u crkvama svakodnevno tako da moze biti duhovna kriza krscana..
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:18   #3
ima li još koga da nešto kaže na ovu temu...ili smo svi već otišli u krevet?

jel neka utakmica na tv.u možda?

samo da nadodam i ovo jer sam vidio goglajući malo po internetu: negdje se ovaj redak iz mk 13,14 prevodi: grozota pustoši STOLUJE gdje joj nije mjesto...

možda nekoga taj prevod navede da kaže svoje mišljenje... vjerujem da ste se barem 1 zapitali kada ste čitali marka i možda danijela šta to znači?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:25   #4
Prema Danielu, pustoš dolazi sa pojavom 4 velike nemani ( Zvijeri ) a po NZ raspećem Isusa, te se opet vraća na SZ i Daniela gdje navješćuje ponovni dolazak Sina Čovječjega i pobjedu nad sve 4 nemani.

---

Prve godine Baltazara, kralja babilonskoga, usni Daniel san: utvare mu se na postelji vrzle glavom. Sažeto zapisa što je usnio. Kazivaše ovako: Noću u viđenju pogledah, kad eno: četiri vjetra nebeska uzbibaše veliko more.

Četiri goleme nemani iziđoše iz mora, svaka drukčija. Prva bijaše kao lav, a krila joj orlovska.
Dok je promatrah, krila joj se iščupaše, diže se ona sa zemlje i uspravi na noge kao čovjek, i bijaše joj dano srce čovječje.
Kad eno druga neman: gle, sasvim drukčija: kao medvjed, s jedne strane uspravljena, tri joj rebra u raljama, među zubima. I bijaše joj rečeno: "Ustani, nažderi se mesa!" Gledah dalje, i evo: treća neman kao leopard, na leđima joj četiri ptičja krila: imaše četiri glave, i dana joj je moć. Zatim, u noćnim viđenjima, pogledah, kad eno: četvrta neman, strahovita, užasna, izvanredno snažna: imaše velike gvozdene zube; ona žderaše, mrvljaše, a što preostade, gazila je nogama. Razlikovala se od prijašnjih nemani i imaše deset rogova.
Promatrah joj rogove, i gle: među njima poraste jedan mali rog; i pred tim se rogom iščupaše tri prijašnja roga. I gle, na tome rogu oči kao oči čovječje i usta koja govorahu velike hule

Vlast svijeta
predana Sinu čovječjemu.

Gledah u noćnim viđenjima i gle, na oblacima nebeskim dolazi kao Sin čovječji. On se približi Pradavnome i dovedu ga k njemu. Njemu bi predana vlast, čast i kraljevstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast njegova vlast je vječna i nikada neće proći, kraljevstvo njegovo neće propasti.

Zadnje uređivanje Matt : 22.08.2009. at 22:38.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:35   #5
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Prema Danielu, pustoš dolazi sa pojavom 4 velike nemani ( Zvijeri ) a po NZ raspećem Isusa, te se opet vraća na SZ i Daniela gdje navješćuje ponovni dolazak Sina Čovječjega.

---
ne razumujem te baš...
želiš reći da se grozota pustoši već dogodila...?
ili...?
ja sam skoro siguran da se nije dogodila, tako da je to po meni nešto drugo...

u citatu koji si poslije spomenuo spominje se : velike hule... na koga ili što ? po vama se taj citat odnosi?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:42   #6
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
ne razumujem te baš...
želiš reći da se grozota pustoši već dogodila...?
ili...?
ja sam skoro siguran da se nije dogodila, tako da je to po meni nešto drugo...

u citatu koji si poslije spomenuo spominje se : velike hule... na koga ili što ? po vama se taj citat odnosi?
Po meni, proročanstvo se odnosi na buduće događaje jer spomenut je ponovni dolazak Sina Čovječjega, onako kako se opisuje u NZ nakon raspeća.

Hule, riječ je o četvrtoj nemani:

''On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon, i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena.
Tada će sjesti Sud, vlast mu oduzeti, razoriti, sasvim uništiti. A kraljevstvo, vlast i veličanstvo pod svim nebesima dat će se puku Svetaca Svevišnjega.''
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:50   #7
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Po meni, proročanstvo se odnosi na buduće događaje jer spomenut je ponovni dolazak Sina Čovječjega, onako kako se opisuje u NZ nakon raspeća.

Hule, riječ je o četvrtoj nemani:

''On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon, i Sveci će biti predani u njegove ruke na jedno vrijeme i dva vremena i polovinu vremena.
Tada će sjesti Sud, vlast mu oduzeti, razoriti, sasvim uništiti. A kraljevstvo, vlast i veličanstvo pod svim nebesima dat će se puku Svetaca Svevišnjega.''
ovo boldano gore iz danijela, šta misliš na koje blagdane i zakone se misli... tko će ih promjeniti i gdje?

hoće li se promjeniti blagdani unutar KC i zakoni koje naučava KC ili...?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:52   #8
Zatim ovo:

''I kad vidite da grozota pustoši stoluje gdje joj nije mjesto - tko čita, neka razumije - koji se tada zateknu u Judeji, neka bježe u gore! Tko bude na krovu, neka ne silazi i ne ulazi u kuću da iz nje što uzme. I tko bude u polju, neka se ne okreće natrag da uzme ogrtač!"

Mk 13, 14-16

''Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba." Vrijeme Dolaska neizvjesno

MK 13, 26-27
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:54   #9
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
ovo boldano gore iz danijela, šta misliš na koje blagdane i zakone se misli... tko će ih promjeniti i gdje?

hoće li se promjeniti blagdani unutar KC i zakoni koje naučava KC ili...?
Mislim da je posve nebitno radi li se o katoličkim ili bilo kojim drugim blagdanima. Ovo proročanstvo se odnosi na svjetske vladare, predsjednike, kraljeve itd...
Već sam prije vidio rasprave na temu tih proročanstava.
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:06   #10
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Mislim da je posve nebitno radi li se o katoličkim ili bilo kojim drugim blagdanima. Ovo proročanstvo se odnosi na svjetske vladare, predsjednike, kraljeve itd...
Već sam prije vidio rasprave na temu tih proročanstava.
ja ipak ne mislim da se radi o svjetskim, pa recimo svjetovnim vladarima...

jer zakoni se i blagdani mijenjaju stalno u državama, zavisno od ideologije, vlasti isl... dok je vladao komunizam vladali su jedni zakoni i blagdani, promjenom sistema i ideologije uvedeni su drugi blagdani isl
to je nužna promjena u veliko broju zemalja, pogotovo gdje se mijenja društveno-politički poredak

ali ovo šta piše u bibliji ima po meni mnogo veće aplikacije i posljedice... nebi se to spominjalo na 2 mjesta u Svetom pismu, jednom u SZ i jednom u NZ da nije bitno
hoću reći ne daje Bog objavu proroku danijelu o promjeni nekog zakona ili građanskog blagdana u hrvatskoj, srbiji , bosni, francuskoj... radi se o nečemu unutar Crkve ( recimo uvjetno KC) ...

nemislite li ivi da se prije tiče Crkve , negoli svjetovnih vladara i država?

ima li jo netko nešto reći danas prije spavanca...
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:13   #11
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Zatim ovo:

''I kad vidite da grozota pustoši stoluje gdje joj nije mjesto - tko čita, neka razumije - koji se tada zateknu u Judeji, neka bježe u gore! Tko bude na krovu, neka ne silazi i ne ulazi u kuću da iz nje što uzme. I tko bude u polju, neka se ne okreće natrag da uzme ogrtač!"

Mk 13, 14-16

''Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba." Vrijeme Dolaska neizvjesno

MK 13, 26-27

sorry, ovo nisam prije vidio...

po ovome se da naslututi da će grozota nastupiti prije dolaska Sina Čovječjega na oblacima s velikom moći i slavom...
danijel spominje da ta grozota pustoši neće trajati jako dugo- 3 i pol godine samo

tako da kada nastupi ta grozota pustoši izgleda da se približava Dolazak Sina čovječjega ....?
ili će biti još neki međuperiod između Dolaska i... btw, da li je dolazak Božji na oblacima kraj jedne ere, jednog vremena ili i kraj svijeta- nastupanje Sudnjeg dana...?
jer otvara mi se i ta nedoumica već od ranije kada sam čitao ove stihove, ali i otkrivenje ivanovo- apokalipsu...?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:14   #12
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
ima li još koga da nešto kaže na ovu temu...ili smo svi već otišli u krevet?
samo da nadodam i ovo jer sam vidio goglajući malo po internetu: negdje se ovaj redak iz mk 13,14 prevodi: grozota pustoši STOLUJE gdje joj nije mjesto...

možda nekoga taj prevod navede da kaže svoje mišljenje... vjerujem da ste se barem 1 zapitali kada ste čitali marka i možda danijela šta to znači?
Grozota pustoši se još nije dogodila, hvala Bogu, ali ide se prema tome, na
žalost. Grozota pustoši je poništavanje Isusovog Nauka, uništavanje
Papinstva, zauzimanje i stolovanje grozote pustoši na Stolici Sv. Petra. Time i
pokušaj poništavanja i uništavanja Rimokatoličke crkve, gaženja svih
sakramenata, a naročito Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Crkva će biti
stjerana u katakombe, kao što je i nekada bila. To su užasna vremena koja dolaze ali nakon svih tih očaja i previranja dolazi i kraj svih vremena, a time i drugi dolazak, u Slavi i Sjaju, Isusa Krista. Tada će svi gledati onoga kojega su proboli i svako će se koljeno, i zemnika i nadzemnika, pokloniti pred Njim. To je kraj ovoga
izopačenog vremena, kraj svih užasa koji su se događali i događati će se, do dolaska Isusa Krista. Tada će
sotona biti svezan od Strane Sv. Mihaela Arkanđela i bačen u gorući oganj gdje mu je i mjesto, kaže se na
1000 godina.
Ovo je vrijeme od 100 godina koje mu je Bog dopustio, ovo je vrijeme njegovo kako bi zaveo i uništio što više duša. Zato toliko i bijesni, tražeći koga će proždrijeti jer zna da mu je vrijeme ograničeno. Svijetu će biti poklonjeno novo vrijeme i mir u Bogu.

Grozota pustoši znači izbacivanje i gaženje svega što je danas prisutno u Rimokatoličkoj crkvi po sakramentima, a naročito Presvetog Sakramenta. Kad Njega više ne bude, znajte da je došla grozota pustoši, a stoluje sotona na čelu te nove tvorevine.
No, hvala Bogu i to je vrijeme ograničeno.

Edit: Zvijer nije sakrivena u Crkvi niti se kamuflira, tek se treba roditi jer će oponašati tim činom
Utjelovljenje i Rođenje Isusa Krista, izrugujući se na taj užasan način, huleći i režeći na Duha Svetoga.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa

Zadnje uređivanje good angel : 22.08.2009. at 23:32.
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:16   #13
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
ja ipak ne mislim da se radi o svjetskim, pa recimo svjetovnim vladarima...

jer zakoni se i blagdani mijenjaju stalno u državama, zavisno od ideologije, vlasti isl... dok je vladao komunizam vladali su jedni zakoni i blagdani, promjenom sistema i ideologije uvedeni su drugi blagdani isl
to je nužna promjena u veliko broju zemalja, pogotovo gdje se mijenja društveno-politički poredak

ali ovo šta piše u bibliji ima po meni mnogo veće aplikacije i posljedice... nebi se to spominjalo na 2 mjesta u Svetom pismu, jednom u SZ i jednom u NZ da nije bitno
hoću reći ne daje Bog objavu proroku danijelu o promjeni nekog zakona ili građanskog blagdana u hrvatskoj, srbiji , bosni, francuskoj... radi se o nečemu unutar Crkve ( recimo uvjetno KC) ...

nemislite li ivi da se prije tiče Crkve , negoli svjetovnih vladara i država?

ima li jo netko nešto reći danas prije spavanca...
Istina, blagdani su se i prije mijenjali ali to je u drugom planu. Neki tvrde da se proročanstvo odnosi upravo na Crkvu i da je Zvijer sakrivena u njoj.
Po meni ta tvrdnja ne drži vodu jer je riječ isključivo o globalnim vlastima ali ne isključuje mogućnost ''kamufliranja'' Antikrista.

Nadalje, treba poznavati simboliku broja četiri koji se ovdje spominje. Broj četiri je sveti broj ali kao sve drugo on ima svoju suprotnost tj. broj četiri ali obratne vrijednosti.

Zatim hula protiv Svevišnjega, što znači uvjeravanje da On ne postoji. Ima toga još itd...itd...
Matt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:33   #14
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Grozota pustoši se još nije dogodila, hvala Bogu, ali ide se prema tome, na
žalost. Grozota pustoši je poništavanje Isusovog Nauka, uništavanje
Papinstva, zauzimanje i stolovanje grozote pustoši na Stolici Sv. Petra. Time i
pokušaj poništavanja i uništavanja Rimokatoličke crkve, gaženja svih
sakramenata, a naročito Presvetog Tijela i Krvi Kristove. Crkva će biti
stjerana u katakombe, kao što je i nekada bila. To su užasna vremena koja dolaze ali nakon svih tih očaja i previranja dolazi i kraj svih vremena, a time i drugi dolazak, u Slavi i Sjaju, Isusa Krista. Tada će svi gledati onoga kojega su proboli i svako će se koljeno, i zemnika i nadzemnika, pokloniti pred Njim.

Grozota pustoši znači izbacivanje i gaženje svega što je danas prisutno u Rimokatoličkoj crkvi po sakramentima, a naročito Presvetog Sakramenta. Kad Njega više ne bude, znajte da je došla grozota pustoši, a stoluje sotona na čelu te nove tvorevine.
No, hvala Bogu i to je vrijeme ograničeno.
nekako i ja sam najbliže ovom mišljenju... bit će gadno, ali na kraju če uz Jaganjčevu pomoć , uz Božji zahvat ipak pobijediti dobro...
i ja mislim da bi se to moglo ticati i dolaska antikrista ili antipape...

jer sav ovaj liberalizam , sav hedonizam i potrošačko društvo koje je praktično potpuno odreklo se Boga i dobrote, a glorificira se zlo i bolesne svakakve slobode, sve ovo miriše na pripremu terena za ustoličenje grozote pustoši...

kako vi gledate na ovo svjetovni vrijeme, nedostatak ljubavi među ljudima, odbacivanje Boga i božjih zapovijedi...
vodi li to u neki novi oblik diktature... hoćemo li biti ubrzo pod prismotrom velikog brata, hoćemo li dobiti čipove na ruke kako se i spominje u otkrivenju, hoćemo li izgubiti slobodu ...
a onda normalno postoji mogućnost kada se dođe do te faze da se slobodno izvrši prevrat i u Crkvi...

šta mislite, ima li tu ikakve logike i rezona?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:37   #15
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Istina, blagdani su se i prije mijenjali ali to je u drugom planu. Neki tvrde da se proročanstvo odnosi upravo na Crkvu i da je Zvijer sakrivena u njoj.
Po meni ta tvrdnja ne drži vodu jer je riječ isključivo o globalnim vlastima ali ne isključuje mogućnost ''kamufliranja'' Antikrista.

Nadalje, treba poznavati simboliku broja četiri koji se ovdje spominje. Broj četiri je sveti broj ali kao sve drugo on ima svoju suprotnost tj. broj četiri ali obratne vrijednosti.

Zatim hula protiv Svevišnjega, što znači uvjeravanje da On ne postoji. Ima toga još itd...itd...

daj navedi šta je to još..?

što se tiče uvjeravanja da Bog ne postoji to imamo već duže vrijeme...mislim da nije to...moguće je prije da će se neki obred, zakon u vezi štovanja Isusa-Boga promjeniti, ali negiranje Boga traje već dugo, dugo vremena i to se već ostvarilo, zar ne?

e sada, što se tiče antikrista, da li bi on po vama ustoličio se na mjestu papa, pa bi u biti govorili o nekom antipapi ili...?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 00:04   #16
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nekako i ja sam najbliže ovom mišljenju... bit će gadno, ali na kraju če uz Jaganjčevu pomoć , uz Božji zahvat ipak pobijediti dobro...
i ja mislim da bi se to moglo ticati i dolaska antikrista ili antipape...
To se niti ne može drugačije pobijediti, nego dolaskom Isusa Krista Osobno
i vidljivo.
Pa za tim se i ide već sada, razna "služinčad" itekako želi poništiti ulogu i
mjesto Sv. Oca Pape na čelu Rimokatoličke crkve. Bore se protiv istinskog Nauka Isusa Krista na
razno razne načine, a najčešće prikazujući se kao anđeli svijetla i dobrote.

Quote:
jer sav ovaj liberalizam , sav hedonizam i potrošačko društvo koje je praktično potpuno odreklo se Boga i dobrote, a glorificira se zlo i bolesne svakakve slobode, sve ovo miriše na pripremu terena za ustoličenje grozote pustoši...
Ne da miriše nego to i jest, kuga ovog stoljeća.

Quote:
kako vi gledate na ovo svjetovni vrijeme, nedostatak ljubavi među ljudima, odbacivanje Boga i božjih zapovijedi...
vodi li to u neki novi oblik diktature... hoćemo li biti ubrzo pod prismotrom velikog brata, hoćemo li dobiti čipove na ruke kako se i spominje u otkrivenju, hoćemo li izgubiti slobodu ...
a onda normalno postoji mogućnost kada se dođe do te faze da se slobodno izvrši prevrat i u Crkvi...
A kako ću gledati? Sve što se čini bez Boga vodi u samouništenje pojedinca
kad tad, a time i uništenje društva i pravih istinskih vrednota koje dolaze od Boga.
Društva bez Boga, a na temeljima vlastitih procjena "dobra". Nije dobro sve što se
naziva i izgleda dobrim.
Ako sam rekla da će Crkva biti stjerana u katakombe, dovoljno sam rekla.
Crkva su vjernici, ljudi. Živjet će se vrijeme prvih kršćana, ali će ovaj puta biti užasnije nego prije, na žalost.
__________________
Trebaš se resetirati na početne postavke .....
nick ništa

Zadnje uređivanje good angel : 23.08.2009. at 00:41.
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 07:14   #17
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
nisam vidio da postoji ova tema u zadnja 2-3 mjeseca pa evo da pitam sve koji su se možda kao i ja zapitali šta znače ti retci u Bibliji

spominju se u danijelu u SZ i markovom evanđelju u NZ

Neki govore da smo oko tih vremena kada bi se moglo ostvariti proročanstvo vezano za grozotu pustoši ( opustošenja), a šta vi mislite o tome, i šta po vama predstavlja ta " grozota pustoši"?

sigurno nije nešto dobro za vjeru i kršćane kada je u pitanju i grozota i pustoš
grozota pustošenja se dogodila par puta, od one epifanove za makabejaca, kad je dobila ime, do vespazijana i titovog uništenja hrama a mogli bi reć i hadrijanove grozote na kvadrat, kad na potpuno uništenom jeruzalemskom hramu niče jupiterov, jeruzalem dobiva novo rimsko ime a u njega je židovima zabranjen pristup.

evo jedan nedavni thread u svezi grozote pustošenja
https://www.forum.hr/showthread.php?t=459689

naravno da si kao mnogi možeš pustit mašti na volju i danijela i otkrivenje tumačit na mnoštvo fantastičnih načina, al oni ipak govore o njihovim skorašnjim vremenima i koriste slike i simbole već prisutne u starom zavjetu.

tako ako misliš da je žig zvijeri koji ćemo uskoro primit nekakav čip il bar-kod i sl. trebaš znat da su taj žig židovi već primali na ruku da bi mogli slobodno živjet i trgovat u aleksandriji.
zvjer koja ih je na to silila je ona ista koja je tad grozno pustošila u jeruzalemu a znak zvjeri je božjeg(zeusovog) sina dioniza.

mnogi židovi su tako dva stoljeća prije ponavljanja slične stvari s kršćanstvom, odustajali od obrezivanja, jeli zabranjenu svinjetinu i kroz sina božjeg(dioniza) očekivali spas duše i život vječni.

http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...20%32%2C%33%30

tad je srećom po židove, sin čovječji s ekipom par puta znao sići s nebesa i na konju sa zlatnim oklopom predvoditi makabejce u pobjedama protiv zeusovih al nažalost ne i uskoro protiv jupiterovih, kad će ih ovi poklat i grozno opustošit.

http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=1&set=3&l=en
http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=1&set=3&l=en

Zadnje uređivanje ursamajor : 23.08.2009. at 08:40.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:41   #18
drage kolege nisam mogao do danas pisati na ovu, ni na bilo koju drugu temu jer sam dobio 45 kaznenih bodova zbog navodnog trolanja
prijavio me je netko , po meni bez ikakva razloga jer sam se usudio na temi antisemitizam u kršćanstvu čovjeka koji je zabrijao do kraja da su kršćani i kršćanstvo antisemiti do srži i kostiju , normalno pitao zašto je toliko opsjednut tim pitanjem i otkuda takvi stavovi, i jeli on možda židov?
e za to me je netko kukavički prijavio, a onaj nosati i bradati kalif me je kaznio pa sam bio u autu

evo vezano sada za ovu temu
u nekim posebnim objavama bilo je dano misticima na znanje da će se u vezi grozote pustoši raditi najviše o ukidanju euharistije, a u vezi toga i dolaska "nečastivog čovjeka" na prijestolje KC

da li ste vi čitali neke vidioce, mistike u vezi toga...i kakvo je vaše mišljenje?
da li se tu radi o ukidanju sakramenta svete euharistije ( svete pričesti) koja je srž katoličke i pravoslavne vjere i liturgije... jer ako je nešto bitno, normalno da zlo ide da mijenja ili ukida nešto što je bitno...

Zadnje uređivanje bdm : 26.08.2009. at 15:04. Reason: ispravak
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 10:27   #19
evo šta navodno Isus govori vassuli mističarki naših dana o GP i euharustiji.

Euharistija, ta neiscrpna tema, kao i Duh Sveti, bile su glavne (da ne nabrajam sve) teme katoličkih svećenika. I svaki od njih je rekao da bi zapravo danima mogao govoriti o svim tim čudesnim temama. Moram priznati da su se i meni otvorile oči kad je Tomas Paul rekao kako su se učenicima iz Emausa otvorile oči tek kad su prepoznali Euharistijskog Isusa – po lomljenju kruha – premda im je srce gorjelo dok im je govorio i dok su bili s njime. Tako da samo Riječ Božja tj. Biblija, nikad ne može biti dostatna! Ne znam kako na to gledaju oni koji su ukinuli neprestanu žrtvu i uveli grozotu pustoši! Jer pravu spoznaju Gospodina Isusa Krista možemo primiti samo kroz sjedinjenje s njime, po blagovanju njegova tijela i krvi.



Pravoslavni svećenik, o. Nicolau, zajedno s mladim ruskim svećenikom, koji je na službi u Njemačkoj, obogatio nas je predavanjem o tradiciji Pravoslavne crkve, te posvetom kruha i molitvom za preminule. Mladi ruski svećenik donio je za tu prigodu žito, kuhano pa preliveno i prekrasno ukrašeno ukuhanim voćem. Svi smo dobili po žlicu toga žita, a moja je draga Neasa to tako pobožno i polako jela, uronjena u sjećanja, kao da je svako zrno posebno namijenila za neku dušu od svojih dragih pokojnika.



Ozdravljenja, tjelesna i duševna, nisu nas uopće čudila, a bilo ih je mnogo. I sama sam tih dana primila dar ozdravljenja od jedne kronične bolesti i tako iskusila posebnu milost Božju da mu se ne mogu dovoljno nazahvaljivati. Ali to nije bilo sve!

link je:
http://209.85.135.132/search?q=cache...ang_en|lang_ru

Žalost me preplavi i Srce mi se kid zbog onoga što vidim da već dolazi. Ono što je bilo samo dio raskolništva, postat će sada opće raskolništvo, duboko ukorijenjeno. To raskolništvo bit će tako rasprostranjeno da će progutati mnoge čim se raširi…

Moj Gospodine, spasi nas i zaustavi to zlo! Ti si sam rekao da si jači od Sotone. Zašto onda čekaš i dopuštaš da se stvari istrgnu iz ruku??

Urota, dijete moje, urota i izdaja idu zajedno! Kad se Smrt penjala na sve prozore moga Svetišta i pravila sebi put duboko u srce moje Kuće, poslao sam svoju Majku da vas opomene (Fatimska ukazanja?). Zato, nemojte reći da sam predugo čekao.

Kćeri, … (Bog mi je dopustio da to ne napišem) to su oni koji su bili nerazboriti. Oni nisu tražili moju volju. Ja sam ih upozorio. Ali samo njih nekoliko obratilo je pozornost na moja opominjanja. I tako je do dana današnjega. I ah… koliko sam puta oplakao njihovu oholost… (Mogao bi ih ispraviti u svojoj srdžbi, pretvarajući ih u prah, ali više volim da ih prisilim s blagošću.)

Kažem ti, postoji urota među pastirima koji se protive vođi svih njih. A Rušitelj ih vodi da obeščaste moje Sveto ime. I pobunjenički duh koji raste u njima, sada će se ostvariti u izvanjskom smilu. Nisi li čitala? Nisi li razumjela? Postrojbe će njegove doći i oskvrnuti svetište-tvrđu, dokinuti svagdanju žrtvu i ondje postaviti grozotu pustoši… (Dn 11, 31).

Radit će što god mu se prohtije, uznoseći i uzdižući sebe iznad svih bogova: protiv Boga nad bogovima govorit će uvrede i uspijevat će dok se gnjev ne navrši (Dn 11, 36).

I on će dodjeljivati velike časti onima koji će ga priznati, dajući im široke ovlasti…

Taj pobunjenički duh osvojit će narod svijeta (Otk 13, 14).

Da, bit će to vrijeme tjeskobe kakve ne bijaše otkako je ljudi pa do toga vremena (Dn 12, 1).

Tražio sam da ostaneš budna i obavljaš molitvena bdijenja, kako ne bi i ti bila pometena. Zato budi spremna i vjerna. Što bih ti više mogao reći, a da to već nisam rekao. Objavljuj moju poruku, Vassula.

NAŠA ĆE DVA SRCA BITI PROBODENA

evo i link:

http://209.85.135.132/search?q=cache...ang_en|lang_ru

meni je nekako najbliža teza da će se raditi o ukidanju euharistije ...ovakve kakvu je imaju u KC i ortodoksni
šta vi mislite?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:31   #20
Quote:
Matt kaže: Pogledaj post
Zatim ovo:

''I kad vidite da grozota pustoši stoluje gdje joj nije mjesto - tko čita, neka razumije - koji se tada zateknu u Judeji, neka bježe u gore! Tko bude na krovu, neka ne silazi i ne ulazi u kuću da iz nje što uzme. I tko bude u polju, neka se ne okreće natrag da uzme ogrtač!"

Mk 13, 14-16

''Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba." Vrijeme Dolaska neizvjesno

MK 13, 26-27
Koliko ja znam groza pustoši se dogodila čak dva puta i još je jednom trebala da se dogodi.

Jer kad Danijel govori o grozi pustoši, on to govori u povodu povijesnog događaja koji se stvarno dogodio. Jer je Atioha oskrvnuo Židovski Hram tako što je u Hramu postavio oltar drugom bogu.

Ali u evanđeljima se govori opet o grozi pustoši. Zato jer je Rimski Imperator Gaj, poznatiji kao Kaligula htio postaviti svoj pozlačeni kip u Hramu. Jer on je sebe smatrao božanstvom i to je ozbiljno mislio. Ali nije u tome uspio jer je ubijen u atentatu. To se dogodilo u prvom stolječu.

Krščani su o tom događaju sastavili izvještaj, prije nego su napisana evanđelja. Tako misle znanstvenici i taj odlomak u Markovu evanđelju je zbog toga poznat kao tekst "Mala Apokalipsa". Iz teksta se vidi da su krščani očekivali smak svijeta ako se to dogodi i zato govore i o Drugom dolasku Isusa, kad se to dogodi.

Jer prizor dolaska krista na oblacima je krščanska vera o drugom dolasku Isusa. A iz evanđelja je i jasno da se taj drugi dolazak krista trebao dogoditi za vrijeme Života svetih apostola. Dakle još u prvom stolječu.

Krščani su bili spremni na evakuaciju i bijeg, ako se to dogodi, kad je događaj izostao, oni su mislili da je to bog zaustavio grozu pustoši zbog krščana.

Ali TAJ tekst je i jedan od dokaza da je Markovo evanđelje napisano 71 godine. Poslije pada Jeruzalema.

Objašnjenje je slijedeče:

Groza pustoši se i ona o kojoj govori Danijel i ova u vezi Gajeva pokušaja, odnosi na neživi predmet, oltar ili kip.

Ali iako je Marko upotrijebio tekst "Male Apokalipse", oni nije prenio taj tekst onako kako bi trebalo- nego je imao na umu drugu grozu pustoši koja se stvarno i dogodila u prvom stolječu. Naime prije nego se Hram srušio, Rimski vojnici i njihov zapovjednik Tit su bili u Hramu na mjestu največeg svetišta i oni su tu svog zapovjednika pozdravljali poput boga.

Jer Marko je orginalnom tekstu napisao za grozu pustoši, : kad vidite onog koji stoji tamo gdje ne smije biti, dakle Marko govori o grozi pustoši koja je živo biće - čovjek koji stoji.

Dakle, groza pustoši je oskrvnuče Hrama židovskog. Radi se o povjesnim događajima. Danijel govori o oltaru, a Gaj je samo pokušao postaviti svoj kip i u vrijeme Židovskog rata sa Rimljanima se opet dogodila groza pustoši koju je izazvao rimski zapovjednik Tit.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.