Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2013., 23:40   #3001
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ko za vraga, meni je svakodnevno usputan taj Orijent.
I tako već desetljećima.



Danas sam sparkao baš ispred slastičarnice i uzeo za van nekoliko makaronsa, imaju novi (Bunny, tako nešto), ustvari inačica okusa Pozdrava s juga, ali s točkicama pistacija izvana (navodno i mrkve, hmmm... ne vidjeh i ne osjetih ju)
Jako ukusni kolačići, mljac.
Da obilježiš 20. 3. - dan makarona?
Coco_Nut is offline  
Old 21.03.2013., 01:58   #3002
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
U, jeste probali u Konzumu Good Cake iz staklenke? Chees cake njam njam
da, jesam
Krkimir is offline  
Old 21.03.2013., 09:39   #3003
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
meni nije. a baš bih voljela da jest
A ja bih volio da mi je i Špansko usputnije, da provjerim taj tvoj info o pristojnim cijenama kolača s kvalitetnim sastojcima (meni to nešto kao SF zvuči, iako nešto manji SF ako se ne radi o lokalu u centru čiji najam stoji bogatstvo pa i kolači moraju donekle biti skuplji)...


Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Da obilježiš 20. 3. - dan makarona?
A ha, mogao bih. Osim što bi se ostalih 20tak dana u godini ljutilo što se također ne zovu tako.
Deedy is offline  
Old 21.03.2013., 11:08   #3004
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A ja bih volio da mi je i Špansko usputnije, da provjerim taj tvoj info o pristojnim cijenama kolača s kvalitetnim sastojcima (meni to nešto kao SF zvuči, iako nešto manji SF ako se ne radi o lokalu u centru čiji najam stoji bogatstvo pa i kolači moraju donekle biti skuplji)...
pa navratiš tamo kad budeš opet išao u batak grill. nije puno dalje

Pepica is offline  
Old 21.03.2013., 11:14   #3005
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
pa navratiš tamo kad budeš opet išao u batak grill. nije puno dalje

Znam ja točno gdje je, bio sam više puta u zgradi poslovno, ali nisam išao na kolače (mislim da je bilo i prekasno, izvan radnog vremena da bih to i mogao).
A vidi nju kako zna kamo ja odlazim.

(svratit ću svakako ako dođem u neko normalnije vrijeme dana)
Deedy is offline  
Old 21.03.2013., 12:16   #3006
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da ima jos koja udaljenija lokacija osim Bleda i Beca za otic na kremsnitu
Ima u Beogradu,Klub knjizevnika,Francuska 7.

Odlicne su (i velike),bas po tom bledskom receptu.
Aruena is offline  
Old 21.03.2013., 14:30   #3007
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
U, jeste probali u Konzumu Good Cake iz staklenke? Chees cake njam njam
meni je to bilo uzasno. najgore potrosena lova ever
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 21.03.2013., 15:14   #3008
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A vidi nju kako zna kamo ja odlazim.
ima još stalkera ovdje
nisi ti jedini koji stalkaš

Pepica is offline  
Old 21.03.2013., 15:14   #3009
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
meni je to bilo uzasno. najgore potrosena lova ever
Mi svi probali,nikome se nije svidjelo.Ostatak bacili.
Lijepa je teglica.
Dlapek is offline  
Old 21.03.2013., 15:24   #3010
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mi svi probali,nikome se nije svidjelo.Ostatak bacili.
Lijepa je teglica.
slazem se za teglicu zato sam to i kupila ( sucker na ambalazu)
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Old 21.03.2013., 16:41   #3011
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
meni je to bilo uzasno. najgore potrosena lova ever
Nemam pojma ljudi, ja kolače i općenito slatko vrlo slabo, odn.gotovo uopće ne jedem , možda mi je jezik pošemeren po tom pitanju? Možda su ga poboljšali, jela prije 3-4 dana? Možda sam kupila potpuno friški? Možda su u šumi, ko ga šiša
carmenn is offline  
Old 21.03.2013., 16:55   #3012
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
najbolje što možeš napraviti je otići preko puta u hotel Antunović.
u prizemlju, u sklopu samoposlužnog restorana Lucija, imaš fenomenalnu slastičarnicu. kolači uvijek svježi, od kvalitetnih sastojaka. mjesto zadovoljava i sve ostale uvjete koji su ti potrebni. i još nešto, cijene vrlo, vrlo prihvatljive.
vidiš, vidiš...mislim da sam vidjela te kolače, jer sam jednom išla liftom na vrh antunovića (u onaj vertigo birc) i jedan konobar je ušao u lift s tacnom kolače. moja reakcija: sline niz bradu, fiksiram pogledom kolače, oblizujem se, a frendica i konobar se smiju. Rekao je samo da su iz restorana u prizemlju, ali nisam znala da ima posebno slastičarnica. idem prvom prilikom!
ellory is offline  
Old 21.03.2013., 17:47   #3013
Pravo zbori Pepica, u Antunoviću ima finih kolača
tweetee is offline  
Old 21.03.2013., 18:19   #3014
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
U, jeste probali u Konzumu Good Cake iz staklenke? Chees cake njam njam
Pa... nije meni bilo tako lose.

Iako, dok je Monte-a u njihovim vitrinama, Good Cake je nekako u drugom planu.

Inace, proslotjedna tura je obuhvatila: Orijent (Pozdrav s juga i nesto novo, ne mogu se sjetiti imena, ali nije vrijedno spomena ), Cukeraj Jarun (ledeni vjetar s jagodana - odlican iako mi fali okus pravih proljetnih jagoda, no nisu oni krivi i ljesnjak torta - ajme, ajme, ajme, okus raja), pa Lokma baklavice 2x (korektne, ali preskupe; 1 x ok, ali 2 x stare- sve cetiri i cokoladne i one s pistacijem i one s ljesnjakom i orahom)...

I tako...

Ima kaj novoga u gradu uopce?

__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 21.03.2013., 21:05   #3015
Može li mi itko odgovoriti na pitanje postoji li itko iole normalan u slastičarnici Horak?

Neki dan dragi i ja šetamo Arena centrom (bilo je oko podne) i ugledamo u njihovoj vitrini najružniji cheesecake ikad (2/3 podloge od keksa, 1/3 sira), šnite kao da ih je dijete rezalo iz zajebancije a keksi neravnomjerno utisnuti u kalup pa se sa strane dobije dojam vrlo brdovitog keksastog krajolika . Btw - izgledao je kao da već neko vrijeme tamo stoji.

Ok, čuđenje završeno - ionako tamo ne jedemo jer smo jednom imali fine želučane tegobe nakon njihovih "kolača" .

Sljedeći dan se vraćamo u Arenu nešto kupiti (oko 18h ) i opet prolazimo pored njihovog štanda (ne znam kako drugačije nazvati tu kućicu usred centra), a kad tamo - isti taj cheesecake a uz njega još par šnita nekakvog jednako ofucanog kolača

Došla sam na ideju da i dan nakon toga pođemo tek toliko da vidimo da li im je cca 30 sati stajanja dovoljno ili će ostaviti još koji dan da se sir dovoljno sjedini sa keksastim brdom


Danas pričam to frendici a ona mi veli da je imala gumeno iskustvo kod njih, dok je njezin muž svojim komadom mogao ozbiljno nekoga ozljediti koliko je šnita bila stara i tvrda
Pangaea is offline  
Old 21.03.2013., 22:37   #3016
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Sljedeći dan se vraćamo u Arenu nešto kupiti (oko 18h ) i opet prolazimo pored njihovog štanda (ne znam kako drugačije nazvati tu kućicu usred centra), a kad tamo - isti taj cheesecake a uz njega još par šnita nekakvog jednako ofucanog kolača
Ček, je l' problem što je bio isti taj izgledom antireklamni kolač u izlogu ili je problem što je kao star 2 dana?

Meni je ženska u Cukeraju na Britancu (simpa bucka) kad sam pitao što im je najfriškije trenutno (volim to pitati ponekad u slastičarnicama, hah što ćeš) odgovorila: Svi kolači su nam unutar 3 dana, dakle zdravstveno ispravni!

E jbg, mislim si- i kažem joj kako ne mislim da su kolači pokvareni, nego koji su im stigli među zadnjima, te su time najfriškiji. Pa mi je rekla, oblizujući se usput.
Kolači su okej, pristojni za ponudu u gradu, ali nisu neko luuuudilo.
Nisu u top 5.
E sad, u top 10 vjerojatno da.
Deedy is offline  
Old 21.03.2013., 22:45   #3017
Proslog tjedna ugodna iskustva s onom malom slasticarnicom u Gajevoj, i onom malom pokraj Milleniuma
dsvbo is offline  
Old 22.03.2013., 01:20   #3018
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Inace, proslotjedna tura je obuhvatila: Orijent (Pozdrav s juga i nesto novo, ne mogu se sjetiti imena, ali nije vrijedno spomena ), Cukeraj Jarun (ledeni vjetar s jagodana - odlican iako mi fali okus pravih proljetnih jagoda, no nisu oni krivi i ljesnjak torta - ajme, ajme, ajme, okus raja), pa Lokma baklavice 2x (korektne, ali preskupe; 1 x ok, ali 2 x stare- sve cetiri i cokoladne i one s pistacijem i one s ljesnjakom i orahom)
negdje u gradu postoje baklave sa pistacijama?
ajmo detalji, jesu suhe ili plivaju u sirupu, jel ima puno pistacija, koliko su velike, koliko koštaju
edit: to je turski fastfood Lokma u Tkalčićevoj?
Krkimir is offline  
Old 22.03.2013., 09:10   #3019
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ček, je l' problem što je bio isti taj izgledom antireklamni kolač u izlogu ili je problem što je kao star 2 dana?
Nije "kao" star 2 dana nego je sigurno bio star barem 2 dana, ali da - problem je oboje, kud stavljaju estetsko ruglo tud još i prastare kolače. Velim - nisam jedina koja je imala problema nakon njihovih kolača
Pangaea is offline  
Old 22.03.2013., 21:12   #3020
Sad se sjetih, opasna mi je bila ona baklava u Sofri, jel se zove Begova? Ak se dobro sjećam -sa sirom i suhim šljivama... Vrlo čudan i meni baš odličan kolač
carmenn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.