Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 11:09   #4001
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Naravno da ne ali ako pročitaš forum vidjet ćeš da se o tome već 10000 puta pisalo i ništa!!! Svakako sam da se čisti za psima ali nikoga se ne može preodgojiti!
Mozda se to nece nazvati preodgojem, ali se takve moze natjerati da postuju zakone i propise. Postoji komunalni red, komunalni redari, policija.... "jedini" je problem sto redari i policija ne rade svoj posao, a malo tko od gradajana ih podsjeca da bi trebali raditi svoj posao.
bubahotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:20   #4002
passat96 svaka ti čast na napisanom mail-u
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 13:02   #4003
http://www.vecernji.hr/zagreb/cetvor...-clanak-537150
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 08:23   #4004
Ponosan sam što prikazuje moj ulaz, valjda žele privući što više kupaca, ali nažalost potencijalnih takvih sve je rasprodato
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 22:23   #4005
Savjetovala bih potencijalne kupce da pričekaju još malo,morati će sniziti cijenu kvadrata,,,,okvirna i realna cijena je 700 eura,tako da....strpite se još neko vrijeme

I da li ste izašli danas na izbore? vjerujem da ste primjetili kako su nam zamijenili mjesto birališta
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 08:52   #4006
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
morati će sniziti cijenu kvadrata,,,,okvirna i realna cijena je 700 eura
mora da imaš povjerljive informacije, jer su do sad tvrdili da ih prodaju po cijeni troška i da ne može niže, odnosno da je sadašnja cijena realna s obzirom na trošak gradnje
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:50   #4007
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
Ponosan sam što prikazuje moj ulaz, valjda žele privući što više kupaca, ali nažalost potencijalnih takvih sve je rasprodato
Prekrasan je, baš smo ti zavidni
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 13:06   #4008
Dal netko zna dal uopce postoji sansa da se uvede autobusna linija od kvarta do gl. kolodvora?? Brzo sam preletio po forumu i svi uglavnom pljuju po kvartu. Zivim ovdje vec 3 godine i nikad nisam imao problema s romima niti s bilo cim drugim. Kvart je normalan kao i svaki drugi kvart u zagrebu samo sta je malo daleko od grada
Cpu79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 13:33   #4009
uz postojeću liniju do Žitnjaka teško da će ići linija do glavnog kolodvora jer bi praktički išle istom trasom. s obzirom da se u ZETu uvijek žale da imaju manjak autobusa možda bi dobro rješenje bilo produžavanje postojeće linije tako da ide do glavnog kolodvora, ali recimo sa rjeđim polascima. ja nekoristim usluge ZETa, ali nekako pretpostavljam da većina onih koji idu do Žitnjaka love tramvaj negdje prema centru grada
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:01   #4010
Thumbs up

Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
uz postojeću liniju do Žitnjaka teško da će ići linija do glavnog kolodvora jer bi praktički išle istom trasom. s obzirom da se u ZETu uvijek žale da imaju manjak autobusa možda bi dobro rješenje bilo produžavanje postojeće linije tako da ide do glavnog kolodvora, ali recimo sa rjeđim polascima. ja nekoristim usluge ZETa, ali nekako pretpostavljam da većina onih koji idu do Žitnjaka love tramvaj negdje prema centru grada


Sa rjeđim polascima!!! Kaj ti je ??? Zakasnim slučajno na jedan i onda čekam 25 minuta, ti bi da voze još rijeđe ??? Postoji i opcija na I.Reku ali se onda nahodam jedno 20 minuta sigurn, eeeeeeeeee vidi se da se viziš autom (šala) i ja bi na ima za benzin!!!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:44   #4011
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Sa rjeđim polascima!!! Kaj ti je ??? Zakasnim slučajno na jedan i onda čekam 25 minuta, ti bi da voze još rijeđe ??? Postoji i opcija na I.Reku ali se onda nahodam jedno 20 minuta sigurn, eeeeeeeeee vidi se da se viziš autom (šala) i ja bi na ima za benzin!!!
nisi pažljivo čitala - isti broj autobusa na duplo duljoj relaciji može voziti upola manji broj vožnji
ja osobno podržavam nek voze svakih 5 minuta, ali niko ti to neće odobriti jer nema dovoljno autobusa i vozača na raspolaganju
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 16:25   #4012
Ma bilo bi super i da rijede voze al samo da ide do kolodvora. Mislim da bi se i vecina ljudi koji idu vlakom poceli vozit tim autobusom jer bi vremenski trebalo isto ako cak ne i brze
Cpu79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 09:15   #4013
Quote:
Cpu79 kaže: Pogledaj post
Brzo sam preletio po forumu i svi uglavnom pljuju po kvartu. Zivim ovdje vec 3 godine i nikad nisam imao problema s romima niti s bilo cim drugim. Kvart je normalan kao i svaki drugi kvart u zagrebu samo sta je malo daleko od grada
to što ti nemaš problema s drugima, ne znači da možda drugi nemaju problema s tobom
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 21:04   #4014
Zagrepčanka koja već neko vrijeme traga za krovom nad glavom kaže da bi se eventualno skrasila na nekoj od lokacija s puno neprodanih stanova (Sopnica, Odra, Sesvete, Dubrava...) kada bi cijena kvadrata bila 500-600, ali ne i 1100 eura! Druga podstanarka kaže da ne bi u rubna naselja ni po toj cijeni.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-sop...-clanak-540047
Gabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 08:25   #4015
Quote:
Gabac kaže: Pogledaj post
Zagrepčanka koja već neko vrijeme traga za krovom nad glavom kaže da bi se eventualno skrasila na nekoj od lokacija s puno neprodanih stanova (Sopnica, Odra, Sesvete, Dubrava...) kada bi cijena kvadrata bila 500-600, ali ne i 1100 eura! Druga podstanarka kaže da ne bi u rubna naselja ni po toj cijeni.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-sop...-clanak-540047
"Seljaci" bi uvijek u grad
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:08   #4016
Fascinirana sam da je prema tom članku, više od 1000 ljudi predalo papire za Klaru, kao da je to sad neko super naselje. Frendovi mi tamo žive, njihova zgradica okružena kućama, preko puta čovjek uzgaja svinje, nema nogostupa..... I još čekati da se to izgradi...to me posjeća na nas, 2007. godine, nismo ni znali kako će u konačnosti ispasti taj stan. Ako ikada budem kupovala stan nikad više u izgradnji, samo ono gdje moja noga može kročiti, ali čisto sumnjam da će biti više prilike.
vivikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:46   #4017
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Fascinirana sam da je prema tom članku, više od 1000 ljudi predalo papire za Klaru, kao da je to sad neko super naselje. Frendovi mi tamo žive, njihova zgradica okružena kućama, preko puta čovjek uzgaja svinje, nema nogostupa..... I još čekati da se to izgradi...
da, priča se stalno ponavlja 2000-te je počela s Filko Ceznerom (Radimir Čačić) s planom za jelkovec, Bandić je sve usavršio (od 2003 do 2009), pa je opet bio Cezner (od 2009-2011), a kad gle Cezner je sad pomoćnik ministra graditeljstva i gura POS Klara (od 2012).

Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
I još čekati da se to izgradi...to me posjeća na nas, 2007. godine, nismo ni znali kako će u konačnosti ispasti taj stan. Ako ikada budem kupovala stan nikad više u izgradnji, samo ono gdje moja noga može kročiti, ali čisto sumnjam da će biti više prilike.
da, ljudi su slijepi na primjedbe, kupite stan drugdje, gdje je gotov, ne čekajte tri godine da se izgradi Klara. Mi smo na forumu isto imali one koji smo stavili na IGNORE, a i zabranjeni su zbog "trolanja", npr.

Quote:
excel 06.10.2008. kaže:
Ha,ha,ha....kako sam vas zapalio!!
Cilj mog komentara je bio da malo prekinem ovo romantično i idilično dopisivanje budućih stanara i potaknem ih na razmišljanje o potezu koji su napravili kupivši stan u tom naselju. Naravno svi ćete se sad dići da nisam ja vas na ništa potakao ali vaši nervozni postovi sve govore.
Ali ajmo malo po malo.....

Što se tiče socijalno ugroženih obitelji ja stvarno ne znam zašto su se neki ovdje našli prozvani!?Svi vi koji ste te stanove kupili i pošteno ih plaćate nikako niste u toj kategoriji. Vi svi radite za svoj novac i možete plaćati ratu kredita od nekoliko tisuća kuna, stoga niste socijalno ugroženi nego spadate u nekakav hrvatski prosjek tj. srednji sloj.

Ja sam govorio o onima koji će te stanove dobiti na korištenje potpuno besplatno ili uz neki smiješan najam od kojih je po mojoj slobodnoj procjeni 50% vrlo problematično.

Stanove solidarnosti nekada davno su dobivali ljudi sa nešto manjim primanjima, ljudi koji su pošteno radili i živjeli ali je te stanove solidarnosti dodjeljivala i socijalna služba tvz.socijalnim slučajevima (Jakova Gotovca 30-36).To su stanovi o kojima ja pričam i ljudi o kojima ja pričam i svi vi to jako dobro znate samo se pravite blesavi jer i ovaj puta će nekoliko stotina stanova biti dodjeljeno na taj način,toj kategoriji.

Unutar tih nekoliko stotina slučajeva 50% su obitelji sa teškom pozadinom i jako malo sreće u životu kojima treba pomoći a ostatak je BANDA NERADNIČKA.....napadajte ovu moju izjavu koliko god hoćete ali realnost i život pored njih mi daje za pravo da tako mislim.

Ja ove vaše nervozne reakcije zapravo i razumijem jer vas ljudi provociraju da ste si kupili stanove u sirotinjskom kvartu na kraju grada ali to vam je normalno i na to se naviknite jer Sesvete su oduvijek imale takvu reputaciju i oduvijek su nas zaj..... da živimo u "Pajcek sitiju",ali to su ljudi koji koji ne poznaju Sesvete,stoga skulirajte se.

Ja ne kritiziram vas nego idijota koji je smislio sve to,ljude koji su vama i Sesvetama obećavali jedno a danas se ispostavlja nešto sasvim drugo, a vi koji dolazite i mi koji smo tamo smo samo kolateralne žrtve još jedne idiotske politike i to je problem a ne vi!!

Dakle moja poanta je bila sasvim drugačija i niste me shvatili...ZAJEBALI SU VAS...niti su ti stanovi u konačnici jeftini,na groznoj su lokaciji (u usporedbi na druge potencijalne lokacije u Sesvetama gdje se moglo graditi),infrastruktura će se rješavati još godinama itd.itd....ZAJEBALI SU NAS jer su dobili potporu Sesvećana koji su se nadali rješavanju infrastrukturnih problema koji su ogromni a sada će postati još veći.

I još nešto..danas u Sesvetama u iznajmljenim stanovima i sobama po kućama živi veliki broj radnika (zidara,armirača,keramičara..) koji rade na tom naselju i neminovno je da ih srećemo u zgradam,kafićima na ulici i oni su ti koji pričaju kako se radi i sa kakvim se materijalima radi.....kako bi rekao pokojni Spajić PUŠING ROĐO!

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1276

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1290
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 22:11   #4018
Quote:
Gabac kaže: Pogledaj post
Zagrepčanka koja već neko vrijeme traga za krovom nad glavom kaže da bi se eventualno skrasila na nekoj od lokacija s puno neprodanih stanova (Sopnica, Odra, Sesvete, Dubrava...) kada bi cijena kvadrata bila 500-600, ali ne i 1100 eura! Druga podstanarka kaže da ne bi u rubna naselja ni po toj cijeni.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-sop...-clanak-540047
Najniza cijena gradnje u ZG sa svim doprinosima je cca 600E + PDV = 750E / m2

Nikad nitko nece prodavat za manje od toga u ZG. Nikad. Nitko. Banke ce uzet te stanove ak treba i srusit samo da im se vrijednost pasive ne promjeni, a nitko nece gradit za gubitak.

Nadam se da ljudi razumiju sto pisem. Najozbiljnije.

I.

P.S.

Uz to Sopnica jelovec tehnicki nije Zagreb

Edit : PPS

Ok, moci cete kupiti jeftinije od onih kojima banka proda silom zakona na jvnoj drazbi za 1/3 cijene. Ali to ce biti popraceno novinskim clancima i 5godisnjim cekanjem na pravomocnu presudu, udrugom zivi zid i sl.

Zadnje uređivanje igorl : 18.04.2013. at 22:36.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 23:31   #4019
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Fascinirana sam da je prema tom članku, više od 1000 ljudi predalo papire za Klaru, kao da je to sad neko super naselje. Frendovi mi tamo žive, njihova zgradica okružena kućama, preko puta čovjek uzgaja svinje, nema nogostupa..... I još čekati da se to izgradi...to me posjeća na nas, 2007. godine, nismo ni znali kako će u konačnosti ispasti taj stan. Ako ikada budem kupovala stan nikad više u izgradnji, samo ono gdje moja noga može kročiti, ali čisto sumnjam da će biti više prilike.
Za te pare se moze dobiti spansko / malesnica / NZ vecina naselja / podsused

Sve su to dobra mjesta. Samo - stvar je u subvenciji vec postojecega... sto ce nece dogoditi - jer smisao POSa nije nac dobre stanove za ljude nego zaradit pare na subvencijama. Zarada dakako ide odabranima

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 08:53   #4020
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Najniza cijena gradnje u ZG sa svim doprinosima je cca 600E + PDV = 750E / m2
nisi napisao je li misliš na bruto površinu izgrađenog objekta, jer Bandić je ovdje ugovorio s izvođačiima
600 eur/m bruto površine (što uključuje cijeli objekt, zidove, stubišta i zajedničke prostorije), a
kad se oduzmu zidovi (1/5) to je onda 720 eur/m neto i još
kad se oduzme površina zajedničkih dijelova zgrade (stubište i zajedničke prostorije) dobije se ovisno od ulaza do ulaza, ali uz npr. 1/6 zajedničkih dijelova dobije se
870 eur/m neto korisne površine stana, a na to se dodaje vrijednost zemljišta, ovdje su je procijenili na
200 eur/m, to je već
1.070 eur/m cijena neto korisne površine stana

sad možeš raspravljati zašto je Bandić ugovorio cijenu izgradnje kvadrature cijele zgrade za bruto 600 eur/m,
i da doprinos je ZGH platio ustupanjem 200 stanova Gradu, dakle i to se mora naplatiti prodajom ostalih stanova ili nekako drugačije
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.