Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 23:15   #21
drustvo,

da vas priupitam ak tko mozda zna..

dakle ja imam instaliranu radnu sobu na loggi koja je zatvorena s pvc al posto pretpostavljam su mi stakla na prozorima ipak nedihtaju tako dobro onda mi se posto iz smijera stana se grije a izvana hladnoca..pa mi se konzira vlaga,tj voda..

inace sada sam sve izolirao s stiroporom i termo spuzvom osim STAKLA na pvc.. koji su mi poprilicno velika ploha i tu gubim dosta topline i dosta mi se kondezira vaga....

e sada da sam cuo negdje mislim na tv ili nesto tako da postoji nekakva TERMO FOLIJA ili tako nesto sto se nalijepi preko stakla i drzi izolaciju tj poboljsava...

jel netko to ima,kakva su iskustva vasa i gdje se i po kojoj cijeni to moze nabavit

hvala!
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 02:15   #22
Koliko su ti odvlaživači efikasni ako se radi o više prostorija (uz otvorena vrata, naravno), tj. stan koji ukupnom kvadraturom odgovara površini deklariranoj na odvlaživaču (ili je manji od nje)?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:17   #23
upravo naručila sinclair odvlaživač, isporuka idući tjedan

za mjesec dana javljam dojmove
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:43   #24
mi smo kupili jači sinclair jučer (na akciji) i navečer te preko noći je izvukao 3 litre. bučan je recimo kao frižider. čudno mi je samo što mi mjerač vlage pokazuje 48% danas, a odvlaživač sam postavila na 50%, međutim on cijelo vrijeme radi. čak i kad stavim na 70% još uvijek se ne gasi. moguće je da mi mjerač vlage nije precizan, ali da baš fula 20%

inače smo u novogradnji, prizemlje, pvc prozori. grijemo radijatorima, prozračujemo koliko možemo izdržati hladnoću. po zidovima je bilo nešto točkica u donjim vanjskim kutovima, ali smo odmah brisali. najviše me brinu ormari jer mi se po cipelama i robi počne hvatati pljesan

a ceresit i slični su bezveze, jer u nekoliko tjedana izvuku samo par decilitara
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:39   #25
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
mi smo kupili jači sinclair jučer (na akciji) i navečer te preko noći je izvukao 3 litre. bučan je recimo kao frižider. čudno mi je samo što mi mjerač vlage pokazuje 48% danas, a odvlaživač sam postavila na 50%, međutim on cijelo vrijeme radi. čak i kad stavim na 70% još uvijek se ne gasi. moguće je da mi mjerač vlage nije precizan, ali da baš fula 20%

inače smo u novogradnji, prizemlje, pvc prozori. grijemo radijatorima, prozračujemo koliko možemo izdržati hladnoću. po zidovima je bilo nešto točkica u donjim vanjskim kutovima, ali smo odmah brisali. najviše me brinu ormari jer mi se po cipelama i robi počne hvatati pljesan

a ceresit i slični su bezveze, jer u nekoliko tjedana izvuku samo par decilitara
Ovisi na kojem mjestu mjeriš vlagu, ako je mjerač negdje na udaru "suhog" zraka iz odvlaživača onda sigurno ne mjeri pravo stanje. Probaj mjeriti vlagu negdje sa stražnje strane odvlaživača , gdje on uzima zrak,pa usporedi.

Što se tiče pljesni na robi , mislim da prekomjerno prozračivanje može imati kontra efekt jer kad ti se stvari u kući previše ohlade na njima se još više kondenzira vlaga - vrijedi i za zidove.

Prozračivati bi trebalo točno onoliko da se izmjeni zrak u prostoru - znači dok ne osjetiš svježi zrak i dosta. Bolje kraće pa više puta dnevno. S obzirom da imaš mjerač vlažnosti , kad prestane padati vlažnost zatvaraj prozore....

za sig

Zadnje uređivanje madsav : 07.12.2010. at 23:49.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 09:50   #26
Evo i moj odvlaživač je prekjučer svečano pušten u pogon, i ne mogu se načuditi količni vode koju uspije "izvući", preko noći 3 litre po danu slično, za sad radi non-stop, ne gasi se.
Po danu mi je u hodniku između spavaćih soba i dnevnog, a na večer ga ipak prebacim malo dalje u kuhinju jer sam osjetljivih ušiju, pa da ipak ne buči i ne puše ispred spavaćih (iako zaista nije neka glasna buka - točno je netko rekao, isti zvuk kao i kompresor na frižideru).

Primjećujem razliku, pernati popluni su odjednom postali "lakši", nije mi više onako ljepljivo toplo u kući.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 12:31   #27
madsav;
tnx i za savjete i za sig
ma i mjerila sam vlagu na podu, iza/pokraj odvlaživača pa mislim da nije na udaru suhog zraka, možda je ipak mjerač malo smrdan jer bio je i jeftin

dobro je znati da ne valja previše ni vjetriti, ali mislim da kod mene to nije slučaj, meni bude zima vrlo brzo

nadam se da će odvlaživač spriječiti ponovno javljanje plijesni jer mi se ne da svakih par tjedana alkoholom skidati pljesan s obuće, sljdeći put bacam sve!
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 16:16   #28
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Evo i moj odvlaživač je prekjučer svečano pušten u pogon, i ne mogu se načuditi količni vode koju uspije "izvući", preko noći 3 litre po danu slično, za sad radi non-stop, ne gasi se.
Po danu mi je u hodniku između spavaćih soba i dnevnog, a na večer ga ipak prebacim malo dalje u kuhinju jer sam osjetljivih ušiju, pa da ipak ne buči i ne puše ispred spavaćih (iako zaista nije neka glasna buka - točno je netko rekao, isti zvuk kao i kompresor na frižideru).

Primjećujem razliku, pernati popluni su odjednom postali "lakši", nije mi više onako ljepljivo toplo u kući.
Daj mi neku info gdje si kupio taj uređaj i koliko novaca?

Tražim ali nemogu naći takve uređaje a i zanima me dali netko zna gdje ima mobilnih klima koje ujedno imaju i funkciju odvlaživanja zraka?

Unaprijed hvala
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 17:35   #29
Mobilna klima hladi zrak, tako da ti to zimi baš i nema nekog efekta, osim ako voliš kroz kuću hodati u jakni i s rukavicama, a čini mi se i poprilično bučna.

Inače, ne čini mi se problem nabaviti kućni odvlaživač. Čovjek je na početku teme je spomenuo Sinclair, ima ih još DeLonghi, Ruby,Trotec... uglavnom google je moj prijatelj, malo pogledala zastupnike, pogledala karakteristike uređaja, okrenula broj telefona zastupnika u mom gradu, pitala za uvjete plaćanja, garancije i ostalog i stroj je za dva dana bio u kući... nije baš tako teško.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:52   #30
Tinkili kakav je efekat nakon 2 dana? Jel još uvijek radi non stop ili se povremeno pali i ima li još kondenzacije po staklima ?
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 11:01   #31
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Tinkili kakav je efekat nakon 2 dana? Jel još uvijek radi non stop ili se povremeno pali i ima li još kondenzacije po staklima ?
Prvu noć cca 3 litre, drugu noć 4 litre, a onda je zapuhala bura, ja sam zračila kuću jučer jer šteta ne iskoristiti buru, tako da je noćas bilo cca 2 litre. Radi non-stop, i baš sam mislila da noćas neće biti ni malo kondenzacije na prozorima, ali kako je vani 1°C a u kući naravno toplo, jutros je ipak u spavaćim sobama u dnu prozora bilo malo orošeno - ali ni blizu onog kako bi to znalo izgledati (recimo da bi mi prije trebao veliki ručnik za pobrisati prozore, a jutros sam ih prošla jednom maramicom). Još uvijek radi non-stop, izgleda da je krcato vlage bilo zavučeno u zidove, namještaj, odjeću.. pa dok se to sve ne prosuši treba vremena.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:58   #32
Evo,konačno je i kod mene jedan,(naručen dostavom iz jednog trg. centra u Zg.-u Prečkom),i od utorka mi praktično stalno radi.Aparat je Boneco D7064,ima digitalni higrostat,tako da odmah očita kol.vlage u prostoriji.Prvu večer je izvukao više od 3 litre,sad je vlage već dosta manje,pa se i spremnik puni sporije(usput-mogao bi bit i malo većeg kapaciteta;2,7litara).Ima 2 brzine ventilatora,ali i na sporijoj je buka takva da nije baš za spavaću sobu,tako da je ugl. u kupaonici,ili u predsoblju uz jasno sva vrata u stanu otvorena.Aparat je super,samo da je malo,malo tiši.
Bon Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:14   #33
I ja jučer prije podne nabavio SINCLAIR CFO-12E, gledao i Boneco ali je kapacitet spremnika za vodu ipak presudio.

Za prva 24 sata izvukao skoro 4 litre vode a u stano osjetno manje kondezata po prozorima! Ako je mjerna spravica iz Lidla precizna potrošio je ok 2,5 kW a dok radi kompresor vuče 170 - 175 W iako je deklarirana potrošnja 220W.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:46   #34
Ima li tko kakva osobna iskustva s odvlaživačima Alaska? Nedavno sam (prije mjesec-dva možda) vidio u metro-u za manje od 1000kn. ne sjećam se točno modela, ali se radilo o max kapacitetu odvlaživanja 20l/dan. Pretpostavljam da postoji razlog nižoj cijeni u odnosu na ove koje navodite, možda razina buke ili potrošnja el. energije?
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:57   #35
Nažalost nisam se nikad ni sjetio u Metrou vidit za takvo što, pa neznam ništa o toj spravi
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 19:38   #36
ima netko iskustva sa gree odvlaživaćima?
__________________
moj album

Zadnje uređivanje leonardal : 13.12.2010. at 19:52.
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 12:03   #37
Evo i ja uzeo Sinclair cfo-20 i super je, nrucio ga pouzecem i doso mi kroz tjedan dana...s postarinom cca 1650kn.
Probao sam i delonghi koji je puno skuplji a puno losiji od ovog preko noci bi mi izvuko 1,5l dok ovaj izvuce 3-4l!
Netko je napisao da mu se pljesan stvara na obuci, trebali bi prije nego cipele stavite u ormar biti sigurni da su cipele totalno suhe, dakle ako ste gacali po kisi vani il snjegu pustite fino nek se osuce pa tek onda u ormar i nema pljesni, imao sam i taj problem ;-)

A imao sam i ove odvlazivace na tablete i to je bezveze, mazanje ociju ljudima kojima je previse dat 1500 + kuna za pravi odvlazivac! Meni je jedan takav u cjelu zimu izvuko valjda 10l samo, katastrofa...

Ja sam u prizemlju i grijem se centralnim, al eto vlaga ocito ova kapilarana, plus jos pvc stolarija i recept za pljesan...AL eto odvlazivac me spasio..

Cak sam bio gledao one bioni nature premaze za zidove koji kostaju ko sv petra kajgana... 15 kvadrata kosta oko 5 kila kn bez ruku, ali je to neko cudo navodno radi ko gore-tex dakle pusta vlagu van a ne pusta unutra, daje zidovim da disu..
Na bazi srebra je i koristi se u bolnicama i prehrambenoj industriji jer navodno ubija svu gamad dakle di se to namaze nema niceg-sterilno!
Garancija 10godina na kucne uvjete a na extremne 5 godina.
Zvuci ko SF al covjek se kune u to...
Jos da izmislim lovu i to je to!
Da mazu se samo vanjski zidovi ;-)
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:33   #38
Ako već usporđuješ cfo-20 i DeLonghi mogao si napisati koji Delonghi si probao. Jer nije neka fora uspoređivati različite kapacitete. Ako se kapaciteti poklapaju treba voditi računa da se uspoređuju kod identične temperature vlažnosti zraka.
Čak i kod ovih deklariranih kapaciteta treba voditi računa. Većina proizvođača navodi da je max kapacitet xx lit/24h pri 32°C i 80% vlage. Ako je deklarirano 12litara tada pri 27°C i 60% vlage kapacitet pada na nekih 5-6 lit/24h. Pri 21°C na koliko vjerojatno grijete stanove kapacitet je još niži.

Trenutno vlada nestašica odvlaživača, pa čak i u meni nedalekom Trstu. Bar modela koji mene zanimaju. Sve rasprodano i čekaju se nove pošiljke sredinom siječnja
Sinclaira nema, nema ni De Longia koji mi je zanimljiv jer ima dobre karakteristike vezane za buku i potrošnju struje. Zanimljivo kako su DeLonghi skupi kod nas u odnosu na Italiju. DES12 je 2200kn, DES16 je 2500kn a to je nekih 700kn skuplje nego tamo čak i kad ih legalno uvezete. Pored toga imaju analogno a ne digitalno upravljanje (regulaciju). Onaj s digitalnom je još skuplji.
U Italiji su dosta rašireni Olimpia Splendid, kod nas imaju predstavništvo ali dilaj samo klime. Odvlaživače ne
Od Olimpie Splendid zanimljivi su mi modeli Aquaria (20lit/24h) i SeccoTech (13lit/24h) pa tko namjerava kupovati u Italiji iz bilo kog razloga neka obrati pažnju i na ovog proizvođača. Imaju nisku potrošnju i vrlo su tihi.
Ariston sam odbacio u startu jer troše duplo više od konkurencije.

Sad mi samo ostaje čekati da se popune dućani. Ako ne bude nekih popusta odoh u kupovinu u Trst. Za ono šta ovdje platim Sinclair (kojih koliko izgleda vani ni nema) uvjeren sam da ću preko dobiti osjetno bolji uređaj.

Ako se sjetim, javim se za koji mjesec sa iskustvima.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 23:04   #39
i ja sam pokušala nabavit sinclair ali ništa kontaktirala direkt uvoznike kažu krajem 1.mj;-(
a ništa drugo nisam našla a da je neka normalna cijena ;-)
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:28   #40
mi smo konačno našli odvlaživać koji si cjenovno možemo priuštiti i kupili naravno u obi-ju
proizvođać je suntec wellness-klimatronic dryfix 1200
260w-12 l/na dan,jedino je posuda 2.3 litre,nije baš on što sam htjela ali ok
prvu noć rada cca 10 sati izvukao je oko 1.5 litara vode
cijena 1350kn
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.