Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 09:11   #5041
Kad ste već tako ogrezli u feces da vam dam i svoj skromni doprinos: nema goreg govnenog smrada od kupusa, sirovog i kiselog. Tu još možete ubaciti i truli krumpir a bome i luk.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 28.03.2017., 10:45   #5042
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
To ti Krena, neće objasniti niti tvoj liječnik, jer nije upoznat sa takvim stvarima.
Da je upoznat, napravio bi puno stvari, kao npr. zabranio bi konzumaciju svih slatkiša iz dućana, jer 90% njih sadrži umjetna sladila aspartam i acsesulfam-K.
I učino bi još mnogo toga, za bolje zdravlje ljudi, a vidiš da to ne čine.
uf ko da su napori naftne idustrije iskreni kad se radi o električnim autima.
pa ni doktori nisu bedasti.
na žalost u dijeti za terminalne bolesnike nema ni naznaka sirove hrane...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 28.03.2017., 10:47   #5043
ne bih ja uopce spominjao ekstreme koje ovi radikali toliko vole - meso i zelenjava jede se u optimalnom stanju, nas probavni trakt je stvoren za balansiranu prehranu, dakle ne iskljucivo jedno ili drugo nego i jedno i drugi i trece i cetvrto - sve skupine namirnica u pravilnim omjerima. sve drugo vodi u disbalans i posljedice, od kojih su najblaze nadutost i neugodni mirisi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.03.2017., 13:42   #5044
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
uf ko da su napori naftne idustrije iskreni kad se radi o električnim autima.
pa ni doktori nisu bedasti.
na žalost u dijeti za terminalne bolesnike nema ni naznaka sirove hrane...
Nema ti tu ni H od Hipokrata.
Pečenjare u krugu bolnica ili u blizini rade punom parom.

Pogledaj mlade doktore specijalizante, po terasama kafića u krugu bolnica.
Bijeli Malboro na stolu, čik u gubac, i kavurina.
Lijepa slika onoga, koji tobože promovira zdravlje.
I taj da nekoga liječi, pa zadojen je, koliko je on toga svijestan, farmacijom do jaja.
Rorion is offline  
Old 28.03.2017., 14:07   #5045
od sirove hrane do otvorenog blebetanja o cijeloj jednoj struci na temelju prehrambenih navika usred smjene. sve bolje i bolje. ali prstohvat kurkume po cikli ubranoj u ponoc cisti jetru u roku 30 minuta, zar ne.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.03.2017., 17:24   #5046
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kad ste već tako ogrezli u feces da vam dam i svoj skromni doprinos: nema goreg govnenog smrada od kupusa, sirovog i kiselog. Tu još možete ubaciti i truli krumpir a bome i luk.
Smrad trulog krumpira je grozan.
Smrad trulog luka prolazi i kao bojni otrov.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 28.03.2017., 20:40   #5047
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kad ste već tako ogrezli u feces da vam dam i svoj skromni doprinos: nema goreg govnenog smrada od kupusa, sirovog i kiselog. Tu još možete ubaciti i truli krumpir a bome i luk.
Otkad to sirovi kupus smrdi?
Begemotica is offline  
Old 28.03.2017., 20:59   #5048
Ja vjerujem da je to zdravo samo imam dojam da bi bio preslab na fizičkom poslu.
Zato biljijedi jedu goleme količine, nije čovjek krava.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 28.03.2017., 23:22   #5049
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je to zdravo samo imam dojam da bi bio preslab na fizičkom poslu.
Zato biljijedi jedu goleme količine, nije čovjek krava.
Upravo tako, nije čovjek krava koja je travojed, pase travu, to joj je najbolja hrana.
Gorile 90% jedu listove drveća.
Čovjek je plodojed, i veliku većinu energetskih potreba bi trebao dobivati iz voćnih šečera.
Medvjed je i plodojed i mesojed.
Vuk i lisica su mesojedi.


Današnji pojam fizionomije je pomalo iskrivljen.
Ljudi bi trebali biti vitki, gracilni i žilavi.
Alatničar, tvoje mišljenje je uglavnom ustaljeno u današnjem društvu, no istina je potpuno drugačija.
Pogledaj samo početak probavnog sustava, čovjekovo zubalo-nema nikakve veze sa trganjem mesa kao vuk, lisica, tigar, puma, lav, a još manje da je strvinar kao hijena.
Apsurdno je kako se ljudi danas hrane, uz toliko napredovalu medicinu i znanost.

Alatničar, meni ne trebaš vjerovati.
Ako te zanima najbolje probaj na sebi, pa ćeš vidjeti.
Ja ti samo mogu reći da ćeš duže živjeti i da ćeš biti zdraviji.
Možeš i proučiti što je Hipoktove preporuke.
Voće svakodnevno i povrće ako si bolestan, posebice mrkvu, peršin, celer i ciklu.
Jesi li ikada probao jesti 3 puta dnevno suhe šljive i smokve sa lješnjacima, uz kilu- dve svježeg voća.
Postoji mogućnost da bi i dizao kilažu, a uz fiz. rad mišićnu masu zasigurno.
Elan i nivo energije ti neću opisivati, i ako te zanima probaj, ugodno ćeš se iznenaditi.

Početni gubitak od 5-7 kg je gotovo obavezan, pošto se nakupine lošega, masnoća, sluzi i nečistoća tim načinom prehrane izbacuju.
Nakon toga kilaža se ustabili, a istu reguliraš količinom voća.
Uglavnom , poanta je na zdravlju.
Jedino pravo istinsko zdravlje je po Hipokratu.
Jedina prava svakodnevna hrana i medicina je voće i povrće.
Kada si Alatničar zadnji put pojeo par kila ribizla, malina, kupina..... to ti je zdravlje kao i jabuke, ananas i jagode, a tek kruške slatke..
Googlaj si o ljekovitosti svake, niti jedan doktor ne može to poreći.

Sve ostalo su laži, zablude, dezinformacije, needuciranosti i gluposti na štetu zdravlja čovjeka.
Rorion is offline  
Old 28.03.2017., 23:33   #5050
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
uf ko da su napori naftne idustrije iskreni kad se radi o električnim autima.
pa ni doktori nisu bedasti.
na žalost u dijeti za terminalne bolesnike nema ni naznaka sirove hrane...
Nažalost, nema.
Ali treba biti svjestan da nije liječnicima u interesu da ostanu bez posla odnosno pacijenata. Da su ljudi zdravi, liječnici bi ostali bez posla, i nažalost, to je razlog zašto se opiru svemu što može poboljšati zdravlje.
Zato je njihov posao liječenje, liječenje, liječenje...i samo liječenje, čim duže, tim bolje.
Ni u kom slučaju sprečavanje bolesti i unapređenje zdravlja.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pogledaj mlade doktore specijalizante, po terasama kafića u krugu bolnica.
Bijeli Malboro na stolu, čik u gubac, i kavurina.
Lijepa slika onoga, koji tobože promovira zdravlje.
I taj da nekoga liječi, pa zadojen je, koliko je on toga svijestan, farmacijom do jaja.
Nažalost, kao što rekoh, to je posao, biznis, ništa drugo.
Od Hipokrata tu nema ni "a", a kamoli "h".
To je nekako isto kao da dođeš kod frizera, a on te šiša i šiša i to mu je jedini cilj. Ne zanima ga da imaš dobru frizuru nego da te čim više i duže šiša jer će tako bolje zaraditi. Poželjno bi bilo da dođeš svaki dan na šišanje.
Samo je puno manje zlo ako te i na nulu ošiša nego ako ti zezne zdravlje.
Iako bi se ljudi puno više bunili ako ih frizer upropasti nego liječnik.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je to zdravo samo imam dojam da bi bio preslab na fizičkom poslu.
Iskreno si rekao - imaš dojam. Poštujem tvoju pretpostavku.
Trebao bi probati pa bi vidio da je skroz obrnuto.
Daleko najviše energije se dobiva od sirovog voća, a nakon toga od povrća, prije svega plodastog i lisnatog.
Ta hrana troši najmanje energije za probavu, tako da samim tim organizmu ostaje najviše.
Probava "klasične" hrane (kuhane, "mesne", "mliječne", bilo kakve denaturirane...) zahtijeva jako puno energije za probavu, tako da, čak ako u startu i teoretski može dati više energije (što je u pravilu rijetko) u konačnici daje iznimno malo jer se najveći dio energije potroši za probavu čovjeku potpuno neprilagođene hrane.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 28.03.2017., 23:37   #5051
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Otkad to sirovi kupus smrdi?
Draga naša Begemotice, vidite i sami da pišu bedastoće.
Samo traže razloge da se glupiraju i trolaju.

Osim toga, radije neka si pročitaju šta sve pojedu u hrenovkama, parizerima, čajnim i ostalim kobasicama.
Istina je surova, no osim tone kancerogenih aditiva, E brojeva i hormonskih disruptora, u istima se nalaze samljevene oči, tetive, kože i anusi preklanih i mučenih životinja.

No, sada će oni reći kako jedu samo meseko prirodno uzgojenih domaćih životinja.
No, i tu ih znanost pobija, pošto se staničnim metabolizmom mesa oslobađaju u krv, solidne količine uree, kreatinina i acetona.
Koji zatim uzrokuju oštećenja žila i aterosklerozu, ubrzan put do bolesti i groba.

Evo jedan zanimljiv članak, kako prehrambena industrija manipulira sa ljudima.
https://www.tportal.hr/lifestyle/cla...hrani-20130221
Zato, ne budite naivni, glupi i ne trujte se svjesno.
Rorion is offline  
Old 28.03.2017., 23:56   #5052
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nažalost, nema.
Ali treba biti svjestan da nije liječnicima u interesu da ostanu bez posla odnosno pacijenata. Da su ljudi zdravi, liječnici bi ostali bez posla, i nažalost, to je razlog zašto se opiru svemu što može poboljšati zdravlje.
Zato je njihov posao liječenje, liječenje, liječenje...i samo liječenje, čim duže, tim bolje.
Ni u kom slučaju sprečavanje bolesti i unapređenje zdravlja.
Na ovo bih se osvrnuo, što je na žalost, u današnje vrijeme istina.

Dakle, poznati primjeri npr. tlak, dijabetes, depresija i dođe lijepo čovjek kod liječnika, i nema tu izliječenja, da čovjek postane kroz par dana, tjedana, mjeseci zdrav.
Samo liječenje , liječenje, liječenje, liječenje , liječenje, liječenje, i ....... smrt.
Dakle ne bi li tog liječnika trebalo biti sram i stid, kada ne zna izliječiti obične probleme sa tlakom, šećerom ili lakše psih. probleme.
Ponavljam, stimulirani su na svaki izdani recept za terapiju/tablete.
Njima odgovara iz financ.razloga, da do smrti pijete tablete.
Tablete su od pharme dizajnirane da u relativno kratkom roku 2-3 tjedna stvore u vama ovisnost.
Profitiraju farmaceuti i liječnici.
Vi ste ti, koji njih hranite, njihove zlatne koke, i to je začarani krug.
U neku ruku, radi se o sistemu da ste ulovljeni u zamku, kao u mišolovku, a onda se teže riješiti tableta, zato bolje niti ne početi, a sirovim voćem i povrćem dobiti ćete ionako brže(u roku dva, tri do pet dana), bolhe i sigurnije rezultate definitivno i apsolutno provjereno i znanstveno dokazano.
Mislim da bi se se otac medicine okretao u grobu, kada bi znao kako se danas "liječi".
Rorion is offline  
Old 29.03.2017., 00:00   #5053
A ti mislis da je otac medicine samo tako lijecio diabetes i ostale smrtne bolesti?

To sto danasnja medicina radi nije nuzno sprjecavanje ljecenja, nego cesto odlaganje umiranja i umanjivanje tegoba kod onoga sto joj nije moguce izljeciti, a sto je i dalje ipak nesto.

Valjda izmedju nicega i carobnog rjesavanja svega postoje neke nijanse.

Ali slazem se da se preventiva dosta zanemaruje. E sad je li to greska samo medicine ili i toga da smo komotni pa radimo sto nije zdravo i kad znamo da nije je drugo pitanje. Gomila ljudi i dalje pusi npr usprkos desetljecima kampaja, upozorenja na kutijama cigareta, zabranama i ogranicenjima...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 29.03.2017., 00:44   #5054
Quote:
ti mislis da je otac medicine samo tako lijecio diabetes i ostale smrtne bolesti?
Apsolut.
I to u kratkom roku od max 2 tjedna, uz preporuku o daljnjem stilu života i prehrani.
Tako su radili i njegovi učenici, ima mnogo opisa liječenja, katalizatora procesa i pomoći na putu ka zdravlju.
G.P.Malahov, R.Shulze opisuju te drevne i jednostavne metode, a i ima danas i mnogih drugih autora, koji opisuju state antičke metode, samo o nioma nečete slušati na TV-u hbga.
Jednom sam vam objašnjavao, vama i B.Kolu o jetri, žučnim kamencima, prirodnim metodama, pa znate kako je završilo.
Uglavnom, naravno da je lako izliječiv i tumor, i tlak, i depresija i povišen šečer(osobe koje su dugo na inzulinu, kod njih je puno teže).
Od svega toga, koliko ja znam, najduže treba da se izliječi visok stupanj ateroskleroze 3-6 mjeseci.
Ja znam, da vas to zanima, i uvjeren sam da biste to htjeli shvatiti, i nije teško za razumjeti.
No mnoge predrasude, edukacija u krivom pravcu, nepoznavanje snage ljekovitosti hrane, ljekovitog bilja i detoksikacije organizma, onemogućuju razumijevanje iscijeljenja jedinim ispravnim, prirodnim putem, kojim se dostiže zdravlje u punom smislu te riječi.
Samo jedan mali malecki primjer :
Svi znaju da je acetil-salicilna kiselina dobivena iz vrbe.
No malo nuih zna da kora vrbe sadrži preko 150 raznih spojeva imenom salicilati, hormone, lijekovite fitokemikalije, enzime.
Tko danas koristi koru ili korijen vrbe u liječenju.
Kod upalnih stanja ( gripe, viroze, infekcija) je najkorisnija, bolja od aspirina puno puta. A ne kadulja što ljudi krivo misle, kadulja sprječava znojenje, ona je za grgljanje upaljenih krajnika, i za druge stvari.
Aktivacija gušterače je moguća u brzom roku od par dana, uz pomoć detoksikacije, lagane biljne hrane i gorkog ljekovitog bilja koje će ju i regenerirati i uspostaviti njen pravilan rad, a tu vam prednjači korijen maslačka, hren, crna rotkva, i tinktura od juniperusa , hepatice nobilis, sjeme sikavice i sirova artičoka.
Tko sa dijabetesom a da ga vi znate je to probao na tjedan dana, bez mesa, bijelog brašna, šećera i soli ?
Da se ubrza proces, u predjelu jetre i gušterače se stavljaju cjelonočni zagrijani oblozi od ricinus ulja, i sve se umota u deku.



Quote:
To sto danasnja medicina radi nije nuzno sprjecavanje ljecenja
O tome ja govorim i to je katastrofa,
Quote:
nego cesto odlaganje umiranja i umanjivanje tegoba kod onoga sto joj nije moguce izljeciti, a sto je i dalje ipak nesto
.
Painkillers, morfij i sl.
Samo, ovo sa odlaganjam umiranja se baš i ne slažem.
Uzevši sve u obzir, umiranje je ubrzano.


Quote:
Ali slazem se da se preventiva dosta zanemaruje. E sad je li to greska samo medicine ili i toga da smo komotni pa radimo sto nije zdravo i kad znamo da nije je drugo pitanje. Gomila ljudi i dalje pusi npr usprkos desetljecima kampaja, upozorenja na kutijama cigareta, zabranama i ogranicenjima...
I ja također, no cigarete i meso su ono, kako da se izrazim , totalno krivi put.
Evo opet dobar primjer na dijabetesu.
Svaki dijabetičar, kod dijabetologa dobije isprintane upute o prehrani, što da jede, a što da izbjegava.
E sada, da li se pacijent toga pridržava ? Neki manje neki više.
No, poanta je na toj uputi što i kako da se jede , za jednoga dijabetičara.
Vidite, to , kada bi se išlo poboljšati, ta uputa što da se jede, došlo bi se do onoga o čemu pričamo, a to je o ljekovitom korijenastom povrću, bobičastom kiselijem voću....., i kada bi išli još dalje ....vidite, Hipokratovi učenici su točno znali, a i napisao sam, došli bi do pravog recepta za ekspresno ozdravljenje.
Ne zaboravite, uvjek je baza i temelj prehrana, kod metaboličkih bolesti i tumora.
Rorion is offline  
Old 29.03.2017., 05:14   #5055
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Otkad to sirovi kupus smrdi?
Vjerojatno kod njih to ipak smrdi nešto drugo.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Današnji pojam fizionomije je pomalo iskrivljen.
Ljudi bi trebali biti vitki, gracilni i žilavi.
Još uvijek se nađe poneki takav primjerak.
Ali nažalost, zbilja ih ima sve više koji ne liče na ljudska bića.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pogledaj samo početak probavnog sustava, čovjekovo zubalo-nema nikakve veze sa trganjem mesa kao vuk, lisica, tigar, puma, lav, a još manje da je strvinar kao hijena.
Apsurdno je kako se ljudi danas hrane, uz toliko napredovalu medicinu i znanost.
Čak i svjetska zdravstvena organizacija objavila je što se događa kad se jede hrana kojoj nismo prilagođeni i koja nam nije namijenjena.
Evo još.
I još.
I još....

Inače, dobro kažeš, ne znaš je li smiješno ili žalosno, ali rezultati izopačenosti u načinu života, a prije svega u prehrani se najbolje vide kad se dođe u bolnicu.
Odeš na onkologiju i pitaš pacijente - Tko je od vas sirovi vegan?
Kladim se da se nijedan neće javiti.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Osim toga, radije neka si pročitaju šta sve pojedu u hrenovkama, parizerima, čajnim i ostalim kobasicama.
Istina je surova, no osim tone kancerogenih aditiva, E brojeva i hormonskih disruptora, u istima se nalaze samljevene oči, tetive, kože i anusi preklanih i mučenih životinja.
Evo samo malko o tome.
Iako spadaju među najukusnije proizvode, paštete, mesni namazi, viršle i ostali oblici suhomesnatih proizvoda spadaju među najgore proizvode koji možemo sebi priuštiti! Svi oni koji se bave ishranom ih nikako ne preporučuju, a načinu i konkretni sastojci koji se koriste za izradu ovih delikatesa su najčešće poslovna tajna.

Ipak, zahvaljujući društvenim mrežama na internetu i retkim svedočenjima zaposlenih u klanicama, može se doći do nekih informacija koje otkrivaju činjenice koje većinu konzumenata viršli šokira i dobro se zapitaju da li će ubuduće kupovati ove proizvode.

Princip kod izrade viršli i pašteta je veoma sličan tako da većina proizvođača sve iznutrice, kožu, nokte, papke, creva, žile, salo, masnoće, kosti, ligamente, i sve ono manje kvalitetno meso životinja, fino samelje do neprepoznavanja, doda povrće, soju i začine, plus konzervanse i stabilizatore, i upakuje to kao ukusnu namirnicu zvanu pašteta i viršla.


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No, sada će oni reći kako jedu samo meseko prirodno uzgojenih domaćih životinja.
No, i tu ih znanost pobija, pošto se staničnim metabolizmom mesa oslobađaju u krv, solidne količine uree, kreatinina i acetona.
Koji zatim uzrokuju oštećenja žila i aterosklerozu, ubrzan put do bolesti i groba.
I rak.
U ovom članku čak kažu da je meso jednako opasno kao cigarete, ali načuo sam da ima neki forumaš koji tvrdi da je cigareta zdrava. Neću reći koji, ali dolazi ovdje.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle ne bi li tog liječnika trebalo biti sram i stid, kada ne zna izliječiti obične probleme sa tlakom, šećerom ili lakše psih. probleme.
Trebalo bi, da.
Već smo komentirali prije da je žalosno da ni povišeni tlak nisu u stanju izliječiti.
A na sirovoj hrani se rješava za nekoliko dana, znam osobno nekoliko primjera koji su probali na moju inicijativu i riješili doslovno za max 3-4 dana. Jedan od njih je bio moj otac.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ali slazem se da se preventiva dosta zanemaruje. E sad je li to greska samo medicine ili i toga da smo komotni pa radimo sto nije zdravo i kad znamo da nije je drugo pitanje. Gomila ljudi i dalje pusi npr usprkos desetljecima kampaja, upozorenja na kutijama cigareta, zabranama i ogranicenjima...
To dobro kažeš, preventiva se zanemaruje općenito kod ljudi (neki misle i da je cigareta zdrava ), a kod medicine definitivno. Jer zamisli da se prevencijom uspješno sprečavaju bolesti, od čega bi živjela medicina? Koga bi liječili?
Zato im to nije u interesu jer bi sami sebi uzeli posao.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 29.03.2017., 08:58   #5056


Quote:
Čak i svjetska zdravstvena organizacija objavila je što se događa kad se jede hrana kojoj nismo prilagođeni i koja nam nije namijenjena.
Evo još.
I još.
I još....::
Posebno bih se osvrnuo na ovaj članak
http://mojagradiska.com/svjetska-zdr...izazivaju-rak/
od Ibrahima.
Da crveno meso uzrokuje rak se zna, a prerađeno meso da je katastrofa također.
No, na koji način se manipulira studijama, gdje epidemiolozi prednjače u lažiranju i igraju zajedno sa prehrambenom industrijom.
Quote:

[B]Inače, dobro kažeš, ne znaš je li smiješno ili žalosno, ali rezultati izopačenosti u načinu života, a prije svega u prehrani se najbolje vide kad se dođe u bolnicu.
Odeš na onkologiju i pitaš pacijente - Tko je od vas sirovi vegan?
Kladim se da se nijedan neće javiti.
[/B]
Velim pečenjare u krugu bolnice rade punom parom, a i mali Ivica zna da je prženo ulje nezdravo.
Pričao mi je frend iz Dalmacije kako je imao mačku koju je hranio srdelicama , otišao je u Zagreb i ostavio susjedu da je čuva. Taj susjed ju je hranio nekim viskas keksićima, i mačka više nije htjela jesti ribe.
Još jedan dokaz da se u procesuiranu hranu stavljaju neke tvari koje izazivaju ovisnost.
Zato to i je najveći problem da se danas ljudi ostave gluposti i počnu zdravo hraniti.
Problem je dodatno otežan time, što im ni njihov liječnik neće na to ukazati.
No, zato su Ameri u tom smislu napredovali, oni uz svog liječnika imaju i svog psihijatra, masera, fizijatra, pedikera, frizera... i jedna su od najzdravijih nacija i nikada nisu bolesni.:klap:
Ipak toliki angažman daje rezultate.



Quote:
Evo samo malko o tome. :
Iako spadaju među najukusnije proizvode, paštete, mesni namazi, viršle i ostali oblici suhomesnatih proizvoda spadaju među najgore proizvode koji možemo sebi priuštiti! Svi oni koji se bave ishranom ih nikako ne preporučuju, a načinu i konkretni sastojci koji se koriste za izradu ovih delikatesa su najčešće poslovna tajna.

Najukusnije, hmm, da reći će to 95 % ispitanika, no radi se
samo o niže boldanom, poslovnoj tajni, tajne recepture, gdije uz kancerogene nitrate i pojačivače okusa, tajni sastojak, dizajniran da djeluje receptore okusa i stvaranje ugode u mozgu, ne mora zakonom biti deklariran na deklaraciji.
Ma koga briga, bitnije je ko je pobjedio većeras u ligi prvaka, kaj je s izborima, i kada bu plaća.
Kaj me briga šta jedem, glavno da je meni fino, a i ako obolim, pa ima doktora da me stave na terapiju.
Ipak, zahvaljujući društvenim mrežama na internetu i retkim svedočenjima zaposlenih u klanicama, može se doći do nekih informacija koje otkrivaju činjenice koje većinu konzumenata viršli šokira i dobro se zapitaju da li će ubuduće kupovati ove proizvode.

Princip kod izrade viršli i pašteta je veoma sličan tako da većina proizvođača sve iznutrice, kožu, nokte, papke, creva, žile, salo, masnoće, kosti, ligamente, i sve ono manje kvalitetno meso životinja, fino samelje do neprepoznavanja, doda povrće, soju i začine, plus konzervanse i stabilizatore, i upakuje to kao ukusnu namirnicu zvanu pašteta i viršla.

Strvinarima cure sline na taj scenario.


Quote:
I rak.
U ovom članku čak kažu da je meso jednako opasno kao cigarete, ali načuo sam da ima neki forumaš koji tvrdi da je cigareta zdrava. Neću reći koji, ali
Još sam bio sasvim mlad, stariji su govorili ; "Jedan komad mesa sa ražnja, kancerogena ko u jednoj kutiji cigareta malbora.
To je to.
Pa znalo se to i prije 20 godina.
Znalo se sve i prije, dobro se znalo , kao što se i danas zna.
No i danas se niš ne mijenja, osim eventualno volje ljudi da nešto promjene, ali preslabe, jer ne mjenjaju ništa ili premalo, ili samo povremeno na kratko.


Quote:
Trebalo bi, da.
Već smo komentirali prije da je žalosno da ni povišeni tlak nisu u stanju izliječiti.
A na sirovoj hrani se rješava za nekoliko dana, znam osobno nekoliko primjera koji su probali na moju inicijativu i riješili doslovno za max 3-4 dana. Jedan od njih je bio moj otac.
Visoki tlak, po iskustvima ljudi koje poznam, a da su primjenili neku prirodnu metodu, a nema prirodnije nego da su počeli jesti zdravije, je najbrže riješiv problem.
U roku dan-dva-tri vidljivi rezultati.
Mngi nisu ni prešli na sirovojelstvo , već samo na mediteransku prehranu sa naglaskom na blitvu, krumpir, kapulu, masl ulje i čaj od gloga i svi, ponavljam svi su mi potvrdili pozitivne rezultate.
Kod svih je bila i primjetna radost, veselje, porast elana i optimizma.
No, mnogi su se vratili starim navikama, mesu, solhenju hrane, bijelom šećeru i brašnu, procesuiranoj hrani, a samim time i starim problemima sa hipertenzijom.



To dobro kažeš, preventiva se zanemaruje općenito kod ljudi (neki misle i da je cigareta zdrava ), a kod medicine definitivno. Jer zamisli da se prevencijom uspješno sprečavaju bolesti, od čega bi živjela medicina? Koga bi liječili?
Zato im to nije u interesu jer bi sami sebi uzeli posao.

Pa nidu ludi da odbace profit i zaradu, no morala, duha, plemenitosti i etike tu nema.
Slobodno bih ih nazvao društvenim parazitizmom.
Rorion is offline  
Old 29.03.2017., 09:04   #5057
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Otkad to sirovi kupus smrdi?
Ne sirovi kupus već ono što od njega ostane nakon biokemijske obrade u probavnom traktu. Ima puno sumpora a on je glavni sastojak jedne od najsmradnijih esencija, sumporovodika. Zato je po život opasna kombinacija graha i kiselog kupusa: jedan daje volumen a drugi odor. Ah da, zaboravio sam da vi jedete sirovo. Kako spravljate nadomjestak za kavu od cikorije i čemu nadomjestak kad kava nije pasla ni kvocala?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 29.03.2017., 09:28   #5058
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ne sirovi kupus već ono što od njega ostane nakon biokemijske obrade u probavnom traktu. Ima puno sumpora a on je glavni sastojak jedne od najsmradnijih esencija, sumporovodika. Zato je po život opasna kombinacija graha i kiselog kupusa: jedan daje volumen a drugi odor. Ah da, zaboravio sam da vi jedete sirovo. Kako spravljate nadomjestak za kavu od cikorije i čemu nadomjestak kad kava nije pasla ni kvocala?
Sirovo zelje je lijek za probavni trakt, posebice želudac, to su znali i Spartanci, a na forumu je 17 puta opjevano.
Googlaj pseudovitamin U, ulcer and vitamin U, ...

Nema sumpora ( osnonu školu treba pohađati) nego njeovih ljekovitih spojeva, govorim u zelju.

Boldano- kada prestaješ sa trolanjem.

Cikorija-nadomjestak kave- bilo opjevano nedavno baš tu na forumu.

Mislim da je vrijeme, da se legitimne snage forum.hr-a angažiraju da očiste vonj trolera , koji se širi mirisnim cvijetnim poljima foruma.
Rorion is offline  
Old 29.03.2017., 09:31   #5059
u zelju nema sumpora nego ljekovitih spojeva? ovo je sve ekstremnije.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 29.03.2017., 10:13   #5060
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je to zdravo samo imam dojam da bi bio preslab na fizičkom poslu.
Zato biljijedi jedu goleme količine, nije čovjek krava.
kaj ti misliš da je u prošlosti na selu bilo mesa na bacanje? jelo se u najboljem slučaju jednom tjedno. a ljudi radili ko crnci od jutra do mraka. pitaj starije da ti malo prepričaju kako je nekad bilo.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ipak, zahvaljujući društvenim mrežama na internetu i retkim svedočenjima zaposlenih u klanicama, može se doći do nekih informacija koje otkrivaju činjenice koje većinu konzumenata viršli šokira i dobro se zapitaju da li će ubuduće kupovati ove proizvode.

Princip kod izrade viršli i pašteta je veoma sličan tako da većina proizvođača sve iznutrice, kožu, nokte, papke, creva, žile, salo, masnoće, kosti, ligamente, i sve ono manje kvalitetno meso životinja, fino samelje do neprepoznavanja, doda povrće, soju i začine, plus konzervanse i stabilizatore, i upakuje to kao ukusnu namirnicu zvanu pašteta i viršla.
urbana je legenda da dostavljač određene mesne industrije nikad u dućanu ne traži sendvič s proizvodima koje je dostavio.

moj je jedan rođak vozio stoku za mesnu industriju i kada je čuo da drugi rođaci jedu hrenovke i paštete popričao je s njima i nikad se više nije jela ni hrenovka ni pašteta...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0

Zadnje uređivanje organiceko258 : 29.03.2017. at 10:25.
organiceko258 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.