Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 12:20   #361
U UAE 70% expats i lokalaca niti ne zna za Hrvatsku :-) .. Vide plavu zenu iz Europe i odmah sam Ruskinja .. ali sto se tice HR diplome kad se trazi posao .. vjerovali ili ne cijenjenija je SUDANSKA .. Nasa vlada pojma nema o tom a niti ju briga .. ponekad me to ljuti ovdje ali covjek se mora iskljuciti .. jedino sto mi mozemo uraditi je predstavljat sebe osobno u najboljem svjetlu ..
Dasha is offline  
Old 10.10.2017., 08:04   #362
Ne moram ja uopce nista (lose) pricati, uvjere se sami na svojoj kozi..

Ljetos seficina kci i frendica bile na proputovanju Europom. Zla kob je tako htjela da se sranje desi bas u erha; posklizla se cura u japankama na nasoj kamenitoj ulici i pala na vrecicu s namirnicama u kojoj je bilo i staklenki. Razrezala ruku, krv siklja pol metra u zrak, ljudi prolaze bez da trepnu. Ono malo sto je stalo ne zna engleski. Frendica na kraju cupa mob i zove stanodavca (airbnb). Frajer ode s njima u bolnicu.
Frajer na kraju ostaje u bolnici s njima kao prevoditelj jer ocito usred ljeta, usred turisticke sezone u bolnici NITKO ne govori engleski!!!!
Aj sad da je prica iz mrduse gornje, donekle bismo shvatili
Al ne.
Ovo se sve odvijalo u Zadru!! Kao gradu!! Kao jacem sredistu. Pocetkom kolovoza daklem usred sezone kad je grad krcat turistima odasvud!

Mene je bilo sram. Mene je istinski bilo stid i sramota slusat to.

I kako sad rec ista lijepo o Hr? Kako porucit ikome da je posjeti? Kako rec tim curama i njihovim obiteljima da je Hr top destinacija kad su pod dojmom ovakvog iskustva?
U Zadru u bolnici u 21 stoljecu nitko, pa ni doktor koji operira i siva saku ne govori bazicni engleski?

__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 10.10.2017., 11:21   #363
@la luna

Prica djeluje krajnje prenapuhano. A tvoji opisi preuvelicani. Ili su ti jednostavno oni tako prenijeli.

Krv siklja pola metra u zrak? Jel ti znas kakva to mora biti posjekotina?

U kojem god sam bio gradu i da se nesto desi, ljudi ma kakvi god bili su stali da vide mogu li kako pomoci, toliko jos nismo bezdusni postali. Ovo da u bolnici nitko ne govori engleski, barem natuca osnovne pojmove, je isto prenapuhano. Ovo znam pouzdano jer imam u obitelji medicinske radnike i dosta prijatelja doktora koji su na specijalizacijama po svim vecim gradovima, toliko lose sigurno nije!
Kad sam bio na penjanju u Paklenici neki turisti (Svicarac i Talijanka) su se ozlijedili. Dosla ekipa GSS-a i hitne pomoci, pricali tecno engleski i njemacki. Da ne pricam da kad su zvali 112 da su im s druge strane ponudili na kojem jeziku zele pricati, engleskom, njemackom ili talijanskom.

Ove cure su se vjerojatno usrale jer je poteklo malo krvi, miljama daleko od svojeg doma. Pa su masovno preuvelicale dogadjaj, kao; near death experience

Ovo zvuci kao sam smo prvoklasni orangutani, netom iz spilje izasli, urlicemo i masemo toljagama. A tebe nije trebalo dugo uvjeravati da prihvatis tu verziju, jer se uklapa s tvojim stavovima.

P.S. kako sam nedavno malo vise putovao, upoznao sam dosta ljudi na takvom proputovanju sa sjevernoamerickog kontinenta. Malo je reci koliko su neupuceni...
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Old 10.10.2017., 11:56   #364
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Ne moram ja uopce nista (lose) pricati, uvjere se sami na svojoj kozi..

Ljetos seficina kci i frendica bile na proputovanju Europom. Zla kob je tako htjela da se sranje desi bas u erha; posklizla se cura u japankama na nasoj kamenitoj ulici i pala na vrecicu s namirnicama u kojoj je bilo i staklenki. Razrezala ruku, krv siklja pol metra u zrak, ljudi prolaze bez da trepnu. Ono malo sto je stalo ne zna engleski. Frendica na kraju cupa mob i zove stanodavca (airbnb). Frajer ode s njima u bolnicu.
Frajer na kraju ostaje u bolnici s njima kao prevoditelj jer ocito usred ljeta, usred turisticke sezone u bolnici NITKO ne govori engleski!!!!
Aj sad da je prica iz mrduse gornje, donekle bismo shvatili
Al ne.
Ovo se sve odvijalo u Zadru!! Kao gradu!! Kao jacem sredistu. Pocetkom kolovoza daklem usred sezone kad je grad krcat turistima odasvud!

Mene je bilo sram. Mene je istinski bilo stid i sramota slusat to.

I kako sad rec ista lijepo o Hr? Kako porucit ikome da je posjeti? Kako rec tim curama i njihovim obiteljima da je Hr top destinacija kad su pod dojmom ovakvog iskustva?
U Zadru u bolnici u 21 stoljecu nitko, pa ni doktor koji operira i siva saku ne govori bazicni engleski?

Cega te bilo sram?

Sto je lik koji im je iznajmio sobu preko AirBnB-a dosao po njih, odvezao u bolnicu na svoj trosak i ostao s njima prevoditi i pomoci na trosak svog vremena?

Sto su joj jedino pomogli i stali domaci ljudi? Al stoka jedna nepoliglotska, nije znala engleski.

I ako su ljudi usred ljeta u Zadru prolazili kraj nje dok joj je "krv sikljala pola metra u zrak", onda su to u pravilu bili turisti, a ne hrvatska stoka.

Mene je istinski stid i sramota slusati tvoje iseravanje po ljudima iz "Mrduse Donje" koji su joj pomogli kad se unesrecila, ko i po zdravstvenom osoblju koji su joj pruzili medicinsku pomoc.

Uvuci se jos dublje seficinoj kceri u dupe, mozes joj i hrvatskom zastavom obrisati cijenjeno tolerantno kanadsko dupe, pa budete obje sretne...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 10.10.2017., 15:06   #365
Well said. Eto, znan cak nesto engleskog.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.