Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 18:25   #4161
Pa imaš i u njemačkoj firmu za 1 €, ne znam kako se to službeno zove, al može kao jdoo u hr
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 23.01.2018., 19:29   #4162
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Cek stvarno? Ja sam u svim uputama i kojekakvim prirucnicima za "odlazak u Nj.", nasla info da se za taj kurs prijavljuje u uredu za strance, takodjer pitala sam kolege na poslu koji su ga zavrsili di se predaje zahtjev i svi su morali u ured za strance. Ja sam sjedila 20min sa jednom tetom u uredu koja je unosila moje podatke u komp. Kad je zavrsila rekla je kad kuci stigne odobrenje, odes u Vhs, napravis test i kreces sa 1.8.2017.
Odobrenja nema ni danas, a kamoli da sam ja na kursu. Dvoje kolega s posla koji su predali godinu prije mene takodjer su cekali 7 mj, a kolegica koja je predala prije 2 godine je cekala 2 mjeseca samo. Ja pojma nisam imala da to sam mozeš predati.
Ozbiljno. Ja nikad nisam ni bila u tom uredu za strance. Ispuni taj obrazac što sam ti linkala i pošalji s kopijom osobne. Na tom linku isto upišeš svoj poštanski broj pa ti izbaci na koju adresu trebaš poslati.
aree is offline  
Old 23.01.2018., 21:34   #4163
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Pa imaš i u njemačkoj firmu za 1 €, ne znam kako se to službeno zove, al može kao jdoo u hr
UG se zove (Unternehmensgeselschaft) ili kako ga zovu Mini GMBH.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.01.2018., 09:21   #4164
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Pa imaš i u njemačkoj firmu za 1 €, ne znam kako se to službeno zove, al može kao jdoo u hr
Jel pretvorba u normalan d.o.o kasnije skuplja od otvaranja d.o.o kao i u Hrvatskoj?
postaricamlada is offline  
Old 24.01.2018., 09:24   #4165
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Ozbiljno. Ja nikad nisam ni bila u tom uredu za strance. Ispuni taj obrazac što sam ti linkala i pošalji s kopijom osobne. Na tom linku isto upišeš svoj poštanski broj pa ti izbaci na koju adresu trebaš poslati.
Pa i budem
peachwoman is offline  
Old 24.01.2018., 16:22   #4166
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Jel pretvorba u normalan d.o.o kasnije skuplja od otvaranja d.o.o kao i u Hrvatskoj?
Pa za recimo njemački d.o.o. (GmbH) treba temeljni kapital od 25.000€.
mio8 is offline  
Old 25.01.2018., 13:57   #4167
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Pa za recimo njemački d.o.o. (GmbH) treba temeljni kapital od 25.000€.
ma to znam, pitam jel pretvorba tog jeftinog njemačkog d.o.o u klasičan d.o.o skuplja od otvaranja klasičnog d.o.o. kao i u Hr.
postaricamlada is offline  
Old 25.01.2018., 16:49   #4168
Ja nikad nisam ćuo za "jeftini" GmbH u Njemačkoj. Možda misliš na jedan jeftiniji oblik firme, tj. otvaranje firme koja je na početku jeftinija.

Pa valjda je skuplje pretvaranje pravnog oblika firme iz jednog prvobitno povoljnijeg oblika u drugi možda kasnije pogodniji oblik, inaće nitko nebi u startu otvarao GmbH.
Svaki oblik firme ima svoje loše i dobre strane....kada češ namjeravati otvoriti firmu, bit će ti možda najbolje da se posavjetuješ sa pravnikom ili (poreznim) savjetnikom o obliku firme koju bi otvorila.
Možda ti gospođa Gahan zna više reći...ipak se ona kreće u poduzetničkim vodama.
mio8 is offline  
Old 25.01.2018., 21:53   #4169
Mislim da se nakon 5 godina UG automatski pretvara u GMBH, tako sam negdje nauco, nisam siguran.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 25.01.2018., 23:58   #4170
Ako se dobro sjecam, nebi rekla da je tocno da se UG uopce mora pretvoriti.
Samo se 25% dobiti mora staviti sa strane dok se ne skupi 25.000€ i to se pretvori u regularni GmbH. Samo ako nemas dobiti, neces nikada skupiti ni 25.000€ i s time ostajes stalno UG.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 26.01.2018., 09:03   #4171
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
ma to znam, pitam jel pretvorba tog jeftinog njemačkog d.o.o u klasičan d.o.o skuplja od otvaranja klasičnog d.o.o. kao i u Hr.
Malo sam čitao po stranicama i napisat ću ti nešto mojeg poluznanja:
Prvo se izvinjavam, stvarno postoji tzv. "jeftiniji" GmbH i to se naziva UG.
j.d.o.o. = UG
d.o.o. = GmbH
Vjerojatno UG prije 12-15 godina nije postajao, kada sam se zadnji put pozabavio mogučnostima otvaranja firme.

Odgovor na tvoje pitanje dakle glasi, da ne idem u detalje:
Da, ako želiš prvo otvoriti UG i kasnije pretvoriti u GmbH, to je ukupno gledano skuplje....osim toga je povezano i sa više posla, tj. birokracije/papirologije, jer se ne pretvara automatski u GmbH nakon određenog perioda.
Koliko sam skužio, moguće ja ćak već i sa 12.500€ (minimalna gotovina) osnovati GmbH.

Uglavnom, naravno ovisno o poslu kojim češ se baviti, i kakve su ti dalnje poslovne namjere, biraš oblik firme.

Općenito je među poslovnim partnerima ugledniji GmbH od UG.
mio8 is offline  
Old 26.01.2018., 10:41   #4172
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da si trebala, jer nisi ostvarila prava za naknadu sa ureda za zaposljavanje. Moguce da bi te ured za zaposljavanje privremeno i osigurao, ali tada si se trebala njima javiti.
Nemoj otici a da to sa zdravstvenim ne rijesis, jer je lako moguce da ce oni to potraziti sudskim putem i stici ce ovrha na tvoju Njemacku adresu. Nije toliko strasno ako vise nikad ne zelis u Njemackoj zivjeti i raditi, jer te u Hrvatskoj nece ovrsiti. Ali ako se odlucis u narednih 30 godina (toliko treba do zastare) opet pokusati u Njemackoj, racun sa kamatima te ceka.
Svakako se javi zdravstvenom, jer oni se cesto trude rijesiti takvo sto i u korist osiguranika. U najgorem slucaju ti 1 mjesec oproste i jedan ces morat platiti (nekih 150€).
Ljudi kažu da su dobivali račune za njemačko zdravstveno doma u hrvatsku, dugo ih je tražilo ali ih je našlo. Neki su uspjeli dokazati da su se odjavili iz njemačke, da imaju hr i da su zaboravili javiti njemačkom, pa im je oprošteno, ali neki su navodno i platili jer nisu baš odmah odjavili ili što li već.

Ok, možda te danas još ne mogu i ovršiti, nego samo ispostaviti račun, no u 30 godina se itekako svašta stigne promijeniti, a kamata će rasti... Ne bih preporučila taj rizik. Obavi odjavu kako spada, plati što te ide i bok.

Zemlje se povezuju i razmjenjuju informacije sve više i više.
__________________
You see life as an opportunity. So, it doesn't matter too much how difficult the road ahead may look, it's still a road, and roads go places!
Night Creature is offline  
Old 26.01.2018., 11:13   #4173
Zbog toga ja ljudima i govorim da to uredno riješe, jer ako se ovdje uredno odjave i u HR prijave, već je riješeno pola problema, unatoč tome što nisu ovdje javili zdravstvenom.
Nažalost ima naših koji to ignorišu, po principu "ma šta mi može...." ili "tko njih j..."
Možda to u početku i nije toliko strašno, ali ako se dotićne osobe kasnije ponovo odluće za odlazak u Njemačku, mogli bi nastati problemi.

Kada sam za jednu forumašicu ovdje zvao ovrhovoditelja u Bavarskoj, u ovom slućaju carina, gospodin je rekao da ne ovršavaju u inozemstvu. Možda se to za koju godinu promijeni, ako Evropa bude bolje umrežena.
Ali mi je i rekao da dug ostaje barem 30 godina i se sve ponovo pokreće ako se osoba ponovo nastani u Njemačkoj.

(Skoro) Sve se može dogovorom riješiti, ali ignorisanje definitivno za sobom povlaći pravne posljedice.
mio8 is offline  
Old 29.01.2018., 16:52   #4174
Da li mi netko moze reci sta i kako moram:
Zavrsila sam na burzi neki dan.
A danas sam saznala da sam trudna.
Bila sam oko 1,5 godinu u radnom odnosu. Predala sam neki dan zahtjev za naknadu sa burze, prije nego pronadjem neki novi posao. Obzirom da sam trudna da li sam duzna to prijaviti burzi? Mislim pa ko ce me htjeti primiti trudnu? Ne znam sto moram po zakonu?Kakve su mi obaveze prema burzi, novom poslodavcu nekom, a koja su mi prava? Neki savjeti da ne preskocim korake. Hvala
salvador is offline  
Old 29.01.2018., 16:57   #4175
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Pa i budem
Ja sam ti isto cekala jako dugo za odobrenje za kurs i sad su mi neki dan na burzi rekli kad se prijavis iz radnog odnosa da zeliš paralelno na kurs uz posao nisi prioritet, jer si u radnom odnosu, al kad zavrsis na burzi dobis odmah odobrenje za kurs.
Nema logike, ovako dok radis ti ga plačaš, a kad si na burzi drzava plaća, znaci dobiješ free. Ah, švabo.
salvador is offline  
Old 29.01.2018., 20:16   #4176
Ima smisla, ucenjem jezika ces povecati svoje šanse za brze nalazenje posla tj brze skidanje sa burze.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 29.01.2018., 20:27   #4177
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ima smisla, ucenjem jezika ces povecati svoje šanse za brze nalazenje posla tj brze skidanje sa burze.
Nisi me skontao.. Kaj nije Njemackoj bolje da radim i paralelno ucim jezik koji ja plaćam u drzavnu blagajnu i mozda uopće ne zavrsim na burzi, nego da zavrsim na burzi i sjednem majci drzavi na grbaču da ona plaća moj kurs... To sam mislila....
peachwoman is offline  
Old 29.01.2018., 20:41   #4178
I to ima smisla, ali posto radis znaci da si mozes sama platit, kad ne radis imas manje prihode pa imas pravo na drzavnu pomoc da se sto prije opet zaposlis.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 29.01.2018., 21:18   #4179
Zna li netko dobije li se zamjenski mobitel u Media Marktu dok je vaš mobitel na popravku?
aree is offline  
Old 29.01.2018., 22:26   #4180
ja sam dobio

neki android(alcatel)

na kraju me zvali da mi vrate novac jer je moj bio nepopravljiv....

odmah uzeo drugi i to je to
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.