Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 15:03   #7421
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
uvijek su drugi krivi, nikad oni koji međusobno ratuju. na primjer nije saddam kriv što je poubijao toliko Kurda nego Njemačka jer.....(stavi po izboru razlog)
Saddam jest pobijao Kurde, ali dok je to činio bio je priman u Bijelu kuću. Uostalom niti jedan diktator nebi bio tolike godine na čelu svojih država da nisu imali podršku Zapada.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 08.04.2016., 15:10   #7422
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Saddam jest pobijao Kurde, ali dok je to činio bio je priman u Bijelu kuću. Uostalom niti jedan diktator nebi bio tolike godine na čelu svojih država da nisu imali podršku Zapada.
staljin, mao, dinastija kim....nastavi niz
juanpablom is offline  
Old 08.04.2016., 15:23   #7423
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Da se vratim on topic dobar je primjer koji je ostavila nasmijanonebo o Njemačkoj. Ako je sve kako piše u tekstu onda je to opravdano kritizirano (postupak političara) jer ako se ne varam dogodilo se jedno silovanje u Kolnu. Faktički jest.
Boldano je zato jer postoji velika razlika između nabrajanja svega što se događalo u tom kontekstu - i komentara i novinskih tekstova tipa "masovna silovanja u Kolnu" koji su jednostavno bili laž. Čemu potreba da se od nečeg groznog stvara još groznija stvar i laže? Seksualno uznemiravanje nije silovanje, to su dva odvojena kaznena djela
U Kölnu se dogodila nemila scena zvana Taharrush u kojoj je veliki broj ljudi dogovorio unaprijed da ce sudjelovati i pocinili su razlicite nezakonite radnje: od napastvovanja (koje u Njemackom zakonu bas i nije poznato), preko kradja / pljacke, ometanja policijskih sluzbenika u radu, do tog, valjda jednog prijavljenog silovanja.

U svakom slucaju dogadjaji u Kölnu ne mogu se svesti na jedno silovanje i navodjenje fakta jednog silovanja izdvojenog iz ostatka dogadjaja pred katedralom je izvrtanje istine isto kao sto je izvrtanje istine da kazemo kako je u Kölnu fakticki ukradena jedna torbica ili da je u gradjanskom ratu u Siriji fakticki ubijena jedna osoba.

Novinari uvijek od bilo koje vijesti pokusavaju stvoriti jos grozniju vijest, u toj ruznoj praksi nema niceg novog. Ono sto je novo je to da se odjednom skrivaju podaci. Policija prvo odbija reci koje su nacionalnosti osumnjiceni, odnosno gradonaclnica daje poruke zenama neka se drze podalje od muskaraca, a za cudo odjednom na te poruke koje inkriminiraju zene za nasilje pocinjeno nad njima nitko se ne buni.

Kombinacija dogadjaja i ili kampanje zataskivanja, ili barem autocenzure po nekom kljucu politicke korektnosti nije nesto na sto je Europska javnost navikla. To je uplasilo jos vise ljudi, koji se cude zasto sistem koji je do tada dobro radio odjednom zakazuje.

Dakle ne radi se o jednom silovanju nego o cjelom valu dogadjaja koji su trenutnu kulminaciju dozivli u rastu desno orjentiranih i anti-establishment stranaka. Radi se o napadu na Ustavom zajamcenu slobodu izrazavanja, koju se odjednom pokusava moderirati prijetnjom "govorom mrznje", terminom koji se danas cesto zlorabi za demonizaciju bilo cega sto se nekome ne svidja. Zivimo u zanimljivim vremenima
Adelholzener is offline  
Old 08.04.2016., 15:28   #7424
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
staljin, mao, dinastija kim....nastavi niz
Augusto Pinochet, Mohammad Reza Pahlavi, Mula Mohammed Omar Akhund, Saddam Hussein u vrijeme iransko-irackog rata... Nastavi niz.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 08.04.2016., 15:50   #7425
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Augusto Pinochet, Mohammad Reza Pahlavi, Mula Mohammed Omar Akhund, Saddam Hussein u vrijeme iransko-irackog rata... Nastavi niz.
šta s njima?
juanpablom is offline  
Old 08.04.2016., 15:54   #7426
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
šta s njima?
Isto sto i s ovim tvojima.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 08.04.2016., 15:57   #7427
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Isto sto i s ovim tvojima.
ni oni nisu imali podršku zapada?
juanpablom is offline  
Old 08.04.2016., 16:00   #7428
Quote:
reg. ovisnik kaže: Pogledaj post
ali ima i granicnih slucajeva

Recimo ova vijest od jucer:
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/h...en/a/23653568/

Ukratko, ova politicarka je trenutno 2. osoba AP, bivse vladajuce i trenutno samostalno najjace norveske stranke. Nije nemoguce i premijerka u bliskoj buducnosti. I ovo sta ona govori o ukidanju monarhije, govorilo je i dosta drugih (pa i iz "desne" stranke) prije nje.
Komentari ispod su jako interesantni, osobno nisam vjerovao da cu ikad vidjet tako nesto u komentarima norveskih portala. VG je iako "polusund" top 3 novine ovdje. Ukratko i blago receno, velika vecina komentatora joj je pozelila sretan put "kuci"(inace rodjena je u Norveskoj) i glagol "fjerne" direktno njoj(maknuti, izbrisati..)
čekaj dok netko ne prijavi komentare pozivajuči se na onaj ograničavajuči zakon o slobodi govora u norveškoj, pa pobrišu te komentare
homosapiens is offline  
Old 08.04.2016., 16:01   #7429
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ni oni nisu imali podršku zapada?
Kakve to veze ima s prethodnim odgovorom na tvoje pitanje: "sta s njima"?

Pitao si me sto s njima, odgovorio sam ti. Zelis li drugaciji odgovor, preformuliraj pitanje.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 08.04.2016., 16:36   #7430
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Spominje se incident jednog imigranta (znam), ali je poanta posta na reakciji predstavnika biračkog tijela koje podržava ovakvu imigraciju.

Male Norwegian politician raped by asylum seeker says he feels GUILTY that his attacker will now be deported because the man might suffer back in Somalia

Dakle, norveškog "mladog, ljevičarskog, antirasističkog i feminističkog" člana socijalističke stranke je silovao azilant iz Somalije. Nakon što je silovatelj uhvaćen i deportiran natrag u Somaliju nakon izvršenja zatvorske kazne, dotični Norvežanin osjeća krivnju zbog njegove deportacije.

O ovakvim slučajevima sam već čitala. Koliko god grozno izgledalo, to nije isključivo skandinavska boljka, već je šire od toga.

Ti slučajevi identični ovom norveškom su se događali u Americi 70-tih godina. Čitajući o njima sam prvi put otkrila da postoje ovakve reakcije ljudi.
Marina Fiume is offline  
Old 08.04.2016., 16:49   #7431
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ti slučajevi identični ovom norveškom su se događali u Americi 70-tih godina. Čitajući o njima sam prvi put otkrila da postoje ovakve reakcije ljudi.

Zanimljivo. Mislis li da je to fenomen izazvan rasom silovatelja i prije svega odnosom drustva i medija prema pitanju rase i svih navodnih problema iste u drustvima u kojima su manjina?

Mislim, bas SAD i to bas 1970.-tih...

Smijem li znati od kuda ti taj podatak?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 08.04.2016., 16:52   #7432
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
nikad oni koji međusobno ratuju.
Pa amerika i njeni europski saveznici su ratovali protiv saddama.
Sa padom saddama je sve otišlo u kaos i poginulo više od dva milijuna ljudi

To ti je kao da oslobodiš psihopate iz zatvora i onda kažeš da nisi ti kriv ako psihopat nekog ubije, nego je kriv samo psihopat
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.04.2016., 16:53   #7433
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Mislis li da je to fenomen izazvan rasom silovatelja i prije svega odnosom drustva i medija prema pitanju rase i svih navodnih problema iste u drustvima u kojima su manjina?

Mislim, bas SAD i to bas 1970.-tih...

Smijem li znati od kuda ti taj podatak?
Da, ovo što si napisao. Baš u tome je bio problem, u rasi silovatelja, a žrtve su bile iz civilnog pokreta koji se zalagao za prava crnaca.

Ne sjećam se, to sam davno čitala, mislim isječci iz neke knjige neke feministkinje na internetu.
Marina Fiume is offline  
Old 08.04.2016., 16:55   #7434
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Da, ovo što si napisao. Baš u tome je bio problem, u rasi silovatelja, a žrtve su bile iz civilnog pokreta koji se zalagao za prava crnaca.

Ne sjećam se, to sam davno čitala, mislim isječci iz neke knjige neke feministkinje na internetu.
To sam i mislio.

Budem potrazio i sam, ali ako uspijes naci, bilo bi dobro da ostavis i link na ovoj temi, ako nikome ne smeta. Mislim, kad smo se vec dotaknuli i ovog slucaja iz Norveske.

P.S. Hvala!
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 08.04.2016., 17:02   #7435
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa amerika i njeni europski saveznici su ratovali protiv saddama.
Sa padom saddama je sve otišlo u kaos i poginulo više od dva milijuna ljudi
do tada je sve bilo super?ubijanje Kurda, sukob šijita i sunita, invazija na Kuvajt, teror nad vlastitim narodom, to se ništa nije dogodilo?sad mi je jasnije
odakle ti ovaj podatak o 2 milijuna?



Quote:
To ti je kao da oslobodiš psihopate iz zatvora i onda kažeš da nisi ti kriv ako psihopat nekog ubije, nego je kriv samo psihopat
analogija ti baš ne odgovara u potpunosti
juanpablom is offline  
Old 08.04.2016., 17:04   #7436
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
I to nije samo u Norveškoj. Neograničena sloboda govora ne postoji nigdje na svijetu niti je ikada postojala niti je igdje neograničena sloboda govora navedena kao ljudsko pravo. A Norvežani i općenito Skandinavci su u to uveli više reda još kad je bio Breivik.

Ostalo bi bilo previše off topic, samo ukratko sigurno je da je uvijek i u svemu teško pronaći jedinstvenu granicu između onog što je sloboda govora i što preraste u govor mržnje i da će grešaka biti s obje strane (i onih koji pišu i onih koji to kontroliraju na forumima ili na portalima ili bilo gdje).
E sad, i je i nije off topic

Način na koji su Norvežani "riješili" slučaj Breivik je više nego sramotan. Politizacija je pogubna.
Lik je ubio 77 ljudi. Gotovo. Nema zašto, nema "a kaj ga je mučilo". U stvarnosti, nema nikakve razlike između njegove političke motivacije i one kaj je Son of Sam radio kaj mu je pas zapovijedao.
Oni čim su išli nekaj posebno mrdat oko toga svega uopće, nekaj kenjat oko nekakvih "govora mržnje" kurtzapaltza, otišli su u političke vode.
Poruka koju su odaslali je jasna: politika može sve. Ako je nekaj politički motivirano, ako ima ikakav politički predznak, onda je ok, onda ćemo drugačije. Onda postoje nekakvi govori, misli, skupine, izuzeci, kajveć.
WRONG.
Nema ništa, nema nikakve jebene politike, ni posebnih radnji zbog nje. Lik je pobio pun k ljudi u samo par sati. Točka.

Ovo sada napominjem jer se potpuno ista stvar konstantno vrti ali i u drugom smjeru. Zbog "politike" se svašta i oprašta i osuđuje a stvarne činjenice i kvalifikacije tih djela padaju u drugi plan.
Ko kaj je Breivika mučila politika, tak s druge strane imamo nekakve "običaje i kulturu". Oboje je izlika koju se ni pod razno ne smije priznavati (a priznato je u oba slučaja).

Ovo o čemu si ti počeo a ja nastavila je zapravo srž problema. I nikako se ne smije uzeti olako.

p.s. ovo se oduljilo, jbg
Blank Page is offline  
Old 08.04.2016., 17:10   #7437
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
do tada je sve bilo super?ubijanje Kurda, sukob šijita i sunita, invazija na Kuvajt, teror nad vlastitim narodom, to se ništa nije dogodilo?
To je druga tema, ti si počeo kako nisu drugi krivi za stanje u iraku.

Kako nisu krivi u kurac kada su napali irak i time prouzročili jedno sto puta više mrtvih nego saddamov režim. Nisu ameri ubili dva milijuna, nego terorističke frakcije koje je saddam prije držao pod kontrolom.

A ubijanje civila nije strano americi, u manje više svim ratovima u svijetu su i oni ubijali civile i to masovno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 08.04.2016., 17:16   #7438
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Da, ovo što si napisao. Baš u tome je bio problem, u rasi silovatelja, a žrtve su bile iz civilnog pokreta koji se zalagao za prava crnaca.

Ne sjećam se, to sam davno čitala, mislim isječci iz neke knjige neke feministkinje na internetu.
onda niej problem u rasi nego u tome da su se one zalagale za te ljude...
više od ičeg, mislim da samo opravdavaju svoj izbor na taj način. ja sam dobar čovjek, svi su dobri ljudi, zlo je posljedica loše okoline i mora imati neko "civilizirano" objašnjenje...

Zadnje uređivanje Complicated : 08.04.2016. at 17:30.
Complicated is offline  
Old 08.04.2016., 17:24   #7439
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To je druga tema, ti si počeo kako nisu drugi krivi za stanje u iraku.
idi vrati se jedno dvije stranice nazad pa pogledaj što sam pisao

Quote:
Kako nisu krivi u kurac kada su napali irak i time prouzročili jedno sto puta više mrtvih nego saddamov režim. Nisu ameri ubili dva milijuna, nego terorističke frakcije koje je saddam prije držao pod kontrolom.
ma da, Ameri su krivi a ne oni koji se ubijaju. isto kao što je nizozemski bataljon kriv za Srebrenicu a ne mladić i stoka
kako je to saddam držao pod kontrolom?ubijajući i proganjajući sve redom?
ne kažem da su SAD cvijeće, ali nisu ni najgori zločinci na ZEmlji


Quote:
A ubijanje civila nije strano americi, u manje više svim ratovima u svijetu su i oni ubijali civile i to masovno
masovno?daj neki primjer a da nije ww2
juanpablom is offline  
Old 08.04.2016., 17:29   #7440
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
onda niej problem u radi nego u tome da su se one zalagale za te ljude...
više od ičeg, mislim da samo opravdavaju svoj izbor na taj način. ja sam dobar čovjek, svi su dobri ljudi, zlo je posljedica loše okoline i mora imati neko "civilizirano" objašnjenje...
Tako nešto. Naprimjer, ženska (bjelkinja), gorljiva pobornica prava crnaca odlazi u Harlem na neki skup potpore, a tamo je siluju.

Onda ona ne može u svojoj glavi pomiriti činjenicu da ljudi za čija prava se zalaže u njoj ne vide saveznika nego samo žensku koju treba iskoristiti... i onda krenu smišljanja opravdanja njihovih postupaka, i na kraju joj je lakše zaključiti da je problem u njoj (društvu, civilizaciji, bilo čemu) nego u njima, jer bi tim priznanjem pljunula na svoje ideje... tako nekako je išlo obrazloženje.
Marina Fiume is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.