Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 09:34   #1
Question Kazna za parkiranje - vremensko ograničenje i prigovor ?

Pozdrav,

molim savjet u vezi kazne za nepropisno parkiranje:

Vozilo je bilo parkirano (u vremenu 18-22:30 h, radni dan) na mjestu koje je obilježeno kao zona zabrane zaustavljivanja i parkiranja ispred zgrade. Svrha je omogućavanja prilaza kamionu Čistoće.
Kazna je datirana na 21:40. Pozivanje na Zakon o sigurnosti prometa na cestama, čl. 12, st. 8.
Nisam siguran je li bila na šajbi u 22:30 h, kad sam auto preparkirao, ali ujutro me dočekala sva vlažna, okupana jutarnjom rosom.

Pitanje: postoji li vremensko ograničenje za zabranu zaustavljanja i parkiranja u navedenom kontekstu, tj. može li se tumačiti primjena zabrane na normalno uredovno vrijeme te službe ili je na snazi non-stop?

Ukoliko se može uputiti prigovor na kaznu zbog nepropisnog parkiranja koja je datirana u večernjim satima, molim uputite me na zakonsku odredbu na koju bih se pritom mogao pozvati.

Drugo pitanje: postoji li olakotna okolnost koju bi sud mogao uzeti u obzir, primjerice visoka trudnoća supruge zbog koje je auto parkiran ispred ulaza u popodnevnim i večernjim satima?

Hvala lijepa..
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 10:32   #2
Ukoliko je prisutan samo znak zabrane parkiranja i zaustavljanja bez dopunskog znaka koji bi govorio na koji vremenski period se to odnosi, onda nema iznimke, zabrana je 0-24.
theD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.