Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 17:36   #21
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Želite reči da policija ne kažnjava ljude koji voze manje od pola dopuštene brzine? Tipa netko prođe s 30 na sat ispred policije na cesti na kojoj je dopušteno 80 i da ga neće zaustaviti barem da provjere koliko je pijan?
Ako je tolerancija 10km/h u oba smjera, s 30 čak nije u prekršaju(osim ako je cesta namjenjena samo za promet motornih vozila).


Ja vjerujem da se kažnjava u istoj mjeri u kojoj se pojavljuje. Majkumu, pa 30-40% vozača u vožnji od točke A do točke B makar na jednom mjestu prekorači dopuštenu brzinu toliko da može zaraditi kaznu. Koliko često je situacija da uopće naletimo na nekoga tko vozi sporije od onoga što zakon nalaže(pa makar i ne računali toleranciju)? Ja nisam siguran, osim par tamića, i par vozila koje su ljudi šlepali, postoji li ijedan slučaj da sam naletio na takvu situaciju u cca 120tkm. Sporih nelogično je bilo, ali ne kažnjivo sporih.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:51   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako je tolerancija 10km/h u oba smjera, s 30 čak nije u prekršaju(osim ako je cesta namjenjena samo za promet motornih vozila).


Ja vjerujem da se kažnjava u istoj mjeri u kojoj se pojavljuje. Majkumu, pa 30-40% vozača u vožnji od točke A do točke B makar na jednom mjestu prekorači dopuštenu brzinu toliko da može zaraditi kaznu. Koliko često je situacija da uopće naletimo na nekoga tko vozi sporije od onoga što zakon nalaže(pa makar i ne računali toleranciju)? Ja nisam siguran, osim par tamića, i par vozila koje su ljudi šlepali, postoji li ijedan slučaj da sam naletio na takvu situaciju u cca 120tkm. Sporih nelogično je bilo, ali ne kažnjivo sporih.
Ne znam kako ti, ali ja na relaciji od 20 km, svaki dan sretnem 2-3 takva spora vozila.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:55   #23
gle ja znam da si ti u pravu, al moj ti je savjet da gledas svoja posla iz razloga sto samo sebe nerviras... kuzis, a zaboli te kako ko vozi zaobidji ga i gotovo...

Evo ti moj primjer prije jedno mjesec dana znaci vracam se iz Srbije i nema kilometar prije granice sa Hrv ja vozim u svoju traku i jedan auto parkiran sa strane, a taj covjek bio u trgovini. I ulazi ti on u auto i krece znaci uopce nije pogledao retrovizor i mrtvi kut. Ja stacu naglo volanom skrecem u ljevo, sreca u nesreci sto nije dolazio auto iz suprotnog smjera jer bi se ja zabio direktno u taj drugi auto... Ja mu sviram sta mislis dali je dignuo ruku da se isprica? - Ne, uopce. Meni nebi nista bilo jel je brzina bila 40km/h jel mi se taman upalio semafor, ali dovoljno da udari u auto pa dok dodje policija jos u drugoj drzavi...
deklok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:02   #24
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ti, ali ja na relaciji od 20 km, svaki dan sretnem 2-3 takva spora vozila.
Govorimo li o svim vozilima, ili o autima? Zadnji put kad sam vidio auto koji vozi 20km/h, mislim da sam išao u srednju školu(možda i osnovnu).


Realno, puno veći problem mi je vozilo koje vozi 50km/h konstantnih u naselju, i onda raspali 120 na čistini, i onda opet u naselju 50, unatoč ograničenju 70. U naselju ga ne možeš pretjecati, dogodi ti se kolona iz suprotnog smjera, i taman kad se raščisti, on raspali po gasu. I misliš opametio se, i onda u sljedećem selu ista priča. Da vozi 15, preskočio bih ga.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:06   #25
Quote:
deklok kaže: Pogledaj post
gle ja znam da si ti u pravu, al moj ti je savjet da gledas svoja posla iz razloga sto samo sebe nerviras... kuzis, a zaboli te kako ko vozi zaobidji ga i gotovo...

Evo ti moj primjer prije jedno mjesec dana znaci vracam se iz Srbije i nema kilometar prije granice sa Hrv ja vozim u svoju traku i jedan auto parkiran sa strane, a taj covjek bio u trgovini. I ulazi ti on u auto i krece znaci uopce nije pogledao retrovizor i mrtvi kut. Ja stacu naglo volanom skrecem u ljevo, sreca u nesreci sto nije dolazio auto iz suprotnog smjera jer bi se ja zabio direktno u taj drugi auto... Ja mu sviram sta mislis dali je dignuo ruku da se isprica? - Ne, uopce. Meni nebi nista bilo jel je brzina bila 40km/h jel mi se taman upalio semafor, ali dovoljno da udari u auto pa dok dodje policija jos u drugoj drzavi...
Nećeš mi sad vjerovati, ali to isto se meni DANAS dogodilo... ista stvar, starac od cca. 80-90 godina je s bočnog parkinga samo krenuo. Dvije jednosmjerne trake, a on odmah iz prve u drugu traku, doslovno kao da je sam na svijetu. Ja sam vozio po propisu, dakle, 50, i ipak, jedva sam uspio izbjeći sudar. U pitanju su bili centimetri...
U mojih 25 godina vozačkog iskustvar, nikad nisam taknuo drugi automobil, a prešao sam cijelu Europu i napravio zbilja puno kilometara... i onda najebeš od ovakve matore budale, koji se nije niti ispričao. Ne znam je li uopće čuo da sam mu trubio... nastavio je voziti kao da se nije ništa dogodilo... i da dodam, nastavio je voziti 30 km/h... s tim da nisam imao priliku da ga obiđem dobrih 500 metara... jednosmjerne ulice... pa kako onda da čovjek više ne popizdi, kad stalno nailazim na takve ljude koji voze sporo... ne mogu više jebote...
Pun mi je kufer takvih loših vozača... vani toga nema u toliko mjeri kao kod nas...

P.S. i da stvar bude zanimljivija, neki ljudi koji su šetali (na sigurnoj udaljenosti), vidjeli su sve, i oni su se ljutili na mene jer sam trubio tom matorom... ajde sad ti reci nešto
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:09   #26
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Govorimo li o svim vozilima, ili o autima? Zadnji put kad sam vidio auto koji vozi 20km/h, mislim da sam išao u srednju školu(možda i osnovnu).


Realno, puno veći problem mi je vozilo koje vozi 50km/h konstantnih u naselju, i onda raspali 120 na čistini, i onda opet u naselju 50, unatoč ograničenju 70. U naselju ga ne možeš pretjecati, dogodi ti se kolona iz suprotnog smjera, i taman kad se raščisti, on raspali po gasu. I misliš opametio se, i onda u sljedećem selu ista priča. Da vozi 15, preskočio bih ga.
Mješovito... i auti i kamioni...
Ne 20 km/h... nego vozim svaki dan udaljenost od 20 km, i na tolikoj udaljenosti, sretnem barem 2-3 vozača koji voze sporo... ispod 40 km/h

Da, znam... to su po mojem mišljenju, vrlo zli ljudi... ne znam u čemu je problem? Nekultura ili zao karakter...?
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:21   #27
Ne znam gdje ti voziš to. Ja svaki dan napravim oko 65 km i samo nekoliko puta sam sreo opasno sporog vozača u autu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:22   #28
Pa ja isto nekad vozim sporo i što mi možeš?
Pizdi kolko oš?
.
.
Moj traktor nemre brže!
A zašto netko vozi auto sporo pa valjda ima razloga.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:27   #29
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ti voziš to. Ja svaki dan napravim oko 65 km i samo nekoliko puta sam sreo opasno sporog vozača u autu.
Varaždin
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:28   #30
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa ja isto nekad vozim sporo i što mi možeš?
Pizdi kolko oš?
.
.
Moj traktor nemre brže!
A zašto netko vozi auto sporo pa valjda ima razloga.

Znači li to suprotno, da ako netko juri, te ima za to razloga, da mu u tom slučaju zakon ne smije izreći kaznu?
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:39   #31
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Nećeš mi sad vjerovati, ali to isto se meni DANAS dogodilo... ista stvar, starac od cca. 80-90 godina je s bočnog parkinga samo krenuo. Dvije jednosmjerne trake, a on odmah iz prve u drugu traku, doslovno kao da je sam na svijetu. Ja sam vozio po propisu, dakle, 50, i ipak, jedva sam uspio izbjeći sudar. U pitanju su bili centimetri...
U mojih 25 godina vozačkog iskustvar, nikad nisam taknuo drugi automobil, a prešao sam cijelu Europu i napravio zbilja puno kilometara... i onda najebeš od ovakve matore budale, koji se nije niti ispričao. Ne znam je li uopće čuo da sam mu trubio... nastavio je voziti kao da se nije ništa dogodilo... i da dodam, nastavio je voziti 30 km/h... s tim da nisam imao priliku da ga obiđem dobrih 500 metara... jednosmjerne ulice... pa kako onda da čovjek više ne popizdi, kad stalno nailazim na takve ljude koji voze sporo... ne mogu više jebote...
Pun mi je kufer takvih loših vozača... vani toga nema u toliko mjeri kao kod nas...

P.S. i da stvar bude zanimljivija, neki ljudi koji su šetali (na sigurnoj udaljenosti), mene jer vidjeli su sve, i oni su se ljutili na sam trubio tom matorom... ajde d ti reci nešto
Naravno, svi se ljutili na tebe a ti bio u pravu.
Gle, ti jednostavno nisi shvaćen. nitko nije prepoznao tvoje iznimne vozačke kvalitete, ipak svaki dan pređeš koliko ono reče-20 km?

__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:41   #32
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Naravno, svi se ljutili na tebe a ti bio u pravu.
Gle, ti jednostavno nisi shvaćen. nitko nije prepoznao tvoje iznimne vozačke kvalitete, ipak svaki dan pređeš koliko ono reče-20 km?

Evo, ovo je primjer osobe koja je puna frustracija.
Bljuje mi se od ovakvih ljudi kao ovo gore.
Godinama sam po forumima i već mi je pun kufer ove pojave koja je izražena u ovom dijelu zaostalog svijeta punog zlih ljudi, puni mržnje, zavisti, zlobe, cinizma, sarkazma i tko-zna-čega-sve-ne.
MUPM
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:53   #33
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Evo, ovo je primjer osobe koja je puna frustracija.
Bljuje mi se od ovakvih ljudi kao ovo gore.
Godinama sam po forumima i već mi je pun kufer ove pojave koja je izražena u ovom dijelu zaostalog svijeta punog zlih ljudi, puni mržnje, zavisti, zlobe, cinizma, sarkazma i tko-zna-čega-sve-ne.
MUPM
Veli lik koji maloprije napisa ovo:
Quote:
Da, znam... to su po mojem mišljenju, vrlo zli ljudi... ne znam u čemu je problem? Nekultura ili zao karakter...?
I veliš, ja pun frustracija a ti staložen. Tako je majstore, ne daj se ti nama.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:14   #34
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Veli lik koji maloprije napisa ovo:
I veliš, ja pun frustracija a ti staložen. Tako je majstore, ne daj se ti nama.
Znaš i sam da si pun frustracija i zato ovdje glumiš nekakvu facu, a u dubini svoje duše si nesretan i zato činiš ovo što činiš.
Proziran si.
Ne da mi se natezati s kompleksašima.
Al neka si ti meni rekao, vjerujem da ti je sad duša nahranjena narednih 10-15 minuta.
Drago mi je da sam ti pomogao u liječenju frustracije, barem na 15-ak minuta.
I molim te, ali zbilja, nemoj više pisati, nemamo si više šta reći. Ti i ja smo totalno drugi svijetovi. Svatko tko je pametan vidi kakva si ti osoba.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:28   #35
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Znaš i sam da si pun frustracija i zato ovdje glumiš nekakvu facu, a u dubini svoje duše si nesretan i zato činiš ovo što činiš.
Proziran si.
Ne da mi se natezati s kompleksašima.
Al neka si ti meni rekao, vjerujem da ti je sad duša nahranjena narednih 10-15 minuta.
Drago mi je da sam ti pomogao u liječenju frustracije, barem na 15-ak minuta.
I molim te, ali zbilja, nemoj više pisati, nemamo si više šta reći. Ti i ja smo totalno drugi svijetovi. Svatko tko je pametan vidi kakva si ti osoba.
Sve je tako.
Evo ti jedna prigodna.
https://www.youtube.com/watch?v=7Dk3VFaOYIs
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 21:43   #36
U Vž sam uletio u križanje kad je bilo crveno!
Dvije trake, a samo jedan semafor na desnoj strani kojeg je "sakrio" autobus iz kojeg je izlazila jedna putnica. Po nićime nisam mogao skužiti da je tu križanje.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:22   #37
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Postavljaju kameru za brzu vožnju, a zašto ne postoji kamera za sporu vožnju?
Postoji jer je to ista kamera samo treba podesit brzinu koju će snimat.Onda bi bilo stotine slika a prekršaja možda nijedan.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
A da ne pričam o kretanju na semaforu 2-3 sekunde nakon što se upali zeleno... i to još kod onih semafora koji imaju odbrojavanje.
To je iz sigurnosnih razloga da se da šansa budali koja je proletjela kroz crveno.

Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme srećem nevjerojatno puno ljudi koji voze 40-45, i.
Ograničenje je 50,60,70,80 ili 90 km/h?

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
U Vž sam uletio u križanje kad je bilo crveno!
Dvije trake, a samo jedan semafor na desnoj strani kojeg je "sakrio" autobus iz kojeg je izlazila jedna putnica. Po nićime nisam mogao skužiti da je tu križanje.
Imaš znak prije križanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:46   #38
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
..Imaš znak prije križanja.
Kakav znak?
Vozim Vrazovom, a ne vidim od autobusa da mi sa desna "ulazi" Radićeva?????
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 19:10   #39
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ti voziš to. Ja svaki dan napravim oko 65 km i samo nekoliko puta sam sreo opasno sporog vozača u autu.
dalmacija, ljeto, jadranska magistrala... ima ih koliko hoćeš, ljudi lijepo voze i gledaju desno (ako idu prema jugu) i uživaju u pogledu na jadransko more. a to šta je iza njih kolona 800 m vozila nema veze

da... spora vožnja zna biti opasna... po druge sudionike u prometu
Breen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 07:26   #40
Quote:
Breen kaže: Pogledaj post
dalmacija, ljeto, jadranska magistrala...
Ide Fiček prema moru.:klap:
Suvozaćica primjećuje kako je gužva u suprotnom smjeru, a ispred njih skoro nitko.
Vozač veli: - Pogleč iza nas!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.