Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 23:08   #101
Quote:
finadamica kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da se morate obrazovati, vec obrazovati o temi o kojoj se prica da biste bili kompetentni. Cim spominjete da ne biste kupovali meso, da ne biste obitavali, citiram, sa sidasem u istoj prostoriji, znaci da o temi niste dovoljno obrazovani i da niste dovoljno o njoj procitali. Sve diplome ovoga svijeta ne znace nista u ovom o cemu, ocito, ne znate dovoljno. Lakse je pogledati filmic koji servira industrija ili da digne paniku ili da, iz nekog njima znanog razloga, veli da bolest ne postoji, nego da biste se potrudili uzeti u ruke makar i brosuricu o istom i proucili je. Najveca opasnost danasnjeg vremena je panika koju dizu skupine ljudi iz samo njima znanih razloga i ljudi koji im vjeruju rade nego da sjednu i vide gdje je granica izmedu izmisljenog i istine. Istina je uvijek u njihovim tekstovima skrivena jer samo tako se moze i servirati dobra laz.
A da ste citali o tome, shvatili biste da je potreban dovoljan broj virusa da bi se bolest prenjela. Npr. za prijenos nezasticenim vaginalnim seksualnim odnosom sa zarazenom osobom opasnost od prijenosa je svega 0.02%. Taj broj raste sa svakim odnosom, ali od 1 najveca je mogucnost da necete oboljeti. Tako da Vam teorija sa komarcem nikako, ali uistinu nikako ne drzi vodu.
Mozda nisam magistar nauka ni jedne struke, ali o nekim stvarima se volim informirati, narocito o onima o kojima se dize najveca panika naprosto iz svoje znatizelje i da znam koji stupanj opreznosti mi je potreban u buducnosti u kontaktu s odredenom skupinom ljudi. Nakon sveg proucavanja, najveci stupanj opreznosti imam upravo s ljudima koji tu paniku, nakon sto je dignuta, sire dalje jer su upravo oni najmanje i proucavali odredenu temu.
Drugim riječima...popušit priču.Da su mom djedu nabili gumicu ja sad nebi imao 8 tetki i 5 stričeva.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 20:53   #102
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destory health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality."
Ne znam za AIDS, ali ovo je jedna od najboljih i najjezgrovitijih opisa modernog svijeta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:35   #103
Jeste, tako je. A, kad znamo da ima i imunih na hiv. Zamisli, molim te! Imun može samo prenjeti a njemu ništa. Dabome da je prevara.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 15:37   #104
Prema teoriji zavjeri, virus HIV je nastao osamdesetih prošloga stoljeća, a napravila ga je CIA
Naime, CIA, kao dobra američak organizacija koja se brine za mir u sviejtu, je navodno, pustila taj virus sa svojih labaratorija u New Yorku, a taj se virus navodno našao u dvojici muškaraca koji su bili homoseksualno orijentirani. Danas, od HIV-a, odnosno AIDS-a boluje više od 300 000 000 ljudi.
A to su samo mnogi činovi svijetske elite, koje žele kontrolirati ljudsko čovječanstvo, jer im je naravno, lakše kontrolirati 200 000 000 ljudi, nego 6 milijardi ljudi.
Ako mi ne vjerujete, pročitajte malo člankove, u kojima se spominje CODEX ALIMENTARIS, i njegovo dublje značenje, pa ćete vidjeti podudarnost HIV-a i toga codexa.
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 02:59   #105
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
džabe ti se spuštat na taj nivo: takvi djeluju prema onome što im kažu a ne prema vlastitoj spoznaji i logici. Oni su ko i Matt Deamon u "Dobri Will Hunting" - sve znaju o svemu ali ne shvaćaju bit toga što znaju. Štreberi...
bravo!


Pa zar nitko ne shvaća da što je laž veća, više ljudi u nju vjeruje!!! ?
Znamo svi što piše u knjigama za biologiju, isto kao što to vjerojatno znaju i renomirani znanstvenici i Nobelovci koji govore o sidi u tom filmiću, pa su svejedno skužili da je to sve jedna velika prijevara 'ko i stotine drugih...
Promjena u razmišljanju ljudima neizmjerno teško pada...
ivaommm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 04:28   #106
Ne znam jel netko vec spomenuo. Ali preporucio bih vam da procitate ovu knjigu. U cijelosti se nalazi na internetu. Iako bih vam preporucio da je kupite. Izmedu ostaloga knjiga opisuje problematiku vezanu uz AIDS. Otvorite poglavlje, ''Nova gledišta o AIDS-u''

http://www.objave.com/sadrzaj.php?na=voda

Meni je knjiga pomogla kada sam imao konstantne probleme s jutarnjim bolovima u zelucu i manjkom apetita. Stanje mi se pogorsalo preko ljeta i onda sam naisao sasvim slucajno na ovu knjigu kod svoje kiroprakticarke.

Jos jednom toplo preporucujem svima da procitaju, necete pozaliti.
__________________
Najbolji lijek za bore je...smijeh.
krsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:55   #107
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
ajme koja glupost,kako znaš od čega su oni umirali?
umirali su kao i danas od svakakvih bolesti samo što im nisu znali imena.
ja znam puno priča od starih ljudi gdje pričaju kako je netko njihov prije imao bolove po svakakvim dijelovima tijela/organima...ležao neko vrijeme u krevetu i onda u teškim bolovima umro ali tad nitko nije spominjao rak jel nisu znali za njega a kamoli da su doktoru išli.tako da su to teške gluposti da ljudi nisu prije umirali od raka.čist dokaz tomu je i koliko je medicina napredovala je naš životni vijek koji je prije bio max.50 godina a sad raste i raste tako da djeca rođena ovih godina imaju velike šanse doživjeti 120 godina.
Dužina trajanja ljudskog vijeka je jedna od najvećih manipulacija s kojom se barata. Naime, nije istina da su ljudi prije živjeli najviše 50 g. nego je prosječni životni vijek bio kraći, jer u prosjek ulaze i djeca koja su umirala neposredno nakon rođenja. Smrtnost dojenčadi je glavni uzrok kratkog prosjeka života u staro doba, a tome treba dodati i povremene gladi i epidemije, baš kao danas u nerazvijenim siromašnim zemljama. Inače, iako više gladni nego siti, naši preci su češće doživljavali 100-tu nego mi danas. Osobno se sjećam mnogih stogodišnjaka u mom djetinjstvu (imam sada 51 g.), sada ih je zaista teško sresti, ali i slučaj da umre beba je znatno rijeđi.
estan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:24   #108
Ne bih rekao da netko stvara tako ubojite bolesti i viruse. Mislim da farmaceutske tvrtke, WHO ili tko god je na vrhu iskoristava banalne stvari poput npr. svinjske gripe i AIDS-a u svoju koristi, govoreci kako je nesto smrtonosno, da bi opravdali razlog svojeg postojanja, da bi dobivali sredstva za daljnja istrazivanja, da bi prodavali cjepiva i lijekove ugrozenoj populaciji. Ti na vrhu imaju mogucnost da idu u mainsteam, dignu paniku, bez da itko istrazi i ospori njihove podatke...ili bar da se da prilika istraziti tocnost podataka...to je vec gotova stvar, nema rasprave. Kao kad se radi o crkvi i njezinim dogmama. Svinjska gripa je bila toliko razvikana, maltene kao da je u pitanju spanjolska gripa, a zapravo nije nista jaca, zapravo je i slabija od obicne sezonske gripe. Od spanjolske gripe pa tako i do danas svaka sljedeca pandemija je bila sve slabija i slabija. A toliko love je baceno na cjepivo koje nitko nije zelio uzimati. Tako im se zurilo da prodaju cjepivo da ga nisu ni testirali kako spada.

HIV nikad nije bio izoliran kao virus. AIDS je posljedica poremećaja metabolizma izazvanog određenim neumjerenostima u načinu života.

Ljudi kojima se dijagnosticira HIV odmah propadaju psihicki i fizicki, jer su vec u startu osudeni na smrt, kao sto se to isto dogada s onima kome se dijagnosticira neizljecivi rak. Samo to psihicko propadanje uz uzimanje lijekova protv HIV-a ubrzavaju smrt. Ljudi osjecaju strah, sram, krivnju, osjecaju se bespomocni i bez nade, odbaceni od drustva, postaju gradani drugog reda; ne jedu, ne spavaju, ne brinu o sebi, jedino o cemu misle je neizbjezna smrt. Kako bi itko od nas mogao prezivjeti to emocionalno stanje? Zamislite da ste potpuno zdravi i onda netko upre u vas prstom, vi imate HIV...kako biste se osjecali?

Ispitivanje necije znanstvene cinjenice je zdravo i normalno, a prihvacanje iste kao da je gotova stvar nije.

Zapitajte se koliko je vec novca donirano za ''istrazivanje'' HIV-a, zamislite sad na moment, da HIV kao takav ne postoji. Da je isti novac dan u Afriku za prehranu stanovnistva bio bi puno bolji rezultat nego da je dan u istrazivanje HIV-a sto je rupa bez dna.

Danas se tako lako manipulira ljudima putem medija....sto vam nije to jasno? Mislim da se svi sjecate naslova u novinama...''JOS JEDNA ZRTVA SVINJSKE GRIPE''. A koliko ljudi je umiralo od sezonske gripe...godinama ranije...

Cjepivo za svinjsku gripu je bilo gotovo preko noci, dok se lijek za HIV trazi vec desetljecima...sto vam nije bar tu nesto cudno?
__________________
Najbolji lijek za bore je...smijeh.
krsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:40   #109
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ali opet, ako je oružje, protiv koga je napravljeno?
protiv svih, a preciznije protiv ljudskog šljama i naj siromašnijih, kome će biti žao ako umre neka kurva, doći će nova, kome će biti žao ako umre neki beskučnik, previše ih je i bit će ih još više, a i država će uštedjeti jer ne isplaćuje novac za socijalno, a ujedno je i svojevrsna financijska pumpa za izvlačenje novaca

Quote:
casia kaže: Pogledaj post
A meni je sumnjiva još jedna stvar a to je ovakva histerična kampanja protiv pušenja.Da se razumijemo ne kažem da je pušenje zdravo ali nije mi baš jasno od kuda u cijelom svijetu takva briga odjednom za zdravlje ljudi
pa naravno da ih nije briga za tebe, a sigurno je da je pušenje štetno, ali šta misliš koliki je trošak za eto recimo HZZO tvoje lječenje zbog pušenja, koliko im tvoje lječenje krade vremena i novca, to je ono što njih zapravo brine, daj ti nama plati zdravstveno ali ga nemoj koristiti. što se njih tiče možeš im krepati u uredu i neće ni trepnuti, samo će pozvati nekog da te bace u kontejner
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 01:36   #110
da ! točno evo: Auto Imuno Deficiency Sindrom hahahaha ali kad bi svi pričali istinu opet bi se svi poklali to su kako vi kažete činjenice
Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 12:02   #111
Što se tiče Afrike I AIDS-a...pa to je valjda jasno. Velikima je u interesu da Afrika ostane siromašna, neuka i ranjiva.
Gledala sam emisiju u kojoj se raspravljalo o Africi i o misionarima.( katoličkim, naravno )
Oni lijepo dođu u neko jadno selo, sagrade crkvu i počnu propovijedati o grijehu i Božjoj kazni. Djeca su zaražena HIV-om, ljudi umiru svakodnevno, ali svećenik kaže : "kondom je grijeh ! nije od boga !" I ništa od kondoma.
Ne dozvoljavaju čak ni onima u braku da ih koriste. ( jer, jedino se u braku smijemo sexati....zar ne ???)
Pa ako se zaraziš u braku, onda je to božja volja. Isuse dragi....mora da se okreće u grobu.
Rade se stvari da na svijetu bude što manje ljudi. AIDS je jedna od njih.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:19   #112
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Što se tiče Afrike I AIDS-a...pa to je valjda jasno. Velikima je u interesu da Afrika ostane siromašna, neuka i ranjiva.
Gledala sam emisiju u kojoj se raspravljalo o Africi i o misionarima.( katoličkim, naravno )
Oni lijepo dođu u neko jadno selo, sagrade crkvu i počnu propovijedati o grijehu i Božjoj kazni. Djeca su zaražena HIV-om, ljudi umiru svakodnevno, ali svećenik kaže : "kondom je grijeh ! nije od boga !" I ništa od kondoma.
Ne dozvoljavaju čak ni onima u braku da ih koriste. ( jer, jedino se u braku smijemo sexati....zar ne ???)
Pa ako se zaraziš u braku, onda je to božja volja. Isuse dragi....mora da se okreće u grobu.
Rade se stvari da na svijetu bude što manje ljudi. AIDS je jedna od njih.
pa sta ce im kondom kad je aids ocito prevara?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 19:48   #113
ajde nek mi netko objasni zašto je u africi povrh svih prirodnih zaraza tipa malarije, cc muha, gro parazita što ulaze pod kožu, loše ishranjenosti, očajnih životnih uvijeta, općenitog nedostatka čiste i pitke vode i općenito nikakve higijene BAŠ aids (oliti auto imuno deficiency sindrom kojim se može nazvati bilokoja nuspojava tih spomenutih uvijeta) razlog smrti tih ljudi?
pa zar obrazac/uzorak proglašivanja bolesti nije bio preočit sada sa blamažom zvanom svinjska gripa gdje je uvijek u prvom planu bilo objavljeno da je svinjska gripa uzrok smrti a u tekstu se redovito iščitalo da je preminuli bolovao od itekako zeznute bolesti a da se je gripa samo nadovezana na već izmučeni organizam...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:03   #114
jel itko od vas procitao agentov post o AIDSu? ili vas konkretne cinjenice ne zanimaju?
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 09:46   #115
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
ajde nek mi netko objasni zašto je u africi povrh svih prirodnih zaraza tipa malarije, cc muha, gro parazita što ulaze pod kožu, loše ishranjenosti, očajnih životnih uvijeta, općenitog nedostatka čiste i pitke vode i općenito nikakve higijene BAŠ aids (oliti auto imuno deficiency sindrom kojim se može nazvati bilokoja nuspojava tih spomenutih uvijeta) razlog smrti tih ljudi?
pa zar obrazac/uzorak proglašivanja bolesti nije bio preočit sada sa blamažom zvanom svinjska gripa gdje je uvijek u prvom planu bilo objavljeno da je svinjska gripa uzrok smrti a u tekstu se redovito iščitalo da je preminuli bolovao od itekako zeznute bolesti a da se je gripa samo nadovezana na već izmučeni organizam...
ima jedna teorija zašto se aids više širi po africi i aziji nego po europi i americi... navodno limfni čvorovi imaju veliku ulogu, a oni su u tim područjima osjetljiviji nego u europi i americi jer nisu bili žrtve velikih epidemija kuge koja se isto koncentrirala na limfne čvorove...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 17:07   #116
Ono kaj je meni fascinantno je kako se tu nađe onih koji se ismijavaju samoj toj ideji da AIDS ne postoji i da je onaj koji to može i pomisliti neograničeni glupan i totalno neobrazovan,a recimo jedan nobelovac iz molekularne biologije Kary Mullis i još neki ljudi koji su cijeli život u toj problematici su uvjereni u to.Znači da to nije toliko glupo da bi to samo tako mogao odbaciti,a kamoli ismijati,netko tko nije duuuuboko u tome.
Istina je i da uz one koji promoviraju AIDS kao bolest stoji interes svjetskih centara moći,kojem ni znanost nije podložna.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 15:53   #117
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ono kaj je meni fascinantno je kako se tu nađe onih koji se ismijavaju samoj toj ideji da AIDS ne postoji i da je onaj koji to može i pomisliti neograničeni glupan i totalno neobrazovan,a recimo jedan nobelovac iz molekularne biologije Kary Mullis i još neki ljudi koji su cijeli život u toj problematici su uvjereni u to.Znači da to nije toliko glupo da bi to samo tako mogao odbaciti,a kamoli ismijati,netko tko nije duuuuboko u tome.
Istina je i da uz one koji promoviraju AIDS kao bolest stoji interes svjetskih centara moći,kojem ni znanost nije podložna.

http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS

Molim te, pročitaj prvu rečenicu. Polako, s razumijevanjem.
__________________
Znanost može sve, ono što opaža vidi jasno i može postići nemoguće.
Skoczimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 16:44   #118
Quote:
Skoczimish kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/AIDS

Molim te, pročitaj prvu rečenicu. Polako, s razumijevanjem.
Da,i?
Mi govorimo o grupi ljudi koji se bave tom problematikom i koji to osporavaju,i tvrde da virus HIV-a ne izaziva stečeni imunodeficijencije,tj. da takva bolest ne postoji,i izražavamo sumnju da je današnje službeno znanstveno tumačenje(to kaj piše u toj rečenici kaj si mi dao da pročitam) potaknuto interesom svjetskih centara moći.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 17:33   #119
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Da,i?
Mi govorimo o grupi ljudi koji se bave tom problematikom i koji to osporavaju,i tvrde da virus HIV-a ne izaziva stečeni imunodeficijencije,tj. da takva bolest ne postoji,i izražavamo sumnju da je današnje službeno znanstveno tumačenje(to kaj piše u toj rečenici kaj si mi dao da pročitam) potaknuto interesom svjetskih centara moći.

I? Baš ništa. Probaj se zarazit HIV-om, pa ti vidi kako će ti biti. Očito ništa jer ne vjeruješ da postoji. Ionako je snaga vjere jača od biološke činjenice i lažljivih mikroskopa.

Evo ponešto o virusu HIV-a:

http://en.wikipedia.org/wiki/HIV

Ovdje vrlo lijepo piše kako se detektira HIV i koji su sve simptomi.
__________________
Znanost može sve, ono što opaža vidi jasno i može postići nemoguće.
Skoczimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 18:04   #120
Quote:
Skoczimish kaže: Pogledaj post
I? Baš ništa. Probaj se zarazit HIV-om, pa ti vidi kako će ti biti. Očito ništa jer ne vjeruješ da postoji. Ionako je snaga vjere jača od biološke činjenice i lažljivih mikroskopa.

Evo ponešto o virusu HIV-a:

http://en.wikipedia.org/wiki/HIV

Ovdje vrlo lijepo piše kako se detektira HIV i koji su sve simptomi.
Ja nisam infektolog koji je cijeli život posvetio izučavanju AIDS-a da bi mogao tvrditi jedno ili drugo.Samo želim reći da postoji takav krug ljudi koji odlučno odbija postojanje takve bolesti.Zato mi je glupo da se tu laici,koji su samo tu i tamo nešto pročitali,mogu smijati takvoj ideji.
I naravno da je vjera najbitnija,već sama pojava placebo efekta na to ukazuje.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.