Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 18:44   #81
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Dvije najveće specijalizirane stranice. Kakva je svrha ih ovdje stavljati i još uspoređivati sa advance.hr, kada uopće nisu ista tematika? Tako se ne radi usporedba internet stranica.



Ni forum.hr, odnosno monitor.hr ni index.hr u početku nisu donosili zaradu i nastali su na volonterskoj bazi.
Jesam li ja tebi uvjerljiv ili ne, totalno je nebitno, ono što je bitno je da ti nemaš pojma o internet stranicama.

http://demo.wpzoom.com/?theme=telegraph

http://demo.woothemes.com/?name=premiumnews



Pa mislim, zar se to mora naglasiti? Pa normalno da košta, kad kažem besplatan, mislim na dodavanje sadržaja na isti.



Nemoj molim te, već smo ustanovili da ne znaš ništa o internet stranicama. Normalno da netko mora platiti hosting i registraciju domene, što sam uostalom i napisao, a autoru gore sam napisao što mislim pod pojmom "besplatan".
Ne, upravo tako se radi usporedba stranica. Tematika je za ovu raspravu nebitna. Ako kao argument u prilog advanceovom volonterstvu koristiš vlastite stranice onda ih budi spreman i pokazati.

Ja nisam tema. Tema je advance. Sve upućuje na to da ih neko financira a to nisu oglašivači. Također je besmisleno uspoređivat monitor.hr koji je nastao u vrijeme početaka interneta i (imao bi max. 2 teksta dnevno) s advanceom. Usput budi rečeno koliko su dugo funkcionirali na volonterskoj bazi?
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 18:46   #82
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam iznenadem brojem odgovora na moj prvotni post.

Kao prvo moram naglasiti jedno. Mnogi ovdje na moja pitanja postavljaju protupitanje tipa a što je sa CNN-om, Sky-om i slicnim zapadnjackim izvorima informacija - na to samo mogu reci da ih uopce ne uzimam ozbiljno, jer svatko tko se imalo informirao zna da su to usta NATO-a i Pentagona. O tome uopce nema potrebe razglabati...
Upravo tu mi se postavlja pitanje kredibiliteta ovog medija...da, mnogi od vas kazu kako na volonterskoj bazi se moze mnogo toga uciniti, no budimo i ipak malo realni. Ovo je portal koji nije voden po tom principu. Vidljivo je da je sve 'up to date', sve vijesti su brze na stranici nego kod nekih placenih informativnih organizacija, te se svojom kompleksnoscu i profesionalnoscu ukazuje kako se radi o ljudima koji rade i disu taj portal tako reci, 0-24.

Takvo sto nije moguce na volonterskoj bazi, potrebni su resursi, potrebni su financijski temelji. Sto za sobom povlaci pitanje izvora financiranja. To je jednostavno pitanje trasparentnosti. Nacin i tematika i gledista koja se ovjde iskazuju suzuje kandidate za financiranje na malo izvora...
Pa što onda nisi potegao temu o vjerodostojnosti svih medija nego si samo potegao Advance.hr?

Što nisi potegao temu o brisanju filmića na YouTube koji prikazuju stanje u Siriji drugačijim nego što se treba prikazivati?

Što npr. nisi potegao temu o medijima koji su izvješatavali kako Gadafi dijeli Viagru crnačkim plačenicima koji onda siluju žene?

Što nisi potegao naš Jutranji koji otvoreno optužuje Asada za pokolj u Homsu iako je više nego očigledno da su taj pokolj napravili pobunjenici?

I to o financiranju Advance.hr. Da li su oni igdje lagali o tome odakle im novac pa da netko može reći "uhvaćeni su u laži"?

Prema tome, Advance.hr je pravo osvježenje naspram žabokrečine zvane hrvatski medijski prostor...

Zadnje uređivanje dampyr : 22.06.2012. at 18:54.
dampyr is offline  
Old 22.06.2012., 19:07   #83
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Ne, upravo tako se radi usporedba stranica. Tematika je za ovu raspravu nebitna. Ako kao argument u prilog advanceovom volonterstvu koristiš vlastite stranice onda ih budi spreman i pokazati.
Ne, neću ih pokazati, jer se to smatra reklamom. I što i da navedem stranice, što bi to tebi značilo?

Quote:
Ja nisam tema. Tema je advance. Sve upućuje na to da ih neko financira a to nisu oglašivači.
A što to sve upućuje? Možeš li navesti neke indicije koje upućuju na to? Da, ti nisi tema, ali nisi ni previše kompetentan da raspravljaš o nečemu u što se ne razumiješ.

Quote:
Također je besmisleno uspoređivat monitor.hr koji je nastao u vrijeme početaka interneta i (imao bi max. 2 teksta dnevno) s advanceom. Usput budi rečeno koliko su dugo funkcionirali na volonterskoj bazi?
Zašto besmisleno? Poanta je da su svi takvi portali nastali najčešće na volonterskoj bazi. Ako stranica preraste neke kapacitete ili se postigne dogovor za nešto više, onda možda i prestane biti volonterska.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 19:38   #84
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Pa što onda nisi potegao temu o vjerodostojnosti svih medija nego si samo potegao Advance.hr?

Što nisi potegao temu o brisanju filmića na YouTube koji prikazuju stanje u Siriji drugačijim nego što se treba prikazivati?

Što npr. nisi potegao temu o medijima koji su izvješatavali kako Gadafi dijeli Viagru crnačkim plačenicima koji onda siluju žene?

Što nisi potegao naš Jutranji koji otvoreno optužuje Asada za pokolj u Homsu iako je više nego očigledno da su taj pokolj napravili pobunjenici?

I to o financiranju Advance.hr. Da li su oni igdje lagali o tome odakle im novac pa da netko može reći "uhvaćeni su u laži"?

Prema tome, Advance.hr je pravo osvježenje naspram žabokrečin

e zvane hrvatski medijski prostor...
Ček, pa zar je zabranjeno propitkivati jednu stranicu, ako se odmah ne propituju i sve druge? Aj pročitaj naslov teme - ovdje se ne radi o CNNu, Jutanjem i sl., već Advanceu. Ako želiš razglabati o drugima, slobodno otvori temu...

Fasciniraju me ljudi koji toliko ne vole ili čak mrze zapad i zapadne medije, da odmah spremno uzimaju bilo kakvu suprotnu informaciju kao istinitu.

Nikom npr. nije palo na pamet da u Siriji i vladine snage i pobunjenici rade ratne zločine i imaju "odrede smrti"?
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 22.06.2012., 20:46   #85
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne, neću ih pokazati, jer se to smatra reklamom. I što i da navedem stranice, što bi to tebi značilo?



A što to sve upućuje? Možeš li navesti neke indicije koje upućuju na to? Da, ti nisi tema, ali nisi ni previše kompetentan da raspravljaš o nečemu u što se ne razumiješ.



Zašto besmisleno? Poanta je da su svi takvi portali nastali najčešće na volonterskoj bazi. Ako stranica preraste neke kapacitete ili se postigne dogovor za nešto više, onda možda i prestane biti volonterska.
Pa realno ti nisi kompetentan ni za jednu raspravu pa se stalno i iznova javljaš.
Što upućuje da se financiraju? Čak se i jedan H-alter koji ima puno nižu produktivnost financira iz donacija. Index.hr je u vrijeme dok nije imao reklame živio na račun Sorosa pa mislim da bi to bilo dovoljno indicija.

Na osnovu čega ti zaključuješ da nisu nisu prerasli volontersku bazu?
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 21:15   #86
Neki odbijaju da prihvate da postoje ljudi koji i pisu za djabe ... tj. volontiraju !
Toliko su ogrezli u materijalizam i egoizam .. da im cak i sama pomisao o nekoj organizaciji, profi izgledu i sl. kod volontera ... dize zeludac i zaziva pljuvanje !
Jer to ne moze biti to ... "oni ne rade to djdaba ... "

Jer boze moj .. .svaki posteani i zdravi covjek (a posebito hrvat) nista ne radi djaba tj. iz altruizma i sl. !
Jer kako rece Kerum, samo budala radi djaba!

To je taj mentalni sklop ... koji vode mnogi klonovi i djaba vam je s njima ... (ego iznad svega)

Netko ne razumije da danas news portal ne mora izgledati ko monitor.hr prije 10 i vise godina sa 2 upisa dnevno i sl ....

Vidim mnogi su fascinirani grafickom "obradom" i "azurnosti" ....
A to samo govori o zaostalosti nijh samih u odnosu na dostupnu IT tehnologiju !

Par volonter moze da hendla onakav site .. ko od sale !
Samo naravno ... treba znati malo bolje baratati sa tehnologijom ....

Ah pa da ... ili vi svi mislite da ako netko i je zaista profesionalac sto se toga tice ... svoje sposobnosti MORA debelo unovciti !

Ili je samo budala ako odvoji 30minuta ili cijeli sat .. svake druge veceri nebi li odradio nesto tamo ... u sto i sam vjeruje ...

I na kraju da kazem .... advance NIJE volonterski ! 100%
Ima svog "sponzora" .. al neka ... zasto da ne ? Mozda je neki ruski filantrop ala Bill Gates nikad neznas

Neki zamjeraju pristranost, i da mu fali objektivnosti katkad (sto i stoji)

Ja vas pitam u odnosu na sta ili koji medij ????

U odnosu na sta ?

Jer zapadni medijiske kuce (a posebice CNN i sl.) su toliko sjebani da im ja vise nevjerujem ni kad mi daju prognozu u Durbanu a kamoli sta drugo !
O_D_E_Z is offline  
Old 22.06.2012., 21:30   #87
Toliko uvod o materijalizmu da bi samog sebe pokopao tvrdnjom da advance nije volonterski.

Vidim da oni tamo štancaju vijesti ko HINA. Dovoljno je pogledati broj članaka s današnjim datumom. Dok u Jutarnjem i Večernjem primaju plaću za toliku produktivnost ovi to navodno rade volonterski. Ja ne znam baš za puno volonterskih novinara. Da su članovi raznih marginalnih i ekstremistikih organizacija poput komunista i nacista svojevremeno štampali svoje biltene jesu no čak su i oni bili financirani. Jer to iziskuje vrijeme. Račune i hranu neko treba plaćati.

Osim Gordane Novak kao urednice, kao novinari se spominje Nemanja Lukić, Antun Roša, stanoviti Marko K. i D. Marjanović.
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 22:21   #88
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Toliko uvod o materijalizmu da bi samog sebe pokopao tvrdnjom da advance nije volonterski.

Vidim da oni tamo štancaju vijesti ko HINA. Dovoljno je pogledati broj članaka s današnjim datumom. Dok u Jutarnjem i Večernjem primaju plaću za toliku produktivnost ovi to navodno rade volonterski. Ja ne znam baš za puno volonterskih novinara. Da su članovi raznih marginalnih i ekstremistikih organizacija poput komunista i nacista svojevremeno štampali svoje biltene jesu no čak su i oni bili financirani. Jer to iziskuje vrijeme. Račune i hranu neko treba plaćati.

Osim Gordane Novak kao urednice, kao novinari se spominje Nemanja Lukić, Antun Roša, stanoviti Marko K. i D. Marjanović.
Pa naravno ... jer ti se nije moglo razaznati jel se vise sablaznjavas nad napisima u doticnom mediju ili u mogucnosti da netko djeluje i volonterski !

Grozis se jednog i drugog podjednako !

Evo da skratimo pricu ... i da kazemo da je financiran .. nekim novcem ...
Opet kako to mjenja na stvari ? (osim mozda s nekog moralnog aspekta, ali ti s time onda nebi trebao imati problema, pa neznam cemu otpor)

Uostalom tko to kaze da advance nije pilot projekt nekakvog ruskog oligarha koji ce ipak na kraju iz svega izvuci korist kad se skupi doboljna baza korisnika !
"poslovni" model .. slican FB ! Samo se ceka dovoljna baza korisnika pa da se naljepe reklame ili na neki drugi "sofisticirani" nacin izvuce korist !

Al to opet ne mjenja na stvari !

Jer koja je razlika izmedju Davida Icke-a koji vidja gustere ili neke ludjakuse voditeljice sa Fox newsa (juznjackog naglaska) koja u svemu i svacemu vidi teroriste !!??

Mislim kad bih morao ostaviti ovcu na cuvanje .... nekome od to dvoje trebao bih se dobro dobro zamisliti !


Advance ko i svaki medij moze ti zasladit jutarnju kavu a moze te i otrovat ! Stvar je percepcije !

Al moramo bit malcice posteni pa reci ako nista daju rezime situacija iz neke druge perspektive (po meni cesto postenije) !
Evo npr. ... cesto su ima na naslovnicama ... problemi koji su rak rane drustava u kojiam se odvijaju !!! (globalno)
Sto se ne moze reci za lokalne medije tipa Jutarnji i slicno ... koji su sta se tice vijesti iz svijeta cista prepisivacina, (ili medijska blokada) ili ako je lokalno ...onda je to tipicni malagradjanski senzacionalizam ! Podilazneje masama nebi li se uzicarila koja kuna vise ! (npr. Naslovi koji nemaju veze sa sadrzajem) Tj. marketing-propaganda piju ti mozak na slamku a da ni ne primjetis!

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 22.06.2012. at 23:03.
O_D_E_Z is offline  
Old 23.06.2012., 00:17   #89
Oduvijek su postojali ljudi, grupe i mediji koji sve gledaju crno i bijelo, i koji sve događaje stavljaju u kontekst tog njihovog pogleda na svijet.
Od vjerskih (Raj/Pakao), nacionalnih , pa do ideoloških (demokracija/komunizam/fašizam) kad čovjek počne vjerovati u jednu stranu i ako se radi o osobi koja nije sposobna pregovarati ili prihvatiti različito razmišljanje, oni vjeruju da sve kaj se događa je na neki način povezano ili se događa isključivo pod utjecajem njima pozitivne ili negativne strane.
Advanced je takva stranica i takovi novinari, i upravo zato kaj živimo u svijetu slobodnih informacija oni imaju pravo prenositi svoj pogled na događaje u svijetu i povezivati ih u kontekst većih priča i događaja ovisno o njihovom uvjerenju.
I osobno mislim da im se treba dopustiti da pišu kaj žele, pravo slobode govora ne smije biti na papiru sve dok netko napiše nešto kaj nam se ne sviđa, već se mora dopustiti da funkcionira i u praksi.

Ali sve ovisi što čitaoc želi, ima ljudi kaj čitaju članke tražeći nove informacije i točne novosti i događaje u svijetu, i ima čitaoca koje zanima samo vijesti koje podržavaju njihov pogled na svijet.
Najjednostavnije je upitati se da li želim znati sve i onda sam, gledajući kako se stvar razvija, odlučiti tko laže a tko piše istinu ili želim vjerovati u istu stvar koju sam vjerovao i kad sam se probudio danas, bez ikakve šanse da mi itko ikad promjeni mišljenje.
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline  
Old 23.06.2012., 00:36   #90
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Pa realno ti nisi kompetentan ni za jednu raspravu pa se stalno i iznova javljaš.
Zar je ovo trolanje uopće potrebno komentirati? Ti jesi kompetentan za rasprave? Nemaš pojma ništa o IT tehnologijama, kako je ODEZ napisao, pa tu praviš sprdnju od sebe.

Quote:
Što upućuje da se financiraju? Čak se i jedan H-alter koji ima puno nižu produktivnost financira iz donacija. Index.hr je u vrijeme dok nije imao reklame živio na račun Sorosa pa mislim da bi to bilo dovoljno indicija.
H-alter je portal jedne udruge i kao takav, kao i sve udruge, traži donatore. I očito ne razlikuješ projekte koje pokreću pojedinci, od projekata udruga.

Quote:
Na osnovu čega ti zaključuješ da nisu nisu prerasli volontersku bazu?
Zato što za razliku od tebe znam što je konkretno potrebno za portal tog tipa i da hoću, odnosno da me takvo nešto zanima, sutra bih isti takav mogao pokrenuti.

Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Vidim da oni tamo štancaju vijesti ko HINA. Dovoljno je pogledati broj članaka s današnjim datumom. Dok u Jutarnjem i Večernjem primaju plaću za toliku produktivnost ovi to navodno rade volonterski. Ja ne znam baš za puno volonterskih novinara. Da su članovi raznih marginalnih i ekstremistikih organizacija poput komunista i nacista svojevremeno štampali svoje biltene jesu no čak su i oni bili financirani. Jer to iziskuje vrijeme. Račune i hranu neko treba plaćati.
Kakav si ti lik.

Uspoređivati tiskovine i net portal je u najmanju ruku besmisleno. Isti taj VL i JL imaju i svoja tiskana izdanja, što ti je i odgovor zašto ti novinari dobivaju plaće. Iste te tiskovine su milijune eura teške tvrtke, koje još uz to imaju sponzore.

Zbog vlastitog neznanja, tebi je neshvatljivo da je jedan projekt tipa advance.hr moguć u potpunosti na volonterskoj bazi. No, tu sebe okrivi, jer ne znaš ništa o internet stranicama.

Za kraj pitanje za tebe - što je Wikipedija nego volonterski projekt?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 23.06.2012., 00:53   #91
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
H-alter je portal jedne udruge i kao takav, kao i sve udruge, traži donatore. I očito ne razlikuješ projekte koje pokreću pojedinci, od projekata udruga.
Ovo je uistinu kretenski argument. Logička besmislica. Zašto bi H-alter kao portal jedne udruge imao potrebu tražit donacije a portal pojedinca ne?

Ovo kao da je nezrelo dijete napisalo. Udruga po defaultu mora tražit donatore a pojedinci ne. Zašto? Zato jer si je Anton tako zamislio. Jer je čuo negdje da udruge traže novac. Pojedinci to ne rade. Otkad?



Quote:
Zato što za razliku od tebe znam što je konkretno potrebno za portal tog tipa i da hoću, odnosno da me takvo nešto zanima, sutra bih isti takav mogao pokrenuti.
Još jedan kretenski argument. Znači ti si svojim izvanrednim osjetilima pogodio trenutak kad su index ili h-alter ili forum prerasli volontersku fazu?

Quote:
Kakav si ti lik.

Uspoređivati tiskovine i net portal je u najmanju ruku besmisleno. Isti taj VL i JL imaju i svoja tiskana izdanja, što ti je i odgovor zašto ti novinari dobivaju plaće. Iste te tiskovine su milijune eura teške tvrtke, koje još uz to imaju sponzore.

Zbog vlastitog neznanja, tebi je neshvatljivo da je jedan projekt tipa advance.hr moguć u potpunosti na volonterskoj bazi. No, tu sebe okrivi, jer ne znaš ništa o internet stranicama.

Za kraj pitanje za tebe - što je Wikipedija nego volonterski projekt?
Koji autogol, ne vjerujem. Da iza VL i JL stoje velike tvrtke. Da oni imaju sponzore. To je upravo i moja poanta.

Uopće nema potrebe da idem osporavat tvoje tvrdnje. Ti to činiš umjesto mene.
Trollkiller is offline  
Old 23.06.2012., 01:02   #92
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Zbog vlastitog neznanja, tebi je neshvatljivo da je jedan projekt tipa advance.hr moguć u potpunosti na volonterskoj bazi. No, tu sebe okrivi, jer ne znaš ništa o internet stranicama.
kao što je več odez odlično primjetio....mislim da su takva mišljenja formirana više na temelju mentalnog sklopa koji ne shvaća da neko može uložit trud i vrijeme zbog uvjerenja ... ideologije ... ili čega god osim da je riječ o novcu ... .... takvi bi vjerojatno materi naplatili mijenjanje žarulje .... nemam pojma što je slučaj kod advansa .... ali slažem se da 10tak entuzijasta taj posao mogu obavit bez problema
nikoiništa is offline  
Old 23.06.2012., 01:03   #93
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Ovo je uistinu kretenski argument. Logička besmislica. Zašto bi H-alter kao portal jedne udruge imao potrebu tražit donacije a portal pojedinca ne?
Zato što je udruga. Zato što sve udruge tako funkcioniraju i zato što sa više novaca imaš i više mogućnosti, da sada ne nabrajam. I ono najbitnije - zato što kao udruga možeš bez problema dobiti novac kao donaciju, jer je udruga pravni subjekt, a pojedinac to nije.

Quote:
Ovo kao da je nezrelo dijete napisalo. Udruga po defaultu mora tražit donatore a pojedinci ne. Zašto? Zato jer si je Anton tako zamislio. Jer je čuo negdje da udruge traže novac. Pojedinci to ne rade. Otkad?
Zato što je Anton predsjednik jedne udruge i vlasnik dvije velike internet stranice i zna koje su mogućnosti da pojedinac legalno dobije donaciju i koje su mogućnosti da isto dobije i udruga.

Sada ti budi dobar, pa nam objasni tko će fizičkom subjektu dati novac kao donaciju i kako će isti pravdati?

Quote:
Još jedan kretenski argument. Znači ti si svojim izvanrednim osjetilima pogodio trenutak kad su index ili h-alter ili forum prerasli volontersku fazu?
To nije kretenski argument. To je činjenica. Ja da hoću mogu već sutra pokrenuti stranicu tipa advance.hr, ali me to ne zanima. Iza mene stoje dvije velike internet stranice, dobar dio forumaša to zna. Što iza tebe stoji?

Quote:
Koji autogol, ne vjerujem. Da iza VL i JL stoje velike tvrtke. Da oni imaju sponzore. To je upravo i moja poanta.
Što je tvoje poanta? Uspoređivanje medijske kuće EPH i nekog portala koji može nastati na volonterskoj bazi?

Quote:
Uopće nema potrebe da idem osporavat tvoje tvrdnje. Ti to činiš umjesto mene.
Ajde se molim te nemoj blamirati, radi sebe, ne radi mene.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 23.06.2012., 01:18   #94
Ne vjerujem. Jel index.hr udruga? Jel primao novce od Sorosa? Jel Feral Tribune udruga? Jel primao novac od Sorosa? I da, naravno da postoje donacije fizičkim osobama! Pa ne blefiraj. Pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma.

Ti ne možeš već sutra pokrenuti stranicu tipa advance.hr jel nisi u stanju naštancati 50 tekstova dnevno , nisi u stanju prevoditi sa stranih jezika i tako iz dana u dana.

Moja poanta, koju ti tragično nisi razumio iako si imao dovoljno vremena da 5 puta pročitaš, jest da advance imao produktivnost gotovo kao velike novinske kuće. Što zahtjeva resurse. Što zahtjeva vrijeme. Jesi sad shvatio ili ti se sve iznova mora crtati?
Trollkiller is offline  
Old 23.06.2012., 02:01   #95
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. Jel index.hr udruga? Jel primao novce od Sorosa? Jel Feral Tribune udruga? Jel primao novac od Sorosa?
Oboje su tvrtke.

Quote:
I da, naravno da postoje donacije fizičkim osobama! Pa ne blefiraj. Pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma.
Objasni nam onda postupak donacije fizičkoj osobi te kako se donacija knjiži u d.o.o.-u koji donira.

Quote:
Ti ne možeš već sutra pokrenuti stranicu tipa advance.hr jel nisi u stanju naštancati 50 tekstova dnevno , nisi u stanju prevoditi sa stranih jezika i tako iz dana u dana.
Naravno da mogu. I naravno da mogu naštancati toliko tekstova, jer već na prvu ruku znam pet ljudi koji bi radili na takvom nečemu. Kada bih još došao pitati na ovaj podforum, broj bi se vjerojatno utrostručio.

Quote:
Moja poanta, koju ti tragično nisi razumio iako si imao dovoljno vremena da 5 puta pročitaš, jest da advance imao produktivnost gotovo kao velike novinske kuće. Što zahtjeva resurse. Što zahtjeva vrijeme. Jesi sad shvatio ili ti se sve iznova mora crtati?
Koje resurse i koje vrijeme? Treba ti deset volontera koji će pisati/prevoditi članke. Ne znam što je to toliko jebeno nevjerojatno. Prije desetak godina sam radio za jedan glazbeni portal koji se bazirao upravo na ovom načinu rada - prije deset godina, kada je malo ljudi imalo internet. Da ne pričam danas, kada doslovno svatko ima internet.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 23.06.2012., 02:48   #96
Da, bravo. Obje su tvrtke. Nisu udruge. A primale su donacije. Jesi sad ukapirao?

D.o.o. će donaciju knjižit očigledno kao trošak. I čemu to pitanje?

I naravno da nisu u stanju prevest i naštancat 50 tekstova i zarađivat za život. Lovačke priče pričaj nekom drugom.
Trollkiller is offline  
Old 23.06.2012., 03:30   #97
Advance.hr je jednostavno portal ispred svog vremena, za razliku od gotovo svih poznatijih portala u Hrvatskoj, koji samo šturo i manjkavo prenose neke tekstove iz proameričke propagandne mašinerije, bez razumijevanja i navođenja izvora.

Preporuka advancea je to što se dobar dio vijesti tamo s vremenom pokazuje puno objektivnijim i nepristranijim od bilo kojeg drugog izvora u HR, a za čitatelje su tekstovi smješteni u kontekst, s povijesnim i širim okolnostima događaja, te pokriveni linkovima za sve izvore odakle su uzeti.

Naravno da ekipi isprogramiranog mozga ne odgovara drugačija istine od one koja im je nametnuta, ne žele uvid u informacije, komentare i činjenice koje dolaze iz svih djelova svijeta, umjesto iz istih propagandnih izvora koji su se dokazali kao sredstvo širenja laži i zabluda.

Advance.hr je daleko najprofesionalniji, najsadržajniji i najzanimljiviji portal u hr. kaj se tiče svjetskih političkih zbivanja, a unutarnjom politikom se ionako malo bave.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 23.06.2012., 11:56   #98
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
I da, naravno da postoje donacije fizičkim osobama! Pa ne blefiraj. Pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma.

Ti ne možeš već sutra pokrenuti stranicu tipa advance.hr jel nisi u stanju naštancati 50 tekstova dnevno , nisi u stanju prevoditi sa stranih jezika i tako iz dana u dana.

Moja poanta, koju ti tragično nisi razumio iako si imao dovoljno vremena da 5 puta pročitaš, jest da advance imao produktivnost gotovo kao velike novinske kuće. Što zahtjeva resurse. Što zahtjeva vrijeme. Jesi sad shvatio ili ti se sve iznova mora crtati?
Kako nije u stanju nastancat 50 tekstova dnevno .. pa ovdje po forumu pici ko lud

Koja je sustinski razlika ???

Pa u estetici !

A estetika nekog takvog foruma i operativna djelatnost kostaju mizerno ... Naravno ako znas sta radis ! Tj ako IT tehnologija radi za tebe .. sluzi ti a ne da ti sluzis njoj !

Imas pro. programe koji ti copy-paste prevedu sa mandarinskog na hrvatski sa par greskica koje saniras dok citas !

Zakljucujem da advance nema produktivnost ... nego 99% ostalih su neproduktivnini totalno ! (s obzirom na mogucnosti)

Imaju place od koje solidno zive svi oni ... nacickani su reklamama ... a proizvode skart !

Zakon ponude i potraznje !!??
Slobodno trziste ? Pa ko voli nek izvoli ?
AL zbog cega spocitavat advance-u ?

Ako nista on bar nije degutantno nacickan reklamama !

Velike novinske kuce uglavnom manipuliraju informacijama u svrhu izvlacenja sto vece imovinske koristi !
Informacija postaje roba kojom se trguje!
Ima vrijednost ... (a nema realno pokrice da tako bude) jer je sve nakaradno postavljeno !

Jos malo pa ce doci i copywright na informaciju o broju zastupnika u parlamentu ! Koju ima iskljucivo ima HRT jer njihove kamere snimaju i broje .. i jedino oni imaju pravo objaviti informaciju o recimo tome koliko zastupnika je bilo u saboru do podne !

Ako kojim slucajem saznas od cuvara na ulazu tu info .. HRT ce te imati pravo tuziti zbog neovlastenog baratanja informacijama na koje nisi imao pravo !
Jer eto ti si saznao informaciju a nisi morao dovlacit kamere i placat snimatelje nije fer !

Tako i advance ... skuplja info .. i obradjuje na svoj nacin i plasira !
I sta se mene tice ... kriticki mu drugi news domaci kvaziportali nisu ni do koljena !

Jedini opponent sadrzajno mu je ovaj forum !
O_D_E_Z is offline  
Old 23.06.2012., 13:30   #99
Sluzbeno rijec je o obrtu I-ADVANCE iz Varazdina, registriranom za medijske kampanje, portale i sl.

Srecom pa za manje medije jos uvijek mozemo naci odgovorne osobe/vlasnike, za razliku od glavnih medija.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 23.06.2012., 14:29   #100
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Koje resurse i koje vrijeme? Treba ti deset volontera koji će pisati/prevoditi članke. Ne znam što je to toliko jebeno nevjerojatno. Prije desetak godina sam radio za jedan glazbeni portal koji se bazirao upravo na ovom načinu rada - prije deset godina, kada je malo ljudi imalo internet. Da ne pričam danas, kada doslovno svatko ima internet.
Ne slažem se sa navedemom tvrdnjom. Zbilja misliš da je lako pronaći 10 volontera koji će svaki dan pisati par vijesti? I što kada ih pronađeš? Nema svatko dara za pisanje, a i kao profesionalni sajt trebaš lektora/e imati. Koliko god da voliš pisati o nekoj temi jednostavno je nemoguće imati volju i vrijeme za svakodnevno pisanje. Ljudi koji bi bili spremni besplatno pisati za sajt su u velikoj manjini.

A gdje su još troškovi servera i ostalih stvari. Prema Alexi advance je 104. stranica po čitanosti u Hrvatskoj.

Koliko vidim uz glavnu urednicu samo su još 4 osobe navedene kao suradnici. Zar je doista moguće da 4 osobe imaju toliko slobodnog vremena za svakodnevno volontersko pisanje?

Stranica je svaki dan ažurirana sa novim vijestima i sve je na njoj napravljeno profesionalno. Sigurno je dosta financijskih sredstva uloženo u portal. Zar zbilja vjerujete da je bez velike financijske pripomoći moguće napraviti sajt od nule? Anton ukoliko zbilja vjeruješ da bez problema možeš napraviti sajt sličan advanceu - tada uradi to... Pokušaj ga voditi 10tak dana.
MPX is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.