Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 21:18   #401
ma lijepi si post napisala, @rabarbi, sve za 5.

edit.
zapravo se moja poanta može skratit u jednu jedinu rečenicu: tek kad se nadješ en face shvatiš koliko znaš, tj. ne znaš, neki jezik.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:44   #402
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ma lijepi si post napisala, @rabarbi, sve za 5.

edit.
zapravo se moja poanta može skratit u jednu jedinu rečenicu: tek kad se nadješ en face shvatiš koliko znaš, tj. ne znaš, neki jezik.
istina
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:57   #403
Rabarbi, Antilles, hvala na prijedlogu. U biti predlažete isto - skype lekcije s tutorom.
Probat ću taj italki.Rabarbi, možeš mi poslati taj link na pp? I još informaciju za cijenu takvog sata (ili cijenu za paket)?
Hvala puno!

Nadam se samo da će mi cijena biti prihvatljivija od onih za skype lekcije preko više zagrebačkih škola stranih jezika. Ne znam je li još uvijek slučaj, ali sjećam se kad sam prije nekoliko mjeseci proučavala takve opcije kod njih da nije bilo nekakve značajne razlike u cijeni u odnosu na individualnu nastavu. Da ne povjeruješ...
__________________
Putnik, ne turist.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 08:41   #404
Komižica, na italkiju i sličnim platformama sami profesori / tutori određuju cijenu, mislim da uglavnom tutori (obično izvorni govornici koji nisu profesori) imaju cijenu od ca. 10-15 USD za sat a profesori 15-20 USD

za neke jezike se mogu naći i tutori već od 4 USD za puni sat recimo španjolski, ovima iz Venecuele svaki dolar dobro dođe...

svakako preporučam

p.s. pa nije baš neka razlika raditi preko skypea ili uživo 1:1, samo ne gubiš vrijeme na put / dolazak, ostalo je praktički sve isto, zato i cijene u školama nisu nešto različite od individualnih tečajeva
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:56   #405
Pozdrav,
Znate li nekoga tko odrzava tecaj njemackog jezika preko skypa, a da je dobar??
Hvala

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 22:38   #406
Nihongono Mori

Dobar Youtube kanal za učenje japanskog jezika, ali samo ako već znate osnovni japanski, jer je sve na japanskom, osim osnovnog kursa (koji nije baš nešto posebno). Pogotovo je koristan za one koji se spremaju za polaganje JLPT testova.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 21:02   #407
Pretpostavljam da je neko već preporučio kurseve Deutsche Welle. Pojedini audio kursevi se nude na raznim jezicima, pogotovo stariji, npr. "Deutsch - warum nicht?", dok je najnoviji video kurs Harry isključivo na engleskom jeziku. Harry je vrlo zabavan video kurs i pored gramatičkih objašnjenja i novih reči, takođe uključuje i niz vežbanja, koja se mogu raditi na internetu. Svi kursevi su besplatni.

Isprobala sam Duolingo takođe za nemački jezik, ali mi se nije učinio baš previše korisnim. Japanski jezik nisam isprobavala. Svi kursevi su na engleskom jeziku.

Što se tiče japanskog jezika, nisam previše istraživala stranice japanskog jezika za početnike, no neki interesantni besplatni materijali se mogu naći na sajtovima: JapanesePod101, kao i na sajtu škole japanskog jezika MLC Meguro Language Center. Korisna stranica za učenje i vežbanje japanskih kanjija (ideograma) je i: Kanji Koohii. Za naprednije studente, Youtube kanal Nihongono Mori je najkorisniji.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 00:09   #408
Zaboravila sam u prethodnom postu da napišem da "Deutsche Welle" ima i Facebook stranicu na kojoj kvalifikovani profesori nemačkog jezika svakodnevno pomažu studentima, a može se naći i velika količina besplatnog materijala za učenje. Međutim, neophodno je znati osnovni nemački jezik, jer je nivo prilično napredan: DW - Deutsch lernen.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 12:27   #409
Da li netko ima iskustva sa busuu-om
Kod njih se navodno mogu skinuti lekcije i rjesavati u offline modu,pa me zanima da li postoje neka ogranicenja u vezi toga?
Da li ja mogu npr. kupiti premium od 3 mjeseca i onda skinuti sve lekcije i rjesavati ih kada produ ta 3 mjeseca?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 18:34   #410
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa busuu-om
Kod njih se navodno mogu skinuti lekcije i rjesavati u offline modu,pa me zanima da li postoje neka ogranicenja u vezi toga?
Da li ja mogu npr. kupiti premium od 3 mjeseca i onda skinuti sve lekcije i rjesavati ih kada produ ta 3 mjeseca?
busuu je dobar sajt, daleko bolji od npr. razvikanog babbela.

ne znam kako je sada.
prije nekoliko godina sam ga koristila za španjolski i moglo se je downloadirat sav audio, nakon plaćanja naravno. ali ne vježbe koje traže bilo kakvo tipkanje, npr. odgovori na pitanja, gramatičke vježbe etc. njih se je moglo radit jedino dok ti traje razdoblje za koje si platio.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 20:42   #411
Jel zna netko neke provjereno najbolje stranice/aplikacije za ucenje engleskog - za neki A2 stupanj? Znaci gdje su detaljno objasnjene sve glavne stvari, jednostavno i jasno?
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 15:55   #412
Ljudi, jel zna netko koji su najkvalitetniji udzbenici za ucenje francuskog? Nesto u rangu Oxforda za engleski jezik.

I jel ima toga za kupiti kod nas u knjizarama?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 23:46   #413
dakle, da ne tražim i listam previše, zanima me najbolji online tečaj španjolskog.. neka besplatna verzija? i zašto ne učiti Španjolski preko duolinga?
Pizdek87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 20:11   #414
moj dojam o duolingu, a moguce je da je pogresan, je da je bas za pocetnike.
neki dan sam slucajno naletjela na to i krenula rjesavati test za određivanje stupnja. izdrzala sam do pola. bile su recenice poput "konji nisu veliki", "macka se igra s djecom".
-Aura- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2019., 22:51   #415
Quote:
-Aura- kaže: Pogledaj post
moj dojam o duolingu, a moguce je da je pogresan, je da je bas za pocetnike.
neki dan sam slucajno naletjela na to i krenula rjesavati test za određivanje stupnja. izdrzala sam do pola. bile su recenice poput "konji nisu veliki", "macka se igra s djecom".
e pa ja sam baš to.. apsolutni početnik.. probati ću pa da vidim di će me odvesti
Pizdek87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 10:02   #416
Quote:
-Aura- kaže: Pogledaj post
moj dojam o duolingu, a moguce je da je pogresan, je da je bas za pocetnike.
neki dan sam slucajno naletjela na to i krenula rjesavati test za određivanje stupnja. izdrzala sam do pola. bile su recenice poput "konji nisu veliki", "macka se igra s djecom".
Isti dojam imam i ja, s tim da mi se čini da nije posebno korisno ni za totalne početnike jer nije razrađeno onako kako bi trebalo biti.
Prešla sam već ne znam ni ja koliko lekcija, a ništa novo nisam naučila.
Htjela sam samo malo osvježiti njemački, a vrtim se u krug - i sada tražim neku novu, korisniju aplikaciju.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 19:22   #417
lingvistički dobro a besplatno postoji jedino u zemlji čudesa.

doduše, sve ovisi o tome šta netko podrazumijeva pod "učit" strani jezik.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 20:49   #418
Quote:
-Aura- kaže: Pogledaj post
moj dojam o duolingu, a moguce je da je pogresan, je da je bas za pocetnike.
neki dan sam slucajno naletjela na to i krenula rjesavati test za određivanje stupnja. izdrzala sam do pola. bile su recenice poput "konji nisu veliki", "macka se igra s djecom".
Od duoling je puno bolji Mango languages.
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 21:13   #419
Elaboriraj to malo, da se priča ne svede na mjerenje većeg. Po čemu?
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 21:32   #420
Pozdrav,

zna li netko mozda neke dobre stranice za ucenje francuskog a i njemackog? Za totalne pocetnike.

I isto tako ako znate dobre knjige za ucenje ta dva jezika a da se mogu kupiti kod nas u knjizarama?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.