Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2017., 22:54   #1
Hoće li nakon što Most ode u oporbu (srpanj 2017.) Vrdoljak potajno održati Vladu?

Tko vjerovao a tko ne - od slovensjih blokada na ovamo sve sam točno predvidio. Na primjer: 14. travnja 2013. sam predvidio da će Plenković preuzeti hdz... (imam mail komunikaciju s gospodinom...).
Zašto ovo pitanje gore postavljeno?
1. svi znaju što je i kako odigrano u svezi glede vjetroelektrana - ima li ikakvih reakcija vladajućih? nema - sve prebačeno na naše plitke džepove
2. do lokalnih izbora 21. svibnja 2017. godine očito je na djelu pakt o nenapadanju Mosta i hdz-a, svi imaju interesa da bude tako no samo do nakon izboea
3. ovih par dana jasno i glasno pojedini visoko postavljeni mostovci pokazuju svoje rogove, da-uredno dobivaju po njima ali ..
4. izlazak "sive eminencije mosta" iz Vlade siguran sam da je na tragu baš u svrhu ovdje postavljene teze

Stoga se pitam: hoće li sadašnji premijer a u interesu dobrih referenci za potrebe buduće euro karijere poduzeti potrebne (u pitanju navedene poteze) radnje da opet ne dođe do prijevremenih izbora??
Vaša cijenjena mišljenja, analize i eventualna saznanja lijepo vas molim.
zvonimir1964 is offline  
Old 12.04.2017., 23:39   #2
ja znam i datum 14.07., a znam i tko ce biti "preveliki teret za vladu" kako bi to drugovi iz mosta rekli
storm1995 is offline  
Old 12.04.2017., 23:56   #3
Quote:
storm1995 kaže: Pogledaj post
ja znam i datum 14.07., a znam i tko ce biti "preveliki teret za vladu" kako bi to drugovi iz mosta rekli
Bilo bi previse dva puta na istu bazu. Zdravko Maric.

A sta je sa dalickom iz josipovic/pametno yu štaba i sa milim muzem.
Sta je sa onim Inina tvrtka kći Crosco, nesto slabo most vjerodostojan.

Reka je dobro onaj supak macan, uzeo petrov kredit za kucu vlada ce trajat do kraja
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 13.04.2017., 01:59   #4
I ja bi' zna vracat kredit "Čak" i sa plaćom običnog dizalice ruke
zvonimir1964 is offline  
Old 13.04.2017., 07:54   #5
Ako dođe do pucanja koalicije MOST-HDZ. Umjesto MOST-a bi mogli uskočiti HNS i HSS. Ta koalicija bi imala 86 ruku u saboru (HDZ 61, HNS 9, HSS 6, HDSSB 1, Bandić 2, četnici i ostali manjinici 7), ako se oduzme par ruku iz HDZ-a koji ne bi baš gledali lako na koaliciju s HNS-om (Hasanbegović, Esih, Zekanović, Culej, Kirin i možda još netko) ostaje sasvim dosta ruku za vladanje + što bi ta koalicija bila stabilnija nego Vlada s MOST-om.

Iako mislim da bi u tom scenariju Plenkiju najviše odgovarali prijevremeni izbori.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Received Infraction
Old 13.04.2017., 09:57   #6
Slažem se.
Jedino novim izborima on rješava unutarstranačke odnose.
Drugo je pitanje koliko takav rasplet odgovara Državi.
No - koga to brine?
Da im je Država u vidokrugu ne bismo ni bili ovdje gdje smo sad.
(po meni je najveća nacionalna greška bila izmjena referendum-pravila a da bi se moglo dobiti pozitivan rezultat i kriterij za ulazak u uniju)
Osobno sam od Njega očekivao da će iskoristiti priliku da ih reorganizira. No - od pok. Račana nije naučio baš puno odnosno, beskrajni kompromisi dovode do nonsensa i bespuća.
Jednom davno sam negdje napisao da će najstabilniju vlast Hrvatska imati kad sdp-hdz uvide da jedino u koaliciju mogu opstati. Gledam unaprijed i ovo je moj stav. Kako god, što se i može očekivati od ekipe koja nije u stanju shvatiti da je još uvijek moguće provesti Lustraciju. No ne s ovim igračima. Previše su insajderski premreženi bivšim strukturama. Do tada će konce vući službe iz sjene, reorganiziranio i preobučeni udbaši, kosovci i neprijatelji slova H.
zvonimir1964 is offline  
Old 13.04.2017., 13:18   #7
Plenković bi u ovom trenutku mogao osvojiti apsolutnu većinu u Saboru. SDP je nikada slabiji.

Ja bi na Plenkovićevom mjestu svakako išao na nove izbore.
DJTcro is offline  
Old 13.04.2017., 13:36   #8
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Plenković bi u ovom trenutku mogao osvojiti apsolutnu većinu u Saboru. SDP je nikada slabiji.

Ja bi na Plenkovićevom mjestu svakako išao na nove izbore.

I imao bi pristojne šanse za jackpot, riješiti se Hasanbegovića i drugih u stranci koji čine frakciju te mosta koju realno više smeta nego koristi a SDP sa bernardićem je trenutno efikasno uškopljen da bi bio ozbiljnija konkurencija.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 13.04.2017., 13:55   #9
U ovoj situaciji sa Agrokorom mu baš nikako ne leže izvanredni izbor, mislim da ste tu u krivu. Prevelika mu je to kocka trenutno. Nema šanse.
ecobarbarus is offline  
Old 13.04.2017., 14:09   #10
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
U ovoj situaciji sa Agrokorom mu baš nikako ne leže izvanredni izbor, mislim da ste tu u krivu. Prevelika mu je to kocka trenutno. Nema šanse.
Agrokor jest kocka ali još uvijek nije van kontrole a ukoliko se riješi bez većih potresa mogao bi i tu upisati plus.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 13.04.2017., 18:39   #11
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Plenković bi u ovom trenutku mogao osvojiti apsolutnu većinu u Saboru. SDP je nikada slabiji.

Ja bi na Plenkovićevom mjestu svakako išao na nove izbore.
to ti samo izgleda tako, to je samo privid....plenkovic je svjestan da bi ako bi to naravio samostalno, bez miga pravih gospodara iz sjene, vrlo lako mogao izgubiti medijsku naklonjenost pa bi mu se moglo lako dogoditi da i on vrlo brzo postane "prevelik teret za vladu"
zato je tu most, most je kreiran da se hdz drzi pod kontrolom tj. da se ne otme kontroli ; to je jedina uloga mosta
zato vam toliko toga , pa skoro sve , za promatraca koji ima osnovnu logiku u glavi (bio "lijevo" ili "desno") izgleda cudno i nelogicno oko mosta
ali njih to ne mora brinuti u hrvatskoj ces s barem 10 posto biraca (kao uostalom i svugdje u svijetu) bez problema manipulirati na populistickim doskocicama. ako vladas mainstream medijima.
storm1995 is offline  
Old 13.04.2017., 19:33   #12
Vi koji smatrate da bi MOST mogao u oporbu, a HNS podržati vladu. Jel možete obrazložiti zašto tako mislite?
Što bi dugoročno HNS time dobio? Kratkoročno bi došao na vlast ali bi ostao obilježen na ljevici kao stranka koja je koalirala s HDZ-om.
Za MOST ajde još nekako i može biti jasno, lakše je moralizirati iz oporbe
vojvo is offline  
Old 13.04.2017., 19:48   #13
Quote:
storm1995 kaže: Pogledaj post
to ti samo izgleda tako, to je samo privid....plenkovic je svjestan da bi ako bi to naravio samostalno, bez miga pravih gospodara iz sjene, vrlo lako mogao izgubiti medijsku naklonjenost pa bi mu se moglo lako dogoditi da i on vrlo brzo postane "prevelik teret za vladu"
zato je tu most, most je kreiran da se hdz drzi pod kontrolom tj. da se ne otme kontroli ; to je jedina uloga mosta
zato vam toliko toga , pa skoro sve , za promatraca koji ima osnovnu logiku u glavi (bio "lijevo" ili "desno") izgleda cudno i nelogicno oko mosta
ali njih to ne mora brinuti u hrvatskoj ces s barem 10 posto biraca (kao uostalom i svugdje u svijetu) bez problema manipulirati na populistickim doskocicama. ako vladas mainstream medijima.
Moja računica je sljedeća:
Slabašan SDP je lagan protivnik za HDZ.
Ako razlika između SDPa i HDZa bude oko 10%, a imam neki osjećaj da je slučaj, MOST sa svojih 7-8% neće moći odlučivati u Vladi.

A za HDZ bi bilo bolje, da se oslobodi tog remetilačkog faktora.

Ovakav SDP bi mogao izgubiti i u 1. izbornoj.
DJTcro is offline  
Old 13.04.2017., 19:53   #14
Quote:
storm1995 kaže: Pogledaj post
ja znam i datum 14.07., a znam i tko ce biti "preveliki teret za vladu" kako bi to drugovi iz mosta rekli
A što je posebno u tom datumu?
DJTcro is offline  
Old 13.04.2017., 20:24   #15
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Moja računica je sljedeća:
Slabašan SDP je lagan protivnik za HDZ.
Ako razlika između SDPa i HDZa bude oko 10%, a imam neki osjećaj da je slučaj, MOST sa svojih 7-8% neće moći odlučivati u Vladi.

A za HDZ bi bilo bolje, da se oslobodi tog remetilačkog faktora.

Ovakav SDP bi mogao izgubiti i u 1. izbornoj.
pusti ankete one uvijek favoriziraju trenutnog operativca odabranog od nomenklature (trenutno je to "briselski cata")
sdp nije toliko slab koliko to sada ankete sugeriraju, kao sto su takoder potcjenjivale hzd svih onih godina dok je milanovic bio odabranik nemenklature ,bolje receno dok im se nije zamjerio (otkazao poslusnost)
storm1995 is offline  
Old 13.04.2017., 20:33   #16
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ako dođe do pucanja koalicije MOST-HDZ. Umjesto MOST-a bi mogli uskočiti HNS i HSS. Ta koalicija bi imala 86 ruku u saboru (HDZ 61, HNS 9, HSS 6, HDSSB 1, Bandić 2, četnici i ostali manjinici 7), ako se oduzme par ruku iz HDZ-a koji ne bi baš gledali lako na koaliciju s HNS-om (Hasanbegović, Esih, Zekanović, Culej, Kirin i možda još netko) ostaje sasvim dosta ruku za vladanje + što bi ta koalicija bila stabilnija nego Vlada s MOST-om.

Iako mislim da bi u tom scenariju Plenkiju najviše odgovarali prijevremeni izbori.
Kad je to HSS dobio šestog zastupnika?
I manjinaca je 8...
Još bih kao potencijalne partnere dodao i IDS, HSU i Lovrinovića.
Uz ove koji ne bi tolerirali koaliranje s HNS koje si nabrojao još bih dodao Glasnovića, Dodiga i eventualno Kujundžića.
S tim da mislim da ta ekipa, ukoliko bi se udružila s manjim desnim strankama i nestranačkim desničarima u jednu veću desnu stranku, imala potencijal u budućnosti uzimati dio glasača HDZ-u...I netoleriranjem koaliranja s HNS-om uvjetovati ili nastavak koalicije s Mostom, ili veliku koaliciju HDZ-SDP. Ili čak Dolazak SDP-a na vlast uz Mostove glasove.
The Great Duck is offline  
Old 13.04.2017., 21:13   #17
U životu nisam skeptik ali povodom ovog Lex-a.... dvoje pametnih ljudi a među njima meni osobito osoba od povjerenje g. Kolakušić su svoju ocjenu rekli o njemu a kad se sjetim "što sve Brisel može" a da ne kažem svi mogući lobisti... vidjeti ćemo. Za sada mi je svakako pozitivno da sutra opg-i dobivaju potraživanja. Istovremeno mi jako smrdi ideja o novim izborima. A za te "desničare" poput g. Hasanbegovića što mislim? Umjetni desničari koje osobno podržavam ali pardon: stvarno je vrijeme da puhovskove ili pusićkine kriterije tko-je-tko zanemarimo. Isto kao što mislim da već jednom trebamo kopirati srpski recept koji je oduvijek bio: jedno u komunikaciji za stolom a drugo ispod stola. Jednostavno se treba riješiti onih koji ne shvaćaju što je politički pragmatizam, kao npr. tih raznih tzv. ustaša. I ja sam u jesen '89.-te ustao, ponovno ili nastavno '90.-te pa nisam ustaša. Nacionalista jesam - šovinista nisam. Sveo ove para-lojeve i para-desne face su iz istog sjemena: karijeristi koji su pravovremeno okrenuli kapute. Tipujem još uvijek na Božu.
Ne želim ni zamišljati što bi sve i karamarkovi i ovi novi (samo s novim liderom!) od nas napravili. Ma zato sam i pokrenuo ovu temu.
zvonimir1964 is offline  
Old 13.04.2017., 21:17   #18
Naravno da sdp uopće nije slab - kad se opet uvuku srpskim biračima u rh pa opet dođe konvoj iz bg na izbore sdp se vraća na svoje. bandić je bio u pravu: čak da sdp ili hdz batinjaju građane po ulicama oni imaju isti zajamčeni postotak na izborima, čista matematika etabliranih uhljeba (sad već kroz desetljeća). Da zoki nije blebetao o čaršiji i slično ne bi izgubio upravo tih 110 tisuća glasova. Oni su tu, po običaju u niskom su startu.
zvonimir1964 is offline  
Old 13.04.2017., 21:20   #19
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
A što je posebno u tom datumu?
to je valjda aritmetička sredina između Dana borca (ili usa dana nezavisnosti?) i Dana ustanka bratskih nam predaka... taj je broj ironija na moj datum iz prvog posta. Dežurni iron-man
zvonimir1964 is offline  
Old 27.04.2017., 23:25   #20
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
A što je posebno u tom datumu?
dan početka francuske revolucije i rođendan Ante Pavelića
kovelsberg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.