Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 11:14   #61
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nisam prometaš pa mi se proširenje tramvajske mreže čini u redu. U čemu je problem s tim, možeš li objasniti?
Tramvaj je zastarjela prijevozna metoda u gradovima. Većina modernih gradova ih ima u manjem obujmu zbog povijesno-emotivnih razloga, ali pravu funkcionalnost već dugo gube. Nije mi poznato da se igdje rade ozbiljnije nadogradnje tramvajske mreže.

S druge strane, Zagreb već sad ima poprilično veliku mrežu i dobrim dijelom neefikasnu. Što se struke tiče, u obzir bi eventualno došlo produljenje nekog manjeg kraka, spominjalo se od Savskog mosta do Laništa. To bi još donekle i imalo opravdanja. Zagreb je naš je išao s idejom nove tramvajske vertikale sjever-jug, čini mi se preko potoka Črnomerec. To je neizvedivo i neozbiljno.

No, postoje i gori. Aktualni gradonačelnik je "otvorio" gradnju tramvajske pruge do zračne luke. To je tek budalaština na kvadrat. Koliko bi taj tramvaj vozio u jednom pravcu? 90 minuta? Gdje uopće u svijetu postoji tramvajski promet do zračne luke? Pitanje je retoričko

Budućnost javnog prometa u Zagrebu sa strane struke je u prvoj fazi izgradnja dodatnih stajališta na željezničkoj pruzi, a nakon toga izgradnja lake gradske željeznice. Kakav tramvaj u 2017....

Što se tiče povezivanja sa zračnom lukom, ona je već povezana željezničkom prugom do Velike Gorice. Treba samo izgraditi dodatni manji krak od Velike Gorice do Plesa. Željeznički, ni u kojem slučaju tramvajski.
Tonni is offline  
Old 16.05.2017., 11:31   #62
Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Tramvaj je zastarjela prijevozna metoda u gradovima. Većina modernih gradova ih ima u manjem obujmu zbog povijesno-emotivnih razloga, ali pravu funkcionalnost već dugo gube. Nije mi poznato da se igdje rade ozbiljnije nadogradnje tramvajske mreže.
U Parizu je u zadnjih dvadesetak godina razvijena nova tramvajska mreža po obodu grada, međusobno povezujući predgrađa. I planira se dalje razvijanje, uključujući krak do aerodroma Orly.
Lizzie M is offline  
Old 16.05.2017., 12:13   #63
Većina javnog prijevoza u Parizu se obavlja metroom i suburbanom ekspresnom željeznicom (RER - Réseau Express Régional), koja je povezana na metro.
Tonni is offline  
Old 16.05.2017., 12:16   #64
To nitko ne niječe. Sad si informiran da ozbiljne sredine i dalje računaju na tramvaj, naravno integriran s ostatkom javnog prijevoza.
Lizzie M is offline  
Old 16.05.2017., 12:22   #65
Tramvaj u Parizu je posebna tema, oko koje se desetljećima vode rasprave. Političko-sindikalna tema, a ne stručna. No, prihvaćam primjedbu.
Tonni is offline  
Old 16.05.2017., 13:50   #66
Ma ovaj like je obična komunjarska prevara, protivnik istinskih hrvatskih i katoličkih vrijednosti.
A to sve pod krinkom neke borbe za opće dobro...Protiv koga!? Pa gospodin Bandić se više puta dokazao kao darežljiv čovjek koji je spreman pomoći siromašnima. A ovaj ga napada kao da je ne znam kakvo zlo.
Vandalon is offline  
Old 16.05.2017., 14:32   #67
Quote:
Vandalon kaže: Pogledaj post
Ma ovaj like je obična komunjarska prevara, protivnik istinskih hrvatskih i katoličkih vrijednosti.
A to sve pod krinkom neke borbe za opće dobro...Protiv koga!? Pa gospodin Bandić se više puta dokazao kao darežljiv čovjek koji je spreman pomoći siromašnima. A ovaj ga napada kao da je ne znam kakvo zlo.


Tako je! Gospodin Bandić je rosni pupoljak dobrote i čednosti.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 16.05.2017., 14:42   #68
Vidim, aktivirala se Internet bojna
lijencina1 is offline  
Old 16.05.2017., 14:54   #69
Dakle da sam u Zg glasala bi za ove aktiviste. U Osijeku za onog nesretnog Vrkića, u Splitu bi prekrižila listić, u Rijeci Obi
KatarinaRi is offline  
Old 16.05.2017., 16:47   #70
Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Tomašević je bez sumnje vrlo educiran u PGO temi i to mu je najjači forte. No, o ostalom poprilično baljezga, iako to radi na vrlo pristojan i samouvjeren način
Da izgradnja tramvajske mreže u 2017. godini Očito je da nisu konzultirali nikoga iz struke u vezi prometa, a o financijama i gospodarstvu nije rekao ni riječi. Obzirom na koaliciju, možda i bolje.
Već si demantiran što se tramvaja tiče. A i Zagreb nije grad koji nema već razvijenu tramvajsku infrastrukturu.
Što se gospodarstva tiče, već je u više navrata u medijskim istupima Tomašević rekao da će poticati društveno podzetništvo, a mogao si i guglati i saznati da stavlja naglasak na zelenu lokalnu ekonomiju.

Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Napravio si je medvjeđu uslugu koalicijom s Radničkom frontom i Novom ljevicom. Do tada je imao startnu poziciju Za Grad s prošlih izbora, s nekih 10ak tisuća glasova. Pametno se odlaskom Hinšta Švaljekici raspalo i moglo se zagrabiti u njihove glasove. Uz manju izlaznost i malo jači marketing, zahvaćanjem urbanog spektra, imao je teoretske šanse ući u skupštinu.

Progresivni urbani spektar će isključivo sačinjavati tijelo glasača za opciju Zagreb je naš.

Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
No, nakon angažiranja tragikomičnih RF i Nove ljevice, ta nada je u potpunosti iščezla i koliko čujem, postaju svjesni toga. Ta koalicija će ući u anale političke ludosti. 5 stranaka a nijednog jedinog čovjeka iz realnog sektora. Mislim, dovoljno je samo pročitati malo program Radničke fronte da se vidi da ti ljudi nisu privatni sektor vidjeli ni u snovima, a za novac misle da pada s neba. Još uz to, s tim antikapitalizam pričama, aktivizam i slično, totalno zaboravljaju da postoji već jedna etablirana stranka s identičnim porukama, koja je uz to i parlamentarna. Živi zid.
Malo su ti promašene teze...
To što ti drkaš na "realni sektor" je tragikomično meni koji imam višegodišnje iskustvo u istom. Javni interes i realni sektor nisu dobra kombinacija (eno ti Keruma)...
S druge strane, koje su to problematične točke programa navedenih stranaka za predstojeće izbore? Participatorni proračun? Demokracija odozdo? Transparentno poslovanje?

Quote:
Vandalon kaže: Pogledaj post
Ma ovaj like je obična komunjarska prevara, protivnik istinskih hrvatskih i katoličkih vrijednosti.
A to sve pod krinkom neke borbe za opće dobro...Protiv koga!? Pa gospodin Bandić se više puta dokazao kao darežljiv čovjek koji je spreman pomoći siromašnima. A ovaj ga napada kao da je ne znam kakvo zlo.
Milan Bandić član SKH
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Old 17.05.2017., 01:05   #71
Quote:
SimeonZG kaže: Pogledaj post
Mislim da ekipi Zagreb je nas treba dati priliku na razini gradskih cetvrti i mjesnih odbora. Izbori za gradonacelnika i skupstinu su prevazni da bi se time kockalo, tako da Tomasevic i njegova ekipa ostaju ispod praga na 3%.
ZAGRAD-ovci već jesu tamo bili i bit će opet,a i ORAh-ovci također.Tako da....
Zašto samo poznate stranke smiju uć u skupštinu,a one nepoznate ne?
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 17.05.2017., 06:12   #72
"Zelena lista" (što je bilo ime stranke, koja je raspuštena 2013. i ušla u ORaH, a Bandić je sad osnovao lažnu stranku istog imena) je postigla svoj maksimum 2009, kad je imala 2,8% za Gradsku skupštinu, ali i osvojenih 14 mandata u gradksim četvritma (5% svih mandata). Kasnije se raspala i izgubila svaku prepoznatljivost.

"Za grad" je 2013. postigao 3,7% za GS, a u vijećima četvrti - ne sjećam se točno - možda 7 mandata. Nažalost, ekipa koja je vodila kampanju oko Cvjetnog trga i Varšavske 2007.-2012. tada je posve apstinirali, nisu dali ni minimum podrške mladima iz "Za grad". tužno je, kako nakon kampanje koja je bila tako itnenzivna i mobilizirala široku podšku, ogdine 2013. definitivno uništenje Cvjetnoga trga (zadni čavao u lijes, nakon što je devastacija započeta 1995.), uopće nije spominjano kao politički važna tema.

Uz to, ta je ekipa tada, u doba te kampanje, ne samo bojktorirala nego i direktno nastojala uništiti utjecaj "Zelene liste" (izrazite antipatije, nekat otvorene a nekad licemjerno prikrivene, bile su i prema meni osobno), među inim naprosto iz ljubomore, jer su sebe doživljavali kao ekskluzivu.

Kako god, ja ću ipak za njih glasati, pregrizavši osobnu uvrijeđenost, jer eto takva je politika.

Sad imaju šansu preći pet posto, ali nije sigurno. Za svaki promil iznad onih 3,7% treba se žestoko boriti.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 17.05.2017., 07:51   #73
A tko su ti iz "Za grad"? Ja ih miješam sa "Zagreb je naš". Ili su to isti ljudi?
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 17.05.2017., 08:05   #74
Mestre je prije tri godine dovrsio izgradnju dvije tramvajske linije (prije uopce nisu imali tramvaj) u duljini preko 20 km, od kojih jedna vodi od rubnog dijela Mestrea do same Venecije (od Venecije do prvih zgrada u Mestrama ima oko 5 km). I pokazalo se odlicnim rjesenjem, jer se ljudi sto vise voze javnim prijevozom, smanjio se pritisak auto prometa.
Jos je dosta gradova po Europi zadnjih godina sirilo tram mreze i mreze prigradske zeljeznice ("park & ride").
Steta za Tomasevica sto je u usao uopce u ikakvu koaliciju, trebali su ostati sami, jer oviđ su odbili dosta glasaca.
U Globusu njegova zamjenica istice kako im je na drugom mjestu rodno pitanje, trebali su forsirati samo gradske probleme, a ne nacionalne. Ima dovoljno stranaka koji se bave nac pitanjima, ali ne i onim specificnim za Zg.
Zg ima veci broj kandidata ali opet nije neki izbor .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 17.05.2017. at 08:29.
nasmijanonebo is offline  
Old 17.05.2017., 08:50   #75
Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Tramvaj je zastarjela prijevozna metoda u gradovima. Većina modernih gradova ih ima u manjem obujmu zbog povijesno-emotivnih razloga, ali pravu funkcionalnost već dugo gube. Nije mi poznato da se igdje rade ozbiljnije nadogradnje tramvajske mreže.
OK, ali u nedostatku ozbiljnih financijskih sredstava za brzu gradsku željeznicu, nije li logično raditi nadogradnju tramvajske mreže? Ono što definira funkcionalni obuhvat grada upravo je infrastruktura javnog prijevoza, a meni se čini, ispravi me ako sam u krivu, da je u Zagrebu tu tramvaj u boljoj poziciji od autobusa. Ne znam koju su vertikalu ZJN predlagali ZJN, ali čini mi se da onaj središnji krak koji bi povezivao Glavni (više manje) i Vukovarsku preko Mosta slobode i onda se spojio na Aveniju Dubrovnik baš nedostaje gradu. Doduše, Bandić je uspješno zeznuo taj koridor izgradnjom fontana...

Quote:
Što se tiče povezivanja sa zračnom lukom, ona je već povezana željezničkom prugom do Velike Gorice. Treba samo izgraditi dodatni manji krak od Velike Gorice do Plesa. Željeznički, ni u kojem slučaju tramvajski.
Da, s tim se slažem.
klonka is offline  
Old 17.05.2017., 10:02   #76
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Već si demantiran što se tramvaja tiče. A i Zagreb nije grad koji nema već razvijenu tramvajsku infrastrukturu.
Što se gospodarstva tiče, već je u više navrata u medijskim istupima Tomašević rekao da će poticati društveno podzetništvo, a mogao si i guglati i saznati da stavlja naglasak na zelenu lokalnu ekonomiju.
Ja sam napisao da Zagreb već ima dosta izgrađenu tramvajsku infrastrukturu. Nema stručnog prometnog niti financijskog opravdanja ići u veća širenja te mreže.

Zelena lokalna ekonomija
Ajmo malo biti ozbiljni.

Quote:
Progresivni urbani spektar će isključivo sačinjavati tijelo glasača za opciju Zagreb je naš.
Niti slučajno. Cijeli život spadam upravo u taj spektar i ne pada mi na pamet glasati za takve ekstremne opcije. Kako desne, tako i lijeve. Ljudi okupljeni oko Tomaševića, koji je osobno vrlo ok lik i žao mi ga je da je u tom društvu, su pandan Mladenu Schwartzu s obrnute strane.

Quote:
Malo su ti promašene teze...
To što ti drkaš na "realni sektor" je tragikomično meni koji imam višegodišnje iskustvo u istom. Javni interes i realni sektor nisu dobra kombinacija (eno ti Keruma)...
S druge strane, koje su to problematične točke programa navedenih stranaka za predstojeće izbore? Participatorni proračun? Demokracija odozdo? Transparentno poslovanje?
Evo, upravo objavljen zanimljiv članak:
http://liberal.hr/clanak.php?id=494
Tonni is offline  
Old 17.05.2017., 10:48   #77
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
OK, ali u nedostatku ozbiljnih financijskih sredstava za brzu gradsku željeznicu, nije li logično raditi nadogradnju tramvajske mreže? Ono što definira funkcionalni obuhvat grada upravo je infrastruktura javnog prijevoza, a meni se čini, ispravi me ako sam u krivu, da je u Zagrebu tu tramvaj u boljoj poziciji od autobusa. Ne znam koju su vertikalu ZJN predlagali ZJN, ali čini mi se da onaj središnji krak koji bi povezivao Glavni (više manje) i Vukovarsku preko Mosta slobode i onda se spojio na Aveniju Dubrovnik baš nedostaje gradu. Doduše, Bandić je uspješno zeznuo taj koridor izgradnjom fontana...
Prvi korak bi trebao biti, u suradnji s HŽom, uvođenje novih stanica vlaka na već postojećoj pruzi: Autobusni kolodvor, Savski most i SC. Nakon toga ići u deniveliranje prometnica ispod pružnih prijelaza, poglavito je to potrebno na istoku grada gdje rampe rade velike prometne čepove. Tek nakon toga u intenziviranje voznih redova vlakova.

Raditi novu tramvajsku prugu, poglavito na pravcima sjever-jug, gdje treba izgraditi infrastrukturu od nule je preskupo, osim ako se nismo opredijelili da nam je tramvaj budućnost gradskog prometa sljedećih 30 godina. Nadam se da nismo. Ono što ima eventualno opravdanja su kratki dodatni krakovi. Npr. od Savskog Mosta do Laništa. Raspoložive financije moraju staviti crtu između želja i potreba.

ZJN je predlagao tramvajski koridor sjever-jug na zapadu grada koji bi spojio Črnomerec s Jarunom, preko potoka Črnomerec i zelenila tamo. Tragikomično, zapravo su se zalagali za smanjenje zelene zone

Nevezano za tramvaje, pod hitno treba krenuti u obnovu Mosta slobode, koji je u očajnom stanju i prijeti zatvaranjem. Nakon toga, izgraditi 1-2 mosta, za koji se može dobiti sufinanciranje EU, npr. Jarunski most.
Tonni is offline  
Old 17.05.2017., 11:18   #78
Slazem se u vezi ovoga (včak vs tram i mostovi), ali sve skupa nece biti nista .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 17.05.2017., 14:56   #79
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
"Zelena lista" (što je bilo ime stranke, koja je raspuštena 2013. i ušla u ORaH, a Bandić je sad osnovao lažnu stranku istog imena) je postigla svoj maksimum 2009, kad je imala 2,8% za Gradsku skupštinu, ali i osvojenih 14 mandata u gradksim četvritma (5% svih mandata). Kasnije se raspala i izgubila svaku prepoznatljivost.

"Za grad" je 2013. postigao 3,7% za GS, a u vijećima četvrti - ne sjećam se točno - možda 7 mandata. Nažalost, ekipa koja je vodila kampanju oko Cvjetnog trga i Varšavske 2007.-2012. tada je posve apstinirali, nisu dali ni minimum podrške mladima iz "Za grad". tužno je, kako nakon kampanje koja je bila tako itnenzivna i mobilizirala široku podšku, ogdine 2013. definitivno uništenje Cvjetnoga trga (zadni čavao u lijes, nakon što je devastacija započeta 1995.), uopće nije spominjano kao politički važna tema.

Uz to, ta je ekipa tada, u doba te kampanje, ne samo bojktorirala nego i direktno nastojala uništiti utjecaj "Zelene liste" (izrazite antipatije, nekat otvorene a nekad licemjerno prikrivene, bile su i prema meni osobno), među inim naprosto iz ljubomore, jer su sebe doživljavali kao ekskluzivu.

Kako god, ja ću ipak za njih glasati, pregrizavši osobnu uvrijeđenost, jer eto takva je politika.

Sad imaju šansu preći pet posto, ali nije sigurno. Za svaki promil iznad onih 3,7% treba se žestoko boriti.
Ja sam mislio Oštriću da se radi o disidentima iz HSS-a ti što su ukrali ime.Kolega Banana10 ZAGRAD je u koaliciji
"Zagreb je naš"
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Old 17.05.2017., 18:30   #80
Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao da Zagreb već ima dosta izgrađenu tramvajsku infrastrukturu. Nema stručnog prometnog niti financijskog opravdanja ići u veća širenja te mreže.
Da te podsjetimo, ti si napisao:
Quote:
Tramvaj je zastarjela prijevozna metoda u gradovima. Većina modernih gradova ih ima u manjem obujmu zbog povijesno-emotivnih razloga, ali pravu funkcionalnost već dugo gube. Nije mi poznato da se igdje rade ozbiljnije nadogradnje tramvajske mreže.
samo tako jako dalje

Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Zelena lokalna ekonomija
Ajmo malo biti ozbiljni.
To što je tebi nešto neozbiljno nema nikakve veze s tim što bi se i kako bi se moglo nešto napraviti. Dokazano gore na primjeru tramvaja...
Uostalom, došao si se nabacivati blatom totalno neinformiran. Netko zlonamjeran bi mogao pomisliti da i u ostalim stvarima nemaš pojma o čemu govoriš.

Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Niti slučajno. Cijeli život spadam upravo u taj spektar i ne pada mi na pamet glasati za takve ekstremne opcije. Kako desne, tako i lijeve. Ljudi okupljeni oko Tomaševića, koji je osobno vrlo ok lik i žao mi ga je da je u tom društvu, su pandan Mladenu Schwartzu s obrnute strane.
Meni ne trebaš nikakve magle o tome prodavati. Ja sam pripadnik progresivnog urbanog spektra i krećem se u tom društvu. Ne trebam napominjati da je velika većina upravo za opciju Zagreb je naš. A ove usporedbe s Mladenom Schwartzom su ti totalno promašene. To ti je kao da ja tebe usporedim sa Saddamom Husseinom...

Quote:
Tonni kaže: Pogledaj post
Evo, upravo objavljen zanimljiv članak:
http://liberal.hr/clanak.php?id=494

ajme majko božja. tko sve danas može objavljivati članke...
osvrnut ću se samo na dvije nebuloze, iako sve vrvi istima:
Quote:
"Zagreb je naš" nudi isprazna obećanja o dijeljenu novca svima koji to žele.
Što ovo točno znači i koja je to točka programa? Možemo pretpostaviti da autor izmišlja, laže ili ne govori istinu.

Quote:
Zaista je otužno da na listi koja se sastoji od pet različitih stranaka nema ni jednog čovjeka koji radi u realnom sektoru, da je poduzetnik ili na bilo kakav drugi način pridonosi u proračun. Ukratko, oni koji ne uplaćuju u proračun već su neto primatelji iz njega, bi ljudima koji u proračun uplaćuju (radnici u privatnom sektoru i poduzetnici) pametovali o tome kako treba dijeliti njihov novac.
Zaista je otužno da autor ne zna da u proračun uplaćuju svi zaposleni građani bez obzira u kojem sektoru rade.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.