Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 22:07   #81
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
RF, vidio sam i poslušao neke ljude tamo i neki su mi skroz prihvatljivi, ali onda se jave vatrogasci koji gase požare koji su ugašeni prije 70 godina, i više neznaš jel se radi o stranci koja je protivna suverenitetu RH ili što.
A čuj,da nema piromana koji potpaljuju i ponovo raspiruju vatru ugašenu prije 70 godina,ne bi bilo potrebe ni za vatrogascima.
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 22:19   #82
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja mislim poptuno drugačije, za mene je nacionializam pravo svake nacije na slobodu/suverenizam, da nacija bude poput šire obitelji, a naravno da sam protiv kolonizacije (šovinizma).

Danas su strani bankaroidi oni koji probljavaju nacije i bez nacionalne svijeti teško se boriti protiv feudalaca novog svjetskog poretka, kao što ekolozi rade, misli globalno, djeluj lokalno, ja želim reći da svaka nacija mora biti slobodna i suverena unutar svoje države.

Ja pak mislim, da država mora biti jaka, bitna, ali demokratska, zaštitinička prema pojedincu, a ne prema kapitalu.
Nacionalizam je toliko izlizan pojam i toliko slojevit pojam.S jedne strane se nalazi patriotizam(domoljublje),s druge strane šovinizam,a jezičac na vagi je nacionalizam.Tanka je linija (nažalost najčešće među mladima) između nacionalizma i šovinizma,a još je tanja linija prijelaza iz patriotizma u nacionalizam.Nacionalizam je pojam koji treba jako dobro proučavati i poznavati da bi da bi se to sve moglo razlučiti.Ipak,nacionalisti su i Washington i Churchill i Pernar i Joras i Šešelj i Kim Jong-Un.

Sa boldanim se slažem u potpunosti
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:35   #83
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
A čuj,da nema piromana koji potpaljuju i ponovo raspiruju vatru ugašenu prije 70 godina,ne bi bilo potrebe ni za vatrogascima.
Ali fašizma nema u RH, osim ako netko pod fašizam želi strpati HOS, a to onda ne smatram dobronamjernim, jer za mene je HOS nešto čisto.

Antifašizam mi nije problem, jer sam i onako davao glas Tuđmanu, a i kardinala Stepinca smatram antifašistom.

I čemu guranje Tita u ljevicu, pa njemu su svi gremiji došli na sahranu, a ja gremije smatram ljudima iz pakla!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:41   #84
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je toliko izlizan pojam i toliko slojevit pojam.S jedne strane se nalazi patriotizam(domoljublje),s druge strane šovinizam,a jezičac na vagi je nacionalizam.Tanka je linija (nažalost najčešće među mladima) između nacionalizma i šovinizma,a još je tanja linija prijelaza iz patriotizma u nacionalizam.Nacionalizam je pojam koji treba jako dobro proučavati i poznavati da bi da bi se to sve moglo razlučiti.Ipak,nacionalisti su i Washington i Churchill i Pernar i Joras i Šešelj i Kim Jong-Un.

Sa boldanim se slažem u potpunosti
Ja kažem, da stvari treba artikulirati, jer kod nas neke stvari imaju različita značenja.

Tako naprimjer pod ljevicu se guraju jugo-desničari, pod suvereniste se guraju političari koji su postavljeni od stranih centara moći i provode politiku stranih gremija itd itd.

Primjer Markovina, on je jugo-nacionalist, veličat će Tita, biti će za EU, smeta mu Tuđman, čak mu i Putin smeta...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:19   #85
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Samo sam komentirao što je danas napravljeno od ljevice. Jedno veliko ništa.
Mogu se složiti..Ne znam koliko si očekivao.
Sada je faza vrenja.
Do slijedećih izbora mora se formirati/pokrenuti inicijativa okupljanja..Mora se pronaći zajednički model nastupanja.

Ono ključno jest slijedeće;

1.Definirati ciljeve

2.Ponuditi modele riješenja

3.Vremenski rok za ostvarenje istih

Ljevica ne bi trebala nužno zastupati ideologiju..Sada je interes izboriti uvjete za kvalitetnije društvo;

1.Obećati strategiju suzbijanja korupcije i nepotizma, provesti reforme

2.Jamstvo građanima u odgovorno i uređenije društvo
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:26   #86
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
To ti vidiš neku razliku?

Pa obojica su šegrtarili kod Sanadera i odlučili se za stranke na temlju karijera.

Koliko se sjećam, kad je brisel instalirao Plenkija, Zoranovića je DORH zaustavio isti onaj DORH kojeg danas Sauka predstavlja u Saboru
Da ne ulazim u tančine, Hrvatska je relativno povezana zemlja..Em je prijeđete u nekoliko dana uzduž i poprijeko, a onda s time imate i poznanstva posvuda..

Svi politički lideri i njihovi puleni su na niz načina umreženi ili povezani jedni s drugima..
Tu se može napisati nekoliko štiva, ali ključno je slijedeće;
-tko je što od njih učinio za vrijeme svog službovanja društvu?
Gledajmo djela..Pogledajmo i procjenimo osobe i njihov poslovni karakter i što se veže uz njih i sa koliko dokaza i sumnje, pa odlučimo.

Milanović i Josipović nisu Sanader..
Milanović nije isti tip kao i Josipović.
I tako redom.

Najvažnije je da dijelimo lopove od ostalih..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:29   #87
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
HNS i Sauka će omogućiti stabilnu vladu, što misliš zašto???? Možda u interesu malog čovjeka
Ta, zašto kriviti utopljenike ?
Upitaj se radije do kada će vrhuška ljudi u HDZ koja je bila u Sanaderovoj vladi i dalje obitavati u javnom prostoru ???
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:36   #88
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Ta, zašto kriviti utopljenike ?
Upitaj se radije do kada će vrhuška ljudi u HDZ koja je bila u Sanaderovoj vladi i dalje obitavati u javnom prostoru ???
Ma ja Sauhu ne optužujem, samo kažem kako funkcioniraju naše vlade, na koncu konca i ove HNSovce su SDPeovci doveli u Sabor.

Što se učinilo za vrijeme Josipovića i Zoranovića, pa dodatno se usavršio zakon o ovrhama i blokadama, danas imamo zakone, koje smo mogli gledati u mafijaškim filmovima, agencije za otku pugova, pa ne bi ni vjerovao da to postoji

A dokle će Sanaderovci dobivati glasova, pa dokle god ih budete plašili Titom, Sorošom i kurikulom.

Slažem se da je Plenki veći Soroševac i veći kurikulumaš, ali eto, ljevičari mu mobiliziraju glasove koji inače ne bi dobio.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:49   #89
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Nesjedinjena ljevica razlog je što su tvrdonacionalisti i konzervativci preuzeli uzde.
A, to nije dobro ni zdravo.
Nije to, nego ljevica treba poslat u kurac antifašizam, Tita i ostale trice i kučine.

Kad se to makne, ostaje pitanje što ljevica može ponuditi građanima a da to već nemaju od nekakve centro-desne vlade?

Što?

--

Evo primjer, tu u Zgb ovo oko Tita, umjesto da ona nova ekipa kaže da ih boli kurac za Maršala i da tu ima 100 drugih stvari koje su važnije, oni se upuštaju u nebitno sranje s konzervativcima i daju kockoglavima baš ono što oni i žele.
Zato će jednog dana i nama doći Macron i zalijepit šamarčinu lijevo i desno.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:01   #90
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali fašizma nema u RH, osim ako netko pod fašizam želi strpati HOS, a to onda ne smatram dobronamjernim, jer za mene je HOS nešto čisto.

Antifašizam mi nije problem, jer sam i onako davao glas Tuđmanu, a i kardinala Stepinca smatram antifašistom.

I čemu guranje Tita u ljevicu, pa njemu su svi gremiji došli na sahranu, a ja gremije smatram ljudima iz pakla!
Naravno da ne smatram sve HOS-ovce fašistima(muž od sestrične mi je bio HOS-ovac i pogunio na ratištu,a bio je i dijete iz mješanog braka),ali nažalost vrhuška HSP-a koji je i stvorio HOS je bila puna fašista(tj. ustaša,meni su to sinonimi),a ti fašisti su se dolaskom umjerenijeg Danijela Srba onda rastepli na A-HSP,HČSP i još neke.Prisjetimo se samo skupova HSP-a na kojima se Paraga predstavlja kao "budući poglavnik uskrsle NDH" i zaziva "prirodnu etničku" granicu na Drini i Sandžaku,i na kojima se pjevaju "Jasenovac" i "Jure i Boban".Pa pripadnici IX.bojna HOS-a Rafael vitez Boban koji marširaju,ako se ne varam,Zadrom pri čemu njihov vođa viče "Tko smo mi",a oni odgovaraju "Ustaše!".
Tih primjera iz rata i neposredno pred rat ima mali milijun(od Poglavnikovih slika po kafićima i,prigodno,mesnicama do Bujanca u nacističkoj uniformi).

Fašizma u Hrvatskoj(ustaštvo),isto kao i u Srbiji(četništvo),Mađarskoj(čisti nacizam,mislim da se zovu strelasti križevi) i drugdje,nažalost ima.Ekipa se svaki 10.travnja postrojava na Trgu bana Jelačića,po onome što je ostalo od antifašističkih spomenika se crtaju kukasti križevi,a o dres-kodu za Tompsonove koncerte da ne govorim.

Za mene je Tuđman isto antifašist(partizanski borac,Titov najmlađi general),a 1990-ih se okružio različitim profilima ljudi među kojima je bio i onih pro-ustaški orijentiranih(ponajviše krug oko Gojka Šuška).Nikako ne bih mogao za Tuđmana reći da je fašist/ustaša,ali da se obogatio pljačkom naroda,to je istina.
Stepinac je onaj tip osobe koji bi se danas nazivao antitotalitarist(antikomunist kojem ne bi baš bilo drago da na vlast dođu fašisti,ali oni su mu svakako prihvatljivija opcija od komunista),njega ne mogu gledati crno/bijelo,ali ipak nisam za to da ga proglase svetim.

A zašto Tito ne bi bio ljevičar?A ovo busanje u prsa s brojem uzvanika na Titovom sprovodu mi ide na živce i kao Pro- i kao Kontraargument.Hirohitu je na sprovod došlo još više ljudi,a opet svi dobro znam tko je on bio i na čijoj je strani bio.
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:17   #91
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne smatram sve HOS-ovce fašistima(muž od sestrične mi je bio HOS-ovac i pogunio na ratištu,a bio je i dijete iz mješanog braka),ali nažalost vrhuška HSP-a koji je i stvorio HOS je bila puna fašista(tj. ustaša,meni su to sinonimi),a ti fašisti su se dolaskom umjerenijeg Danijela Srba onda rastepli na A-HSP,HČSP i još neke.Prisjetimo se samo skupova HSP-a na kojima se Paraga predstavlja kao "budući poglavnik uskrsle NDH" i zaziva "prirodnu etničku" granicu na Drini i Sandžaku,i na kojima se pjevaju "Jasenovac" i "Jure i Boban".Pa pripadnici IX.bojna HOS-a Rafael vitez Boban koji marširaju,ako se ne varam,Zadrom pri čemu njihov vođa viče "Tko smo mi",a oni odgovaraju "Ustaše!".
Tih primjera iz rata i neposredno pred rat ima mali milijun(od Poglavnikovih slika po kafićima i,prigodno,mesnicama do Bujanca u nacističkoj uniformi).

Fašizma u Hrvatskoj(ustaštvo),isto kao i u Srbiji(četništvo),Mađarskoj(čisti nacizam,mislim da se zovu strelasti križevi) i drugdje,nažalost ima.Ekipa se svaki 10.travnja postrojava na Trgu bana Jelačića,po onome što je ostalo od antifašističkih spomenika se crtaju kukasti križevi,a o dres-kodu za Tompsonove koncerte da ne govorim.

Za mene je Tuđman isto antifašist(partizanski borac,Titov najmlađi general),a 1990-ih se okružio različitim profilima ljudi među kojima je bio i onih pro-ustaški orijentiranih(ponajviše krug oko Gojka Šuška).Nikako ne bih mogao za Tuđmana reći da je fašist/ustaša,ali da se obogatio pljačkom naroda,to je istina.
Stepinac je onaj tip osobe koji bi se danas nazivao antitotalitarist(antikomunist kojem ne bi baš bilo drago da na vlast dođu fašisti,ali oni su mu svakako prihvatljivija opcija od komunista),njega ne mogu gledati crno/bijelo,ali ipak nisam za to da ga proglase svetim.

A zašto Tito ne bi bio ljevičar?A ovo busanje u prsa s brojem uzvanika na Titovom sprovodu mi ide na živce i kao Pro- i kao Kontraargument.Hirohitu je na sprovod došlo još više ljudi,a opet svi dobro znam tko je on bio i na čijoj je strani bio.
Jel vidiš sad problem, tri- četiri stranice o Titu i NOB-u, a u Hrvatskoj imamo toliko nepravde, toliko tema kojim bi se trebali baviti i ljevičari i humanisti i privatnici i suverenisti i penzioneru... ali kurac, moramo o Titu

Ustaštvo je već postalo folklor, a to što se 90tih furalo na to je zakon klatna, imao si rat protiv JNA pa sim im zguštom vikao ZDS, ali netko noramalan ne želi ustaštku državu, radi se o inatu.

Da netko kaže iz inata da mu je pod Titom bilo bolje, ja bi to shvatio više kao inat ovom novom sluganskom kolonijalizmu, tako i ZDS, pa ja bi to s guštom klicao ovim iz HDZea, ali nikad ne bi uznemiravao bilo koju manjinu ma ni sa najlegalnijim znakovljem. Razumiješ što mislim reć?



I stoga jako zamjeram ljevici, što su se umjesto ovršnim zakonom, kojeg su SDPeovci doveli do savršenstva, bavili kurikulom i uvjerili naciju da je kurikul potrebniji od rušenja ovog mafijaškog zakona o ovrhama/blokadama -čuo sam da ni Ameri nemaju tako brutalan zakon o ovrhama, a ljevica se bavila pisanjem kurikula meni je to neoprostivo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:47   #92
Evo tema čime se trebala baviti ljevica, a nije!!

Emisija Klopka, jedne lokalne TV https://www.youtube.com/watch?v=9fw7rWeSxWA malo se upoznajmo sa ovrhama i blokadama
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:30   #93
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Jel vidiš sad problem, tri- četiri stranice o Titu i NOB-u, a u Hrvatskoj imamo toliko nepravde, toliko tema kojim bi se trebali baviti i ljevičari i humanisti i privatnici i suverenisti i penzioneru... ali kurac, moramo o Titu

Ustaštvo je već postalo folklor, a to što se 90tih furalo na to je zakon klatna, imao si rat protiv JNA pa sim im zguštom vikao ZDS, ali netko noramalan ne želi ustaštku državu, radi se o inatu.

Da netko kaže iz inata da mu je pod Titom bilo bolje, ja bi to shvatio više kao inat ovom novom sluganskom kolonijalizmu, tako i ZDS, pa ja bi to s guštom klicao ovim iz HDZea, ali nikad ne bi uznemiravao bilo koju manjinu ma ni sa najlegalnijim znakovljem. Razumiješ što mislim reć?



I stoga jako zamjeram ljevici, što su se umjesto ovršnim zakonom, kojeg su SDPeovci doveli do savršenstva, bavili kurikulom i uvjerili naciju da je kurikul potrebniji od rušenja ovog mafijaškog zakona o ovrhama/blokadama -čuo sam da ni Ameri nemaju tako brutalan zakon o ovrhama, a ljevica se bavila pisanjem kurikula meni je to neoprostivo!
Slažem se sa svime u vezi ovrha,socijalne politike,monetarne politike...Sve one ljevičarske stranke koje sam nabrojao na prošloj stranici imaju u svom programu i promjenu ovršnog zakona,povećanje minimalca,gradnju vrtića,bolnica,škola.Ali imaju jasan stav o tekovinama NOR-a i potrebi očuvanja antifašističke tradicije.Problem je što ove strane njihovih programa koje tebe zanimaju ne uspjevaju biti predstavljene jer grupa priglupih desničara za njima uvijek viče da su "komunjara,deca jugo-oficira,jugounitaristi,šetnici,mrzitelji svega hrvatskog,potomci blajburških koljača" i onda na ljevičarima ostaje samo da se brane.A kako ti isti priglupi desničari u prosjeku min. jednom mjesečno naprave neki incident,ljevičari moraju na to reagirati.I tako se sve uvijek svodi na ustaško-partizansko-četnički građanski rat bez početka i kraja.

Jednom sam gledao gostovanje Marka Miloševića i još jednog člana RF-a(ne znam kako se zove) na MrežiTV.Tokom tog razgovora bila su samo dva poziva gledatelja od kojih je jedan pitao Miloševića koje je nacionalnosti,a drugi im j**ao majku crvenu.Isto tako kad Hasanbegović i ostali ajmo reć obrazovaniji radikalni desničari gostuju na nekim TV-emisijama,uvijek netko od gledatelja počne s onom ustaškom kapom i člankom u časopisu NDH(to je sve za osudu,ali je bilo prije 25 godina).Naše društvo voli ratovati,pa makar i preko etera,a prosječan Hrvat o ekonomiji nema blagog pojma.

Što se tiče kurikuluma,ne možeš reći da reforma tu nije potrebna.Inače sam profesor povijesti,i znam da su udžbenici povijesti,uz popis obavezne lektire,nešto što pod hitno treba revidirati i promijeniti(ja sam ljevičar,po nekima čak radikalan ljevičar,ali kad predajem u školi djeci pričam jednako i o Bleiburgu i Jasenovcu i Golom otoku i akciji Fenix '72 i srpskoj agresiji,ali i zločinima hrvatske strane i o ratu u BiH gdje pričam i o Srebrenici i o Ahmićima).Djeci na početku 8.razreda jednostavno kažem "udžbenike ne morate koristiti,preopširni su i bave se nepotrebnim detaljima koje vas neću pitati".Njih 95% me posluša u potpunosti i udžbenike ni ne pogleda .
Mislim da je strašno da je u poglavlju o NDH Jasenovac dobio pola stranice,a Mate Ujević i Hrvatska Enciklopedija,NDHaška kinematografija i neki iz današnje perspektive potpuno nebitni časopisi skoro 3 stranice.Jako je dobro da u poglavlju o Domovinskom ratu stoje slike i biografije čak 11-orice heroja,a u poglavlju o NOR-u samo Tito(uz opasku da su "pod njegovom komandom počinjeni brojni zločini") i Hebrang(i to samo u kontekstu sumnjivih okolnosti smrti).O Sisačkom partizanskom odredu i Vladi Janjiću-Capi ni slova.
Rat u BiH je još gore obrađen,dobio je tek pola stranice,od čega 3/4 samo o Srebrenici,a o Ahmićima,Mostarskom mostu ili Alijinim vehabistima ni slova.
VJerujem da,kao Živozidaš,pratiš Pernarove objave na Fejsu.Onda si vjerojatno vidio da u srednjoškolskom udžbeniku piše da je Sanader borac protiv korupcije .
(malo sam razvezao,ali to mi je struka i uvijek me povuče za jezik)
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:38   #94
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Mogu se složiti..Ne znam koliko si očekivao.
Sada je faza vrenja.
Do slijedećih izbora mora se formirati/pokrenuti inicijativa okupljanja..Mora se pronaći zajednički model nastupanja.

Ono ključno jest slijedeće;

1.Definirati ciljeve

2.Ponuditi modele riješenja

3.Vremenski rok za ostvarenje istih

Ljevica ne bi trebala nužno zastupati ideologiju..Sada je interes izboriti uvjete za kvalitetnije društvo;

1.Obećati strategiju suzbijanja korupcije i nepotizma, provesti reforme

2.Jamstvo građanima u odgovorno i uređenije društvo

Samo ti sanjaj.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:11   #95
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Mogu se složiti..Ne znam koliko si očekivao.
Sada je faza vrenja.
Do slijedećih izbora mora se formirati/pokrenuti inicijativa okupljanja..Mora se pronaći zajednički model nastupanja.

Ono ključno jest slijedeće;

1.Definirati ciljeve

2.Ponuditi modele riješenja

3.Vremenski rok za ostvarenje istih

Ljevica ne bi trebala nužno zastupati ideologiju..Sada je interes izboriti uvjete za kvalitetnije društvo;

1.Obećati strategiju suzbijanja korupcije i nepotizma, provesti reforme

2.Jamstvo građanima u odgovorno i uređenije društvo
Mislim da bi bilo poželjno da ljevica zastupa ideologiju,pa nek se odmah zna da su socijalisti(ako hoćeš,komunisti),a ne da se naknadno otkriva kakvi su.Takva situacija je bila s Mostom,njih pred izbore 2015. "nije zanimalo ni lijevo ni desno,nego samo reforme"( i tad su za njih nesumnjivo glasali i lijevi i desni).Onda je lijevi i centralni dio otpao(što svojevoljno-što nasilnim putem),a ostala je samo skupina sjemeništaraca iz doline Neretve odana onom tvrdolinijaškom konzervativnom dijelu crkvenih moćnika(Košić & co.),da ne kažem Opus Dei-u.


Što se tiče "faze vrenja",ne bih to baš tako dramatično nazvao.Prije bih uzeo sintagmu "ključni trenutak".Takozvana lijeva stranka SDP(u kojoj je socijaldemokracijom umro s Račanom) je u potpunom rasulu a jako velik raskol im visi u zraku.HNS,još jedna tzvana lijeva stranka,se prodala HDZ-u,a GLAS će ostati tek priljepak SDP-a.S druge strane,Zagreb je naš i koalicija su ostvarili respektabilan rezultat,a i Markovininih 4,5% u Splitu je vrhunska baza.

Sad se samo treba organizirati po cijeloj zemlji i nekako nametnuti i pokušati izgurati SDP(zapravo,oni će se sami izgurati kako je krenulo).
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:38   #96
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Nije to, nego ljevica treba poslat u kurac antifašizam, Tita i ostale trice i kučine.
Ne možeš se odreći svojih korijena,svojih utemeljitelja.To će samo izazvati kontraefekt(sjetimo se samo Sanaderove detuđmanizacije-da se ona nije dogodila,Karamarko se nikad ne bi probio,a bez Karamarka se ne bi probili ni Hasan,ni Bruna,ni Glasnović i ostala gamad).

Uzmimo na primjer ovo-sve lijeve stranke se odreknu Tita,kažu šta nas briga,bilo pa prošlo.Onda bi razni sumnjivi tipovi poput Bujanca i Glasnovića nesmetano puštali spinove,laži,obmane i kroz određeno vremensko razdoblje imali bi skoz iskrivljenu sliku svijesti o povijesti.(mislim,možda tebe boli dick što će naši potomci misliti o Titu,Paveliću,Tuđmanu,hrv.povijesti općenito ,mene to kao profesora povijesti itekako brine)

A i sjetimo se one iz "Narodnog heroja Ljiljana Vidić":"Partizani bez Tita su gola kita" (i to je istina,da nije bilo Tita,bilo bi čiča Draže,ali onda ne bi bilo ni tebe ni mene).
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:50   #97
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime u vezi ovrha,socijalne politike,monetarne politike...Sve one ljevičarske stranke koje sam nabrojao na prošloj stranici imaju u svom programu i promjenu ovršnog zakona,povećanje minimalca,gradnju vrtića,bolnica,škola.Ali imaju jasan stav o tekovinama NOR-a i potrebi očuvanja antifašističke tradicije.Problem je što ove strane njihovih programa koje tebe zanimaju ne uspjevaju biti predstavljene jer grupa priglupih desničara za njima uvijek viče da su "komunjara,deca jugo-oficira,jugounitaristi,šetnici,mrzitelji svega hrvatskog,potomci blajburških koljača" i onda na ljevičarima ostaje samo da se brane.A kako ti isti priglupi desničari u prosjeku min. jednom mjesečno naprave neki incident,ljevičari moraju na to reagirati.I tako se sve uvijek svodi na ustaško-partizansko-četnički građanski rat bez početka i kraja.

Jednom sam gledao gostovanje Marka Miloševića i još jednog člana RF-a(ne znam kako se zove) na MrežiTV.Tokom tog razgovora bila su samo dva poziva gledatelja od kojih je jedan pitao Miloševića koje je nacionalnosti,a drugi im j**ao majku crvenu.Isto tako kad Hasanbegović i ostali ajmo reć obrazovaniji radikalni desničari gostuju na nekim TV-emisijama,uvijek netko od gledatelja počne s onom ustaškom kapom i člankom u časopisu NDH(to je sve za osudu,ali je bilo prije 25 godina).Naše društvo voli ratovati,pa makar i preko etera,a prosječan Hrvat o ekonomiji nema blagog pojma.

Što se tiče kurikuluma,ne možeš reći da reforma tu nije potrebna.Inače sam profesor povijesti,i znam da su udžbenici povijesti,uz popis obavezne lektire,nešto što pod hitno treba revidirati i promijeniti(ja sam ljevičar,po nekima čak radikalan ljevičar,ali kad predajem u školi djeci pričam jednako i o Bleiburgu i Jasenovcu i Golom otoku i akciji Fenix '72 i srpskoj agresiji,ali i zločinima hrvatske strane i o ratu u BiH gdje pričam i o Srebrenici i o Ahmićima).Djeci na početku 8.razreda jednostavno kažem "udžbenike ne morate koristiti,preopširni su i bave se nepotrebnim detaljima koje vas neću pitati".Njih 95% me posluša u potpunosti i udžbenike ni ne pogleda .
Mislim da je strašno da je u poglavlju o NDH Jasenovac dobio pola stranice,a Mate Ujević i Hrvatska Enciklopedija,NDHaška kinematografija i neki iz današnje perspektive potpuno nebitni časopisi skoro 3 stranice.Jako je dobro da u poglavlju o Domovinskom ratu stoje slike i biografije čak 11-orice heroja,a u poglavlju o NOR-u samo Tito(uz opasku da su "pod njegovom komandom počinjeni brojni zločini") i Hebrang(i to samo u kontekstu sumnjivih okolnosti smrti).O Sisačkom partizanskom odredu i Vladi Janjiću-Capi ni slova.
Rat u BiH je još gore obrađen,dobio je tek pola stranice,od čega 3/4 samo o Srebrenici,a o Ahmićima,Mostarskom mostu ili Alijinim vehabistima ni slova.
VJerujem da,kao Živozidaš,pratiš Pernarove objave na Fejsu.Onda si vjerojatno vidio da u srednjoškolskom udžbeniku piše da je Sanader borac protiv korupcije .
(malo sam razvezao,ali to mi je struka i uvijek me povuče za jezik)
Tito je:
1) antifašist
2) zločinac

I to je početak i kraj priče, a ja kao demokrata podržavam da svaki pojedinac sam da svoj sud sebi.

Ako predaješ u školi, i ako si bio na nekom seminaru, da se tu pričalo i o kojekakvim glupostima glede ocjenjivanja.

Osim tog prtumbavanja gradiva, spominjali su se i ravntelji i čudesa.

Inače, da predaješ tehničku struku, znao bi da je reforma kontinuirana.

Meni nije jasno što bi oni reformirali u matematici i fizici? Kad sm čuo o nekom pretumbavanju gradiva, ma užas.

Neko je čak predlagao da djeca sam pripreme doma gradivo a da nastavnik bude moderator

Inoda u ime kurikula skupe se ljudi u svim gradovima, čak i obljetnica kurikula, ali kad su deložacije, nema ni tvojih ni mojih!


Sad zamisli da nije bilo Pernara, pa dan danas ovaj narod ne bi znao za deložacije! Jedini koji je uspio približiti tu materiju običnom puku!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:28   #98
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Tito je:
1) antifašist
2) zločinac
Dobro,to je tvoj stav.Ja mislim da je Tito:
1)antifašist
2)osloboditelj svih naroda ex-Jugoslavije od okupatora
3)jedan od najvećih i najcjenjenijih državnika 20.st.(Nesvrstani,ne Staljinu...)

Tu bih zaustavio raspravu od "Titu-zločincu" i "Titu-heroju,a ne zločincu".Nema teoretske šanse da ćeš,makar ti danima govorio pozitivne strane Titove biografije,promijeniti mišljenje.Isto tako i ja ne bih promijenio mišljenje nikad.
(a već smo počeli žestoko off-ati)
Quote:
Ako predaješ u školi, i ako si bio na nekom seminaru, da se tu pričalo i o kojekakvim glupostima glede ocjenjivanja.

Osim tog prtumbavanja gradiva, spominjali su se i ravntelji i čudesa.

Inače, da predaješ tehničku struku, znao bi da je reforma kontinuirana.

Meni nije jasno što bi oni reformirali u matematici i fizici? Kad sm čuo o nekom pretumbavanju gradiva, ma užas.

Neko je čak predlagao da djeca sam pripreme doma gradivo a da nastavnik bude moderator

Inoda u ime kurikula skupe se ljudi u svim gradovima, čak i obljetnica kurikula, ali kad su deložacije, nema ni tvojih ni mojih!


Sad zamisli da nije bilo Pernara, pa dan danas ovaj narod ne bi znao za deložacije! Jedini koji je uspio približiti tu materiju običnom puku!
Matematiku bi u biti trebalo ukinuti u srednjim školama(općim gimnazijama,strukovnim školama,ugostiteljstvu) osim MIOC-u,prirodoslovnim gimnazijama.Nedavno je izašla statistika da 60-70% učenika u 1.srednje ima 2 ili 3 iz matematike,a o padanju mature iz matematike da ne govorimo.U životu običnog čovjeka treba ti samo zbrajanje,oduzimanje,množenje,dijeljenje, osnove geometrije, postoci,razlomci,decimalni brojevi(uvrh glave sve iz osnovne).

Djeca previše bubetaju,uče previše nepotrebnih stvari,većinom iz prirodnih predmeta.Iz moje struke mislim da uče previše godina i datuma,a najviše me zapravo boli obavezno lektirno čitanje Homera,Shakespearea,Držića(to samo odbija djecu od čitanja,a ako netko želi i onako će sam to čitati neovisno o školi).Iz geografije isto previše nebitnih podataka(npr. glavni grad Urugvaja,na kojoj se paraleli nalazi Monte Carlo,BDP Centralnoafričke republike),umjesto da se djecu uči nešto o kulturi tih zemalja.Samo treba smanjiti obujam gradiva i modernizirati sustav,s tim da bih ja uveo obaveznu prvu pomoć,vratio tehnički na razinu kakava je bila u Jugi,vratio u nekom obliku ONOiDZS,i uveo obavezan građanski odgoj.

A deložacije,ja sam njihov veliki veliki protivnik.I da,treba učiti djecu kako je nastao i kamo je nestao novac te zašto je dug neotplativ.
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:57   #99
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
...

Matematiku bi u biti trebalo ukinuti u srednjim školama(općim gimnazijama,strukovnim školama,ugostiteljstvu) osim MIOC-u,prirodoslovnim gimnazijama.Nedavno je izašla statistika da 60-70% učenika u 1.srednje ima 2 ili 3 iz matematike,a o padanju mature iz matematike da ne govorimo.U životu običnog čovjeka treba ti samo zbrajanje,oduzimanje,množenje,dijeljenje, osnove geometrije, postoci,razlomci,decimalni brojevi(uvrh glave sve iz osnovne).

...
U strukovnim školama bi ukinuli matematiku, je ovo sprdačina ili sam ja to krivo nešto shvatio?


Iskreno, hebe mi se za Tita, ja samo ne mogu shvatiti jednu stvar, oni koji veličaju Tita, ne podnose npr. Hasanbegovića zbog nekih njegovih stavova, a istovremeno, toleriraju Tita koji je naredio smaknuća, to mi ne ide u glavu.

Kao da bi ja tolerirao Pavelića, a ne bi mogao smisliti nekog zbog njegovog stava a da nije nikog ubio
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:00   #100
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U strukovnim školama bi ukinuli matematiku, je ovo sprdačina ili sam ja to krivo nešto shvatio?


Iskreno, hebe mi se za Tita, ja samo ne mogu shvatiti jednu stvar, oni koji veličaju Tita, ne podnose npr. Hasanbegovića zbog nekih njegovih stavova, a istovremeno, toleriraju Tita koji je naredio smaknuća, to mi ne ide u glavu.

Kao da bi ja tolerirao Pavelića, a ne bi mogao smisliti nekog zbog njegovog stava a da nije nikog ubio
Da,dosta nespretno sam se izrazio.Ustvari,u većini strukovnih škola bi je trebalo ukinuti,naravno ovisi o tome koja je struka u pitanju.

Kuhar,konobar,mesar,pekar,vozač motornog vozila,frizer,krovopokrivač, dimnjačar,poštar,bravar,slastičar,turistički vodič,itd. itd. itd.(mogu nabrajat do sutra) za sva ova zanimanja ti srednjoškolska matematika uopće ne treba.Jedino škole za elektrotehničara mi padaju napamet kao one u kojima bi matematika trebala ostati(iako je i njima puno potrebnija fizika).

---
Što se tiče Tita i Hasana,ja Hasanu ne želim zlo,ni da mogu ne bih mu naudio,samo smatram da iznosi lažne činjenice,da krivo interpretira povijest i previše olako shvaća neka kompleksa povijesna pitanja.On je ipak obrazovan čovjek i mislim da se s njim može ući u argumentiranu raspravu,samo što su ga kao golobradog mladca zaveli Srećko Pšeničnik i ostala ekipa iz ustaške emigracije,a i rat je tu učinio svoje.A Hasana poštivam i kao svog kolegu,štoviše napisao je dvije izvrsne knjige o Muslimanima u Zagrebu.

Uvijek ću drage volje ući u raspravu s nekim obrazovanim desničarom(padaju mi na pamet još Jurčević,Prkačin,Tomac),a tad bi mi bilo još veće zadovoljstvo ako ga potučem argumentima.
Druga stvar je s neobrazovanim desničarima,npr.Glasnović ili Culej,s kojima ne bih mogao raspravljati argumentima,nego samo šakama(a garantiram da bi tu tučnjavu oni prvi započeli jer jedino tako znaju).
__________________
SMRT FAŠIZMU-SLOBODA NARODU !
prac1X2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.