Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 23:38   #141
Jel se išta zna uopće o toj famoznoj dionici od Žute lokve prema Senju-Novom-Rijeci? Di bi uopće bio izlaz Senj onda?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:17   #142
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Vortex generator se išta osjeti?
Puno me pitas

Ali Japanci su napravili studiju i kazu da radi:

http://bpi-us.com/papers/vortexgenerators.pdf

Impreza STi 2006 je takodjer imala nesto slicno, usmjerivac zraka za straznji spojler:





Quote:
wasx kaže: Pogledaj post


Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Zg - Novi Vinodolski najbrže preko Slunja???


Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Za Novi možeš za alternativu bez prometa na Ogulin pa preko Bjelolasice. Spustiš se u centar Novog i uz par kasnih vidokovaca ne vidiš druge aute
Ima tamo tih cestica i preko Begovog Razdolja i preko Breze... Samo sto su cestice uske, lose i ima i divljih konja na njima... Tamo je najbolje kad snijeg padne I preko Baskih Ostarija na Karlobag je isto odlicno... I od Krivog Puta, pa dolje na Senj ili Klenovicu... Ima toga koliko hoces...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 07:30   #143
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Jel se išta zna uopće o toj famoznoj dionici od Žute lokve prema Senju-Novom-Rijeci? Di bi uopće bio izlaz Senj onda?
Ne. To je tajna i skrivena dionica. Samo za odabrane
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:11   #144
A da imamo vinjete kome treba stara cesta?

Bilo bi upola manje guzvi.

AC ce i ovako dalje nizati gubitke, koliko got dizali cestarine, treba placat uhljebe 10.000-13.000 kn koji sjede u HAC-u. Podobni jataci sada svih stranaka u zadnjih 25 godina.

Iskreno mislio sam da ce Butkovic presjec tradiciju i uvesti promjene, ali
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:15   #145
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
Iskreno mislio sam da ce Butkovic presjec tradiciju i uvesti promjene, ali
Daj me nemoj, na prvu se vidi da taj nije sposoban napraviti nista u korist drzave.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:34   #146
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Jel se išta zna uopće o toj famoznoj dionici od Žute lokve prema Senju-Novom-Rijeci? Di bi uopće bio izlaz Senj onda?
NIšta od toga za sad. Gradit će se Butkoviću jedino zaobilaznica oko Novog (Selce-Povile). Naravno, mafija je već pokupovala zemljišta na trasi. Brat od Butkovića je kupio i bager
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:37   #147
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Za Novi možeš za alternativu bez prometa na Ogulin pa preko Bjelolasice. Spustiš se u centar Novog i uz par kasnih vidokovaca ne vidiš druge aute
Ne znam kad budemo išli sljedeći put, ali dobro je ovo znati
__________________
Veni, vidi, Alt+F4
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 19:19   #148
Uvijek idem autoput do KA pa starom za Zadar i nazad.
E sad budem autoputom jer treba testirat novi auto,sam bude imo malo prek 1000 km,nadam se da mu nebude smetalo malo jurnjave
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:29   #149
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Nema šanse. Što ako ti je auto ukraden? Što ako IMAŠ dokumente da si u to vrijeme boravio u primjerice SAD-u?
dakle - ak je auto ukraden moraš imat zapisnik sa policije. ak si ga prodo moraš imat KP ugovor ovjeren, ak si ga posudil nekom moraš reći kome.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 20:32   #150
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Preko Stalka je stvarno lijepo (vožnja kroz jednu od najvećih šumetina u Hrvatskoj), al je fakat zavojito... Rigao sam tamo kao klinac, a i jednom kad sam dao ženi da me vozi tu rutu...

Kao netko tko je cijeli život bio vožen ili vozio tu rutu (Zg - Novi), otkad postoji autocesta nisam niti pomislio na staru cestu...

Ili Kapela ili Jelenje, ufff...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
ja sam 20 godina bio vožen tom starom cestom kroz GK..

kad se napravila AC naravno, naivno tuko po njoj, no sad sa djetetom puno veći gušt ima stara kroz GK ili preko ogulina pa tim putem do novog.

Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Za Novi možeš za alternativu bez prometa na Ogulin pa preko Bjelolasice. Spustiš se u centar Novog i uz par kasnih vidokovaca ne vidiš druge aute
uopće ne ideš ni blizu bjelolasice...prođeš kroz selo Jasenak gdje se skreće prema bjelolasici i to je sve...kasnije skreneš desno prema Brezama (i stalno uspon) jer ravno bi ošo na Jezerane
tek malo prije Breza ti je prijevoj i onda se samo spušta do novog. vidim puno OG rega po novom jer im je to najbliže do mora.
Tom cestom (od OG do novog) sretnem moža 3 auta . lijpa vožnja kroz šumu, ima mjesta za stat i razgledat okolinu.

Zadnje uređivanje k-kekec : 19.07.2017. at 20:51.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:35   #151
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ja sam 20 godina bio vožen tom starom cestom kroz GK..

kad se napravila AC naravno, naivno tuko po njoj, no sad sa djetetom puno veći gušt ima stara kroz GK ili preko ogulina pa tim putem do novog.



uopće ne ideš ni blizu bjelolasice...prođeš kroz selo Jasenak gdje se skreće prema bjelolasici i to je sve...kasnije skreneš desno prema Brezama (i stalno uspon) jer ravno bi ošo na Jezerane
tek malo prije Breza ti je prijevoj i onda se samo spušta do novog. vidim puno OG rega po novom jer im je to najbliže do mora.
Tom cestom (od OG do novog) sretnem moža 3 auta . lijpa vožnja kroz šumu, ima mjesta za stat i razgledat okolinu.
Lepi, nemoj da moram opominjati da se Ogulin piše velikim slovom
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:52   #152
idem autocestom, iskljucivo zbog policije
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:55   #153
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
idem autocestom, iskljucivo zbog policije
Sritan put !
Pametan odabir , kad se budes vracao ako ti ne bude zurba idi starom cestom pa ces sam najbolje znati za ubuduce sto ti je bolje.

Zivio

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:00   #154
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Uvijek idem autoput do KA pa starom za Zadar i nazad.
E sad budem autoputom jer treba testirat novi auto,sam bude imo malo prek 1000 km,nadam se da mu nebude smetalo malo jurnjave
Pazi se samo presretača...

Jeste skužili koliko su novih ograničenja nabili svako malo? Počinje od Karlovca, 100km/h prije izlaza, pa prije tunela Sv. Marko, prije Bosiljeva, POSLIJE Bosiljeva, pa poslije Male Kapele, svugdje ograničenje 100. Možda mi je promaklo ali uopće se ne sjećam ima li do iza Kapele negdje ograničenje 130.

Ok, na nekim su mjestima i prije bila ova ograničenja i za njih postoje dobri razlozi, ali ako ću cijelim putem vozit 100 onda mogu mirne duse i starom cestom. Bar neću zaspati za volanom...

Nisam nikakav manijak, ali osim tunela i čvorišta ovom dionicom se može peglati 150-160 bez da trepnes okom.
Opteron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:21   #155
Zg Ka AC 24 kn..po staroj D1 lagano ko kako može i kako zna cca 300km 5-6l/100 dizel 8,29 = cca 125kn..i onih 24..ajd 150kn..300kn tamo i NATRAG.

Zg..AC..do ZD je malo manje..ne da mi se guglat sad al do izlaz BENKOVAC je 148kn..300km ac po cca 8- 10l ovisno o motoru i brzini ..gužvi.
Cca 25l ili ti 208kn i onih 148..je 356kn cca u jednom smjeru !!!

700+ je za povratak.

Vjerojatno je po D1 i kraća dionica pa je razlika od 400kn+ i malo veća. Tj više je za vidjet,pojest i popit nego na cestu ili ti asfalt spizdit.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:52   #156
kakva je stara cesta od zg prema zadru, puno nizbrdica, uzbrdica . kocenja itd.. , ili sam ja nesto krivo skontao? ili je normalna, ravna...
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:04   #157
Najbolje preko Tulovih greda za Zadar
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:21   #158
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
kakva je stara cesta od zg prema zadru, puno nizbrdica, uzbrdica . kocenja itd.. , ili sam ja nesto krivo skontao? ili je normalna, ravna...
Ravna, pa zavoj pa uz brdo , pa ravna , na kraju je nizbrdo pa ravno ....

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:13   #159


Jel su baš svi admini na moru?
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:36   #160
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
kakva je stara cesta od zg prema zadru, puno nizbrdica, uzbrdica . kocenja itd.. , ili sam ja nesto krivo skontao? ili je normalna, ravna...
Nenormalna je... i asfaltirana.
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.