Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 13:40   #1
Otvaranje fotokopiraone- što je sve potrebno

Pozdrav, planiram otvoriti kopiraonu u malome mjestu sa 2 srednje i 2 osnovne škole i veleučilištem. Računam da bih imao od 100-500 stranica dnevno printanja ( možda nekad malo više ). Kako je to premalo bavio bi se i printanjem na upaljače, kemijske, izradom vizitki, plakata, letaka i tiskom na majice. Zanima me koji sve strojevi su mi potrebni i koliko bi me to koštalo. Koji su najbolji strojevi i koliko im toneri traju i koštaju. Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
babonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:10   #2
Jel ima fotokopiraona u mjestu ili bi bio prvi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:25   #3
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Jel ima fotokopiraona u mjestu ili bi bio prvi?

imaju 2 kopiraone, ali nijedna nije baš opremljena. Na početku nisam baš najbolje definirao pitanje, uglavnom najviše me zanima koji printeri su najbolji za printanje vizitki, plakata (do a3 formata) i printanje na upaljače i kemijske. Ne mogu baš izguglat to. Također me zanima je li npr. ovakav uređaj dovoljan za toliku količinu printanja https://www.nabava.net/fotokopirni-u...25if__35347071. Uz njega bi imao još jedan manji printer tipa ovako nešto https://www.links.hr/hr/multifunkcij...wifi-100730374.
babonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:46   #4
Quote:
babonis kaže: Pogledaj post
imaju 2 kopiraone, ali nijedna nije baš opremljena. Na početku nisam baš najbolje definirao pitanje, uglavnom najviše me zanima koji printeri su najbolji za printanje vizitki, plakata (do a3 formata) i printanje na upaljače i kemijske. Ne mogu baš izguglat to. Također me zanima je li npr. ovakav uređaj dovoljan za toliku količinu printanja https://www.nabava.net/fotokopirni-u...25if__35347071. Uz njega bi imao još jedan manji printer tipa ovako nešto https://www.links.hr/hr/multifunkcij...wifi-100730374.
Najbolje je da se raspitas kod ekipe koje iznajmljuju printere i fotokopirne uređaje..
mrElrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:50   #5
Za printanje vizitki i fotokopiranje u boji Conica Minolta Bizhub 224e ako jos imaju taj model (i skenira isto )
Za obicno fotokopiranje Canon uzmi....mozes pocet sa polovnim, bolje to nego iznajmit.Imas iz Njemacke dovode ok strojeve.
Problem je cijena kod obicnog fotokopiranja, jer ako ides na 0,25 lipa samo po sebi ce ti pokrit troskove tonera i papira ali kad ti ode valjak ili nesto elektronike pojest ce ti svu zaradu.
Zato si uzmi polovni stroj na kojem se mogu mijenjati sto manji dijelovi jer bude jeftiniji popravak.
...Zbog toga fotokopirnice dizu lovu na npr spiralnom uvezivanju na kojem su troskovi jako mali a zarada ok.
Sam posao nije lak, jer zamisli da ti netko doleti sa knjižurinom od 300-400 strana, pa ti vrti za 70 kn sat vremena
Također ti je pametno nabavit nekakav polovni laptopic i povezat ga sa kopirke i onda na njemu ljudi sami stavljaju stickove i salju na print.
Za taj posao ne treba neka velika pamet ali puno ti je tu skakanja za vrlo sitne novce.
Da sam na tvom mjestu ukombinirao bih i nekakvu trafiku..ciigarete, pića ..itd.. sa tim svim,ali i to ti ovisi o lokacije, pa ti vidi.

ps.
onaj epson i canon sto si stavio link zaboravi jer su to uredski uređaji i srusio bi ih za dva mjeseca, nije skup ali bacen novac.
I kad uzimas te printere/kopirke dobro se raspitaj o cijeni tonera/boje i kapacitetu, jer se mozes zeznut.
Za kopirku crno bijelu pitaj i koliko moze kopija u minuti izbacit.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 10:13   #6
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Za printanje vizitki i fotokopiranje u boji Conica Minolta Bizhub 224e ako jos imaju taj model (i skenira isto )
Za obicno fotokopiranje Canon uzmi....mozes pocet sa polovnim, bolje to nego iznajmit.Imas iz Njemacke dovode ok strojeve.
Problem je cijena kod obicnog fotokopiranja, jer ako ides na 0,25 lipa samo po sebi ce ti pokrit troskove tonera i papira ali kad ti ode valjak ili nesto elektronike pojest ce ti svu zaradu.
Zato si uzmi polovni stroj na kojem se mogu mijenjati sto manji dijelovi jer bude jeftiniji popravak.
...Zbog toga fotokopirnice dizu lovu na npr spiralnom uvezivanju na kojem su troskovi jako mali a zarada ok.
Sam posao nije lak, jer zamisli da ti netko doleti sa knjižurinom od 300-400 strana, pa ti vrti za 70 kn sat vremena
Također ti je pametno nabavit nekakav polovni laptopic i povezat ga sa kopirke i onda na njemu ljudi sami stavljaju stickove i salju na print.
Za taj posao ne treba neka velika pamet ali puno ti je tu skakanja za vrlo sitne novce.
Da sam na tvom mjestu ukombinirao bih i nekakvu trafiku..ciigarete, pića ..itd.. sa tim svim,ali i to ti ovisi o lokacije, pa ti vidi.

ps. onaj epson sto si stavio link zaboravi jer to je uredski uređaj i srusio bi ga za dva mjeseca, nije skup ali bacen novac.
I kad uzimas te printere/kopirke dobro se raspitaj o cijeni tonera/boje i kapacitetu, jer se mozes zeznut.
Hvala na pomoci. Svjestan sam da nije neka zarada na kopiranju, ali baš zato bi se bazirao na upaljače, kemijske i majice. Mislim da se na tome može doći do veće zarade.
babonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:06   #7
Quote:
babonis kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoci. Svjestan sam da nije neka zarada na kopiranju, ali baš zato bi se bazirao na upaljače, kemijske i majice. Mislim da se na tome može doći do veće zarade.
i tu je jaka konkurencija...ima po Zg nude po uzasno niskim cijenama ponude na mailove firmama po cijeloj Hrvatskoj.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 17:18   #8
https://www.njuskalo.hr/ink-jet-prin...oglas-16669505

zna li netko možda nešto o ovom printeru. Kakva je kvaliteta ispisa na keramiku, kamen i majice?
babonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:31   #9
Quote:
babonis kaže: Pogledaj post
https://www.njuskalo.hr/ink-jet-prin...oglas-16669505

zna li netko možda nešto o ovom printeru. Kakva je kvaliteta ispisa na keramiku, kamen i majice?
svaki uređaj koiji kupujes---zatrazi prezentaciju, ako nemaju prezentaciju onda su obicni sverceri
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 07:40   #10
prvo pitanje ti postavljeno jel ima tu prostora za kupce. kreni so obicnom fotokpirkom i fokus na lokalne sto traze.

fotograf, mix knjizara trgovina ti je bolji izbor. boje, lakove vodo i elektro materijal. to su sve modeli ducana bez kojih lokalno domacinstvo ne moze.

to sto ti zelis, ne moras uopce bit fizicki prisutan. mozes sve preko oglasa. ili ako si lociran u turistickom mjestu. na njuskalu mozes naci sve te usluge. ne znam koliko je velik taj tvoj grad, ako nitko ne nudi okvirno graficke usluge onda ima mjesta za tebe. ti mozes radit i po narudzbi. mozes bit posrednik. vazno je da kupaca ima. uvjek bodi na lokalitet od min 1000 ljudi bez konkurencije.

knjigovoda ti pomogne otvorit jdoo, najam uredskog prostora, uredenje..
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.