Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 16:55   #81
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Kao prvo da ti se ispričam za uvrede. Ponesu me rasprave vro često predaleko pa se kasnije ispričavam kada je već kasno (i jučer je bila slična situacija na drugom podforumu ).. ali jebiga, barem isprika nije reda radi nego iskrena.

Ja sam tu mislio baš na ekstremne uvjete gdje se ljude dovodi do situacije golog preživljavanja.

A za ovo u ratu se mogu složiti, posebno zbog jednog primjera čovjeka koji je gostovao u Nedjeljom u 2 prije par godina i koji je opisivao zvijerstva koja je doživljavao i on i obitelj. A u njemu nema ni trunke mržnje. Naprotiv, toliko je topla osoba da priznajem da su mi oči zasuzile od cjelokupnog dojma. Javim ako nađem kako se zvao.
Sve 5... i ja često vrijeđam. Nitko od nas nije svetac. Naraste na forumu debela koža s vremenom

Postoji slučaj onog medicinara kaj je Mel Gibson napravio film o njemu. Sada mi se neda tražiti ime.
Pa i Bruno Groening, koji je, makar navodno, na daljinu izliječio odjednom stotine i tisuće ljudi pred svojom kućom kroz 1950-e. Za njega se isto zna da nije htio ubijati u 2. svjetskom ratu dok je bio u vojsci, a tada teško da bi to ikome prošlo, pogotovo s njemačke strane.
Uvijek ima iznimki koje možda znaju nešto što indoktrinirane mase ne znaju. Ako netko smatra nešto nepravednim, tada se treba i pobuniti protiv toga. U suprotnom će nas ovaj sistem oglodati do kosti.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:59   #82
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Malo sam te skratila, da bude preglednije. Ja na to gledam ovako - neki ljudi su po prirodi vukovi, neki crvenkapice. Vukove možeš fino izdresirati pendrekom, osobito ako ih uloviš dok su štenci. Crvenkapice su malo kompliciranije. Ako ih pustiš da u miru beru cvijeće neće ti raditi nikakve probleme, no mogli bi ih pojesti vukovi.

Ako pak mlatiš pendrekom uzduž i poprijeko, moglo bi ti se dogoditi da opandrčiš neku crvenkapicu. A crvenkapice su jako nezgodne kad se naljute jer u svojim košaricama ne nose samo vino i kolače.


Pa eto vidiš da i crvenkapice nisu cvijeće po rođenju heheh . Šalim se, ipak agresija u urođena u svakome isto kao i "ljubav". (Stavio sam pod navodnike jer se ta riječ toliko prokurvala među ljudima pa mi se neda objašnjavati ako tko shvati ovako ili onako ). I to je urođena sa razlogom, da bi se i crvenkapice mogle braniti kada dođe vuk . i dobro da je tako, jer da nije, ne bih mogao zamisliti koja bi to bila odvratna kanalizacija od svijeta za živjeti. A jasno da se neki rađaju sa većom "vučjom/agresivnom" potrebom dok je kod drugih to reduciranije. I baš zbog ovih drugih treba dobar pendrek ovim prvima!
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:03   #83
Leteća uvijek sve zna ukratko objasniti i staviti pravu stvar na pravo mjesto
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:05   #84
Meni su vukovi super.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:29   #85
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post


Pa eto vidiš da i crvenkapice nisu cvijeće po rođenju heheh . Šalim se, ipak agresija u urođena u svakome isto kao i "ljubav". (Stavio sam pod navodnike jer se ta riječ toliko prokurvala među ljudima pa mi se neda objašnjavati ako tko shvati ovako ili onako ). I to je urođena sa razlogom, da bi se i crvenkapice mogle braniti kada dođe vuk . i dobro da je tako, jer da nije, ne bih mogao zamisliti koja bi to bila odvratna kanalizacija od svijeta za živjeti. A jasno da se neki rađaju sa većom "vučjom/agresivnom" potrebom dok je kod drugih to reduciranije. I baš zbog ovih drugih treba dobar pendrek ovim prvima!
Nitko nije cvijeće. Osim cvijeća. Cvijeće je cvijeće.

Ajd nećemo reći ljubav (jer ljubav je kurva ) ali neka bude empatija. Ona je "ugrađena" u sve sisavce, baš kao i agresija.

Da vidimo definiciju agresije: 1610s, "unprovoked attack," from French aggression (16c., Modern French agression), from Latin aggressionem (nominative aggressio) "a going to, an attack," noun of action from past participle stem of aggredi "to approach; to attempt; to attack," from ad "to" (see ad-) + gradi (past participle gressus) "to step," from gradus "a step," figuratively "a step toward something, an approach" (from PIE root *ghredh- "to walk, go"). Psychological sense of "hostile or destructive behavior" first recorded 1912 in A.A. Brill's translation of Freud.

Ovo boldano mi je najzanimljivije - agresija je pokretač, potiče na akciju. Koja pak može biti konstruktivna i destruktivna. Empatija pak može biti posve statična - osjećanje i razumijevanje tuđih osjećaja (emotivna i kognitivna komponenta) je nešto postojano, statično. Tako da je dobro što imamo i jedno i drugo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:49   #86
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Sve 5... i ja često vrijeđam. Nitko od nas nije svetac. Naraste na forumu debela koža s vremenom


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ajd nećemo reći ljubav (jer ljubav je kurva ) ali neka bude empatija.
Nije ljubav kurva nego ljudi koji su joj prokurvali ime.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo boldano mi je najzanimljivije - agresija je pokretač, potiče na akciju. Koja pak može biti konstruktivna i destruktivna. Empatija pak može biti posve statična - osjećanje i razumijevanje tuđih osjećaja (emotivna i kognitivna komponenta) je nešto postojano, statično. Tako da je dobro što imamo i jedno i drugo.
Da, zanimljivo! Vidiš kako se evolucija za sve pobrinula. Agresija za krčenje puta kroz džunglu klanjem vukova .. a Ljubav da ta agresija ne bude usmjerena prema bližnjima (u nedostatku bolje riječi..kužiš već..). I tako opstajemo.
I ne smije biti previše agresije a manje empatije, jer smo onda bliski onim psihopatskim osobnostima, a druga krajnost je pak školski primjer žrtve.
Znači trebao bi balans toga dvoje.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:29   #87
Zato recimo šiparice vole filmove s temama gdje muške zvijeri pretvaraju u nježnu štenad da uvidimo da se i u mnogim zvijerima krije isto nježnost. Primjerice King Kong i njegova plavuša, pa Ljepotica i Zvijer, pa ona Amfibija i nijema čistačica iz 'Shape of Water', pa Hulk i njegova cura, pa dr. House i Cuddy...... no ok, ovog zadnjeg nemreš promijenit na bolje kako god okreneš.
Znači, to je upravo ono što eto žene žele - nježnu zvijer

Ali, mimo toga mislim da agresija ima jako malo veze sa psihopatijom. Ljudi misle da su psihopati najčešće ubojice, no to nije istina. To su ljudi lišeni empatije kod kojih je usađena i neka prahistorijska potreba za dominacijom i vladanjem nad drugim ljudima. Psihopati su u stvari pravi predatori. Nanjuše lako svoje žrtve i tada manipuliraju njima dok ih na neki način ne unište, a pritom dobiju što žele. Nemaju empatije prema tuđoj patnji. Mogu si intelektualno predočiti tuđu bol ili tuđe emocije, no ne samo da iste ne mogu osjetiti, već im ta "slabost" kod drugih ljudi služi za lakšu manipulaciju. Njima doslovno nisu aktivirani određeni dijelovi mozga što se može vidjeti određenim snimanjem mozga. Sumnjam da oni uopće mogu biti i toliko agresivni jer i za agresiju je potrebna katkad emotivna reakcija poput bijesa, frustracije, pa čak i osjećaja ugroženosti/straha, itd.

Najžešći psihopati kada recimo i ubijaju, čine to čisto iz nekog osobnog zadovoljstva, a ne zbog bijesa. Mnogi misle da je Hitler bio psihopat, no mnogi psihijatri su potvrdili da nije. Psihopat može prije biti netko na našem poslu ili naš šef jer se oni često uspješno dovuku do vrha, pogotovo u ovom sistemu koji voli beskrupulozni mentalitet kod ljudi jer to odaje dojam snage, samopouzdanja itd.
Problem je kada ostatak ljudi zbog nemogućnosti moralne prosudbe i pameti postaje dio nehumanog sustava i tada odjednom svo zlo na svijetu postaje prihvaćeno, normalno i banalno otkuda i naziv 'banalnost zla'.

Ali, zamislite si, ako uistinu psihopati postaju u većem omjeru šefovi, vode države, odlučuju o bitnim stvarima, te taj sklop prenesu na cijeli sustav gdje svi prihvate igru žderanja onoga do sebe da uspiju, to znači da je naš sistem psihopatski po odlikama, a znamo da je psihopatija što? Pa bolest i to mjerljiva jer dio mozga koji bi psihopatu trebao biti u funkciji je u totalnom zamračenju.
Znači, kapitalističko društvo bazira svoju filozofiju na principima psihopatije - principima mentalne bolesti - doslovno. Tako recimo SAD funkcionira, a mi mu se svake godine sve više približavamo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:48   #88
za boga miloga, otkad to istina vrijeda?
osim one koji su ljubitelji bilja koje se obicno mota i pusi, oni su sebi jako cool
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:57   #89
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A ne mogu biti iste medalje. Socijalizam može biti nesavršen, ali nikako usporediv sa nečovječnim kapitalizmom koji je nečovječan u samoj svojoj teoriji dok socijalizam nije. U biti možda radimo terminološku grešku pa nemamo jasno definirano što je socijalizam a što kapitalizam. To je drugo onda
ajoj
mozda cemo morati otvoriti novu temu ili preci na pm, lai bojim se da se jako gadno varas
ne postoji sistem koji je vise predatorski od socijalizma, koji u svojim samim temeljima i zacetku ima otimacinu i u kojem su predatori ne po znanju i psosobnostima i pameti i vlastitom radu, nego iskljucivo po pripadnosti i lojalnosti svom coporu
ma koliko se pisali panegirici i mantralo o pravednosti, to je sistem koji jednostavno ubija drustvo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:11   #90
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zato recimo šiparice vole filmove s temama gdje muške zvijeri pretvaraju u nježnu štenad da uvidimo da se i u mnogim zvijerima krije isto nježnost. Primjerice King Kong i njegova plavuša, pa Ljepotica i Zvijer, pa ona Amfibija i nijema čistačica iz 'Shape of Water', pa Hulk i njegova cura, pa dr. House i Cuddy...... no ok, ovog zadnjeg nemreš promijenit na bolje kako god okreneš.
Znači, to je upravo ono što eto žene žele - nježnu zvijer
i to nesvjesno. Kroz bajke se to sve provlači samo nam je skriveno.

http://www.zarez.hr/clanci/svi-smo-mi-hamleti

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ali, mimo toga mislim da agresija ima jako malo veze sa psihopatijom. Ljudi misle da su psihopati najčešće ubojice, no to nije istina. To su ljudi lišeni empatije kod kojih je usađena i neka prahistorijska potreba za dominacijom i vladanjem nad drugim ljudima. Psihopati su u stvari pravi predatori.
Da, i ne samo lišeni empatije nego i općenito emocija.
Hitler je najvjerojatnije imao puno emocija pa nije bio psihopat. Najjezivije je što oni žive među nama a nikada ne možeš znati tko su jer mogu dobro glumiti emocije i uklopiti se. Ima dobar dokumntarac na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=3PoA6yIi_a0

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ajoj
mozda cemo morati otvoriti novu temu ili preci na pm, lai bojim se da se jako gadno varas
ne postoji sistem koji je vise predatorski od socijalizma, koji u svojim samim temeljima i zacetku ima otimacinu i u kojem su predatori ne po znanju i psosobnostima i pameti i vlastitom radu, nego iskljucivo po pripadnosti i lojalnosti svom coporu
ma koliko se pisali panegirici i mantralo o pravednosti, to je sistem koji jednostavno ubija drustvo
Ma ima ona tema na pdf politika: https://www.forum.hr/showthread.php?t=995837 ali možda bi se mogla otvoriti ovdje tema sa društveno-predatorskog aspekta.
Inače, nisam mislio na onaj "partijski" socijalizam. Nego, neki neopterećen tim stvarima. Možda kao oni izraelski kibuci.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:18   #91
Zašto bi otvarali novu temu kada ste na temi koja je doslovno o tome? I u uvodu se spominje da predatori nisu samo elite, nego ljudi iz svih društvenih slojeva.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:21   #92
ms
ako se ja dobro sjecam bilo je/ima tih pokusaja po svijetu
neki navodno i sasvim dobro prosperiraju
no ono kaj sam ja vidio oko sebe u raznim malim primjerima i ono kaj vidimo svugdje po svijetu, prica sasvim drugu pricu

uzmimo samo hipotetski primjer da se nas stotinjak okupi i svi ulozimo podjednaku lovu i otvorimo neku svoju farmu ili tvornicicu
netko ce morati biti upravitelj, netko financijas, a netko ce bogme morati nesto konkretno i raditi, mahati krampom ili motikom

pa onda raspodjela dohotka i raspodjela dobiti...
to ce jos nekako i ici dok su dobra vremena, ali ako se dogodi da u nekom trenutku bas i nisu...
takoder, netko ce sigurno od tih stotinjak pokusati naci nacina da sebi malo podeblja stanje, pod parolom, sve je to nase
itd, itd, itd...

nasuprot tome, imas situaciju gdje ili sam pokrenes i tvoje je, ili se opet ljudi udruze i imaju odredene dionice s kojima sami odlucuju hoce li ih drzati ili prodati ili pokloniti
isto tako, odvojeno je dionicarstvo od upravljanja (uglavnom)
a nitko ne sprijecava upravu da se dogovori i ne bude gulikoza, nego da drzi kvalitetne radnike i strucnjake zadovoljnima (ovo cak nisu ni rijetki primjeri)

i to je otprilike onaj balans o kojem sam prije govorio, gdje ljudima ostaje motivacija i gdje za svoj trud vide i neke plodove i rezultate
jasno, sve skupa moze jos ici i u sirinu i u dubine, ali ipak je ovo samo forum
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:24   #93
ZgSash, mi smo se do u dlaku složili u dijagnozi društva. Jedino se razlikujemo u rješenjima problema.

Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Zašto bi otvarali novu temu kada ste na temi koja je doslovno o tome? I u uvodu se spominje da predatori nisu samo elite, nego ljudi iz svih društvenih slojeva.
U pravu si, u okviru toga se može pričati o tome.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
uzmimo samo hipotetski primjer da se nas stotinjak okupi i svi ulozimo podjednaku lovu i otvorimo neku svoju farmu ili tvornicicu
netko ce morati biti upravitelj, netko financijas, a netko ce bogme morati nesto konkretno i raditi, mahati krampom ili motikom

pa onda raspodjela dohotka i raspodjela dobiti...
to ce jos nekako i ici dok su dobra vremena, ali ako se dogodi da u nekom trenutku bas i nisu...
takoder, netko ce sigurno od tih stotinjak pokusati naci nacina da sebi malo podeblja stanje, pod parolom, sve je to nase
itd, itd, itd...
Pa da, cilj bi trebao biti da je što manje razlika između upravitelja i ovoga sa krampom. Jer najviše je u biti tih sa krampom a upravitelj u toj maloj tvrničići na primjer može biti samo jedan. I sad, najidealnija situacija je gdje i upravitelj i "šljakeri" daju sve od sebe. Čim daju sve od sebe ne treba se upraviteljev rad financijski vrednovati više od šljakerovog. Jedino možda što se tiče motiviranja na primjer, ali ne previše. Jer bi se trebao vrednovati rad a ne pozicija sama po sebi.
E sad, predatori bi ovdje bili sa najmanje šansi upražnjavati svoje porive. Zato bi dobar pendrek ovdje poslužio, jer vjerujem da bi pokušali zloupotrijebiti nešto. Jer uvijek se sjetim onih najranjivijih koji ne moraju biti krivi za svoju poziciju. Ili ako ne najranjiviji onda oni prosječni isto tako.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nasuprot tome, imas situaciju gdje ili sam pokrenes i tvoje je, ili se opet ljudi udruze i imaju odredene dionice s kojima sami odlucuju hoce li ih drzati ili prodati ili pokloniti
isto tako, odvojeno je dionicarstvo od upravljanja (uglavnom)
a nitko ne sprijecava upravu da se dogovori i ne bude gulikoza, nego da drzi kvalitetne radnike i strucnjake zadovoljnima (ovo cak nisu ni rijetki primjeri)
E ali treba uzeti u obzir da vlsništvo na primjer banke ili neke tvornice mogu imati iznad prosječni pojedinci. (ne računam ove naše, kao Rojs ili slično). A oni su u manjini. Dakle u startu se moramo pomiriti sa time da će velika bogatstva dobiti manjina u svakom slučaju. Prosječni ljudi uz sve obaveze koje imaju ne mogu imati tako dobro znanje o dionicama, njihovim fluktuacijama gore dolje, predviđanjima uspjeha ili bankrota. Možda je prema takvima malo ne fer ta situacija. nisu krivi prosječni ljudi što su prosječni. Ili pak oni ispodprosječni što su možda čak i potpuno nesposobni.. Tu se predatori najbolje snalaze, ne misliš li?
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:36   #94
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Da, i ne samo lišeni empatije nego i općenito emocija.
Hitler je najvjerojatnije imao puno emocija pa nije bio psihopat. Najjezivije je što oni žive među nama a nikada ne možeš znati tko su jer mogu dobro glumiti emocije i uklopiti se. Ima dobar dokumntarac na tu temu: https://www.youtube.com/watch?v=3PoA6yIi_a0
Hitler je imao ideale i smatrao da čini nešto za opće dobro. On je znači bio luđak pun deluzija. Mogao je biti, a vjerojatno je i bio, izrazito emotivan, no prioritet mu je bio cilj, a ne sredstva s kojima će doći do njega.
Teško je postaviti dijagnozu, no psihopati su prije sposobni i ambiciozni zaposlenici, negoli ubojice.

Pogledao sam baš ovaj dokumentarac i odličan je. To je to što se tiče psihopata. Mene jedino čudi da mnogi ljudi nisu u stanju prepoznati slatkorječive psihopate jer na isti način kako predator lovi svoju žrtvu koju prepozna po nekim pokazateljima, tako bi i neke potencijalne žrtve mogle prepoznati/osjetiti i predatora. Ja recimo brzo skužim ljude i osjetim njihovu energiju od političara preko TV-a na dalje. Toliko puta nisam ranijih godina htio slušati intuiciju u životu koja je bila u vezi nekoga koga sam upoznao negativna i prejasna da mi se svaki put to obilo o glavu jer se uvijek desilo upravo ono najgore što mi je vizija u glavi stvorila sama od prvog kontakta s tom osobom. Zato zadnjih godina uvijek slušam sebe. Energije se lako osjete i pokazatelji postanu brzo jasni. Naravno, uvijek postoje šanse da se sjebemo unatoč svemu.

Družio sam se jednom s jednom curom na faksu koja je imala zamalo kao po školskom priručniku odlike psihopata, samo što nije bila baš jako dobra u glumatanju, no iskorištavala je ljude koje je koristila za svoje potrebe i uživala je kada je uspjela nekome nanijeti osjećaj krivnje bez ikakvog razloga i tada je još dodatno kažnjavala tu osobu jer ju je to hranilo na neki način. Sve sam gledao na svoje oči. Nije mi zbilja bilo jasno kako joj neuroni teku po glavi dok se nisam eto detaljnije informirao o psihopatima.

Recimo u žaru nekakve borbe ili bijesa možda bih bio u stanju napraviti svakakve gluposti, no nikada ne bih nekome tko se loše osjeća još dodavao sol na ranu, te mučio ikoga svjesno na takav način.
Psihopati kojima radi najprimitivniji dio mozga (a spadaju pod bolesnike jer na organskoj razini to i jesu) postaju sve traženija roba u poslovnom svijetu i društvo ih s tim karakteristikama još sve više i slavi. Nije čudo da smo tu gdje jesmo.
Primitivne životinje, pa i psi i ostale koje su jako ovisne o "nagradi" imaju često više empatije jedne prema drugima. Dupini, koji doduše imaju više vijuga i veći mozak od čovjeka, pa ne znamo točno koliko su uistinu inteligentni, su jedna tako empatična i zajebantska bića koja ljude spašavaju od sigurne smrti ako treba i još se zafrkavaju s nama na razne načine.
Pas odvlači drugog pregaženog psa sa autoceste da ga ne bi auti dalje gazili.

A mi eto imamo psihopate što nije znači nužno niti životinjska priroda, već nekakav poremećaj u mozgu koji takve ljude svrstava niti na nivo zvijeri, već vjerojatnije na nivo insekta. Psihopat je znači čudovište vođeno čistim nagonom i čistim intelektom koji mu služi kao sredstvo za zadovoljenje svih najnižih pobuda. Sve ono između što imaju čak i životinje (emocije, empatija, krivnja, tuga, moral, sposobnost rasuđivanja itd.) je crna i nepostojeća rupa. Bitno da takav mentalitet uzdižemo sve više i divimo se takvim bolesnicima smatrajući ih pritom prirodnim vrhom hranidbenog lanca unatoč tome što takvo nešto ne postoji u tom obliku niti uglavnom u životinjskom svijetu, ako uopće.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:15   #95
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zato recimo šiparice vole filmove s temama gdje muške zvijeri pretvaraju u nježnu štenad da uvidimo da se i u mnogim zvijerima krije isto nježnost. Primjerice King Kong i njegova plavuša, pa Ljepotica i Zvijer, pa ona Amfibija i nijema čistačica iz 'Shape of Water', pa Hulk i njegova cura, pa dr. House i Cuddy...... no ok, ovog zadnjeg nemreš promijenit na bolje kako god okreneš.
Ne možeš promijeniti nikoga od njih. Osim u bajkama. Možeš samo pokušati doprijeti do ljudskog dijela zvijeri, no efekti toga su privremeni, nisu za "happily ever after" nego uspostavu privremene suradnje. Poslovne, seksualne, svejedno. Ma, zapravo mijenjati ne možeš nikoga, svatko se mijenja sam ili se uopće ne mijenja. Ja bih zabranila takve bajke, majkemi.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ali, zamislite si, ako uistinu psihopati postaju u većem omjeru šefovi, vode države, odlučuju o bitnim stvarima, te taj sklop prenesu na cijeli sustav gdje svi prihvate igru žderanja onoga do sebe da uspiju, to znači da je naš sistem psihopatski po odlikama, a znamo da je psihopatija što? Pa bolest i to mjerljiva jer dio mozga koji bi psihopatu trebao biti u funkciji je u totalnom zamračenju.

Znači, kapitalističko društvo bazira svoju filozofiju na principima psihopatije - principima mentalne bolesti - doslovno. Tako recimo SAD funkcionira, a mi mu se svake godine sve više približavamo.
To je ono što neprestano tupim - kapitalizam ne pogoduje nikome osim psihopatima. Ni normalnim ljudima, ni životu na Zemlji. Samo gmazovima u ljudskom obličju. Čak ni vukovi nisu najsretniji time što više ne mogu dovoljno glasno zavijati po šumama.

Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Zašto bi otvarali novu temu kada ste na temi koja je doslovno o tome? I u uvodu se spominje da predatori nisu samo elite, nego ljudi iz svih društvenih slojeva.
Ne baš. Predatori dolaze iz krugova elita, no predatorsko društvo omogućuju ljudi koji mirno promatraju njihova orgijanja.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Primitivne životinje, pa i psi i ostale koje su jako ovisne o "nagradi" imaju često više empatije jedne prema drugima. Dupini, koji doduše imaju više vijuga i veći mozak od čovjeka, pa ne znamo točno koliko su uistinu inteligentni, su jedna tako empatična i zajebantska bića koja ljude spašavaju od sigurne smrti ako treba i još se zafrkavaju s nama na razne načine.
Pas odvlači drugog pregaženog psa sa autoceste da ga ne bi auti dalje gazili.

A mi eto imamo psihopate što nije znači nužno niti životinjska priroda, već nekakav poremećaj u mozgu koji takve ljude svrstava niti na nivo zvijeri, već vjerojatnije na nivo insekta. Psihopat je znači čudovište vođeno čistim nagonom i čistim intelektom koji mu služi kao sredstvo za zadovoljenje svih najnižih pobuda. Sve ono između što imaju čak i životinje (emocije, empatija, krivnja, tuga, moral, sposobnost rasuđivanja itd.) je crna i nepostojeća rupa. Bitno da takav mentalitet uzdižemo sve više i divimo se takvim bolesnicima smatrajući ih pritom prirodnim vrhom hranidbenog lanca unatoč tome što takvo nešto ne postoji u tom obliku niti uglavnom u životinjskom svijetu, ako uopće.
Da. Znaš ono kad Ejđent Smit kaže "ljudi nisu sisavci, ljudi su virus"? Time odlično opisuje psihopate - oni nemaju ništa zajedničko sa sisavcima, a čak ni reptili nisu toliko destruktivni ni skloni parazitiranju na drugim organizmima. Virus. Protiv kojega još nije izmišljeno cjepivo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:23   #96
Da, njima je anatomija mozga drugačija od naše, čak sam čuo da poneki (al treba naglasiti, poneki) biolozi ili antropolozi ih smatraju zbog toga podvrstom homo sapiensa. Samo još fali ona glazba iz x-files.
Ali stvarno je jezivo da se nalaze među nama i imaju bolje psihološke prednosti od nas za napredovanje u hijerarhiji. Nema emocija, nema skrupula kakvih mi imamo..gdje ćeš bolje.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mene jedino čudi da mnogi ljudi nisu u stanju prepoznati slatkorječive psihopate jer na isti način kako predator lovi svoju žrtvu koju prepozna po nekim pokazateljima, tako bi i neke potencijalne žrtve mogle prepoznati/osjetiti i predatora. Ja recimo brzo skužim ljude i osjetim njihovu energiju od političara preko TV-a na dalje. Toliko puta nisam ranijih godina htio slušati intuiciju u životu koja je bila u vezi nekoga koga sam upoznao negativna i prejasna da mi se svaki put to obilo o glavu jer se uvijek desilo upravo ono najgore što mi je vizija u glavi stvorila sama od prvog kontakta s tom osobom.
E za to treba imati dobru intuiciju. Na žalost mnogi ljudi padnu na njihov šarm..

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Družio sam se jednom s jednom curom na faksu koja je imala zamalo kao po školskom priručniku odlike psihopata, samo što nije bila baš jako dobra u glumatanju, no iskorištavala je ljude koje je koristila za svoje potrebe i uživala je kada je uspjela nekome nanijeti osjećaj krivnje bez ikakvog razloga i tada je još dodatno kažnjavala tu osobu jer ju je to hranilo na neki način. Sve sam gledao na svoje oči. Nije mi zbilja bilo jasno kako joj neuroni teku po glavi dok se nisam eto detaljnije informirao o psihopatima.
Meni bi to čak bilo marginalno zanimljivo. Naravno, ne to da muči nekoga, već proučavati ju malo kad bih skužio šta je. Ali malo je i jezivo, sjetim se odmah raznih trilera na tutemu..
Ali, opet kažem, najgore što za razliku od nje ima onih koji dobro glume i ne mogu ljudi skužiti.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:26   #97
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
..Ja bih zabranila takve bajke, majkemi.
usudi se reć da bi zabranila Crvenkapicu. Usudi se samo
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:35   #98
A zna biti i da seljani govore gle vuk vuk, a oni lukaviji i licemjerniji od cijelog copora.

Dobro, lukaviji nisu, ali licemjerniji su sigurno.

Pa se udruze u licemjerni copor i najebe nevina zivina za bezveze.

To su najopasniji predatori - licemjeri, jer ih ima puno i drze se skupa u krdu, iz interesa.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:39   #99
Quote:
Ulfur kaže: Pogledaj post
A zna biti i da seljani govore gle vuk vuk, a oni lukaviji i licemjerniji od cijelog copora.

Dobro, lukaviji nisu, ali licemjerniji su sigurno.

Pa se udruze u licemjerni copor i najebe nevina zivina za bezveze.
Možda smo ti i ja prikriveni psychopaths next door

Pa samo zavitlavamo ekipu ovdje
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:40   #100
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Možda smo ti i ja prikriveni psychopaths next door

Pa samo zavitlavamo ekipu ovdje
Ne ne, ja nisam ziher, ja sam na drugoj strani polariteta emotivnog al kuzim dobro tko je, ako je, i kada je, u RL.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.