Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 16:10   #841
Quote:
mucina kaže: Pogledaj post
Ozbiljno se uhvatite mirovanja! Mrs.B nam je u bolnici sa kontrakcijama koje pokušavaju zaustavit. Držte fige da uspiju!
ima li kakvih vijesti? ako ste u kontaktu posalji joj nase forumske pozdrave i podrsku!
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
al me pri svakom stanju bole zdjelične kosti, pubična kost, pritisak mi je
i mene stalno nesto boli i probada!!! vec sam mislila da je to samo kod mene tako!
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
no nije šala, rekla je da je idealna klinička slika za porod u tri dobra truda i da mogu za tjedan dana roditi.
i ti me shokiras. nista sad kad si napokon i shopping obavila, lijepo lezi i odmaraj i cekaj da ljepotica jos malo naraste. izdrzat cete vi to!

meni taman malo olabavili mirovanje (ukinuli ono "strogo") al sad kad sam procitala vase postove, mislim da cu se ja ipak i dalje vecinom drzat kreveta; jos smo jako daleko od termina!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 18:47   #842
Mrs B je dobro, doma je, nije e pogoršalo stanje, samo su joj dali neke tablete i mora umjereno mirovati.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:06   #843
a vidim i tu ste o meni čule

hvala kaj se brinete

zasad je sve ok, nemaju pojma zaš kontrakcije. al dobila sam tablete i pijem ih do puna 34tj (nemam pojma zaš 34 al u vinogradskoj je to neki magični tjedan kad skidaju terapiju). iako ctg nije klasične trudove zabilježio nego neku aktivnost maternice koja baš i ne bi trebala bit tamo u ovim tjednima. zadnja 2 dana opće nema kontrakcija

ginekološki mi je stanje ko sa 22tj, prohodna za prst do unutarnjeg ušća koje drži, cervix malo omekšao ali održan. kažu nalaz uredan za drugorotku, najbitnije da kontrakcije ne otvaraju. i kažu da ne moram mirovat, tj ne strogo. samo se poštedit težih napora, smijem šetat i normalno funkcionirati. uskaču sad kolko mogu svi da mi počiste, usisaju, skuhaju da mirujem što više tj samo se bavim starijom kćeri.

inače mala je procjenjena na 1700g.


a za magnezij. ja sam pila onaj direkt al mi ej skup pa sam prešla na šumeći iz dm-a koji ima 100mg više i krenule kontrakcije i sad nakon ove epizode s bolnicom opet sam na direktu i nema kontrakcija. dal je slučajnost ili šta
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:19   #844
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
evo mog novog nalaza:
F= x/3
cerviks malo skračen, smekšan, za prst prohodan do ovoja i glavice.
Mirovati!!

no nije šala, rekla je da je idealna klinička slika za porod u tri dobra truda i da mogu za tjedan dana roditi.
mirovati moram i želim! jer mi je mala još premala (čak za naših 35+..2320g.) i ne želim da tako nejaka dođe na ovaj svijet
sada ću ipak biti poslušni pacijent i mirovati.
:
malecka ti je zbilja sitnija (moja je sa 36 bila 2800g negdje) tak da miruj još koji tjedan. držim vam fige da izržite što dulje!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:59   #845
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
zasad je sve ok, nemaju pojma zaš kontrakcije. al dobila sam tablete i pijem ih do puna 34tj (nemam pojma zaš 34 al u vinogradskoj je to neki magični tjedan kad skidaju terapiju). iako ctg nije klasične trudove zabilježio nego neku aktivnost maternice koja baš i ne bi trebala bit tamo u ovim tjednima. zadnja 2 dana opće nema kontrakcija
aaaaa, olaksanje, drago mi je da ste dobro .
kakvu terapiju su ti dali, koje tablete?

a sto je to bilo s kontrakcijama, boljele su te? kao trudovi? donji dio trbuha? molim te opisi malo meni neznalici i panicarki zasto i kako si zavrsila u bolnici.
ja imam BH kontrakcije svaki dan, prijavila sam dr, al to je kao normalno i one nisu opasne za otvaranje. neugodne su, al ne bole.
nadam se da nemam jos kakve kontrakcije za koje ne znam, jer me stalno nesto bolucka i probada.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 11:09   #846
Quote:
Arsene kaže: Pogledaj post
boGhi, drzim fige da izdrzis jos ta 4 tjedna. Nije to tako puno - mozes ti to! Osim toga, ovih 2320g je procijenjeno i moguce da se radi i o vecoj tezini, a i beba sad ubrzano dobiva na masi, pa svakim danom koji izdrzite sve bolje stojite.
Evey, hvala na info. Upravo to me i muci (previse - premalo Mg-a) jer nije svejedno ako je ginekologica mislila da pijem 450 mg dnevno (3x150mg), a ja pijem 1050mg (3x300mg) ili obratno.

a moguče je da je veča, nemam pojma.
veči mi je trbuh i ne kužimo kako ju je tako malo procjenila..
čak ono, ne vjerujemo
na nekim stranicama po netu kada unesem mjere oni izbace težinu od 2540 g. ..tako da


inače ja sam ti na inzistiranje dr. na magneziju i uzela sam taj direkt (koji i Ms.B spominje) i to vrečku dnevno..300g... i stvarno niti jedne jedine kontrakcije nisam imala ..
čak nisam primjetila ni BH kontrakcije
preporučam ti taj direkt
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 11:11   #847
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
i ti me shokiras. nista sad kad si napokon i shopping obavila, lijepo lezi i odmaraj i cekaj da ljepotica jos malo naraste. izdrzat cete vi to!

meni taman malo olabavili mirovanje (ukinuli ono "strogo") al sad kad sam procitala vase postove, mislim da cu se ja ipak i dalje vecinom drzat kreveta; jos smo jako daleko od termina!
sve znaš
neka ti malo možeš disati i rastegnuti tijelo
i daj odi polako u šoping
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:16   #848
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
aaaaa, olaksanje, drago mi je da ste dobro .
kakvu terapiju su ti dali, koje tablete?

a sto je to bilo s kontrakcijama, boljele su te? kao trudovi? donji dio trbuha? molim te opisi malo meni neznalici i panicarki zasto i kako si zavrsila u bolnici.
ja imam BH kontrakcije svaki dan, prijavila sam dr, al to je kao normalno i one nisu opasne za otvaranje. neugodne su, al ne bole.
nadam se da nemam jos kakve kontrakcije za koje ne znam, jer me stalno nesto bolucka i probada.
tablete se coripin zovu. za opuštanje mišića maternice.

a kontrakcije su mi se već prošli tjedan javljale, pa sam na pregledu svoju gin pitala o tome, rekla je da ak se jave više od 3 u pol sata ili ak podsječaju na trudove da to nije ok i da se javim u bolnicu.

tak da sam to popodne skužila nekek kontrakcije, gledala malo na sat, bile su na nekih 7-8min pa sam otišla u bolnicu da provjere i ostavili su me.

te konkretno me nisu bolile, samo se trbuh skroz stegnuo da mogu konturu bebe točno napipat, al drugi dan u bolnici su bolile i jako podsječale na trudove (samo ni približno bolne), bile čak na 3-5min razmaka al ctg nije trudove pokazao nego samo nešto za što su oni rekli da je ok.

za BH nemam pojma kakve su jer ih nikad nisam imala (da znam), u prvoj T do nekih 37tj ni jednu kontrakciju nisam osjetila. a onda kasnije se opće nisam koncentrirala jer sam znala da je normalno i da prave trudove neću fulat.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 14:45   #849
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
a kontrakcije su mi se već prošli tjedan javljale, pa sam na pregledu svoju gin pitala o tome, rekla je da ak se jave više od 3 u pol sata ili ak podsječaju na trudove da to nije ok i da se javim u bolnicu.

tak da sam to popodne skužila nekek kontrakcije, gledala malo na sat, bile su na nekih 7-8min pa sam otišla u bolnicu da provjere i ostavili su me.

te konkretno me nisu bolile, samo se trbuh skroz stegnuo da mogu konturu bebe točno napipat
uff, ufff; mene ovi tvoji opisi podsjecaju na moje (BH?) kontrakcije kojih povremeno imam dosta; moguce cak vise od 3 u pol sata, nisam ni sama sigurna.
ocito cu morat jos gnjavit doktore s pitanjima.

hvala ti na detaljnom opisu, sretno dalje
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 15:48   #850
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
uff, ufff; mene ovi tvoji opisi podsjecaju na moje (BH?) kontrakcije kojih povremeno imam dosta; moguce cak vise od 3 u pol sata, nisam ni sama sigurna.
ocito cu morat jos gnjavit doktore s pitanjima.

hvala ti na detaljnom opisu, sretno dalje
bih su normalne i baš tako se osjećaju, kao zategnutost trbuha, sve dok ne boli u donjem dijelu trbuha ili u lubalnom dijelu leđa dobro je!
Ja sam Bih kon. imala dugo, isprva nisam ni znala da je to to, mislila sam da se beba napinje unutra, a onda sam jednom prilikom bila na ctg-u pa je dok. rekao da me uredno šipbaju i da je to ok

čini mi se da i sada ponekad osjetim bih kontr.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:36   #851
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
bih su normalne i baš tako se osjećaju, kao zategnutost trbuha, sve dok ne boli u donjem dijelu trbuha ili u lubalnom dijelu leđa dobro je!
Ja sam Bih kon. imala dugo, isprva nisam ni znala da je to to, mislila sam da se beba napinje unutra, a onda sam jednom prilikom bila na ctg-u pa je dok. rekao da me uredno šipbaju i da je to ok

čini mi se da i sada ponekad osjetim bih kontr.
a meni su rekli da nema veze kaj me ne boli iz leđa, tj šta me opće ne boli. i da me i takve kontrakcije koje ja opisujem mogu otvorit ako su učestale iako ih ctg ne bilježi.

očito kod svakog drugačije...
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:44   #852
Ali cure, meni nije jasno ako vam dr. kaze da strogo mirujete, zasto se toga ne pridrzavate?
Znam masu cura koje su morale strogo mirovati, neke su mirovale, neke nisu, neke su rodile ranije, neke nisu, bilo je raznoraznih situacija, sretnih i manje sretnih.
Ali ne kuzim zasto izazivati vraga?
Ja sam 8 tjedana doslovno prelezala, najduze bi bila na nogama 10-tak min da se istusiram i kosu operem. Da sam ignorirala preporuke, rodila bi u 32.tj. i cijeli zivot si predbacivala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 12:04   #853
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ali cure, meni nije jasno ako vam dr. kaze da strogo mirujete, zasto se toga ne pridrzavate?
Znam masu cura koje su morale strogo mirovati, neke su mirovale, neke nisu, neke su rodile ranije, neke nisu, bilo je raznoraznih situacija, sretnih i manje sretnih.
Ali ne kuzim zasto izazivati vraga?
Ja sam 8 tjedana doslovno prelezala, najduze bi bila na nogama 10-tak min da se istusiram i kosu operem. Da sam ignorirala preporuke, rodila bi u 32.tj. i cijeli zivot si predbacivala.
ja ne moram mirovat strogo al i da trebam ne bi mogla...

a zašto? zato kaj imam dijete od 20mj koje treba premotat, nahranit, uspavat i animirat a nemam 3000kn da platim dadilju, bake rade i nemam ju kome ostavit... da bar mogu ležat dulje od pol sata - sat dok mm nije doma.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:27   #854
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
ja ne moram mirovat strogo al i da trebam ne bi mogla...

a zašto? zato kaj imam dijete od 20mj koje treba premotat, nahranit, uspavat i animirat a nemam 3000kn da platim dadilju, bake rade i nemam ju kome ostavit... da bar mogu ležat dulje od pol sata - sat dok mm nije doma.

potpisujem sve,
a osim toga dok. ne reće "strogo" mirujte, nego radite sve umjereno, nemojte dugo stajati (što je dugo?) nemojte se previše saginjati, sjedati bla bla bla....i sad je zbilja stvar procjene pojedinca što je za njega mirovanje.
ja sam zadnji put doslovno pitala: mogu li se voziti u autu, moglu otići na kavu, mogu li se kupati u moru, mogu li se šetato ....
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:34   #855
Ma ok, ako vam dr nije rekao "strogo" mirovanje.
Ali uvijek je na ovom topicu bilo i previse cura kojima je receno da strogo miruju i nemaju starije djece o kojoj se trebaju brinuti, pa su se svejedno "ponosile" time sto ne slusaju dr., sto hodaju po ducanima i po kavama, nakuhavaju, peglaju do iznemoglosti i opet je kao sve u redu.
Ruzne stvari se odigraju u sekundi. Ja sam u srijedu navecer bila totalno zatvorena (oba usca), cerviks 37 mm, dr. mi dala zeleno svjetlo za sve i svasta.
U petak ujutro sam bila otvorena za prst od ovoja i glavice. S time da ni u setnji nisam bila.
Samo kazem, a to sam i nekoliko puta napisala na ovom topicu, da ne treba olako shvacati preporuke dr.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:16   #856
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
potpisujem sve,
a osim toga dok. ne reće "strogo" mirujte, nego radite sve umjereno, nemojte dugo stajati (što je dugo?) nemojte se previše saginjati, sjedati bla bla bla....i sad je zbilja stvar procjene pojedinca što je za njega mirovanje.
ja sam zadnji put doslovno pitala: mogu li se voziti u autu, moglu otići na kavu, mogu li se kupati u moru, mogu li se šetato ....
tak sam i ja na prvi spomen mirovanja.

ovaj put mi je doktorica sama na pitanje dal sam na relaciji krevet-wc rekla da ne, da mogu i šetat i sve samo da se ne naprežem.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 21:47   #857
ups, duplic, sorry. nek mod brise.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 21:49   #858
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ruzne stvari se odigraju u sekundi. Ja sam u srijedu navecer bila totalno zatvorena (oba usca), cerviks 37 mm, dr. mi dala zeleno svjetlo za sve i svasta.
U petak ujutro sam bila otvorena za prst od ovoja i glavice. S time da ni u setnji nisam bila.
u kojem tjednu trudnoce ti se to dogodilo?
mene je ovaj topic totalno isprepadao. mirujem i vise nego sto mi je trenutno preporuceno, a poslusno i strogo kad mi je tako bilo receno.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Samo kazem, a to sam i nekoliko puta napisala na ovom topicu, da ne treba olako shvacati preporuke dr.
ocito je i to relativno, sudeci po tvom iskustvu.
odnosno preporuke za mirovanje svakako shvatiti ozbiljno, a dozvole ocito oprezno, ako vec postoji rizik.

Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
ja sam zadnji put doslovno pitala: mogu li se voziti u autu, moglu otići na kavu, mogu li se kupati u moru, mogu li se šetato ....
i ja sam sve zivo ovak pitala. svasta mi je dozvoljeno, al bez naprezanja i dalje uz preporuku umjerenog mirovanja.
i svejedno sam u panici kad procitam ovakva iskustva ko sto je od frupy.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 22:17   #859
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
u kojem tjednu trudnoce ti se to dogodilo?
mene je ovaj topic totalno isprepadao. mirujem i vise nego sto mi je trenutno preporuceno, a poslusno i strogo kad mi je tako bilo receno.


ocito je i to relativno, sudeci po tvom iskustvu.


i ja sam sve zivo ovak pitala. svasta mi je dozvoljeno, al bez naprezanja i dalje uz preporuku umjerenog mirovanja.
i svejedno sam u panici kad procitam ovakva iskustva ko sto je od frupy.
Stvarno mi nije bila namjera nikoga uspanicariti i siriti nervozu!
Samo sam htjela reci da je bolje mirovati ako za to postoje indikacije nego se junaciti i izazivati vraga jer sam i precesto ovdje svasta citala.
Meni se to desilo na pocetku 32.tj. zbog streptokoka, a nisam imala nikakvih simptoma (na ovaj drugi uzv sam isla iz totalno desetih razloga).
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 22:30   #860
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Stvarno mi nije bila namjera nikoga uspanicariti i siriti nervozu!
ma ja sam ovak ionak sva isprepadana, zanemari
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Meni se to desilo na pocetku 32.tj. zbog streptokoka
ova info i nije bas pomogla, jer sam kronicni nosioc streptokoka vec godinama. doduse sad u trudnoci nekim cudom sve cisto, bar su prije 2mj bili sterilni brisevi, al to prije dva mjeseca kod mene nije garancija nicega
u svakom slucaju hvala ti na iskustvu i upozorenju!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.