Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 12:18   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
No, mi smo shvatili da je jedan tek donešen predmet to inicirao.
Koji predmet?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:52   #22
Quote:
ijon kaže:
Koji predmet?
koji se koristio nekad davno u sakralne svrhe
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:54   #23
Quote:
ijon kaže:
Koji predmet?
koji se koristio nekad davno u sakralne svrhe
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:29   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
koji se koristio nekad davno u sakralne svrhe
a koji predmet? i otkud wam
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:36   #25
Quote:
ijon kaže:
diki, tvoj stav je tipičan newagerski.
Hoćeš reći dolaze iz podsvijesti? Ali zbog toga nisu manje 'stvarni'.

Ne kažem ja ništa niti ja ikoga napadam pa da se moraš braniti. Rekla sam da stvari za sada stoje: ili-ili. Neki misle ovako, drugi onako, a ja mislim i ovako i onako



Ne, to je predrasuda, tj. tipična newagerska predrasuda. Negativni entiteti ne hrane se negativnim emocijama već te osjećaje proizvode u nama kako bi nam prirodni imunitet (aura) oslabio i kako bi onda oni mogli lakše doći do (čega?) prane.
Nije to tako jednostavno. Nitko im sam ne daje hranu, a i to koga napadaju i zašto baš te neke ljude a druge ne je tako komlicirano da jednostavno nema šablone.
Ne želim nikoga ni u što uvjeravati, boli me neka stvar što će tko raditi sa svojim životom. Također, ne želim izgrađivati nikakve stavove jer oni pridonose nesporazumima. Mislim da čovjek nije nemoćan, mislim da je jako moćan ako to želi biti. New age? Iskreno, ne znam što je to, a ni ne zanima me. Ne želim pripadati nikakvom pokretu, grupama i sl. sranjima, tako da ako sam cura sa newagerskim spikama, a jebiga, što ja tu mogu, nikada nisam razgovarala s newagerima pa prepuštam drugima da me stave u kategoriju koja im najbolje odgovara, ljudi vole raditi takve stvari.
Negativni entiteti stvaraju takve osjećaje u nama? To si rekla, Ijon i nije mi jasno zašto to toliko ističeš kad je to nešto što i ja kažem. Ali ja idem korak dalje i stvarno mislim da stvaraju takve osjećaje u nama dok nismo svjesni njihovog postojanja i da se nekada ponašamo po obrascu koji su nam oni nametnuli. Ali ako ja u nekom trenutku vidim da ću reagirati negativno, nije li u mojoj moći da stanem na trenutak i izaberem reagirati pozitivno? Mislim ono, neka je to new age ili šta ja znam šta, ali meni se to čini kao prilično dobro sredstvo za zaustavaljanje napada entiteta. Da, meni je takvo razmišljanje i pogled na svijet pomogao. Nisam ga nigdje pročitala i nitko mi nije rekao da tako napravim. Imala sam čudne doživljaje i napade, ali mislim da je moja svijest jača od bilo kojeg entiteta. Ujedno, mislim da je bolje nekome reći da se ne boji i da razmišlja pozitivno, nego stvoriti masovnu euforiju. Uostalom, tko voli nek izvoli, svi imaju slobodnu volju pa nek rade što hoće. Ja i dalje stojim pri svome, a mislim da, ako sam ja uspila (donekle) spriječiti napade, zašto ne bi mogao i netko drugi?!
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:39   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
I ja to doživih...pištanje je bilo svuda oko mene. Još su bile tri osobe i svaka od njih je čula isto, samo se razlikuje intenzitet pištanja. Sve je bilo drugačije pa čak je svjetlost u prostoriji gdje se je to dogodilo postalo intenzivnije. Bili smo kao u nekom polu snu, a budni. No, mi smo shvatili da je jedan tek donešen predmet to inicirao.

Da nije netko donio joint? Evo primjera mistifikacije Ili reci ili nemoj ni spominjati
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:44   #27
Quote:
diki kaže:
Da nije netko donio joint? Evo primjera mistifikacije Ili reci ili nemoj ni spominjati

Sad baš neću reći
jer nema nikakvog utjecaja na daljnji razvoj ove teme.

A taj joint djeluje i te kako djeluje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:53   #28
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Sad baš neću reći
jer nema nikakvog utjecaja na daljnji razvoj ove teme.

Hm, zašto se odrasla osoba ponekad ponaša kao dijete kojemu ne želiš dati igračku?!

A taj joint djeluje i te kako djeluje.
Naravno da djeluje, kao i svaka druga droga. Droga, dakle, može pomoći pri astralnoj projekciji, ali ostavlja posljedice, pa ne bih baš preporučila takve tehnike

Evo primjera emocionalnog ucjenjivanja. Ako se dotična osoba tako ponaša i u stvarnosti, dakle, ako ucjenjuje ljude na ovakav način, onda je tipičan primjer iznuđivača energije.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 15:03   #29
Quote:
diki kaže:
Naravno da djeluje, kao i svaka druga droga. Droga, dakle, može pomoći pri astralnoj projekciji, ali ostavlja posljedice, pa ne bih baš preporučila takve tehnike

Evo primjera emocionalnog ucjenjivanja. Ako se dotična osoba tako ponaša i u stvarnosti, dakle, ako ucjenjuje ljude na ovakav način, onda je tipičan primjer iznuđivača energije.
Ah, kakva je to osoba koja se da iznuđivati, zbog takve sitnice kao što je jedno obično pero?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 15:28   #30
Quote:
J.G. kaže:
kako se moze dozivit astralna projekcija? meni se to nikad nije desilo. ima li neki nacin da se to dozivi?
Postoje tehnike i knjige o tome.
Međutim ne bih nikom preporučio da ide u to jer zašto? zbog fore, zbog doživljaja? Već sam negdje napisao da mi nismo ljudi koji su tu da doživljavaju nekakva duhovna iskustva već duhovna bića koja su tu da iskuse ljudsko iskustvo. Stavljeni smo tu sa svrhom da djelujemo kao ljudi. Odlazak u astral je čisto bježanje od stvarnosti, a i možete se samo izložiti napadu neg. entiteta. Ionako po smrti idemo tamo, čemu žuriti Radije iskoristimo vrijeme ovdje.
Ovo naravno ne vrijedi za one među nama kojima je upravo to svrha (ali oni ionako to već znaju)
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:17   #31
ja sm danas fkt dosta razmišljala o swemu i zaključila
da je swe to bullshit. ako psiholozi nisu dokazali da je netko u stanju
astrala (koje oni koji wjeruju u to smatraju fizičkim dožiwljajem)
sposoban nešto fizički naprawiti kao dokaz postojanja tog tijela,onda
su swe to pusta naklapanja..bijeg od stwarnosti.
owo što se događa ljudima (i meni) je wjerojatno proizwod uma
koji,kao što stwara swakakwe snowe, može stworit i owakwe iluzije.
pištanja i swi ti dožiwljaji su jednostawno dio sna.ili polusna.

čak i kad sanjamo nowa lica,to ne mora predstawljat neku mističnu
powezanost sa prošlim žiwotima.
ewo stručno:
informacije koje dolaze u korteks za
wrijeme REM spawanja su uglawnom slučajne,a san je posljedica nastojanja korteksa da tim slučajnim signalima pridoda neki smisao.
swakodnewno primamo hrpu informacija,osjeta, da nismo potpuno swjesni.
tijekom sna mozak kombinira lica,zwukowe,slike i stwara nešto
apsolutno nowo i možda čudno.pa i lebdenje tijela i pištanje bla bla..

vulgus veritatis pessimus interpes est (seneka)
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:21   #32
Između b i c ti je v...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:26   #33
Quote:
marian kaže:
[COLOR="Navy"]ako psiholozi nisu dokazali da je netko u stanju
astrala (koje oni koji wjeruju u to smatraju fizičkim dožiwljajem)
sposoban nešto fizički naprawiti kao dokaz postojanja tog tijela,onda
su swe to pusta naklapanja..bijeg od stwarnosti.
Dobro došla u klub zbunjenih!

Pročitala sam da su znanstvenici izveli eksperiment u kojemu su osigurali uvjete za doživljanje ap. Kad bi osoba doživjela ap, trebala je otići u drugu prostoriju i opisati što se u njoj nalazi. Eksperiment je uspio. Uspješno su opisali drugu prostoriju.
Može jedno pitanje? Zašto pišeš v kao w?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:42   #34
Quote:
diki kaže:
Dobro došla u klub zbunjenih!

Pročitala sam da su znanstvenici izveli eksperiment u kojemu su osigurali uvjete za doživljanje ap. Kad bi osoba doživjela ap, trebala je otići u drugu prostoriju i opisati što se u njoj nalazi. Eksperiment je uspio. Uspješno su opisali drugu prostoriju.
Može jedno pitanje? Zašto pišeš v kao w?
heh nawika.na mobu pišem w jer je brže od v pa ostalo.
ja sam čula da nisu uspjeli.
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 20:53   #35
Jel c pišeš kao 222?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:01   #36
Quote:
diki kaže:

Mislim ono, neka je to new age ili šta ja znam šta, ali meni se to čini kao prilično dobro sredstvo za zaustavaljanje napada entiteta.
O napadima entiteta znamo jako malo, odnosno ne znamo ništa jer se ti napadi najčešće dijagnoziraju kao mentalne bolesti.

Kad bi znali više, mogli bi donositi neke općenite zaključke, ali zasad nema dovoljno informacija na kojima bi se ti zaključci bazirali.

Oni koji bi se trebali time baviti (doktori) niti ne priznaju da su ti napadi 'realni', i onda ljudi u nedostatku boljeg objašnjenja misle da su to samo sanjali ili da im se učinilo.

To je kao da te netko izbode nožem i onda ti pokušavaš sebi racionalizirati da je to nemoguće i da ti se to samo učinilo.

Meni je ako sanjam nešto strašno ili mi se 'učini' da neka crna avet po noći vrišti na mene i sikće jednako stvaran problem kao i svi drugi, odnosno još i stvarniji, a kad se budim po noći u panici teško mi je misliti 'pozitivno'.

A doktori i svi razumni ljudi jedini savjet koji mogu smisliti je 'misli na nešto drugo, pa ti se to neće događati.'

Bravo, bravo! Toga se ja nikad ne bi sjetila!

diki, ne prepirem se s tobom, moja reakcija je više usmjerena na medicinsku propagandu koja nudi rješenja za nešto o čemu nema pojma.

Rekla mi je frendica da joj je rekla doktorica da ako doživi napad panike neka samo popije čašu zašećerene vode i da je to najbolji lijek.

Ok sad, na stranu sve ostalo o čemu pišem, ako su napadi panike nešto s čim imaju problema gotovo svi, zašto medicina nema nikakvo NIKAKVO objašnjenje zašto se ti napadi uopće događaju.

Stres? Neuroze? Od čega? (ako je sve wonderful world)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:19   #37
Quote:
freudrick kaže:
Jel c pišeš kao 222?
6633
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:26   #38
Quote:
marian kaže:
6633
66655
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:29   #39
Quote:
ijon kaže:

Oni koji bi se trebali time baviti (doktori) niti ne priznaju da su ti napadi 'realni', i onda ljudi u nedostatku boljeg objašnjenja misle da su to samo sanjali ili da im se učinilo.
Meni je ako sanjam nešto strašno ili mi se 'učini' da neka crna avet po noći vrišti na mene i sikće jednako stvaran problem kao i svi drugi, odnosno još i stvarniji, a kad se budim po noći u panici teško mi je misliti 'pozitivno'.
Stres? Neuroze? Od čega? (ako je sve wonderful world)

Razumijem tvoju "frustraciju", i sama sam bila isfrustrirana jer nisam dobivala ni adekvatna objašnjenja, a bogami ni adekvatne odgovore. Evo, podijelit ću svoje iskustvo, pa će možda biti jasnije zašto "propagiram" pozitivne misli. Prvi napad dogodio se oko 1995.g. Spavala sam. Noć je bila kao i svaka druga. Prošlo je izvjesno vrijeme od smrti člana obitelji, ali još sam bila prilično tužna u to vrijeme. Budim se iz sna. Paralizirana sam. Osjećam nečiju prisutnost. Ne mogu se pomaknuti. Otvaram oči i vidim crnu sjenu kako mi sjedi na nogama. Hvata me panika i užasan osjećaj straha. Želim viknuti, ali ne mogu. Sjena je muškarac i nešto mi pokušava reći. Šalje mi zbunjujuće osjećaje ljubavi. Pada mi na pamet da je to jedan muškarac kojeg sam poznavala i govorim njegovo ime, ali znam da to nije on. Padam u san.
Drugi slučaj bio je prije nekoliko godina. Nakon ovog od 1995. više nisam spavala u mraku, uglavnom uz prigušeno svjetlo. Idem leći, sklapam oči, osjećam nečiju prisutnost, otvaram oči i vidim crnu sjenu kako stoji i gleda u mene. Kočim se od straha.
Nakon toga, počinjem malo više razgovarati s ljudima. Oni su puni predrasuda bili, davali su mi dijagnoze (iako nisu bili liječnici). Nakon godina razmišljanja o "tim" stvarima, na neki način spoznajem postojanje takvih bića, za koje sam saznala da ih nazivaju entitetima, i sama sam smislila način obrane, mimo tuđih predrasuda, nevjerica i podsmijavanja. Jednostavno sam pustila ljude da pričaju što hoće, a ja sam radila po svom. Preispitala sam sebe i shvatila sam da su mi se te stvari dogodile kad sam bila tjeskobna, tužna, uglavnom, kad sam bila preplavljena negativnim emocijama. Skupa s tim, na mene su se kačili ljudi koji su me totalno iscrpljivali;negativni i nezadovoljni ljudi koji su svoje emocionalno smeće ostavljali kod mene. I ja zaista ovo što govorim i savjete koje dajem, dajem samo iz osobnog iskustva jer kad sam preispitala sebe i "proširila" vidike tj. otovrila nove mogućnosti življenja, funkcioniranja i reagiranja, a koje je , za promjenu, bilo pozitivno, osjetila sam promjene. Nema više napada i ljudi više ne ostavljau "smeće" kod mene. I kad jednom uspiješ prevladati strah, onda ono čega se bojiš više i nije tako strašno. Ista je stvar s entitetima. Kad ih se jednom uspiješ ne uplašiti, neće više ni doći. I opet ponavljam, to je sve moje osobno iskustvo i kada vidim da netko doživljava slične stvari, dajem onakav savjet kakv je meni pomogao. Možda na prvi pogled izgleda smiješno kada ti netko savjetuje da pozitivno razmišljaš, ali ako se zaista odlučiš pozitivno razmišljati, onda shvaćaš da se to ne događa preko noći, to je proces u koji ulažeš mnogo truda, proces za koji treba vremena, ali proces koji jamči uspjeh.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:40   #40
Hvala što si podijelila svoje iskustvo. Vjerujem da su tvoji savjeti dobronamjerni.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.